Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 11:58   #41
moja mama je imala laparoskopsku operaciju žuči... imala je 3 "rupice", tj. reza.. bilo joj je isto tako ljubičasto i svakakvo :P ali ni ona nije mirovala, nakon 1tj se vratila na posao (posao joj nije u uredu, nego u bolnici), znači hodala je i kretala se dosta i tako to.. jedino nije kućanske poslove previše radi šavova, tu se šparala... uglavnom, brzo joj se sve povuklo, ne znam kako joj je bilo nakon npr 1 godinu, ali evo danas skoro 3 godine nakon operacije više niti sama ne može pronaći gdje je imala šavove...
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 19:47   #42
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Hihi, nema na cemu.. drago mi je da je bolje

Trenutacno kremom Contrakel, druga tuba. Prvo sam imala nesto od Avena, onda Contratubex, ali me od njega uzasno svrbio oziljak.. pa su mi u apoteci preporucili ovu koju imam sad.
e koliko si platila tu Contrakel? i jel pomaze?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 21:25   #43
90 i nesto kuna .. ne znam jel pomaze, isto kao sto ne znam za ove druge dvije jer nemam referentni uzorak za usporedbu . Zato sam i pitala koliko dugo treba mazat da mi se ne dogodi da mi netko za pet godina kaze "ali da si mazala sest mjeseci bi ti imalo efekta" ili tako nesto.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 14:17   #44
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
90 i nesto kuna .. ne znam jel pomaze, isto kao sto ne znam za ove druge dvije jer nemam referentni uzorak za usporedbu . Zato sam i pitala koliko dugo treba mazat da mi se ne dogodi da mi netko za pet godina kaze "ali da si mazala sest mjeseci bi ti imalo efekta" ili tako nesto.

e da to bi ja volio znati koliko s edugo treba mazati
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 17:24   #45
Pozdrav svima kao sto sam vec opisao imam oziljak od operacije skidanja tetovaze star 6 mjeseci e sada me zanima da li mogu normalno na sunce solariji itd
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:30   #46
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima kao sto sam vec opisao imam oziljak od operacije skidanja tetovaze star 6 mjeseci e sada me zanima da li mogu normalno na sunce solariji itd

anyone
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:46   #47
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
90 i nesto kuna .. ne znam jel pomaze, isto kao sto ne znam za ove druge dvije jer nemam referentni uzorak za usporedbu . Zato sam i pitala koliko dugo treba mazat da mi se ne dogodi da mi netko za pet godina kaze "ali da si mazala sest mjeseci bi ti imalo efekta" ili tako nesto.
doria isprazni inbox
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 12:25   #48
Jos uvijek imam na stomaku oziljak od op.zahvata dugacak 12 cm koji me ovih dana izuetno svrbucka i pecucka i stalno ide na zivce. Zatim, neko vrijeme nece me zezati,a onda, bez nekog povoda ponovo. Nezgodno mi je zvati ljekara operatora na telefon, pa me zanima kakvi su oziljci drugih osoba nakon 9-10 mjeseci od operacija. Oziljak je vertikalni i pored toga sto me podsjeca sto je sve izvadjeno i na taj dogadjaj, uzasno me sve nervira kada me pocne svrbiti.
Ne izlazem ga suncu jer nosim kupaci sa isjecenim gacicama koje se iznad kukova spajaju.
Takodjer me interesira, ako neko zna odgovoriti, da li se moze ici na ronjenje na dah do 5-6 metara poslije op.zahvata, zanima me i ronjenje u odijelu, ali osjecam da ce mi se obiti o glavu.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 22:33   #49
Javljajte se sa svojim iskustvima o oziljcima od operacija i ginekoloskih i drugih. Evo i sada me svrbi pri dnu oziljak i ide mi na nerve. Vjerojatno jer kisa pada. Koliko ce ta neugoda trajati? Proslo je vec dosta mjeseci.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 00:17   #50
Eto moje iskustvo. Imam okomit ožiljak preko trbuha, dug oko 17 cm. Nakon operacije sam mazala contratubexom i to možda koji mjesec nakon operacije kad su otpale kraste (ne sjećam se točno jer je prošlo dosta vremena). Stvarno bi bilo zgodno znati koliko treba mazati da bi bio što bolji rezultat. Inače mi je rez sada svjetloružičast-bijel, malo su bjelji samo tragovi šivanja, i nije pretjerano ispupčen-kada se prelazi rukom vodoravno preko njega osjeti se samo mekša koža na tom dijelu. Ne bi bio niti primjetljiv toliko da nije okomit, pa su nekako izraženiji prijelazi, kao brežuljci ili rupice u odnosu na okolnu kožu. Eto toliko...
_unlimited_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 00:19   #51
I da, ne sjećam se da me mučio ikakav svrbež...
_unlimited_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 02:08   #52
Moj ožiljak pocinje malo ispod prsiju i proteze se prilicno ispod pupka, ne znam koliko je cm dug, ali ide bas onako "fino" preko cijele sredine trbuha. Sada je star 6 mjeseci i jos je prilicno izbocen i tamno ruzicast. Da stvar bude bolja spajan je metodom ljepljenja koze, a ne sivanjem i ocekivala sam nekako da ce brze nestati. Isto me povremeno svrbi, a nekada cak i lagano boli. Ne znam sto bih rekla, mazem contractubexom od kada su otpale kraste, a krasta je bilo jako malo i kratko nakon operacije su otpale. Eto, ja ovo ljeto ne idem na kupanje, ne kupuje mi se novi kostim, a ovi koje imam su dvodjelni i bas mi se fino vidi oziljak. Sto se ronjenja tice, mislim da to nema veze s oziljkom.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:57   #53
Moj pocinje odmah iznad p.... i ide do pupka. Sada je tamno-crven, nekad ljubicast i izgleda kao nekakav osusen konop ili kisna glista cijlom duzinom i osjeti se pod prstima kao tvrdi zilavi konopac za ves.
Danima mi nista ne smeta, a onda zareda nekoliko dana kada bih ga izgrebala.
I nekako se ne osjecam kao kompletna osoba, ide mi na zivce cijelo vrijeme, podsjeca me.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 12:32   #54
Slizim, a jel mazes s necime? Mene je oziljak (okomit, 21 cm) svrbio od contrabuxa za popi*dit. Onda sam koristila Contrakal, kremu i to mi je bilo super.

Sto se tice mora ja apsolutno planiram ici u dvodijelnom. Nema sanse da se skrivam zbog oziljka.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 16:43   #55
Ja se jednostavno ne osjecam dobro da izlazem oziljak pogledima drugih. Iskreno, rodena sam na moru, cijeli zivot mi je bilo dostupno kada sam htjela i nisam "ovisnik" o njemu. Ugodnije mi je ne kupati se nego pokazivati oziljak.
A isto me muci i sto Slizim kaze, stalni mi je podsjetnik na ono sto se dogadalo i ne volim ga ni sama vidjeti.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:44   #56
I moj je meni podsjetnik i ne volim se toga sjecat. Prvih par tjedna sam se rasplakala svaki put kad bi ga vidjela jer sam izbjegavala pogledat si niz tijelo. No ja sam ja i taj oziljak je sada dio mene htjela ja to ili ne, a sebe se ne sramim. Kad gledam nesto na tv-u, tipa medicinske serije.. pa netko ide na operaciju, pa pokazu onaj prvi zarez skalpelom ili kasnije torzo s savom.. pocnem se trest od uzasa.
No, ne dopustam da mi to unisti more . Da, nisam s mora i meni je taj tjedan/dva sto ga se mogu dokopat jednom godisnje takva uzivancija da nema sanse da ga propustim. A bila sam vec s deckom na bazenima u dvodijelnom.. nisam se dala smetat.. da par ljudi me pogledalo i skrenulo pogled, vise je njima bilo neugodno nego meni.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:06   #57
Quote:
Kikica1111 kaže: Pogledaj post
Ja se jednostavno ne osjecam dobro da izlazem oziljak pogledima drugih. Iskreno, rodena sam na moru, cijeli zivot mi je bilo dostupno kada sam htjela i nisam "ovisnik" o njemu. Ugodnije mi je ne kupati se nego pokazivati oziljak.
A isto me muci i sto Slizim kaze, stalni mi je podsjetnik na ono sto se dogadalo i ne volim ga ni sama vidjeti.
Je Kikice moja. Kao da smo manje vrijedne pa ga krijemo. I ja sam na moru. Ne znam sto ti je bilo, ali zasigurno osjecam da se ni ti nisi pomirila sa svim tim dogadjajem. I onda nas oziljak podsjeti taman kada se malkice opustimo misleci o necemu drugom.
Morala sam skupiti svo svoje zensko dostojanstvo i pomiriti se sa zivotom poslije, ne znajuci od pocetka sto sve implicira moja op. (miomatozna maternica sa adneksima i sl.crijevom). Tjelesno potpuno oporavljena, psihicki potpuno nezadovoljna s a stvarima koje su me prije manje smetale.

Hajdemo probati obje, za promjenu ne razmisljati o tome sto ce neko misliti kada vidi oziljak. Da se on prihvati kao legitimni dio tijela. A one koji primijete kresnuti njihovim manama(stomacinama , venam, celavici, id.). Sto mislis?
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 13:33   #58
Ja sam imala zapletaj crijeva. Zapravo sam dozivjela veliki psihicki i fizicki sok jer se nisam mogla pripremiti za operaciju. Po noci sam zavrsila zbog bolova na hitnu, a vec sam sutra u jutro bila operirana. To je bilo kao: jedan dan zdrava - drugi dan operirana. Jos uvijek sanjam cesto da sam na operaciji i jos uvijek se nisam bas oporavila od soka iako je proslo 6 mjeseci. Oziljak mi dode kao dodatni podsjetnik.
Zapravo, nije me briga sto ce netko misliti kada vidi moj oziljak, nego se ja sama lose osjecam kada ga izlazem pogledima, nesto kao da sam gola i nije mi ugodno. S obzirom da inace nisam bas "otvorena" osoba, tesko da cu se ohrabriti i otici kupati. Ali tko zna, mozda do kraja ljeta ipak napravim i taj korak.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:59   #59
Jao, ja sam prije 4 godine morala operirat madez na lijevom ramenu koji je bio crn,a okolo smedi,ravan s kozom..nisam htjela ali sam morala..i nakon operacije je osto veliki oziljak tzv. keloid..nakon nekog vremena se nesto zakompliciralo i moralo sam to isto ponovno operirat..i sad imam duplo veci keloid,ono bas na ramenu,izbocen,onako roze boje..stalno nosim flastere da se ne vidi,bas mi je neugodno otkad ga imam..isla sam kod privatnika na lasersko uklanjanje dosta dugo i apsolutno nista mi nije pomoglo..A prosle godine sam operirala tumor na koljenu i sad i na nozi imam dugacki oziljak slican ovom na ramenu..

nevjerojatno kolko ta 2 oziljka utjecu na mene
strangerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 17:38   #60
Quote:
strangerica kaže: Pogledaj post
Jao, ja sam prije 4 godine morala operirat madez na lijevom ramenu koji je bio crn,a okolo smedi,ravan s kozom..nisam htjela ali sam morala..i nakon operacije je osto veliki oziljak tzv. keloid..nakon nekog vremena se nesto zakompliciralo i moralo sam to isto ponovno operirat..i sad imam duplo veci keloid,ono bas na ramenu,izbocen,onako roze boje..stalno nosim flastere da se ne vidi,bas mi je neugodno otkad ga imam..isla sam kod privatnika na lasersko uklanjanje dosta dugo i apsolutno nista mi nije pomoglo..A prosle godine sam operirala tumor na koljenu i sad i na nozi imam dugacki oziljak slican ovom na ramenu..

nevjerojatno kolko ta 2 oziljka utjecu na mene
@Kikica i strangerica nemojte da ti oziljci uticu na vas i ja sam imam 2 oziljka pa sam se pomirio sa time da tako mora biti naravno bilo bi bolje da ih nema ali sto je tu je,da smo samo birali naravno da ih ne bi izabrali . i strangerica zao mi je zbog tvoje zdravstvene situacije nadam se da je sada sve ok
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.