Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 00:55   #1
Da li vam se dijete/beba ikada zagrcnula hranom?

E ovaj put sam pretražila i nisam našla sličnu temu

Dakle moja ljubimica koja je sada oko mjesec ipo dana na dohrani se danas skoro udavila
Mislim da mi je otišlo 10 godina života.

Sasvim je fino jela tekuću, izmiksanu kašicu (malo brzo) i kada sam joj davala vode na žličicu nekako joj je krivo sjelo. Počela je kašljati, ostala bez zraka i pocrvenila/poplavila.
Brzinski sam je digla i okrenula naopako i onda lupaj po leđima i nekako je došla k sebi.

Zanima me što točno napraviti u takvim situacijama i da li se to i vama događalo?

Uhhh još mi je muka kada se sjetim
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:05   #2
jel postoji dijete koje s enikad nije zagrcnulo?
moj se isto ko mali tako zagrcnuo da je ostao bez zraka, isto sam ga čopila za nogu i podigla na glavačke, pa ga prebacila preko koljena naglavačke i lupala po leđima dok nije izbacio to van
a kaj ćeš, i odrasli se znaju zagrcnut, kamo li oni kaj im je sve to novo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:05   #3
Joooj moja se N staaalno zagrcava sa nečim...od kad je bila jako mala..sa hranom na bocu,pa sa slinom a sad sa rižinim krekerom,ili vodom...

Otišlo je i meni puuuno živaca,ali sad je lakše,a i ona se nekako sama naučila iskašljati to.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:15   #4
Uhhh hvala. Ja nemam malih klinaca oko sebe - sve mi je to novo
Srce mi je stalo.
A i MM me naljutio jer mi sada cvili i pili kako je moram paziti.
Mislim - helooouuu - pa nego tko je pazi ako ne ja?

Pa me eto zanimalo koliko se to često događa.

Stvarno je gadno izgledalo, doslovno je bila poplavila u sekund.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:22   #5
Događa se često...

ako je u pitanjju tekućina, čekam da se iskašlje, nema druge, tu nije imalo što zapeti, a mali neznaju kašljati pa to izgleda zastrašujuće iako nije ništa opasno

ako je hrana u pitanju (ili maramice kao kod NIke ) prst u usta i izvlači van ili guraj dublje da može progutat....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:27   #6
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Događa se često...

ako je u pitanjju tekućina, čekam da se iskašlje, nema druge, tu nije imalo što zapeti, a mali neznaju kašljati pa to izgleda zastrašujuće iako nije ništa opasno

ako je hrana u pitanju (ili maramice kao kod NIke ) prst u usta i izvlači van ili guraj dublje da može progutat....
A što ne vrijedi ona da ih uhvatiš za noge i okreneš naopako i onda sve pljuju van?
Ovo za maramice - uhhhhh.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 02:06   #7
pa moj mali se zagrcne od cicanja pa pocne kasljati...mislim koji proždrljivko. a kad nemam vise mlijeka vuče me za cicu ko morski pas i ljuti se.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 02:55   #8
Moj mali sa skoro 10 mjeseci jede još uvijek strogo izmiksane kašice, pa su me jednom prilikom nagovorili da mu dam koricu hleba .... ne trebam ni pričati da mu je mm gurao prste u usta. Isto se desilo sa čokoladom..kad se otopio onaj dio koji je izlizao jedan komad je završio u ustima s kojim on nije znao šta će
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:43   #9
Moja se i sa 5 mjeseci grca od caja....koju god bocicu smo probali to dijete ne zna pit caj. Jednom se tako jako zagrcala da muza nije bilo doma ja bi valjda nakon svega na hitnoj zavrsila. Nije poplavila, ali mislim da nije puno falilo! Iskreno se nadam da ce uskoro to zavrsiti jer svaki, al bas svaki put kad pije caj ne moze proci bez kasljanja, lupkanja po ledima i slicno! Za poludit!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:22   #10
mom se sinu sa godinu dana zalijepio mali i tanki komad lubenice u grlu...zapeo,zalijepio...to je bio živi horor...već je počeo plaviti i gušiti se...kaj sam radila?ja ništa...tresla se i vrištala,potpuno se izgubila...znam da je to najgore što možeš napraviti ali sva sreća pa sam imala kraj sebe muža,mamu i ujaka koji su ga lupali,okretali naopačke i sve ostalo....dijete je nakon toga plakalo sat vremena koliko je bilo preplašeno,i ja sa njim ali ne uz njega da ga dodatno još ne uznemirujem.Dragom Bogu hvala to je bilo samo taj put.I nikad prije i kasnije.
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:23   #11
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
A što ne vrijedi ona da ih uhvatiš za noge i okreneš naopako i onda sve pljuju van?
Ovo za maramice - uhhhhh.
ja sam isto bila uvjerena da je ovo rješenje

mojji dan danas prepričavaju kako sam se zagrcnula s bombonom kao dijete.
okej, nisam bila beba, ali svejedno, imala sam vjerojatno 3-4 godine.
da me nije ujak primio za noge i okrenuo naglavačke ugušila bi se.
prokleti bomboni.
ja se ne bi usudila djetetu dati bombon.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:26   #12
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
prokleti bomboni.
ja se ne bi usudila djetetu dati bombon.
moj ima 4 i pol god. i još nejede tvrde bombone...
nema šanse...imam fobije
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:40   #13
[ Iskreno se nadam da ce uskoro to zavrsiti jer svaki, al bas svaki put kad pije caj ne moze proci bez kasljanja, lupkanja po ledima i slicno! Za poludit![/QUOTE]

Ovako isto i moja, samo što ima skoro 10 mj. i još se nije naučila piti bez da se zagrcne.
mamica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:57   #14
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
guraj dublje da može progutat....
neeee gurati
što ako je otišlo prema dušniku?

ja sam svog zagrcnula jedanput davajući mu lupocet sirup, dijete je pol sata dolazilo sebi koliko se zadavilo s tim. plakala sam ko kišna, najradije bi si sama šaku bila opalila zbog svoje gluposti.
od tad idu uglavnom čepići
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:57   #15
meni se bas jucer curka zagrcnula koricom kruha...horor horor, u tom trenutku sam pocela gurati joj prste u usta i cupati to, ona je sva poplavila
onda sam ju lupalča po leđima preko koljena...i jedva je to izaslo van
prestrasno je bilo

i mene bas zanima dali ima neko pravilo kako postupiti kad se dijete zagrcne
jagy0108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:59   #16
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Događa se često...

ako je u pitanjju tekućina, čekam da se iskašlje, nema druge, tu nije imalo što zapeti, a mali neznaju kašljati pa to izgleda zastrašujuće iako nije ništa opasno

ako je hrana u pitanju (ili maramice kao kod NIke ) prst u usta i izvlači van ili guraj dublje da može progutat....
to se ne smije raditi, može se dijete ugušiti, ako dobro vidiš strano tijelo i siguran si da ćeš ga izvući, onda smiješ gurnuti ruku
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:00   #17
http://www.hrsvijet.net/index.php?op...lje&Itemid=141
http://portal.ludbreg.hr/sites/zdrav...ode/index.html
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:09   #18
sad to moram dobro nauciti, i nadam se na mi vise nikad nece trebati
jagy0108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:14   #19
Moje se dijete sa 2 tjedna skoro ugušilo. Nakon jela, cca sat vremna je povratila kroz nos (kako to klinci znaju), al je bilo puding gusto pa joj je zaštopalo nos i nije mogla udahnut. Da MM nije svojim ustima uvukao sve kaj joj je u nosu bilo (da, u svoja usta), dijete bi nam na rukama umrlo, a da ne kažem da smo hitnu čekali pol sata, a udaljena je od nas pješice 7 minuta... Tad sam ostarila...
e_ty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:30   #20
Moja se stalno gušila slinom,pa vodom još uvijek,ima 18 mj. Ako kašlje dobro je,ako neonda treba postupak, ali djecu do 12 mj se nesmije lupati po leđima...
Alisah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.