Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2007., 14:27   #61
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Čekaj prije nego režeš! Koji imaš, kada cvate?
Posađen je lani u proljeće, dobila sam ga na poklon, a u ljeto je cvjetao sa 2 rozkasta, krupna cvijeta. To je sve što znam.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 19:38   #62
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
na vežici gore u onom malom rasadniku kuda ide sedmica!
bila danas, kupila jedan plavi clematis i jednu bijelu hortenziju.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:30   #63
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Posađen je lani u proljeće, dobila sam ga na poklon, a u ljeto je cvjetao sa 2 rozkasta, krupna cvijeta. To je sve što znam.
Hmm, jel ti niknuo? Koliko latica?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 09:48   #64
2 cvijeta???? to zato jer je biljka mlada ili?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 20:27   #65
Često dok su mladi cvjetaju s malim brojem cvjetova, a kad narastu s više. Moj montana je prošle godine imao 10ak cvjetića, a ove evo 30ak pupoljaka
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 00:18   #66
kako ako se svake godine sisaju? rastu sve bujnije?
evaj moj je toliko narastao da se vec savija od gravitacije... onaj dio sta je oprerastao zabodenu dranu da se veže uz nju! a nesmijem ga bacit u vrt hladno je...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 20:55   #67
To se pogotovo odnosi na one koji se ne režu i cvatu iz drvenastih grana. Valjda je cijela biljka veća, korijen. Strpi se još malo...
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 12:43   #68
što da radim sa svojom? narastao je za duplo u odnos na onaj dio što je zavezan za grančicu... i već se počeo savijati gore, padati. vani je dosta hladno? da ga posadim ili????
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 13:08   #69
Ili ga posadi vani ili stavi na svježe mjesto. Ja bih ga posadila jer su najavili malo više temperature, a i mlada biljka nije jako osjetljiva na hladnoću. Bitno da nije debeli minus.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 13:40   #70
ma nije minus nego..sta ja znam prvi put imam clematis pa nebih želio da uvene zbog gluposti. nista..leti van!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 19:39   #71
evo danas je gospodin dobio svoje mesto, a oko korjena sma posadio kale....
napravi oogradu od kolaca na zidu kuda će se penjati..
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 19:58   #72
Ne znam, ali kale možda imaju prejako korijenje
Super
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 21:32   #73
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali kale možda imaju prejako korijenje
Super
Slažem se s Passiflorom. Izvadi Kale i posadi nešto manje agresivno i niže. Preporučam ti nešto jednogodišnje s dugom cvatnjom ili atraktivnim lišćem.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 17:25   #74
kvragu. npr što predlažete? kadife?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 17:35   #75
Kadifice, ageratum, ukrasna kadulja, neven, lijepe kate, za primorje može i zonalna pelargonija, lavanda, šimšir (50 cm max)....neka ukrasna trava (niska)...
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 19:36   #76
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Kadifice, ageratum, ukrasna kadulja, neven, lijepe kate, za primorje može i zonalna pelargonija, lavanda, šimšir (50 cm max)....neka ukrasna trava (niska)...
ja sam imao mini ruže, njih sam reznicama dizao pa su s svojih do 30cm bile ok a nisu nasilne korjenom nejedu puno zemlje.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 00:58   #77
pošto se klanjam lavandi čini se da ću nju ubaciti bas sam u konzumu vidio biljke po 10kn i kupio sma jedan ruzmarin koji je doma u torbi dosao!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 01:04   #78
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
pošto se klanjam lavandi čini se da ću nju ubaciti bas sam u konzumu vidio biljke po 10kn i kupio sma jedan ruzmarin koji je doma u torbi dosao!
Klemantis je trajnica pa bolje da oko njega posadiš neko sezonsko jednogodišnje cvijeće. A lavandu malo dalje, 50-60 cm, bit će dobar kontrast boja. u podnožju može neven, bijela ljubičica..
Moja mama ima ljubičasti klemants već godinama, u jesen ga odreže oko pola metra iznad zemlje.
Ja sam kupila bijeli i ružičasti prije četiri godine. Koštao je 39 kn svaki. Bijeli je fantastičan. Ima tako velike cvjetove da su susjedi mislili da sam irezala vistove papira, tj. da je umjetni. Sad su mi pupovi već oko pola metra, i nada se da će mi i ove godine cvjetati.
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 02:01   #79
Quote:
kompost kaže: Pogledaj post
Klemantis je trajnica pa bolje da oko njega posadiš neko sezonsko jednogodišnje cvijeće. A lavandu malo dalje, 50-60 cm, bit će dobar kontrast boja. u podnožju može neven, bijela ljubičica..
Moja mama ima ljubičasti klemants već godinama, u jesen ga odreže oko pola metra iznad zemlje.
Ja sam kupila bijeli i ružičasti prije četiri godine. Koštao je 39 kn svaki. Bijeli je fantastičan. Ima tako velike cvjetove da su susjedi mislili da sam irezala vistove papira, tj. da je umjetni. Sad su mi pupovi već oko pola metra, i nada se da će mi i ove godine cvjetati.
- Nisam zagovornik sezonskog cvjeća pod pavitinom iz razloga što isto treba puno hranjiva i brzo raste. a pavitina ima strašno velik korjen. treba saditi nešto što sakrije korjen a ne raste visoko i ne troši puno hranjiva. S pavitinom je problem samo što ne trpi brzu izmjenu temperature oko korjena pa joj služi samo kakva takva sjena. ja sam stavljao bjele poklopce od kanta za Jupol, a kasnije grmolike sukulente koje nažalost svi nemogu koristit klime radi.
primjera radi slak ili petunije tako izvuku hranjiva iz zemlje da su slejdeće godine ako se usade u istu zemlju više od upola manji..
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 12:52   #80
jučer u gradu gledao clematise i kostaju 75kn..a ja svoj platio 45...hm.!
ok kale cu izvaditi i u vrt odnijeti a namjesto njih mozda kadife vidjet cu!
žena u cvjećarni mi je rekla da ga odrežem u jesen do kraja kako bi izbilo više grana a ne samo jedna -što mislite?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.