Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 20:01   #1
Ovo je nastavak teme HRT pretplata. Admin
_________________________

Mamina teta je umrla (bez nasljednika prvog reda, jedine nasljednice su njene nećakinje; moja mama i teta) a plaćala je pristojbu trajnim nalogom sa računa na koji je sjedala mirovina. Sad, kako to opozvati, otkazati itd. da joj dugoprsti HRT ne naplati i ono na što pravo nema? Mislim da ste shvatili. Ako niste tu sam da pojasnim.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 19:45   #2
Pošaljite hrt-u dopis u kojem tražite da se prekine pretplatnički odnos zbog smrti pretplatnika. Uz to priložite i smrtni list.

Nije problem, tako sam ja napravila kad sam živjela kao podstanarka u stanu gdje je tv glasio na mrtvu osobu i riješila se plaćanja.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:54   #3
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
ok ako državi placamo porez ona time ulaže u infrastrukturu, nudi nam neku zaštitu itd... ali ako placamo tv koji je razlog da to radimo? mislim a šta nam oni nude zauzvrat tako da mi to moramo platit???
kako ne..naprimjer , mozes gledati culjakicu 9 mjeseci u godini na srecu nasu samo dva puta tjedno, kako titra okicima i pokazuju raskopcane grudi..ostala tri mjeseca je uvrijedjena i sunca se na moru..
einfach is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.08.2008., 13:53   #4
@lahor

Napisano i poslano.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 11:21   #5
ponukana ovom temom pokušala sam odjaviti tv, no na moje pismo u kojem ih obavještavam da je televizor završio na smeću, hrt mi šalje obrazac zahtjeva za odjavu rtv prijamnika. u istoj zahtjevaju da odjava mora biti potpisana i ovjerena kod javnog bilježnika, što mi ne bi bio problem napraviti, ali u izjavi na obrascu piše masnim slovima da pod kaznenom i materijalnom odgovornošću DOPUŠTAM OVLAŠTENIM PREDSTAVNICIM HRT NESMETANO PROVOĐENJE KONTROLE IZNIJETIH ČINJENICA, TE SAM UPOZNAT DA ĆE HRT U SLUČAJU ODBIJANJA, ODNOSNO ONEMOGUĆAVANJA HRT-A U PROVOĐENJU KONTROLE PONOVNO ME PRIJAVITI, ODNOSNO TERETITI ZA PLAĆANJA RTV PRISTOJBE.

eto, da mi opet dolazi inkvizicija na vrata i ulazi mi u stan mi se nimalo ne sviđa , a taj dokument treba biti potpisan ukoliko hoću odjaviti tv. da li sam obavezna primati goste s hrt-a u stan ako potpišem tu izjavu?

zanimaju me vaša iskustva i kako odjeviti tv bez da mi hrt ekipica ulazi u stan i vrši kontrole i sl.

hvala na odgovoru.
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.08.2008., 11:41   #6
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Dakle, argumentiraš potrebu javne televizije kod nas činjenicom da postoje i u ostalim zapadnim državama. To je u redu, ali me zanima tvoj odgovor i na još par pitanja:

1. Koliko zaposlenih imaju strane javne televizije u odnosu na broj stanovnika? (HRT ima preko 3.600 zaposlenih, jedan grad veličine Munchena ima stanovnika kao cijela RH)
2. Koliko u postotku financiraju njihov rad porezni obveznici, a koliko se financiraju sami?
3. Ako postoji pretplata, koliko ona iznosi u postotku naspram prosječne plaće?
4. Zadnje pitanje, koje se nekima neće svidjeti: koliko strane javne televizije pljuju po svojoj državi i prilagođavaju program niskim političkim interesima?
svaka cast.
kako jedan tarik moze imati 44000kn plaću u zemlji di je prosjek 4 i tako dalje
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 11:49   #7
Ako si im poslala to svoje prvo pismo preporučeo sa povratnicom za tebe je stvar rješena. Koliko vidim ovdje > http://www.sutra.hr/pregled/sutra-u-...tv-pretplata/3 , ako te i nakon opomena i ovrha odvuku na sud ti ćeš sa tom povratnicom dokazati da si stvar rješila odavno.

Ovo što su ti sad poslali je jedna bljuvotina Hanžekovića i kompanije koji bi htjeli upadati ljudima u stanove bez sudskog naloga i policije (koji gotovo nikada ne uspiju dobiti). Mogli su ti isto tako poslati i da im potpišeš punomoć po svom tekućem računu ili da im budeš jamac za neki kredit ako hoćeš odjaviti TV. Pokvareno do bola.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 12:54   #8
Quote:
emile ajar kaže: Pogledaj post
ponukana ovom temom pokušala sam odjaviti tv, no na moje pismo u kojem ih obavještavam da je televizor završio na smeću, hrt mi šalje obrazac zahtjeva za odjavu rtv prijamnika. u istoj zahtjevaju da odjava mora biti potpisana i ovjerena kod javnog bilježnika, što mi ne bi bio problem napraviti, ali u izjavi na obrascu piše masnim slovima da pod kaznenom i materijalnom odgovornošću DOPUŠTAM OVLAŠTENIM PREDSTAVNICIM HRT NESMETANO PROVOĐENJE KONTROLE IZNIJETIH ČINJENICA, TE SAM UPOZNAT DA ĆE HRT U SLUČAJU ODBIJANJA, ODNOSNO ONEMOGUĆAVANJA HRT-A U PROVOĐENJU KONTROLE PONOVNO ME PRIJAVITI, ODNOSNO TERETITI ZA PLAĆANJA RTV PRISTOJBE.

eto, da mi opet dolazi inkvizicija na vrata i ulazi mi u stan mi se nimalo ne sviđa , a taj dokument treba biti potpisan ukoliko hoću odjaviti tv. da li sam obavezna primati goste s hrt-a u stan ako potpišem tu izjavu?

zanimaju me vaša iskustva i kako odjeviti tv bez da mi hrt ekipica ulazi u stan i vrši kontrole i sl.

hvala na odgovoru.
mi odjavili bez problema

penziću koji je došao zapečatiti tv potpisali neku izjavu, vjerojatno isto to kao i ti u kojem piše to masnim slovima

kad je stari otišao skinuli špagu (to se zove pečaćenje tv-a) i dalje gledamo
imamo kablovsku

i da.....pred nekih pola godine došao lik u kontrolu

neki zmazani tip, kao da je ispao iz zakašnjelih osamdesetih, sve mi nešto brljao....jeste vi ovi.....kako je vaše prezime.....jeste vi tu podstanar.....a čitavo to vrijeme ne govori tko je on....kao službena osoba, to mi je rekao.....da on tu ima papir i mora provjeriti jel u stanu imamo teve....
helou....ja rekoh...doviđenja, nemojte me zamarati, vidite da sam trudna (a ja bila pred sam porod)

zatvorila vrata i to je to.....bez policije i sudskog naloga ne može ti nitko ući nikako u tvoj stan, kuću
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:45   #9
ja nisam potpisala nikakvu izjavu, nego sam im samo poslala pisamo u kojem pišem da je te-ve bačen u smeće (prema tome nemaj pošto dolaziti pečatiti ili sl. u stan). a u ovom pismu i obrascu koji su mi poslal nakon mog pisma s povratnicom piše da mi ta moja odjava ne vrijedi dok njima ne potpišem taj njihov zahtjev i ovjerim.
naravno da mi i dalje stigla uplatnica za ovaj mjesec, pa mi je trebao savjet da li je taj njihov zahtjev potrebno dodatno potpisivati i ovjeravati ili je ono početno pismo dovoljno za odjavu (koju očito ne prihvaćaju).
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 21:29   #10
Quote:
emile ajar kaže: Pogledaj post
ponukana ovom temom pokušala sam odjaviti tv, no na moje pismo u kojem ih obavještavam da je televizor završio na smeću, hrt mi šalje obrazac zahtjeva za odjavu rtv prijamnika. u istoj zahtjevaju da odjava mora biti potpisana i ovjerena kod javnog bilježnika, što mi ne bi bio problem napraviti, ali u izjavi na obrascu piše masnim slovima da pod kaznenom i materijalnom odgovornošću DOPUŠTAM OVLAŠTENIM PREDSTAVNICIM HRT NESMETANO PROVOĐENJE KONTROLE IZNIJETIH ČINJENICA, TE SAM UPOZNAT DA ĆE HRT U SLUČAJU ODBIJANJA, ODNOSNO ONEMOGUĆAVANJA HRT-A U PROVOĐENJU KONTROLE PONOVNO ME PRIJAVITI, ODNOSNO TERETITI ZA PLAĆANJA RTV PRISTOJBE.

eto, da mi opet dolazi inkvizicija na vrata i ulazi mi u stan mi se nimalo ne sviđa , a taj dokument treba biti potpisan ukoliko hoću odjaviti tv. da li sam obavezna primati goste s hrt-a u stan ako potpišem tu izjavu?

zanimaju me vaša iskustva i kako odjeviti tv bez da mi hrt ekipica ulazi u stan i vrši kontrole i sl.

hvala na odgovoru.
teško je nedvosmisleno odgovoriti ali ono što potpisuješ mora biti u skladu sa zakonom i ustavom tj. ako se ova izjava protivi ustavu ili nekom pravu kojega se nemožeš odreći onda i nevrijedi iako je potpisana.

po meni ovo što hrt traži se kosi sa neotuđivim pravima.
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:08   #11
Quote:
emile ajar kaže: Pogledaj post
ja nisam potpisala nikakvu izjavu, nego sam im samo poslala pisamo u kojem pišem da je te-ve bačen u smeće (prema tome nemaj pošto dolaziti pečatiti ili sl. u stan). a u ovom pismu i obrascu koji su mi poslal nakon mog pisma s povratnicom piše da mi ta moja odjava ne vrijedi dok njima ne potpišem taj njihov zahtjev i ovjerim.
naravno da mi i dalje stigla uplatnica za ovaj mjesec, pa mi je trebao savjet da li je taj njihov zahtjev potrebno dodatno potpisivati i ovjeravati ili je ono početno pismo dovoljno za odjavu (koju očito ne prihvaćaju).
Pročitaj pažljivije text na onom linku iz mog prethodnog posta. Ondje i piše da će se HRT praviti mutav, slati nove uplatnice, opomene, a na kraju ovrhu, a ti ćeš u prigovoru na ovrhu priložiti preslik te svoju prve i jedine povratnicu kojom si odjavila svoj tv. Jedino je bitno da na povratnici piše: "Odjava televevizora marke te i te, modela tog i tog" tako da sudac zna da je to pismo koje si im poslala baš bila odjava televizora, a ne fan mail Boži Sušecu. Istina, malo je čupavo i iziskuje trud (pisanje prigovora kada stigne ovrha) no izgleda da uspijeva.

Naravno da se HRT pravi grbav i šalje ti i dalje uplatnice po principu APP.

Ovo što su ti poslali nikako nemoj potpisivati i slati jer je to autogol i nešto što se kosi s tvojim ljudskim pravima (mogućnost da ti HRT-ov "krim tim" uleti u stan bilo kad radi kontrole). Na kraju krajeva i ovjera potpisa košta 46,6 kn.

Ako ti povratnica ne izgleda kako je navedeno (nema jasno napisano "Odjava televizora marke te i te, modela tog i tog") pošalji im opet kratko pismo tj. izjavu gdje piše da odjavljuješ tv jer si ga bacila/poklonila/prodala itd. te da više ne želiš pratiti program HRT-a jer će ti baš takva povratnica trebati da im osporiš ovrhu i da te puste na miru.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 09:23   #12
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Ja sam prije par godina otišla odjaviti pretplatu, nakon kaj me inkasator isprepadal, i podmetanjem noge kad sam mu htjela zalupiti vrata pred nosom ušao u stan i ustanovio da "AHA! Ipak imaš tv!"
Pošto znam da mi u stan ne smije ući otjerala sam ga, ali sam uplatnicu dobila već sljedeći mjesec...
Tam su mi rekli da mi mora netko doći zapečatiti tv, a ja sam rekla da im želim puno sreće pošto smo ga jučer bacili u kontejner...
Tv su mi odjavili, a kasnije nije nitko dolazio provjeravati...

Procitala sam samo prvu stranicu...
Ukratko ne placam TV. Prije sam placala. Jednom me zaskocio - pozvonio i cimerica je otvorila, iznutra se cuo TV, naplatio nam je kaznu i pretplatu. Isla sam odjaviti i to je bila gotovo nemoguca misija. Ako imate radio svejedno morate placati... tra la la. Preseljenjem u novi stan prvo sto sam napravila sam pozvala njihove da plombiraju TV. I sastve zapisnik. Dosli su i to napravili. Zavezali su kabel i stavili neki pecat. Kad je majstor otisao, ja sam kabel odvezala i nastavila gledati TV te sebi obecala da nema vise otvaranja vrata nepoznatim ljudima....

Ukratko - prije otvaranja vrata pogledam na spijunku tko je, ako ne poznam uopce ne otvaram, odem i niti ne glumim da me nema doma. Jednostavno ne otvaram vrata nikome nepoznatome.

Jer ako otvorim moze bit da on cuje TV, moze bit da na brzinu uleti u stan, necu se valjda fiicki sukobljavati...itd.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 09:52   #13
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ne, HRT pretplata je porez na prijamnik, ne ovisi o gledanju programa.
porez na prijamnik..to nisam imala pojmaal ne kuzim zasto moram placat ako uopce ni ne gledam HTV programe
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 13:29   #14
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Pročitaj pažljivije text na onom linku iz mog prethodnog posta. Ondje i piše da će se HRT praviti mutav, slati nove uplatnice, opomene, a na kraju ovrhu, a ti ćeš u prigovoru na ovrhu priložiti preslik te svoju prve i jedine povratnicu kojom si odjavila svoj tv. Jedino je bitno da na povratnici piše: "Odjava televevizora marke te i te, modela tog i tog" tako da sudac zna da je to pismo koje si im poslala baš bila odjava televizora, a ne fan mail Boži Sušecu. Istina, malo je čupavo i iziskuje trud (pisanje prigovora kada stigne ovrha) no izgleda da uspijeva.
Ne zaboravimo i detalj za stiliste - zamoliti poznanika odvjetnika da udari svoj štambilj na prigovor, te naplatiti od HRT-a troškove prigovora, što će biti dovoljno za dobar ručak za dvije osobe i bocu kvalitetnog vina.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 18:23   #15
evo moderatorica mi zatvoriše temu, nisam gledao i kriv sam i tražim oprost.

http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/ar...,23,,130815.jl

ZAGREB - Djelatnici Odjela pristojbe HRT-a posjećuju poduzeća i kontroliraju plaćaju li vlasnici pristojbu za radioprijemnike u vozilima, požalila se jedna zagrebačka tvrtka ističući kako na radiju ne slušaju samo program HR-a i kako je moguće da upotrebljavaju samo CD uređaj.

- Zakon ne poznaje razlike u korištenju uređaja. To je uređaj kojim se i dalje može, ako se želi, primati radijski program. Pristojba se plaća na vlasništvo prijemnika i njome se financira javno djelovanje HRT-a - odgovara Janos Römer, glasnogovornik HRT-a.

Pravne osobe, naime, Zakon o HRT-u obvezuje na plaćanje pristojbe za svaki radioprijemnik u vozilu. Obveza je to koja je isključiva za pravne osobe i ne odnosi se na građane, fizičke osobe. Stoga, ako poduzeće ima 20 automobila s ugrađenim radioprijemnikom mora platiti 20 pristojbi.


koliko vidim ovdje se govori o raskidu pretplate, a mene zanima konkretno ovo gore što piše u članku.

sada mene zanima ako meni dođe papak sa hrt-a, moram li ja njega pustiti u automobil ili ga mogu sterati u onu stvar.

isto tako me zanima sto ih onda sprečava da i običnom puku ne počnu kopati po automobilima i ne naplaćuju pretplatu. hvala!
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:04   #16
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post

ZAGREB - Djelatnici Odjela pristojbe HRT-a posjećuju poduzeća i kontroliraju plaćaju li vlasnici pristojbu za radioprijemnike u vozilima, požalila se jedna zagrebačka tvrtka ističući kako na radiju ne slušaju samo program HR-a i kako je moguće da upotrebljavaju samo CD uređaj.

- Zakon ne poznaje razlike u korištenju uređaja. To je uređaj kojim se i dalje može, ako se želi, primati radijski program. Pristojba se plaća na vlasništvo prijemnika i njome se financira javno djelovanje HRT-a - odgovara Janos Römer, glasnogovornik HRT-a.

Pravne osobe, naime, Zakon o HRT-u obvezuje na plaćanje pristojbe za svaki radioprijemnik u vozilu. Obveza je to koja je isključiva za pravne osobe i ne odnosi se na građane, fizičke osobe. Stoga, ako poduzeće ima 20 automobila s ugrađenim radioprijemnikom mora platiti 20 pristojbi.

sada mene zanima ako meni dođe papak sa hrt-a, moram li ja njega pustiti u automobil ili ga mogu sterati u onu stvar.
isto tako me zanima sto ih onda sprečava da i običnom puku ne počnu kopati po automobilima i ne naplaćuju pretplatu. hvala!
Odgovor na pitanje koje si postavio ti je u članku na koji si stavio link.
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:28   #17
uh procitah ovo pa se sjetih studentskih dana. Svakako nas troje cimera zivili u stanu iznajmjenom dakako i stvarno nismo imali ni televizije ni radija ono fakat nista. i tako jednog dana vratio se ja sa trcanja onako cijeli oznojan priljepjena majica curi sa mene znoj ko vodopad. i zvoni netko na vratima. otvorim ja kada neki lik iz htv-a trazi da bi on pogledao unutra da kako to mi nemamo tv ili radijo da on to nevjeruje i tako neka jebena prica. a ja taman bio nadrkan taj dan do bola ono bas bi se tukao. i tako nakon malo peglanja od njegove strane. kazem ja evo moze ali ovako ja cu tebe pustiti u stan i ti pogledaj sve i ako nades tv ili radijo ja cu platiti nije bed ali ako ga ne nades ja zatvaram vrata i brojim do tri a ti da si izasao iz stana ili cu te ja baciti kroz prozor. (stan na trecem katu ja duplo veci od njega) sve ja to njemu mirno objasnio i otvorio sirom vrata i kazem evo izvoli. lik se samo okrenuo i otisao nije rijeci rekao. nabijem ih na kurac jebem javnu televiziju i placanje komunistickih doprinosa.
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2008., 16:47   #18
Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Odgovor na pitanje koje si postavio ti je u članku na koji si stavio link.
a gdje je odgovor na ovo pitanje?

sada mene zanima ako meni dođe papak sa hrt-a, moram li ja njega pustiti u automobil ili ga mogu sterati u onu stvar.

Noach is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.08.2008., 17:17   #19
pa pise ti da se odnosi na pravne osobe. jesi ti pravna osoba?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 17:53   #20
Dobro, jedno kratko i jasno?
Zasto HRT ne bi mogao dobiti sudski nalog za pretres stana?

Procitao sam zadnjih par stranica, ali nigdje ne nadjoh odgovora. Ispricavam se ako sam bio nepazljiv....
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.