Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2006., 12:27   #21
ja sam operirala kicmu...i ko da i nisam--sve normalno. vijci se mogu vaditi iako nema smisla---oni nista ne smetaju, a ak vadis samo jos jedna extra operacija i jos jedan oziljak bez veze.
vjezbanje, cipele na petu---sve se normalno moze ko i bez operacije.
al ja nisam imala tako jako iskrivljenje.
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 22:03   #22
Quote:
molly* kaže:
ja sam operirala kicmu...i ko da i nisam--sve normalno. vijci se mogu vaditi iako nema smisla---oni nista ne smetaju, a ak vadis samo jos jedna extra operacija i jos jedan oziljak bez veze.
vjezbanje, cipele na petu---sve se normalno moze ko i bez operacije.
al ja nisam imala tako jako iskrivljenje.
Wow! Baš zanimljivo.

Kao prvo, ful mi je drago što je sve normalno, a kao drugo - očito je da je operacija prošla uspješno. Čula sam da su operacije kralježnice dosta delikatne i samo mala greškica može oštetiti živac i dovesti do trajnih oštećenja.

S koliko godina si ju operirala?
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 12:22   #23
s 13 godina sam ju operirala...pa koliko sam ja s tim upoznata to su prilicno rutinske operacije u danasnje vrijeme...naravno, ako radi o nekoj normalnoj skoliozi a ne nekom jako teskom iskrivljenju. bila sam samo 7 dana u bolnici nakon operacije. oziljak me na pocetku jako mucio, al sad sam se vec navikla, iza se jako malo vidi, ali s prednje strane nesto vise..
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:07   #24
Skolioza LS1

elem, javljam se s pitanjem vezanim za skoliozu LS1, več duže vrijeme rođak mi pati od bolova u donjem djelu leđa nakon što duže vrmena stoji ili hoda, bio je nedavo na pregledima i ustanovili su mu skoliozu LS1 (tj kako vele u donjem dijelu) za koju su rekli da se može "zalječiti" vježbama te da treba nači dobrog fizijatra da mu propiše vježbe, problem je u tome što je on bivši bilder (trenirao 3 godine i prestao 2002 god.) i oče opet da se bavii time duže vrijeme,
ganjao sam mu par fizijatara da mu propišu vježbe al radi zauzetosti nisam ništa stigao da odradim, elem, znate li vi koje bi se vježbe trebale raditi za ojačanj emišića leđa i na kojem se sajtu može informisati više o skoliozi jerbo kako mi se čini da se on plaši doktora i da oče da počne bildat bez prije odrađenih vježbi te da če se tako samo zajebat i onda mu poslje nema povratka, ni bog mu dragi neče pomoč.. hvala na pomoči
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 11:55   #25
Ne bi se trebao zafrkavati ni s trazenjem vjezbi po netu. Lose vjezbe mogu napraviti daleko vecu stetu nego da ne radi nista.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 15:56   #26
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Ne bi se trebao zafrkavati ni s trazenjem vjezbi po netu. Lose vjezbe mogu napraviti daleko vecu stetu nego da ne radi nista.
znam ja to, al bolje da zna išta nego ništa, ako ode u teretanu ovih dana, onda ga je popušio, imal gdje da se mogu informisati o toj bolesti barem za priremeno da ga odgovorim od teretane, makar na mjesec dana.
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 21:36   #27
ljudi, ovako
dubrava, dr. Kovac
od najgorih skolioza radi "daske"
prije 5 dana mi je mama operirana tamo i imala sam priliku vidjeti 2 cure prvi dan (dok su dosle, "zvijane" totalno) i 3 dana poslije, nakon operacije dok su se setale po hodniku presretne sto su se nakon 16 godina patnje napokon rjesile velikih grbi na ledjima
uglavnom, lik radi cuda
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 22:22   #28
da, i mene je on operirao! al lista cekanja je duuuuuuuuuuga!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 04:58   #29
ja sam operirala skoliozi i imam vijke u sebi i normalno zivim i nemam nikakvog beda!Mozes vjezbati normalni i trbusnjake isto samo se ne smije pretjerano tesko dizati...operacija je spasila stvar.
 
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 22:42   #30
ja prvi put cujem da se ne moze tesko dizati. meni je dr.kovac rekao da mogu sve normalno, kao da operacije nije ni bilo! ja se tako i ponasam i vec skoro 9 godina je proslo i sve je uredu!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 17:13   #31
Quote:
AmADin_gospo kaže:
ganjao sam mu par fizijatara da mu propišu vježbe al radi zauzetosti nisam ništa stigao da odradim, elem, znate li vi koje bi se vježbe trebale raditi za ojačanj emišića leđa
Ja san provela dvi godine na korektivnoj gimnastici radi skolioze i vježbe koje se tamo rade nisu bitno različite od onih s tjelesnog, dakle trbušnjaci,sklekovi, zatim za jačanje leđnih mišića-legne se na stomak i ispruži ruke i diže gornji dio tijela, zatim razne vježbe sa štapom, te legendarne vježbe na švedskim ljestvama (mrzim ih)-uvatiš se rukama za gornji dio pa podižeš noge...u svakom slučaju treba otić kod doktora jer postoji opasnost da se s tim vježbama ispravi iskrivljenje na jednoj strani, al se onda desi na drugoj, pa ajde opet iz početka
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 17:49   #32
Skolioza

pozdrav svima!
dijagnosticirana mi je blaga skolioza u donjem dijelu leđa pa me zanima jel ima tko kakvog dobrog ortopeda za preporučiti?
unaprijed hvala
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 20:01   #33
Quote:
Barica kaže:
pozdrav svima!
dijagnosticirana mi je blaga skolioza u donjem dijelu leđa pa me zanima jel ima tko kakvog dobrog ortopeda za preporučiti?
unaprijed hvala
definitivno največi stručnjak za skolioze i kifoze u hrvatskoj, a i u svijetu ti je dr.vladimir kovač iz nove bolnice u dubravi.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 23:39   #34
želim ti svako dobro
Mr. BAD GUY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 12:45   #35
Quote:
Barica kaže:
pozdrav svima!
dijagnosticirana mi je blaga skolioza u donjem dijelu leđa pa me zanima jel ima tko kakvog dobrog ortopeda za preporučiti?
unaprijed hvala
gledaj, i ja imam skoliozu i upravo zam završio sa fizio-terapijom,, elem, šta ti je činiti, javi se u tvoju ambulantu i nek te pošalju na fizio-terapiju, dobičeš 6 vježbi koje moraš raditi, nisu tečke samo moraš biti uporan, problem sa skoliozom je u tome da ima tendensiju da se širi te ako je zapostaviš možeš imati ozbiljnih posljedica, nekaže đabe narod, "Željezo se kuje dok je vruče"

sretno
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 17:51   #36
Quote:
AmADin_gospo kaže:
gledaj, i ja imam skoliozu i upravo zam završio sa fizio-terapijom,, elem, šta ti je činiti, javi se u tvoju ambulantu i nek te pošalju na fizio-terapiju, dobičeš 6 vježbi koje moraš raditi, nisu tečke samo moraš biti uporan, problem sa skoliozom je u tome da ima tendensiju da se širi te ako je zapostaviš možeš imati ozbiljnih posljedica, nekaže đabe narod, "Željezo se kuje dok je vruče"

sretno
ma dala mi je doktorica uputnicu i rekla da odem ortopedu kojeg sama odaberem.mislim da cu otici ovom kovaču.
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 17:52   #37
Quote:
Mr. BAD GUY kaže:
želim ti svako dobro

hvala
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 17:54   #38
Quote:
AmADin_gospo kaže:
sretno

hvala
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 13:28   #39
Problemi s kralježnicom - skolioza

Bila na pregledu i rekli mi da imam skoliozu. Hodala sam na vježbe kojih 20 puta i više ne. Trebala bi još ići al nemam vremena. Znam par vježbica /od njih milijon koje treba radit/ al mi to ne pomaže. Uglavnom, držim se dost ravno, samo kaj sam cijeli dan na netu i sva ko upitnik. Vježbe sam zadnji put radila prije 6 mjeseci tak da mislim da mi se još više pogoršalo zbog 'upitnika'.
Dal netko ima neke vježbe koje bi se mogle radit? Iskustva? Bilo tko ko ima skoliozu!!
Blunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:56   #40
Kaj samo ja imam skoliozu tu na forumu?
Blunk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.