Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 16:56   #101
Nešto je ova tema zamrla pa reko', aj' da ju malo dignem...
...budući da sam po svim HZZO-ovim i inim pravilnicima, zrela za toplice pa uskoro kanim na rehabilitaciju s blagoslovom liječnika specijaliste i liječničke komisije.
Stoga me živo zanimaju što friškija iskustva a propos procedure, dolaska, boravka, učinka terapije etc...
Svako iskustvo je dobrodošlo...

Ako je suditi temeljem mojih dijagnoza i mjesta stanovanja, ne ginu mi Varaždinske ili Krapinske pa eto, dajte si truda i napišite koju suvislu a propos...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:07   #102
Varaždinske su ok, za Krapinske sam u zadnje vrijeme čula dosta negativnih komentara.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:01   #103
OK... Hvala na preporuci, ali mene zanima procedura, tim više, jer sam baš u petak dobila blagoslov svojeg liječnika specijaliste.
Itko išta?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:27   #104
Po mojem osobnom iskustvu preporučujem: Krapinske toplice su za osobe koje su zdrave i sportaše i za osobe s viškom kila. A zašto? Osoblje misli da smo svi trigloditi vezuju nas 23,5 sata i ostavljaju tanjure sa hranom na ormarićima (ne surađuju pacijenti- vezani) ali ne brinite ima bijele paste (tekućine) u infuziji. Rezultat: gubitak 37 kg u 30 dana:točnost ne mogu argumentirati jer pacijente predviđene za otpis ne važu pri ulazu i izlazu

Zadnje uređivanje kanjar : 17.04.2017. at 20:40.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:41   #105
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Po mojem osobnom iskustvu preporučujem: Krapinske toplice su za osobe koje su zdrave i sportaše i za osobe s viškom kila. A zašto? Osoblje misli da smo svi trigloditi vezuju nas 23,5 sata i ostavljaju tanjure sa hranom na ormarićima (ne surađuju pacijenti- vezani) ali ne brinite ima bijele paste (tekućine) u infuziji. Rezultat: gubitak 37 kg u 30 dana:točnost ne mogu argumentirati jer pacijente predviđene za otpis ne važu pri ulazu i izlazu
E, ježi ga... Da sam zdrava, ne bih išla u toplice. Sa športom sam se posvađala davnih dana. A nemam ni višak kila. (No, dobro, možda bih 4-5 mogla otopit'...)
Nisam ni troglodit.
A ne dam se ni svezat'.
Dakle, Krapinske otpadaju...
Tražim dalje...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:18   #106
A Daruvarske ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:52   #107
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
A Daruvarske ?
A ne znam ništa niti o jednim toplicama, jerbo još nikada nisam koristila tu privilegiju...
Zapravo, kad sam davne 1988. operirala kralježnicu prvi puta, drito su me vozili iz bolnice u Varaždinske, ali sam drugi dan doslovno pobjegla doma.
Da sam tada ostala, oboljela bih mentalno. To je bilo za stare i jako bolesne, a ne za mene tada jako mladu i punu života... Nije to bilo tada za mene...
Sada je već druga priča...

Tak' da eto tek sada planiram tu mogućnost iskoristit, kad sam ju već dobila... Zato se i raspitujem, ali nitko ništa konkretno da napiše. Koliko sam čula, toplice su sve navodno pretrpane pa me čudi da na forumu još nitko nikakvo konkretno iskustvo nije nabacio...
A baš me zanima. Sve. Od mogućnosti smještaja, kvalitete terapija, osoblja, prehrane, nadoplate za hotelski smještaj etc...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:12   #108
Toplice u RH - preporuke i iskustva

Ja nisam koristila usluge toplica, ali (nazalost) jesu u mojoj bliznjoj obitelji i trenutno sam na listi cekanja nakon operacije za konkretno Stubicke toplice.
Prema info sve je to isto, bazen je pretrpan starijim bolesnicima i svi rade isto, neovisno o bolesti. Doplata za jednokrevetnu sobu, bolnickog izgleda, s tv-om u Stubickim je 150kn, mislim da to ukljucuje i bolji restoran od bolnickog, puni pansion.
Terapije su u jutarnjim - prijepodnevnim satima, i to je to. Placa se za smjestaj unaprijed za svih 21 dan (i vikende), tak ako odes ranije, zaboravi povrat novaca.
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:49   #109
Moja mama je bila u stubickima nakon operacije koljena.
Vjeruje da bi joj bolje bilo da nije isla.
Terapije nikakve, osoblje osorno, higijena nepostojeca, sto se hrane tice nije zahtjevna a i tata je dolazio svaki dan pa to nije bio problem.
Bila je u tom apartmanu.
Eto njena iskustva su jako losa pa ak mozes biraj dalje
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:27   #110
Da...
Birala bum dalje. Najvjerojatnije će odluka past' na Varaždinske.
E, sad...
Ajde, ljudi, kakva je tamo klopa? Ja sam naime, gurman... Pa da se znam na vrijeme raspitati gdje je dobar restoran alla card da ne ostanem gladna pred spavanje...
Kakve su mogućnosti nadoplate za hotelski smještaj?
Ono...
Kol'ko traže za jednokrevetnu sobu?
Primaju li kreditne kartice?
Provlače li karticu prvi ili posljednji dan? Ili primaju samo cash k'o prostitutke unaprijed...?
I, da...
Ima li tam' kakvih dobrih doktora...?
Nekak' mi se čini da bum bila raspoložena za koketiranje...
...ak' među "bolesnicima" ne bu bilo dobrih komada da se ispucam...
I, tak'...
Ajde pišite...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 23:33   #111
Evo dižem ovu temu, jer se na onoj "Toplice u RH..." nitko ne javlja...
...pa reko' možda ovaj topic nekom upadne u oko prije...
Dakle, dobila sam jučer od komisije 3 tjedna rehabilitacije u toplicama, a budući da te topličke gušte još nisam koristila, jako me zanimaju nafriškija iskustva...
Imam informaciju da su Varaždinske prebukirane i da se dugo čeka na termin pa eto, ako ima netko tko je nedavno boravio u njima, najljepše ga molim da podijeli iskustvo...
Zanima me baš sve...
Od smještaja, prehrane, terapija, nadoplate, mogućnosti plaćanja etc...
'ajde društvo, pls. nabacite koju konkretnu..
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 15:54   #112
Cijena doplate za jednokrevetnu bolnicku sobu u stubakima je 130 kn, soba ima i televizor. Doplata za prehranu u boljem restoranu, gdje je navodno izvrsna hrana i svedski stol je 30 kn.
Ne znam koliko imas godina, ali u vecini toplicama su ti pretezno stariji ljudi, osim navodno u Daruvarskim gdje ima sportasa.
Cijene doplata su ti uglavnom svugdje iste. Placas smjestaj pri dolasku, primaju sve kreditne kartice.
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:18   #113
Quote:
Ani2306 kaže: Pogledaj post
Cijena doplate za jednokrevetnu bolnicku sobu u stubakima je 130 kn, soba ima i televizor. Doplata za prehranu u boljem restoranu, gdje je navodno izvrsna hrana i svedski stol je 30 kn.
Ne znam koliko imas godina, ali u vecini toplicama su ti pretezno stariji ljudi, osim navodno u Daruvarskim gdje ima sportasa.
Cijene doplata su ti uglavnom svugdje iste. Placas smjestaj pri dolasku, primaju sve kreditne kartice.
Hvala ti na ovim informacijama. Odlučila sam se za Varaždinske pa sutra planiram tamo zvati i ispitati sve što me zanima...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 19:45   #114
U Varaždinskim plaćaš kad odlaziš, može na rate. Nadoplata za "biti sam" 3900 kn za 21 dan u hotelu, klopa odlična, možeš birati, televizor, bazen neograničeno...
U bolničkom djelu klopa nije odlična, nadoplata možda 50 kn po danu.

Ako nisu nešto mijenjali...mislim da sve podatke imaš na njihovoj stranici.
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 08:41   #115
Quote:
Iceblue9 kaže: Pogledaj post
U Varaždinskim plaćaš kad odlaziš, može na rate. Nadoplata za "biti sam" 3900 kn za 21 dan u hotelu, klopa odlična, možeš birati, televizor, bazen neograničeno...
U bolničkom djelu klopa nije odlična, nadoplata možda 50 kn po danu.

Ako nisu nešto mijenjali...mislim da sve podatke imaš na njihovoj stranici.
Hvala ti za ove komentare a propos TV-a, klope i bazena...
Za one koje zanima evo friških vijesti...
...sad sam ih zvala i stvari stoje ovako:
U Minervi nadoplata 190,00 kn/dan za jednokrevetnu sobu - ima slobodnih termina već za cca 14 dana, ovisno o dogovoru.
U Termama je nadoplata 40,00 kn/dan i čeka se i do pola godine za termin...

Jest' da je pet puta skuplje, ali ja bum u Minervu, jer je u Termama, jednokrevetna navodno jako malecka i nalazi se u potkrovlju... Nema šanse da se do nje pentram svaki dan nekoliko puta sa svojom rupturom labruma desnog kuka i hrpom drugih dijagnoza.

Ako saznam još štogod, javim...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:08   #116
toplice preko HZZO

operirao sam vratnu kralježnicu pa sam dobio toplice u naftalanu zanima me kakva su iskustva smjetaj hrana terapije da li bi bilo dobro nadoplatiti nešto hvala na iskustvima
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:37   #117
@lomnica, imate PP
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:42   #118
Evo i ja podižem temu. Dugo je neaktivna. Bila sam 2 puta u Krapinskim toplicama (nakon moždanog udara). Nažalost moram reći da je smještaj neuroloških bolesnika strava, ali su fizioterapeuti napravili čudo, podigli su me na noge i prilično osamostalili. Kako su mi terapije važnije od smještaja i drugi sam put otišla tamo. Sad bi se opet trebala upisati na listu čekanja. Fizijatrica mi je predložila da probam Lipik ovaj put. Da li netko ima iskustva s tim toplicama? Kako je tamo?
kllam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 13:40   #119
Stubicke nakon loma nadlaktice

Pozdrav, situacija je sljedeca:

Mama, u osamdesetima, iz Zg, je nedavno slomila nadlakticnu kost blizu ramena. To nije operirano vec je imobilizirano pa je (kazu) nekako zaraslo, no kako je bila totalno imobilizirana potrebna je temeljita rehabilitacija.

E sad, njena lijecnica opce prakse tvrdi da to (ruka, rame) nije slucaj za toplice (Stubake)te ne namjerava podnijeti zahtjev vec tvrdi da se za to, ukoliko zelimo, moramo privatno pobrinuti.
Je li to tocno, odn. je li to iskljucivo slucaj za ici privatnim putem?

Hvala!
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 18:25   #120
Čujem dobre informacije o "Naftalanu"- nije daleko ali je i ugodno i fizioterapeuti su sasvim ok
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.