Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 10:58   #1801
Quote:
MarLov kaže: Pogledaj post
Zašto bi bio problem oprati ove zavjese?!

Ja sam imala baš ove na slici, mislim, imam ih još, ali u kašetinu, više ne vješam zavjese u kuhinji ni sobama.

Dakle, kad sam ih koristila, prala sam ih normalno u mašini, ne sjećam se više na kojoj temp., vjerojatno na 30, 40. Trebalo ih je samo malo popeglati.

Sada zavjese tog tipa imam kao panele i za ne komplicirat, oprala sam ih u kadi skupa sa ovim šipkama i to sa vrućom vodom iz bojlera jer ih još nikad nisam prala i nije mi se dalo previše drljat po njima. I močile su se, normalno u gelu za rublje. Sve pet.
Nije ni meni jasno, nisu od papira :neznam:.
Probat cu u kadi u toploj vodi, bez skidanja letvica.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:18   #1802
Quote:
Da ja imam tocno tako, jedino sto nisam trenutno doma. Sto te tocno muci? Moras kupiti duple sipke (znaci trebat ce ti za svaku stazu po dvije, ukupno 4).
NE znam da li je pametnije uzeti sipku s tri staze http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/80079363/
ili dvije ove s jednom stazom. Trebam odluciti prije nego odem tamo jer cu se opet vratiti praznik ruku. Koji si razmak napravila izmedu staza?
rena9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:08   #1803
Quote:
rena9 kaže: Pogledaj post
NE znam da li je pametnije uzeti sipku s tri staze http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/80079363/
ili dvije ove s jednom stazom. Trebam odluciti prije nego odem tamo jer cu se opet vratiti praznik ruku. Koji si razmak napravila izmedu staza?
ja sam isto mislila uzeti sipku sa tri staze, ali su mi tu na temi rekli da vjerojatno ne bi islo jer nema dovoljno razmaka, ona je radjena za panele a obicne zavjese ipak malo vise mjesta zauzmu. osim toga problem ti je sto zavjesa dodje gore skroz do sipke (doduse to ovisi o zavjesi, ove moje imaju nisko zasivenu traku za kukice). I onda ne znam bas kako bi se povlacilo lijevo desno jer bi tkanina strugala po sipki.

meni je razmak nekih desetak centimetara, nismo nesto precizno to radili nego odoka (jednu smo stavljali u postojece rupe od karnise, a drugu da bude dovoljno daleko al da se staklena stijena moze otvarati). slikat cu ti kad dodjem popodne doma da vidis
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 22:41   #1804
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Molim za savjet nekoga tko je uspio oprati i ne upropastiti Ikeine Kvartal zavjese?
Imam ove, Anno Inez samo bijele:
Planirala sam nakon par godina kupiti iste takve i samo zamijeniti platno, ali nema ih više za kupiti a ove nove koje imaju mi nisu nešto.
Sastav je 56% viskoza i 44% poliester. Pretpostavljam da je problem u viskozi, da se zbog nje ne mogu prati? Imam u pričuvi fond za nove, ali ne mogu da ne probam prije oprati ove stare .
Da skidam ove šipke prije pranja ili ne? Ako ne, pretpostavljam da ne mogu koristiti nikakva specijalna sredstva za zavjese, kad ne znam kako će reagirati s aluminijem...
Moji roditelji ih imaju doma vec stvarno dugo, barem 7 godina i mama ih je uredno prala, cini mi se u kadi, ali sam sigurna da ih je skidala s nosaca. I kao sto su ti vec odgovorili, treba ih dobro popeglati jer budu jako zguzvane. E sad, danas te zavjese izgledaju dosta lose, ne znam nakon koliko tocno pranja, ali ta bijela boja se vec pocela gubiti, pretpostavljam na tim zguzvanim dijelovima ako ih je zmikala. Ne vidi se kad sjedis na kaucu, ali kad im se priblizis, vriste da se kupe nove. U svakom slucaju, ja bih ih pokusala oprati i po mogucnosti ostavila da se cijede i suse same, npr nad kadom na sipci za tus zavjesu, cisto radi visine. Jedno pranje ih sigurno nece dokrajciti, ali znam da ima posla oko peglanja.
Druga varijanta jest da pitas u kemijskoj cistionici, ako svilu ciste bez beda, sigurno mogu i ovo, ali bojim se da bi ispala skuplja pita nego tepsija
__________________
Gravitation cannot be held responsible for people falling in love.
skarabej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 23:10   #1805
Quote:
skarabej kaže: Pogledaj post
Moji roditelji ih imaju doma vec stvarno dugo, barem 7 godina i mama ih je uredno prala, cini mi se u kadi, ali sam sigurna da ih je skidala s nosaca. I kao sto su ti vec odgovorili, treba ih dobro popeglati jer budu jako zguzvane. E sad, danas te zavjese izgledaju dosta lose, ne znam nakon koliko tocno pranja, ali ta bijela boja se vec pocela gubiti, pretpostavljam na tim zguzvanim dijelovima ako ih je zmikala. Ne vidi se kad sjedis na kaucu, ali kad im se priblizis, vriste da se kupe nove. U svakom slucaju, ja bih ih pokusala oprati i po mogucnosti ostavila da se cijede i suse same, npr nad kadom na sipci za tus zavjesu, cisto radi visine. Jedno pranje ih sigurno nece dokrajciti, ali znam da ima posla oko peglanja.
Druga varijanta jest da pitas u kemijskoj cistionici, ako svilu ciste bez beda, sigurno mogu i ovo, ali bojim se da bi ispala skuplja pita nego tepsija
Thanks, skarabej sad me manje strah da cu ih unistit. Idu u kadu onda ovaj ili iduci vikend.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 23:13   #1806
Neee, ne treba ih skidat sa šipki, a ne treba ih ni speglat poslije, ništa se meni nisu zgužvale. Ja sam ih u kadi namakala, ali namotane na šipku pa sam ih premotavala s jedne šipke na drugu (ako me kužite). Sušila sam u horizontali na stalku za robu. Ono malo što se zgužvalo, istegnulo se poslije samo od sebe. Ništa to nije osjetljivo, možda tako djeluju, ali nisu.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:02   #1807
Može savjet kako slagati panele u 4 kanalice (2 različita tipa relativno slična panela (2x4), ali može i druga preporuka ako treba).

Čini mi se da je lakše s tri kanalice neka kombinacija:
A B
B A
A B

Ali ako idem na osam panela (s devet bi bio problem jer bi stršao ovaj jedan kad bi se svaka grupa pomaknula na svoju stranu u četiri kanalice).

No ne znam kako da iskombiniram 8 panela a da se ne stvori preklapanje istog tipa na spoju zadnjeg i početku novog panela. U ovom doljnjem slučaju bi se B u zadnjoj i B u prvoj kanalici preklapali, što ne bi bio baš lijepo efekt. :/

A B
B A
A B
B A
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 21:42   #1808
Da i ja malo priupitam za savjet.
Naime imam malo blesavu situaciju u kuhinji gdje mi je radna ploha odmah ispod prozora. I sada naravno zavjesa najebe svako malo i više je prljava nego čista. Postoji li kakva alternativa pogodnija za kuhinje ili bar lakša za održavanje da ne moram svako malo glumiti batmana i verati se da bi skidao zavjese.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 09:08   #1809
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Da i ja malo priupitam za savjet.
Naime imam malo blesavu situaciju u kuhinji gdje mi je radna ploha odmah ispod prozora. I sada naravno zavjesa najebe svako malo i više je prljava nego čista. Postoji li kakva alternativa pogodnija za kuhinje ili bar lakša za održavanje da ne moram svako malo glumiti batmana i verati se da bi skidao zavjese.
Nešto što bi išlo uz staklo prozora: alu žaluzine ili plisei ( koji su skupi za popizdit)
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 11:09   #1810
Kakvi su ti plisei za održavanje. Ovo što sam našao da je to od naboranog platna baš ne obećava, a žaluzine mi se je jednostavno ne uklapaju. One meni za starinske urede i sl, ali baš za kuhinju. I meni ne treba zatamnjenje nego onako dekorativno
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 23:11   #1811
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Kakvi su ti plisei za održavanje. Ovo što sam našao da je to od naboranog platna baš ne obećava, a žaluzine mi se je jednostavno ne uklapaju. One meni za starinske urede i sl, ali baš za kuhinju. I meni ne treba zatamnjenje nego onako dekorativno
A trakaste zavjese? Mogu se jednostavno skupiti u jednu stranu dok se kuha. Nemam pojma kako se održavaju.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 18:44   #1812
Quote:
NewOrder kaže: Pogledaj post
A trakaste zavjese? Mogu se jednostavno skupiti u jednu stranu dok se kuha. Nemam pojma kako se održavaju.
A neznam jel to napredak prema obićnoj zavjesi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 13:55   #1813
Kerbi, kaj si ono dodatno pitao?
Zaboravio sam odgovoriti, a sada je to nestalo
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:01   #1814
Rolo koji digneš kad kuhaš? Ili one naljepnice za zamućivanje prozora. Jel baš treba nešto bit na prozoru? Meni npr. treba jer sam na pravom katu i vidi se unutra s ceste i prolaza među zgradama, al neki stavljaju zavjese samo zato jer su navikli da ih imaju.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:25   #1815
Kuća, prizemlje, i baš prozor gleda na cestu, tako da bi nešto dobro došlo.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:27   #1816
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Kerbi, kaj si ono dodatno pitao?
Zaboravio sam odgovoriti, a sada je to nestalo
Nešto u vezi plisea, ali sad više ni ja neznam
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 19:52   #1817
Quote:
NewOrder kaže: Pogledaj post
A trakaste zavjese? Mogu se jednostavno skupiti u jednu stranu dok se kuha. Nemam pojma kako se održavaju.
A, pojavilo se: na ovo sam htio odgovoriti :

Trakaste su jako nezgodne za kuhinje: moraju visiti 10ak centimetra ispred prozora, tako da samo smetaju/ lako ih se zakači, te se brzo zaprljaju.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 12:07   #1818
Dečki o zavjesama

Kerbi, Orlandica ti je predložila ovo, to ne zatamnjuje, mislim da boljeg rješenja od toga nema.

Ja, kao nekućanica, imam ovo na svim prozorima, ne da mi se bakćati sa zavjesama (stan nam je na udaru pohotnih pogleda pa nešto moram imati).
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:37   #1819
Skužio sam.
Moram doma iskomunicirati sa suprugom pa da vidim kakvih sve tih folija ima. Možda žena hoće cvjetiće ili sl
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:45   #1820
Cvjetićaste sam vidjela u Lidlu jednom prilikom
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.