Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 22:58   #61
Bolno rame

Treniram judo oko mjesec dana.I sad imam ozlijedu ramena.Kod pada naprijed me malo kragna kimona "ubola".Znaci izdigla se kragne i preko nje sam presa sa ramenom.Na rame mogu leci ali kad skocim na njega zaboli i boli desetak sekundi,a boli i kad opet pokusam taj pad.Rame u normalnim radnjama ne boli i kad vjezbam bacanja,borim se...isto ne boli.Ocu ici kod doktora ili ce to samo proci?Sto mogu napraviti u vezi toga?Je li to opasno?
http://m.youtube.com/watch?feature=plpp&v=rizlP_I0E6c
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:31   #62
Imam dvije navike, obje može biti štetne.

Jedna je da uvijek spavam na stomaku, to mi je iz djetinjstva ostalo.

Druga da svaki dan bar sat-dva nešto radim potrbuške ležeći na krevetu: čitam ili pišem.

Otac mi ima tešku artrozu ramena, jedna mu je ruka skoro nepokretna od bolova, ali on se naradio u životu.


Bi li to i mene možda počelo hvatati? Imam 38 godina.
Boli, sve češće i sve više.
Ponekad vježbam, tu i tamo plivam, ljeti bacim malo badmintona, ali rijetko, nisam u tako lošoj kondiciji, ali nisam ni neki sportski tip.

Imam iz djetinjstva neki poremećaj, ne znam ustvari je li to poremećaj, ali mogu prebaciti sklupljene ruke preko ramena da ih ne odvojim. Kad sam bila mala to sam stalno svima pokazivala, kasnije je počelo boljeti. Mogu to još uvijek, ali rijetko izvodim.

Kakvo je to moje rame?
Cvjetnapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 12:14   #63
Bol u ramenu/ lopatici

Pozdrav svima.
Moj problem je bol u predjelu desnog ramena i lopatice.
Radim fizički posao u kojem kojem su mi ruke često glave, rekreativno igram nogomet tri puta tjedno i ponekad dižem utege.
Počelo je prije otprilike dvije godine kada mi se javila sitna bol iznad desne lopatice, ne baš bol više kao neka nelagodu. Najviše bi osjetio kada bi se zakasljao ili duboko udahnuo.
Jednom prilikom sam bacao loptu i osjetio sam jako zategnuce u predjelu ramena( prednja strana više,stražnja manje).
Mazao sam ramena deep reliefom i bol se smanjila pa sam nastavio sa aktivnostima (dizanje utega , sklekovi, nogomet..)
Međutim bol se povećavala pa sam posjetio doktora koji mi je sa ultrazvukom dijagnosticirao oštećenje tetive ramena, ali samo je pregledao prednju stranu bez stražnje i bez pregleda lopatice ( navodno ne može ultrazvukom pregledati straznju stranu).
Uputio me na fizikalnu terapiju na kojoj su mi rame tretirali strujom, magnetima i ultrazvukom. Nakon desetak dana terapije bol se nije previše promijenila. To je bila jedna tupa nelagodne bol u lopatici, ramenu i ispod pazuha i nije uvijek bila na istom mjestu ( ili nije bila uvijek istog intenziteta pa sam ja osjećao dio gdje je najviše boljelo).
Nakon toga sam krenuo na masaže i bio 5 puta u desetak dan. Bol je opet neznatno promijenila intenzitet ali to je teško procijeniti jer je stalno mjenjala intenzitet i poziciju. To je bilo u deseti mjesec prošle godine. Nakon toga sam počeo piti tablete osteobiflex i maksimalno paziti na ruku i bol je jako sporo počela smanjivati intenzitet. Trenutno još osjećam bol, dosta manje ali je još prisutna pogotovo kada radim poslove gdje ni je ruka iznad glave ili kada šarafim vijke (pogotovo tada).
Ima li netko slično iskustvo i kako bi mogao ubrzati oporavak ( kreme, gelovi...).
Hvala!
for is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:33   #64
Boli, pucketa, melje

Ima li netko ovakvo iskustvo? Inače trenirao sam rukomet i vozio bicikl s kojega sam pao i onda dolaze problemi. Desno rame boli na bilokakvu rotaciju sa ili bez opterećenja, smjer gore dolje, lijevo desno. Niakakav pokret nije ugodan. Rame je bilo po upalom. Svaki pa i najmanji pokret uzrokoje jako čujno i bolno škljocanje/preskakanje/sudaranje koje zvuči kao da se sve unutar ramena melje. 2006 dijagnosticiran mi je PHS te sam upućen na fizikalnu (kinezi terapija, elektro terapija i magnet) uz preporuku protuupalnog analgetika. Fizioterapeut sa kojim sam radio 2 mjeseca uzrokovao mi je još veću bol, koju bi samo malo umanjila doza 3x600mg brufena. Terapija nije davala nikakav pozitivan pomak te sam je prekinuo budući da mi se javila paralizirajuća bol. Kroz čitav proces pa i dan danas javljaju se otekline, a onaj tko mi bude i na 4m čuje paljbu kostiju iz mog ramena.

Pribao sam toplo, hladno, lagane masaže, akupunktura, lagane vježbe, pa sam nakon vježbi prešao na mirovanje i držanje ruke na jastuku prilikom spavanja po preporuci fizijatra.

Što je sve moguće s obzirom na konstantne otekline, bolove i zvuk škljocanja/preskakanja/ sudaranja i mljevenja unutar zglobne čahure?

PHS je u prijevodu bolno rame što nije jasna dijagnoza, a vrlo je česta u nedostatku znanja fizijatra koji ne želi pisati preporuku za pregled ortopeda dok ti ne ukrade godinu i pol dragocjenog vremena.
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:35   #65
Ovako, prije par mjeseci sam dobio jači udarac u lijevo rame, prilikom skoka sam ramenom naletio na prijatelja te mi se učinilo kako je rame skoro iskočilo (dobrano je škljocnilo nazad). Nakon toga sam tjedan dana imao bolove u ramenu, ne pretjerano strašne, malo hlađenja i gotovo da sam zaboravio na to rame, ali sada mi se počelo događati da mi se ista situacija sa ramenom događa i kod slabijeg kontakta tim ramenom (dakle okrznem nekog u igri ramenom i ono me zaboli i tek kad ga pomaknem i malo rukom pritisnem ono škljocne natrag). Sad zanima me postoji li nekakva bandaža koja bi pomogla da se to ne događa u igri, da možda rame malkoc "učvrstim" elastičnim zavojem ?
kyuss1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:04   #66
Quote:
kyuss1 kaže: Pogledaj post
Ovako, prije par mjeseci sam dobio jači udarac u lijevo rame, prilikom skoka sam ramenom naletio na prijatelja te mi se učinilo kako je rame skoro iskočilo (dobrano je škljocnilo nazad). Nakon toga sam tjedan dana imao bolove u ramenu, ne pretjerano strašne, malo hlađenja i gotovo da sam zaboravio na to rame, ali sada mi se počelo događati da mi se ista situacija sa ramenom događa i kod slabijeg kontakta tim ramenom (dakle okrznem nekog u igri ramenom i ono me zaboli i tek kad ga pomaknem i malo rukom pritisnem ono škljocne natrag). Sad zanima me postoji li nekakva bandaža koja bi pomogla da se to ne događa u igri, da možda rame malkoc "učvrstim" elastičnim zavojem ?
Hmmm, a da odeš malkoc poslikati to rame.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 21:08   #67
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Hmmm, a da odeš malkoc poslikati to rame.
možda i je to najpametnije, onda najbolje ne baviti se sportom par dana dok to sve ne obavim jel?
kyuss1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:05   #68
Quote:
kyuss1 kaže: Pogledaj post
Ovako, prije par mjeseci sam dobio jači udarac u lijevo rame, prilikom skoka sam ramenom naletio na prijatelja te mi se učinilo kako je rame skoro iskočilo (dobrano je škljocnilo nazad). Nakon toga sam tjedan dana imao bolove u ramenu, ne pretjerano strašne, malo hlađenja i gotovo da sam zaboravio na to rame, ali sada mi se počelo događati da mi se ista situacija sa ramenom događa i kod slabijeg kontakta tim ramenom (dakle okrznem nekog u igri ramenom i ono me zaboli i tek kad ga pomaknem i malo rukom pritisnem ono škljocne natrag). Sad zanima me postoji li nekakva bandaža koja bi pomogla da se to ne događa u igri, da možda rame malkoc "učvrstim" elastičnim zavojem ?
Iščašeno rame i sad je vjerovatno nestabilno. Idi liječniku...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 23:13   #69
Zbog intenzivne boli u ramenu proteklih dana pijem analgetike (ugl Nurofen). Bol se stalno vraćala i pojačavala po prestanku djelovanja tableta (koje su prouzrokovale mučninu) pa sam naposljetku primila injekciju. Međutim, dr. veli da ću morat piti tablete još neko vrijeme (jer do nove injekcije treba proći par dana)..

Kako mi kljukanje tabletama nije nimalo privlačna ideja (a na terapiju još čekam) zanima me koja bih prirodna sredstva mogla koristiti ukoliko se bol vrati (osim akupunkture koju vidim da se spominje)...?
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:46   #70
Bol u ramenu i ruci, živac

Izgleda da mi se živac upalio u ramenu i nadlaktici. Počelo je prošli tjedan i nakon dva dana bolova kod pojedinih pokreta kada dižem ruku, pred novu godinu sam završio u hitnoj. Nisam mogao spavati cijelu noć, nema položaja u kojem ruka ne boli. Nakon injekcije Dexametazona je malo popustilo u smislu da kad položim ruku pored sebe ne boli, ali na svaki pokret manje ili više boli rame i nadlaktica. Kad se pojača bol popijem Naklofen i apaurin i opet je podnošljivo. U hitnoj mi je liječnica rekla da je do živca, ali da bez dijagnostike ne može ništa više reći. Sutra je prvi radni dan nakon praznika pa idem liječniku. Sumnjam da mi je nakon višednevnog rada na računaru na poslu ovaj problem i nastao. Ako je živac, a 99.99% jeste, kako se to liječi...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:48   #71
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Izgleda da mi se živac upalio u ramenu i nadlaktici. Počelo je prošli tjedan i nakon dva dana bolova kod pojedinih pokreta kada dižem ruku, pred novu godinu sam završio u hitnoj. Nisam mogao spavati cijelu noć, nema položaja u kojem ruka ne boli. Nakon injekcije Dexametazona je malo popustilo u smislu da kad položim ruku pored sebe ne boli, ali na svaki pokret manje ili više boli rame i nadlaktica. Kad se pojača bol popijem Naklofen i apaurin i opet je podnošljivo. U hitnoj mi je liječnica rekla da je do živca, ali da bez dijagnostike ne može ništa više reći. Sutra je prvi radni dan nakon praznika pa idem liječniku. Sumnjam da mi je nakon višednevnog rada na računaru na poslu ovaj problem i nastao. Ako je živac, a 99.99% jeste, kako se to liječi...?
Moju sestru su slali na UZ i rentgen. Dali su joj tablete zbog upale, i fizioterapiju.Tamo su joj radili svašta a ništa nije pomoglo.
To traje već tri mjesece. Mislim, da su joj dali uputnicu za EMG.

Sad je išla na neku alternativu, jer bi inace poludila.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 23:29   #72
Svakako je neophodan kvalitetan pregled.
Liječnik će te svakako pitati u kojem si točno položaju držao ruku tijekom opisane prolongirane aktivnosti uz računalo.
Ovisno o pregledu, bit će sugerirane daljnje pretrage.
Svakako treba učiniti i bar rutinski laboratorij, da se iza bolova ne skriva nešto ozbiljnije (premda je za to mala vjerojatnost, ne smije se ni to zanemariti).
Povišenu temperaturu uz bolove nemaš?
Prethodne ozljede te ruke, ramena, vratne kralježnice?

Dobro je, što protiv bolova pomažu i "blaži" lijekovi.
Ima smisla pokušati kroz par dana sa Dexamethasonom, Diazepamom i Naklofenom (umjesto Naklofena može se pokušati sa npr. DicloDuo- isti lijek kao i Naklofen, samo ima dvije komponente - jednu koja brzo djeluje i kratko, i drugu koja počne djelovati nešto kasnije, ali traje dulje).
Ako se dobro locira izvorište boli, možda se može probati i sa Versatisom lokalno (lokalni anestetik lidokain u obliku flastera) - ako je izvor boli "duboko" , Versatis vjerojatno neće pomoći.
Uvijek se može naći poštedni položaj i pokreti koji umanjuju bol.
Često manipulacija (uključujući i masažu) daje povoljne učinke.
Od "kemije" ima smisla pokušati i sa Neurobion Forte 1drag kroz 6-8 tjedana - to su high dose B-vitamini, škoditi neće, a može modulirati bol (manje izražena, podnošljivija).

Sve to ( i više, zbog direktnog uvida u situaciju "na terenu" i poznavanje tvoje povijesti bolesti) će ti sigurno savjetovati tvoj liječnik/-ica.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:46   #73
Bol u lijevom ramenu

Pozdrav. Ako ima slična tema možete moju prebaciti.

Naime, ima nekoliko godina sam pao na lijevo rame svom težinom i par tjedana mi je trebalo dok ozljeda na zacijeli iako nakon toga pri nekoj aktivnosti bih imao osjećaj da uvijek znaš nešto krckati, ne previše ali osjetio bih nešto drugačije nego u desnom ramenu.

Sad sam tjedan dana radio teže fizičke poslove, bušenje te nošenje vreča po 30-40 kg malo na lijevoj ruci malo na desnoj. Defitnivno sam se preforsirao. Dan, dva nakon rada boli ma rame, tupa neka bol koja se zna presijavati na lopaticu do kraja ruke pa čak i oko srca šta mi stvara neugodan osječaj, lagani kao pritisak. I to traje nekih tjedan dana, kupio sam Voltaren gel da mi ublaži bol i nešto je djelovao.

Zanimaju me iskustva slična, nadam se da je do ramena a ne šta drugo. Koliko se čeka na pregled jer mi to očito sad slijedi?
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:44   #74
Rame je vrlo slozen i osetljiv skup zglobova, tebi se pri padu verovatno desilo izmestanje zgloba iz optimalnog polozaja, i to je uzrok tvojih problema. Nezahvalno je na osnovu bolova koji se odnekud pojavljuju i sire reci bilo sta pametno, ali za optimalan polozaj nadlaktice u ramenu kljucno je ojacati tzv. rotatorsku manzetnu, guglaj na temu rotator cuff.
Sto se lopatice i njenog optimalnog polozaja i funkcije tice, nju okruzuje mnogo misica, i to veoma jakih, bol oko srca je uzrokovan napetoscu u seratusima, to su misici koji su prikaceni na grudni kos i koji pomeraju lopaticu prema van, da se tako grubo izrazim.

Ne verujem da ce ti pregled otkriti bilo sta previse korisno, sem ako se ne radi o vecim luksacijama (iscasenjema, izmestanjima iz optimalnog polozaja).

Da bi trajno resio taj problem moras da radis vezbe kako za rotatore nadlaktice tako i za misice oko lopatica, sve se to lepo objasnjeno moze naci na youtubeu, ako nisi siguran, javi se pa cu ti pomoci.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:47   #75
Hvala na odgovoru javio sam ti se u privatne poruke.
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:57   #76
Prije nekih 15 god sam tresnula na lijevu ruku. Nisam odmah išla doktoru, nego je prošlo vremena.
Na kraju slikanje je pokazalo da mi je kost u ramenu pukla i da su se mislim tetive razvukle.

Bila kod kiropraktičara, ali mi ništa nije mogao pomoći. Razvukao mi je rame da pokaže koliko se to istegnulo.
Plivanje je stvaralo još veće bolove. Kod ortopeda sam došla sa već starom povredom.

UGlavnom nakon tog svega sam prošla par fizikalnih sa stujama, te i masaže. Kod napada bolova sam stavljala jastuk između ruke i tijela. Znala sam tako i spavati.
Kupili teren za kuću, počela više fizički raditi tegliti i rame se smirilo.
Lijek (bar meni) je ili vježba ili opterećenja mišića radom.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:46   #77
Pozdrav svima evo da se javim isto moram radit na fizickom poslu. Nonstop nesto tesko podizem i nosim. Imam naviku zabacit ramena iza da bi kicma ostala ravna. E sad mi se javlja u zadnje vrjeme kao upala u ramenu. Nije kao bol vec vise osjecaj preforsiranosti. Jel ovo samo naznaka da imam slabo rame koje nije naviklo na opterecenje i trebam samo u teretanu pocet ic? ValjDa samo tako mogu ojacaT ramena
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 06:55   #78
Možda si istegnuo živac, nemora biti baš rame. Probaj masažu ramena u toploj kupki ili tuširanja, barem neko vrijeme pa budes vidio jel pomaže.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:11   #79
Ljudi da li je neko imao iskustva slicnog opisa: jedan dan sam se probudila i tipicno me ustakao vrat, za tri dana bilo bolje, onda kao malo me boljelo, par dana skoro nikako, i onda deseti dan me pocelo opet boljeti, da bi me 14 dana pocelo boljeli rame bas bas puno. Bolova u vratu i nemam, samo na jednom mjestu osjecam kao tacku koja boli, mogu vrat pomjerati. Dakle 14 dan me vise boli cini mi se nego prethodnih dana. U medjuvremenu nisam nista uzimala jer ne pijem lijekove, grijem bolna podrucija i nadam se da ce proci. Pocela sam da se brinem jer pedugo traje i bol u desnom ramanu (prednja strana casice ramana me vecinom boli i to bas u jednom specificnom polozaju, npr kada stavim ruke u dzepove, ostale radnje mogu da radim), desnoj zili na vratu duz ramena vec drugi dan se ne mijenaj i osjecam da mi je zbog toga cijela ruka slabija.

Sve sam procitala o diskovima, nervima i ne znam ni sama da li osjecam neke od tih simptoma tipa trnjenje, peckanje itd.

Ima li neko slicnih iskustava ili nesto utjesno za podijeliti? Moze i savjet. Hvala vam!
sofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:03   #80
bolovi u ramenu

Poštovani,

pišem za oca koji osjeća jaku i oštru bol u desnom ramenu, najviše kada digne ruku u zrak i kada se rasteže već nekoliko mjeseci. Bol je toliko jaka da ga boli kada se rukuje sa nekim ili nosi išta teško. Primio je 22 injekcije naklofena i nije ništa pomoglo. Nakon toga je dobio Medrol od 16 mg.
Ima 60 godina, visina 182, težina 75 kg, normalne građe. Radi fizički zahtjevan posao.
U prilogu dostavljam nalaz radiologa i nalaz ortopeda.
Nalaz radiologa:
Uputna dg. M54
Diskretno smanjena mineralizacija koštanih struktura. Vidljivo je održana lordoza vratnog segmenta kralježnice uz prekid SIIL na razini C4-C5 te retropoziciju C4 u odnosu na C5 za oko 2,1mm. U ostalim segmentima SIL održana. Trupovi vratnih kralježaka (LL prikaz do C6) su održanih visina. Znaci i v. osteohondroze C4-C5 te C6-C7 uz rubne osteofite.
Uznapredovale deg. Promjene malih zglobova.
Ventralno od i. v. prostora C3-C4, C4-C5 te C6-C7 vidljivi kalficikati prvenstveno u sklopu seronegativnog spondilitisa.
Deg. Promjene prednjeg antiantoaksialnog zgloba.
Unkartroza. Obostrano paravertebralno u mekim čestima sjene intenziteta vapna odgovarajući kalcifikatima u projekciji vaskularnih struktura.
Na učinjenim snimkama lumbalne kralježnice održana je osovina na profilnoj snimci blago izravnanje lordoze uz prekid SIL na razini L5-S1 te retropoziciju L5 u odnosu na S1 za oko 4,5 mm. U preostalim segmentima SIL održana. Trupovi lumbalnih kralježaka su održanih visina, blaže bikonkavno oblikovani d.d.g. Schmorlove hernije.
Ventralno uz kralješke te lateralno na AP snimci vidljivi obilni sindezmofiti u sklopu seronegativnog spondilitisa i uznapredovale deg. promjene malih zglobova uz vidljivu interspinoznu artrozu. Na AP snimci obostrano znaci sakroileitisa.
DG. M54 Dorsalgia
-------------
Nalaz ortopeda:
Klinički: terminalno ograničen motilitet vratne kralježnice uz pozitivne znake za cervikobrahialgiju desno.
RTG: retropozicija C4 za 2 mm, osteohondroza C4-C6. Na LS kralježnici spondiloartrotske promjene.
Th. Analgetika, lokalno NSAR kreme, B vitam.per.os
Učiniti EMNG gornjih ekstremiteta. Molim također pregled reumatologa.
Dijagnoza: M75.8 Druga oštećenja ramena.

Kako nažalost nitko ne komunicira s pacijentom, niti išta živo objasni, srdačno Vas molim za savjet što da radi dok čeka sljedeće pretrage. Da li treba vježbati ili mirovati? Jel dobro hladiti bolno mjesto ili ga zagrijavati gelovima? Da li smije na masažu ili neki oblik fizioterapije?

Ukratko, što je dobro a što nije i kako si pomoći … jer nakon toliko silnih injekcija i lijekova, njemu je i dalje stanje nepromijenjeno i nitko mu ništa konkretno nije rekao. Odakle bol dolazi, dali je to kronično stanje ili će proći ... ako će proći, koliko treba vremena i mirovanja...Hoće li moći raditi i tako dalje....

puno puno hvala unaprijed.

ivan

Zadnje uređivanje traderfx : 05.01.2018. at 22:21.
traderfx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.