Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2010., 13:30   #241
Jesam nedavno bio je u redu , ali inače mi je uvjek tlak više prema visokom nego prema niskom...
Može li neurolog na temelju slika od magnetske vidjeti ako sam imala moždani udar?
Jer ja se stvarno ne sjećam da sam ga imala ali čitala sam da je lako moguće da si ga imao a da ni ne znaš...
P.S. Imam 20 godina ali vidim da te sve bolesti očito ne pitaju za godine...
winter.03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 13:54   #242
Quote:
winter.03 kaže: Pogledaj post
Jesam nedavno bio je u redu , ali inače mi je uvjek tlak više prema visokom nego prema niskom...
Može li neurolog na temelju slika od magnetske vidjeti ako sam imala moždani udar?
Jer ja se stvarno ne sjećam da sam ga imala ali čitala sam da je lako moguće da si ga imao a da ni ne znaš...
P.S. Imam 20 godina ali vidim da te sve bolesti očito ne pitaju za godine...
Pa jesi li ko dijete imala nekakvu tešku upalu, nešto da si dugo ležala, pa nisu skužili da si imala encefalitis?
Neurolog će te vjerojatno poslati na neke dodatne pretrage, ali mislim da ih većina već odokativno može zaključiti o čemu se radi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 14:07   #243
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pa jesi li ko dijete imala nekakvu tešku upalu, nešto da si dugo ležala, pa nisu skužili da si imala encefalitis?
Neurolog će te vjerojatno poslati na neke dodatne pretrage, ali mislim da ih većina već odokativno može zaključiti o čemu se radi.
Imala sam vodene kozice za njih sam čitala da mogu biti uzrok i dosta često visoke temperature. Ili ju nemam ili imam 40...
winter.03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 20:56   #244
Prijateljica nam je jučer javila da joj je dijagnosticiran tumor na malom mozgu.
Ne znamo pojedinosti (nisam sigurna ni da ona zna) ali sada je u Zagrebu u bolnici i operacija joj je sutra ujutro. Zna li itko od vas kolike su šanse da sve bude ok? Ono najgore neću ni spominjati.
Znam jednog dečka koji je imao tumor na malom mozgu i operirali su ga i sad mu je sve ok. Jel on samo imao sreće ili u većini slučajeva stvari ispadnu u redu?
__________________
Well behaved women barely make history
EmaEmily is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 01:24   #245
Da li glavobolje mogu nastati zbog kratkovidnosti? Naime otkad mi je pas pojeo naočale, nosim stare koje imaju puno manju dioptriju nego što bi trebala nositi i zadnja dva tjedna imam glavobolju. Boli me u sljepoočnicama, nekad je pulsirajuća bol, tupa. Sinusi su ok.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 11:39   #246
Quote:
EmaEmily kaže: Pogledaj post
Prijateljica nam je jučer javila da joj je dijagnosticiran tumor na malom mozgu.
Ne znamo pojedinosti (nisam sigurna ni da ona zna) ali sada je u Zagrebu u bolnici i operacija joj je sutra ujutro. Zna li itko od vas kolike su šanse da sve bude ok? Ono najgore neću ni spominjati.
Znam jednog dečka koji je imao tumor na malom mozgu i operirali su ga i sad mu je sve ok. Jel on samo imao sreće ili u većini slučajeva stvari ispadnu u redu?
Pitanje je da li je tumor maligni ili benigni, a to će se znati nakon operacije i PHD analize tkiva.
Isto tako mogući su razni neurološki ispadi kao posljedica operacije, ali uglavnom ljudi prođu s minimalnim ispadima. Neki od tih ispada su trajni, a neki se mogu popraviti terapijom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 11:40   #247
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Da li glavobolje mogu nastati zbog kratkovidnosti? Naime otkad mi je pas pojeo naočale, nosim stare koje imaju puno manju dioptriju nego što bi trebala nositi i zadnja dva tjedna imam glavobolju. Boli me u sljepoočnicama, nekad je pulsirajuća bol, tupa. Sinusi su ok.
Moguće, jer ti se oko napreže. Daj odi to sredit jer ćeš očoravit ko šišmiš na kraju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 13:45   #248
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moguće, jer ti se oko napreže. Daj odi to sredit jer ćeš očoravit ko šišmiš na kraju.
Hvala ti na odgovoru i smirivanju hipohondra (to nije lak posao). Uplašila sam se jer sam rijetko imala glavobolje, no s druge strane dioptrija mi je bila dobro podešena. Znači, oftalmolog is my guy
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 20:00   #249
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Da li glavobolje mogu nastati zbog kratkovidnosti? Naime otkad mi je pas pojeo naočale, nosim stare koje imaju puno manju dioptriju nego što bi trebala nositi i zadnja dva tjedna imam glavobolju. Boli me u sljepoočnicama, nekad je pulsirajuća bol, tupa. Sinusi su ok.
Itekako. Ti vidis, ali ne osjetis da ti se oko napreze, stvara pritisak i od toga imas glavobolju. Ja sam zbog samo -0.25 imala mjesecima ludjacku glavobolju a nisam kontala zbog cega (doc mi rekla da meni ne trebaju naocale, da imam savrsen vid). Sada redovno nosim cvike (koje mi trebaju, dioptrija, zastite itd...) i problema vise nema Dakle, pravac oftamolog
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:53   #250
Unhappy Tumor na mozgu?

imam vrtoglavice vec nekoliko meseci. u pocetku je to bilo blago da bi u poslednjih par meseci to postalo gubljenje ravnoteze (prakticno se plasim da hodam sama bez nekoga pored za koga bih mogla da se drzim).. glavobolje imam nekad, a kad ih imam budu nekad jake nekad blaze..takodje imam i ispravljeni deo vratne kicme, a doktori su mislili da je od neke povrede ledja koju sam dobila pre 2 godine i koja je pocela da boli ponovo (ali posle toga sam isla na terapije pa je prestalo). neki dan sam citala sta ljudi pisu za tumor na mozgu, koji su simptomi.. ne znam da li paranoisem ili ne ali ovi moji se podudaraju da opisanim..
sta mislite, da li bi trebalo da se brinem i odem kod odgovarajuceg lekara ili ne..?
imam 18 godina.

Zadnje uređivanje shmu : 04.01.2011. at 17:02.
shmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:05   #251
Quote:
shmu kaže: Pogledaj post
imam vrtoglavice vec nekoliko meseci. u pocetku je to bilo blago da bi u poslednjih par meseci to postalo gubljenje ravnoteze (prakticno se plasim da hodam sama bez nekoga pored za koga bih mogla da se drzim).. glavobolje imam nekad, a kad ih imam budu nekad jake nekad blaze..takodje imam i ispravljeni deo vratne kicme, a doktori su mislili da je od neke povrede ledja koju sam dobila pre 2 godine i koja je pocela da boli ponovo (ali posle toga sam isla na terapije pa je prestalo). neki dan sam citala sta ljudi pisu za tumor na mozgu, koji su simptomi.. ne znam da li paranoisem ili ne ali ovi moji se podudaraju da opisanim..
sta mislite, da li bi trebalo da se brinem i odem kod odgovarajuceg lekara ili ne..?
imam 18 godina.
tebi se stanje pogoršava, a ti pitaš da li trebaš doktoru?
što čekaš?

inače tri osobe koje znam, uključujući mene, završile su kod doktora (a poslije i pod nožem) zbog jakih i konstantnih glavobolja i dijagnozom - tumor na mozgu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:30   #252
Nista ti to ne mora znaciti, nemoj se plasiti bezveze...ali uradi magnet i ct naravno...ali nema potrebe za panikom, svima se ponekad i vrti i boli glava...mene srce zna cesto boljeti i ja sam isto tako umrla od straha, i sve mi je oke sa srcem, minimalni neki problemcici, tako da, naravno, pravac doktoru, ali samo da ti budes mirna
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:02   #253
Dakle, vrtoglavica i tumor. To je prva stvar koja pada na pamet pacijentima, ali i nekim liječnicima. Tumor mozga rijetko uzrokuje vrtoglavice, pogotovo izolirane vrtoglavice. On će radije izazvati glavobolje, povraćanje, smanjenje kognitivnih sposobnosti, promjene u ponašanju, epileptične napadaje i smanjenje specifičnih neuroloških sposobnosti.

Puno je drugih mogućih uzroka vrtoglavica, uključujući i bolesti CNS-a, pa je uvijek potrebno prvo napraviti neurološku obradu. Ipak, najčešće se radi o poremećaju u vestibularnom sustavu (za održavanje ravnoteže), čiji su krajnji organi smješteni u labirintu unutarnjeg uha. Osim toga može se raditi o degenerativnim promjenama vratne kralježnice, srčanim problemima (hipotenzija, bradikardija), psihogenim uzrocima...

U svakom slučaju ovo nije mjesto za traženje dijagnoze. Ti se obvezno moraš javiti liječniku. Ja te mogu samo savjetovati da ne paničariš, jer je mala vjerojatnost da se radi o nečemu ozbiljnom kao što je tumor mozga.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:04   #254
ma i pretpostavila sam, samo moja paranoja.. thanks anyway
shmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:59   #255
Quote:
shmu kaže: Pogledaj post
ma i pretpostavila sam, samo moja paranoja.. thanks anyway
selektivno čitaš i to nije dobro.

možda nemaš tumor na mozgu, a možda ga i imaš.
zašto je toliki problem otići kod doktora? i kako se uopće možeš osloniti na nečiju dijagnozu ovdje? :f lop:
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 00:40   #256
odi kod doktora.
to je najmanje što možeš napraviti.
imala sam jako slične simptome kao ti i bez obzira što se znalo da je 99% izvor mojih problema labirint unutrašnjeg uha, prošla sam opsežne neurološke obrade kao i audiovestibularne obrade. vrtiti ti se može iz dosta razloga, a zbog čega se tebi vrti ne može ti nitko ovak napamet reći.
može biti da je problem neurološke prirode, problem sa labirintom, vratnom kralježnicom, psihom itd...
dakle, prvo se javi svom doktoru, a onda će te on uputiti dalje specijalistima.
sretno i javi šta je bilo!
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:54   #257
moj je poznanik uspješno izliječio dobroćudni tumor na mozgu, nakon 10 godina nema recidiva ali ipak, kako saznajem, više nije ista osoba. agresivniji je, manje ga je briga za sve, ponekad ima nebulozne ideje i zahtjeve, sve u svemu nije lako s njim živjeti..
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:36   #258
Moja mama je imala problema sa dvoslikama i vrtoglavicama...bojao sam se najgoreg. Nakon pregleda kod oftalmologa nisu pronašli ništa. Nakon toga obavljen je CT i rontgena vratne kralježnice. Nalazi su bili dobri. Dvoslike i vrtoglavice su postajale sve učestalije. Odlučili smo ponovno otići kod oftalmologa ali privatnika. Tada su otkrili da se zapravo radi o kašnjenju očnog živca na lijevom oku prilikom prilagodbe na udaljenost. Dobila je naočale sa prizmama i dvoslike i vrtoglavice su prestale. Tako da samo želim naglasiti da ne mora uvijek biti ono najgore..možda je neki stvarno zanemariv problem. 90% nas tu samo filozofira i nagađa. Treba se prvo posavjetovati sa stručnjacima a ne tražiti odgovor na forumima. Moje iskustvo je to da sam se totalno isprepadao čitajući vaše postove. Stvarno se sam bojao da nije ono najgore...na kraju je sve ispalo dobro.
Zato prestanite plašiti ljude!!!
Pozdrav svima i nadam se da sam pomogao....
girdeaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:45   #259
Quote:
girdeaux kaže: Pogledaj post
Moja mama je imala problema sa dvoslikama i vrtoglavicama...bojao sam se najgoreg. Nakon pregleda kod oftalmologa nisu pronašli ništa. Nakon toga obavljen je CT i rontgena vratne kralježnice. Nalazi su bili dobri. Dvoslike i vrtoglavice su postajale sve učestalije. Odlučili smo ponovno otići kod oftalmologa ali privatnika. Tada su otkrili da se zapravo radi o kašnjenju očnog živca na lijevom oku prilikom prilagodbe na udaljenost. Dobila je naočale sa prizmama i dvoslike i vrtoglavice su prestale. Tako da samo želim naglasiti da ne mora uvijek biti ono najgore..možda je neki stvarno zanemariv problem. 90% nas tu samo filozofira i nagađa. Treba se prvo posavjetovati sa stručnjacima a ne tražiti odgovor na forumima. Moje iskustvo je to da sam se totalno isprepadao čitajući vaše postove. Stvarno se sam bojao da nije ono najgore...na kraju je sve ispalo dobro.
Zato prestanite plašiti ljude!!!
Pozdrav svima i nadam se da sam pomogao....
A čuj svatko ima svoje neko iskustvo. Neka su pozitivna neka ne.
Baš zato se i ne dolazi po neke konkretne savjete ovdje po ovakvoj problematici, već po razmjenu iskustava, čisto da se čovjek zna orijentirati kako i od kuda krenuti tražiti pomoć.
Zato se u potpunosti slažem s tobom da forum nije mijesto gdje se dolazi po medicinsku pomoć.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 13:44   #260
u mojoj obitelji smo imali slučaj tumora na mozgu. operacija je bila 2005 god, ali zbog lošeg smještaja tumora i veličine saznali smo da u njemačkoj ima laserska operacija i otišli u Munschen 2006.god. Zahvat se zove cyber knife. i mogu reći da smo prezadovoljni i da se tumor do današnjeg dana smanjio sa 3,8 cm na 2,8 cm.
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.