Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2021., 20:35   #4061
Quote:
Bowlica kaže: Pogledaj post
Ja sam pai hetero a mthfr homozigot. Rekao mi hematolog da nisam za heparin, ali po preporuci gina zbog 2 spontana dali su mi heparin i trenutno sam u 18tt.

Hvala ti na odgovoru.
Kod mene ista ta kombinacija i jedan spontani u 13 TT (ali i jedna uredna trudnoća i porod prije 5 godina).
To onda ovisi od ginekologa do ginekologa kako ce protumačiti i hoće li zahtijevati ili?
Ako postoji i najmanja sansa da mi to pravi probleme (ne daj boze tromba u kasnijoj trudnoći...), rado bih se bockala da bar s te strane budem mirna...
Čestitam na trudnoći i zelim sve najbolje ❤️
tuzna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2021., 22:36   #4062
I ja imam 2 uredne trudnoće iza sebe, pa pauza nekoliko godina pa jedan spontani u 8tt, drugi u 9tt.

Jako puno pretraga sam radila unazad 3 godine i sad smo se konacno odlucili za jos jednu T.

Redovito se kontroliram kod hematologa i bas zadnji put mi opet rekao vama heparin ne treba, a ja na to kazem kako ne ako sam vec uspjela preći krizne tjedne?
Samo je zašutio. Da, ovisi o ginekologu, jedan privat mi je isto rekao da mi ne treba...a uzrok spontanih nisu našli. Tj. imala sam jako mali septum od 1cm na maternici koji sam uklonila histeroskopijom pa moguce da i radi toga iako čudno kako ga prije 3 god.niti jedan gin.nije vidio... svi nalazi, hormoni, štitnjača sve sve mi ok. Čak mi i koj gin govorio da imam jajašaca kao mlada cura. A ja 39g. Ako imaš još pitanja slobodno se javi. Hvala na lijepim željama. Neka i tebi bude sretno!
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2021., 23:53   #4063
Quote:
Bowlica kaže: Pogledaj post
I ja imam 2 uredne trudnoće iza sebe, pa pauza nekoliko godina pa jedan spontani u 8tt, drugi u 9tt.

Jako puno pretraga sam radila unazad 3 godine i sad smo se konacno odlucili za jos jednu T.

Redovito se kontroliram kod hematologa i bas zadnji put mi opet rekao vama heparin ne treba, a ja na to kazem kako ne ako sam vec uspjela preći krizne tjedne?
Samo je zašutio. Da, ovisi o ginekologu, jedan privat mi je isto rekao da mi ne treba...a uzrok spontanih nisu našli. Tj. imala sam jako mali septum od 1cm na maternici koji sam uklonila histeroskopijom pa moguce da i radi toga iako čudno kako ga prije 3 god.niti jedan gin.nije vidio... svi nalazi, hormoni, štitnjača sve sve mi ok. Čak mi i koj gin govorio da imam jajašaca kao mlada cura. A ja 39g. Ako imaš još pitanja slobodno se javi. Hvala na lijepim željama. Neka i tebi bude sretno!
Izgleda smo isto godište 😁
Ni meni ništa nije pronadjeno otkud missed ab u kasnijim tjednima (i nifty bio ok i kasniji svi testovi, jedino mi ovo odskače...) Gin. mi rekla da je to česta mutacija i da nije zabrinjavajuće, ali s obzirom da ništa drugo nije pronadjeno kao moguci uzrok (a nisu "ponavljajući pobacaji" da se istražuje bas detaljno) .. glupo mi traziti heparin kad zaista nemam pojma ni o čemu, nemam pojma. Ti si bas uvjerila svoju gin.da ti prepiše ili si promijenila gin ili što?
Ako postoji 10% sanse da mi to pravi sr****, zaista zelim sve sto moze poći po krivu svesti na najmanju moguću mjeru (a da je u mojoj moći, naravno...)

Kako sad sve ide? Kako se drzis psihički? Mi s lošim iskustvima više ne mozemo bit bas skroz opustene čak i kad je sve u najboljem redu.. (ili mozemo? &#128513

Ja sam si zbog godina dala rok do kraja godine 😅🤣, ako cemo još jednom probati... Iskreno, frka me dosta... Pa sad streberski istražujem da si malo umirim racio 😎😁
tuzna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 05:41   #4064
Javim se na pp
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 07:50   #4065
Lijep pozdrav svima!
Moji nalazi: Pai 1 homozigot i ace id tip., ANA titraji pozitivna, detaljnije imuno pretrage sve u granicama normale. Iza mene od 2019., tri neuspješne trudnoće. Ono sto me trenutno zanima: jeste li se cijepile? Moji doktori su posve kontradiktorni, neki su za, a neki mi savjetuju bolje ne (ukoliko se planira trudnoća) Izluđena sam više.. Kakva su vaša iskustva? Hvala 😶😊
__________________
Silence is golden, duck tape is silver...
chuchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 16:02   #4066
Pozdrav svima,

Uskoro bih trebala ponovno ići na embriotransfer i od prvog dana trebam uzimati niskomolekularni heparin. Prvi put sam uzimala Fragmin 5000 i injekcije su mi bile baš bolne i nakon samo 2 tjedna uzimanja sam već imala modrice i kvržice po trbuhu. Zanima me da li je možda neka od vas uzimala i Fragmin i Clexane pa da može usporediti koje su manje bolne? Jer uzimala bih Clexane ako je manje bolan. Modrice mi nisu problem, samo da manje boli.
ivanna555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 16:17   #4067
Ja sam na fraxiparinu isto niskomolekularnom nisam baš sigurna da ti to ima veze. Ja nekad ubod niti ne osjetim i puštanje pod kožu, a nekad peče jako. Najmanje me boli kad pikam u bedro malo sastrane. Sad sam vec pri kraju trudnoće i pretrpila sam nekako...
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 14:28   #4068
Ja sam probala u trbuh, stražnjicu i nadlakticu i najmanje me boljelo u trbuh, a najviše u nadlakticu, ali ako ostanem trudna znam da se neću moći cijelo vrijeme pikati u trbuh. A u koji dio bedra se pikaš? Unutarnji ili vanjski?
ivanna555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 14:42   #4069
Vanjski dio sastrane prije par mj.sam u gornji dio. Sjednem na rub kade i uhvatim jednom rukom kožu i polako pikam. S tim da ovaj gornji rjeđe sad pikam njega yam u početku pa je sad tvrdo to područje, teško se zahvati.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 22:21   #4070
Pozdrav svima!

Da se i ja javim.
Ustanovljena mi je nasljedna trombofilija nakon genetske analize, heterozigot Faktor V Leiden, MTHFR 1298 i PAI-1 4G/5G. Protrombin II i 677 su normalan genotip. Hematolog me još poslao na hrpu krvnih i laboratorijskih pretraga.

Uzimam Andol 100, a pri pozitivnom testu moram krenuti s niskomolekularnim heparinom 0,4, u trećem trimestru 0,6, i u babinjama opet 0,4.

Iako imam pozitivnu obiteljsku anamnezu (preeklampsije, abrupcije posteljice, tromboze) nitko me nije testirao niti mi htio dati uputnicu već sam genetsko testiranje platila sama i onda temeljem tog nalaza dobila uputnicu za hematologa.

Prva mi je trudnoća završila kasnim pobačajem, dokazan je fetalni zastoj u rastu i jedna arterija u pupčanoj vrpci umjesto normalne dvije.
__________________
Ice is for death and endings.
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2022., 18:08   #4071
Quote:
Tigana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Da se i ja javim.
Ustanovljena mi je nasljedna trombofilija nakon genetske analize, heterozigot Faktor V Leiden, MTHFR 1298 i PAI-1 4G/5G. Protrombin II i 677 su normalan genotip. Hematolog me još poslao na hrpu krvnih i laboratorijskih pretraga.

Uzimam Andol 100, a pri pozitivnom testu moram krenuti s niskomolekularnim heparinom 0,4, u trećem trimestru 0,6, i u babinjama opet 0,4.

Iako imam pozitivnu obiteljsku anamnezu (preeklampsije, abrupcije posteljice, tromboze) nitko me nije testirao niti mi htio dati uputnicu već sam genetsko testiranje platila sama i onda temeljem tog nalaza dobila uputnicu za hematologa.

Prva mi je trudnoća završila kasnim pobačajem, dokazan je fetalni zastoj u rastu i jedna arterija u pupčanoj vrpci umjesto normalne dvije.
Pozdrav i tebi, želim ti puno sreće i zdravlja u novim trudnoćama, ja dugo nisam bila na ovom forumu pa sam došla škicnuti što ima i dati vam riječi ohrabrenja.
Ja sam Faktor V Leiden homozigot i Pai-1 heterozigot, imam dvoje zdrave djece dobivene uz pomoć heparina. Isto prva dva tromjesečja na dozi 0,4 a zadnje na 0,6 i babinje 0,4. Clexan sam koristila.Žao mi je što te odmah nisu poslali na testiranja da ti se ne dogodi baš to što ti se dogodilo. Sad kad vidiš plusić na testu pravac kod doktora po heparin i bockanje do kraja trudnoće. Sretno...
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2022., 11:34   #4072
Smile fragmin

Cure, imam MYHFR C677T homozigot (homocistein uredan) i PAI1 4G5G heterozigot. Hematolog preporucio fragmin cim zatrudnim a do tada andol 75. Moj ginekolog smatra da unatoc jednom spontanom i nekoliko biokemijskih ne trebam fragmin. Ima li netko s istom dijagnozom i je li i otkada primao heparinsku terapiju? Drugo pitanje je li pod heparinom moguce dojenje?
Pitam jer heparinska terapija nije sasvim bezazlena
pozz
Saylor Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2022., 18:56   #4073
Vec je prošlo nekoliko godina otkad sam ja dobila te dijagnoze i obilazila ginekologe, ali tad mi je rečeno da se te mutacije (mthfr i pai) više ne smatraju rizičnima i da se po novim smjernicama više ne daje heparin ukoliko je samo to u pitanju. To mi je čak rekao dr koji je još dulje nego ostali prepisivao tu terapiju (znaju se često nailaziti komentari kak neki doktori škrtare s tim, pa u tom kontekstu ovo pišem).

Da ides po nekoliko različitih mišljenja, dobila bi vjerojatno različite savjete, klasika.

Moj savjet, odi kod nekoga tko je stručnjak za trombofilije u trudnoći i drži se toga što ti kaže.

Ako ti se da guglati, čak se daju naći studije koje potvrđuju da te mutacije statisticki ne uzrokuju značajnu razliku kod šansi za pobačaje naspram žena koje ih nemaju. A mthfr ooogroman postotak žena ima.

Ako ti šta znači, ja sam nakon te dijagnoze 2 uspješne trudnoće iznijela bez ikakve terapije.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2022., 08:33   #4074
Pisala sam vec o svom iskustvu. Eodila sam dvoje djece bez ikakvih komplikacija i terapija. Nakon 10 godina odlucili smo se za jos jedno dijete. U 8 i 9tt imala sam 2 spontana. Prosla sam razno razne pretrage, otkrivene su samo manje mutacije pai i mthfr. Ginekolog preporuča heparin, dok hematolog smatra da ne treba ali na kraju ipak pristaje jer kaže da je ginekolog ipak upućeniji u moje dijagnoze i moje stanje. Hematolog prihvaca i daje mi za terapiju fraxiparin od pozitivnog testa. Pratili su me cijelu trudnocu, redovito vadila krv i sve je bilo ok.

Vjerujem da sam uspjesno iznjela trudnocu bas zbog fraxiparine-a.

Heparin moze uz dojenje...pa daje se u trudnoci. Znam da neke zene su i nakon poroda morale uzimati jos 2,3tjedna. Ja nisam, jer sam dobivala najmanju mogucu preventivnu dozu.

Jako je vazno se dobro konzultirati i pracenje doktora, vađenje krvi radi jetre kako reagira na heparin..
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2023., 20:05   #4075
Pozdrav! Ima li tko iskustva da joj je antifosfolipidni sindrom otkriven tek na polovici trudnoće i kakvi su bili ishodi? Blago povišena antikardiolipinska antitijela su mi otkrivena tek u 19 tjednu trudnoće, kad sam stavljena na clexane 0.4 i aspirin od 75. Strah me je da nije ovo otkriveno prekasno i da nije već uzrokovalo probleme sa posteljicom
pepi 212 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.