Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 22:28   #1
Slow cooker - koji i gdje kupiti

Želim si kupiti neki dobar, pouzdan i kvalitetan slow cooker, a kako kod nas to baš i nije raširen kuhinjski gadget, pojma nemam gdje da tražim, koju marku i koji model. Pa ako netko ima iskustava i preporuka, znate što vam je činiti.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 07:26   #2
Quote:
lucija kaže:
Želim si kupiti neki dobar, pouzdan i kvalitetan slow cooker, a kako kod nas to baš i nije raširen kuhinjski gadget, pojma nemam gdje da tražim, koju marku i koji model. Pa ako netko ima iskustava i preporuka, znate što vam je činiti.
Da....i ja imam isti problem.

Pravi slow cooker okomitog tipa recimo Weber:
http://www.weber.com/bbq/pub/grill/2...cg_sg_smk.aspx

Ili njihov famozni rostilj:
http://www.weber.com/bbq/pub/grill/2...g_ot_s185.aspx

Koji se moze koristiti kao slow-cooker (ugljen sa strane, limenka sa vodom i par kapi jabucnog octa u sredinu drito ispod mesa da odrzava socnost i meso gore na resetku). Ja sam radio 3kg janjetine i ispalo je super.

Ova druga kombinacija (taj njihov rostilj) je moguce nabaviti u kineskoj kopiji Tako da sam nabavio kopiju u Pevec-u za nekih 120Kn (kraj sezone 2005te pa je bila rasprodaja). Poklopac kopije je od debljeg lima (sto je super za slow-cooker namjere) i stvar radi.

Zastupnik Webera:

Weber-Stephen Croatia
Rajspova ulica 22
SL-2250 Ptuj
Telefonnr: +386 (0) 274 93 862
Faxnr: +386 (0) 274 93 865
Email: [email protected]

Dok ja sam koristio prije
http://www.homedepot.com/prel80/HDUS...gnk.0&MID=9876

Iako ga vise nemam.


Naradje bi nabavio jedan od ovih:

http://www.charbroil.com/smokers/index.asp

Inace za sve koji rade sa ugljenom (ne kao prasina zdrobljen radi transporta ) ili briketama:

http://www.weber.com/bbq/pub/grill/a.../chargear.aspx

Pogledati pod chimney starter - fenomenalna stvar!
adamdodge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 19:45   #3
Nisam sigurna da je lucija trazila to sto si linkao.

Vjerojatno vise ovako nesto http://thgsales.holmeshq.com/smartpi...SCVP600-SS.jpg
Imas na ebayju ili naruci direkt iz usa, za 50-ak dolara.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 19:54   #4
ako kupis u americi pazi da usput narucis i adapter tza razlicitu voltazu http://www.voltageconverters.com/vol...onverters.html ima sih po 9 dolara. Tih slow cookera imas i u blizem inozemstvu pa ako imas koga vani Od tamo ga ga ima i moja gospodja majka a kupila si je i knjigu Fix it and forgett it gulas ispadne super
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 03:46   #5
Quote:
dodouprolazu kaže:
ako kupis u americi pazi da usput narucis i adapter tza razlicitu voltazu http://www.voltageconverters.com/vol...onverters.html ima sih po 9 dolara. Tih slow cookera imas i u blizem inozemstvu pa ako imas koga vani Od tamo ga ga ima i moja gospodja majka a kupila si je i knjigu Fix it and forgett it gulas ispadne super
Aha, taj slow cooker odnosno crock-pot. To sam isto koristio i slazem se gulas ispadne super.

Nabavio ja i donjeo u HR. Sa voltage converterom gdje kao "veli" da moze za tu snagu u wattima. Dakle, velicine adaptera je bio itd. Ali stvar ne sljaka....malo se slow cooker zagrije ali 6-7 sati kasnije kada bi jelo trebalo biti gotovo ne radi.

AS Tehnocentar (Frankopanska - od Ilice u smjeru skole za umjetnost i obrt - moze pjeske cca 20 mnuta od Ilice) je imao 220V -> 110V konverter reda velicine akumulatora i bome dobre tezine (dakle ne elektronski nego sa zavojnicom). Mislim da je bio oko 400 kuna. To bi funkcioniralo.

Inace, ako narucis pazi da se unutrasnja keramika moze izvaditi van. Lakse je tako za prati. Inace, Wal-Mart i slicni supermarketi imaju to i moze se naci vec od $20 pa ako imas nekoga u USA doci ce te jeftinije.
adamdodge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 09:27   #6
Dobro si to napisao, ova jeftinjava definitvno ne funkcionira. Tj. u najgorem slucaju moze pregoriti i dio koji ide k loncu, dakle lonac pokvaren. Ovaj dio da se keramika vadi je isto super savjet. Kad se lucija javi reci ce nam jel mislila na to. Ja sam vidio u USA taj slow cooker za 9 dolara na akciji, gospodju majku je skoro slagiralo kad sam rekao a nisam kupio (tad jos nije imala svoj). Cak je u ocaju pokusala s onim aparatom za nakuhavanje marmeladi- za posljedicu je 3 dana s onih grijaca skidala zagorenu hranu
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 21:26   #7
Uopće nisam razmišljala da je potrebno konvertirati struju... Hm... ja imam pohvalu za taj neki slow cooker http://www.amazon.com/gp/product/B00...tchen&v=glance i mislim da bih taj kupila, ali ne znam ima li negdje bliže od Amerike za kupit tu stvar?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 16:55   #8
Gdje se može naći slow cooker/crock pot u Zagrebu ili blizini?

Već duže vrijeme razmišljam o tome da si nabavim slow cooker/crock pot. Mislim da bi mi puno pomogao, jer kao majka troje djece, stvarno imam pune ruke posla. Htjela bi unutra ubaciti sve, pa neka se polako krčka, a kada dođemo doma od svojih obveza, da nas dočeka fini, topli ručak. Tražim po internetu, ali nalazim slow cooker-e (ili kako se već zovu na hrvatskom) samo u Americi i Kanadi. Zna li netko gdje bi se mogao naći slow cooker u lijepoj našoj? Htjela bi jedan koji je velik oko 6 quart (oko 6L), da ima unutarnju posudu koja se da izvaditi, da ima barem 2 temperature na kojoj kuha, da se može namjestiti da počne tek kasnije kuhati, te da ima automatsko gašenje i prebacivanje na održavanje topline. Točno znam koje funkcije želim, ali ne znam koju bi marku uzela (valjda što god mogu tu naći! ). Ima li tko kakve informacije?
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:47   #9
Cini mi se da sam to cudo vidjala u ducanima. Toliko recepata je bas za slow cooker. Ali, ja nemam mjesta na radnoj povrsini za vise kuhinjskih aparata (cak stovise, nemam mjesta niti na stolu u blagovaoni za jos aparata). Zato sam trazila upute kako pretvoriti slow cooker recept u normalni recept, ali nalazim samo kako pretvoriti u recept za kuhanje u pecnici (znaci da pecnica radi tako dugo na niskoj temperaturi) ili obrnuto, kako pretvoriti normalni recept u slow cooker recept. Ima li tko kakav savjet?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 10:40   #10
Slow Cooker

ekipa,

kupila bi slow cooker ili ti crockpot ili ti Super Krčko na balkanski.
Ako netko ima da mu doma stoji, nudim se da mu oslobodim mjesto koje zauzima, ili da je vidio nedavno negdje da ima za kupit?
Mozete me kontaktirati na mail: [email protected]

Hvala
__________________
Be the kind of woman that when your feet hit the floor each morning, the devil says: "Oh crap, she's up!
Mireille is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:11   #11
aj da dignem temu ima li netko iskustva sa slow cookerom npr. ovakvim
http://www.thehut.com/kitchen-applia.../11237236.html
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 22:16   #12
Ja nemam, ali 3,5 litre mi se čini prilično malo. Preporučujem barem 7l.
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:59   #13
Ima na europskim amazonima (co.uk, de, it, fr, es) i dostavljaju i u HR.
Od 20-30€ pa naviše ovisno o litraži i brandu.
Tražite pojmove "sous vide" i "Crock-Pot"

Ako tražite "pravi" sous vide onda imate dva sistema:
štapni i water owen
više detalja
ovo su već ozbiljnije stvari pa takva je i cijena - od 150€ na više
Kerefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:42   #14
ja sam narucila najobicniji crock pot s amazona (britanskog) i zadovoljna sam. do sad sam, doduse, kuhala samo dvaput u njemu - jednom bolonjez i jednom gulas od divljaci i bilo je jako ukusno, premda puno drukcije od obicnog kuhanja, jer tekucina ne ispari i ne koncentriraju se okusi toliko. znala sam za to otprije, nije neko iznenadenj, samo kazem, drukcije je. no turbo je koristan za stvari koje treba dugo i polako kuhati. sljedece planiram neku juhu u njemu skuhat preko noci.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:47   #15
Express lonac moze sve i vishe od tih slow cookera. Cemu?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:20   #16
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Express lonac moze sve i vishe od tih slow cookera. Cemu?
a ne znam. nikad nisam kuhala nis u ekspres-loncu. a ni u ovome. sto je tocno prevagnulo, ne znam.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:18   #17
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Express lonac moze sve i vishe od tih slow cookera. Cemu?
Ekspres lonac kuha na temperaturama vecim od 100 stupnjeva, ova cuda tipicno kuhaju na temperaturama manjim od 100 stupnjeva, 70-100.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:08   #18
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Ekspres lonac kuha na temperaturama vecim od 100 stupnjeva, ova cuda tipicno kuhaju na temperaturama manjim od 100 stupnjeva, 70-100.
Znam. , ne vidim primjenu slow cookera u pripremanju hrane da bi isplatio investiciju. Sto npr kuhas u slow cookeru, a da nemozes pripremiti u pecnici ili ekspess loncu da bi dobio drasticno bolje rezultate?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:35   #19
U slow cookeru je manja potrošnja struje. I to što ga možeš ostaviti ujutro dok ideš na posao, a on se sam isključi kad bude gotov.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:48   #20
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Znam. , ne vidim primjenu slow cookera u pripremanju hrane da bi isplatio investiciju. Sto npr kuhas u slow cookeru, a da nemozes pripremiti u pecnici ili ekspess loncu da bi dobio drasticno bolje rezultate?
Okus je puno bolji (za razliku od expres lonca koji ubije sve okuse).

Sous-vide kuha na oko 55-60°C satima i poanta je da se unutrašnjost hrane ravnomjerno skuha kao i vanjski dio (što nije slučaj kod pećnice).
Tako kuhana hrana nije nikad raskuhana i uvijek je sočna.
Ne koriste ga bez vraga vrhunski kuhari u restoranima sa Michelin zvjezdicama.
Kad jednom probaš skužit ćeš razliku.

Ovo sve ide za Sous-vide, za Crock-Pot ne bih znao.
Kerefek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.