Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 07:28   #1
TUŽBA

Molim vas, da li mi može netko reći , na koji način se ide tužiti neku osobu? Kako se i gdje podnosi tužba i da li ja mogu sama sebe zastupati budući nemam novaca za odvjetnika? Doživjela sam strašno ponižavajuće i loše iskustvo koje ne mogu niti zaboraviti niti oprostiti i želim tu osobu tužiti. Nadam se da ćete mi pomoći.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 08:59   #2
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
Molim vas, da li mi može netko reći , na koji način se ide tužiti neku osobu? Kako se i gdje podnosi tužba i da li ja mogu sama sebe zastupati budući nemam novaca za odvjetnika? Doživjela sam strašno ponižavajuće i loše iskustvo koje ne mogu niti zaboraviti niti oprostiti i želim tu osobu tužiti. Nadam se da ćete mi pomoći.

tužiš tužbom.tužba se podnosi sudu.

uz dužno poštovanje, ali ako te boli zub ideš zubaru, ako ti pukne cijev zoveš vodoinstalatera, ako ti se pokvari auto ideš automehaničaru.

Ako imaš pravni problem ideš odvjetniku.Ispod tarife ti svatko može napraviti radnju ali baš besplatno... mislim da nije ok ni od tebe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:01   #3
Hm, malo toga si nam rekla za detaljniji odgovor.

Kako mislis tuziti?

Da li mislis prijaviti nekoga kazneno ili prekrsajno ili bas mislis podici gradjansku tuzbu?

Ako je ovo drugo onda tuzis na Općinskom sudu u mjestu prebivalista tuženika. To je tzv opca mjesna nadleznost, ali u nekim slucajevima nadlezan moze biti i sud iz drugog grada (ovisno o predmetu spora)

Ne treba ti odvjetnik, tj. odvjetnik nije obvezan po zakonu, mozes se i sama zstupati, samo tada nemas pravo na trosak postupka.

Sta te jos zanima?
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:03   #4
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
Hm, malo toga si nam rekla za detaljniji odgovor.

Kako mislis tuziti?

Da li mislis prijaviti nekoga kazneno ili prekrsajno ili bas mislis podici gradjansku tuzbu?

Ako je ovo drugo onda tuzis na Općinskom sudu u mjestu prebivalista tuženika. To je tzv opca mjesna nadleznost, ali u nekim slucajevima nadlezan moze biti i sud iz drugog grada (ovisno o predmetu spora)

Ne treba ti odvjetnik, tj. odvjetnik nije obvezan po zakonu, mozes se i sama zstupati, samo tada nemas pravo na trosak postupka.

Sta te jos zanima?
eto, malo pametniji odgovor. hvala na komentaru. zanima me da li sama privatno mogu podići tužbu protiv određene institucije i da se sama branim? riječ je o jednoj Instituciji pa ne znam gdje se javiti za takvu tužbu? nešto u vezi posla. a glede drugih koji se javljaju tu da ocjenjuju šta je u redu ili nije od mene, ne moraju se javljati jer sam se tog smeća sa ovog foruma naslušala ko nigdje. hvala lijepo!
i nisam pitala da li je u redu ili ne da se sama branim, nego da li se mogu? a novce bi vam dala vrlo rado, ali budući sam siromašna ne mogu i budući sam nezaposlena. znam da bi većina htjela neke novce od mene, ali dala sam sve i više nemam.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:05   #5
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
eto, malo pametniji odgovor. hvala na komentaru. zanima me da li sama privatno mogu podići tužbu protiv određene institucije i da se sama branim? riječ je o jednoj Instituciji pa ne znam gdje se javiti za takvu tužbu? nešto u vezi posla. a glede drugih koji se javljaju tu da ocjenjuju šta je u redu ili nije od mene, ne moraju se javljati jer sam se tog smeća sa ovog foruma naslušala ko nigdje. hvala lijepo!
ovako, ne pričam smeće već ti samo govorim da su se određeni ljudi školovali da bi živjeli od svog rada.

nema beda, tuži, briga mene
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:10   #6
gle ljupka

opet nisi puno toga rekla

ako su ti prava povredjena nekim upravnim aktom onda ti je zadnje upravni spor

ako se ne radi o tome vec smatras da ti je netko iz drzave nanio stetu, a zelis tuziti drzavu, onda se prvo moras obratiti drzavi radi pokusaja mirnog rjesenja spora, pa tek ako to ne ide mozes ih tuziti

dakle puno je tu detalja i ovako opcenito ti nitko nemoze dati konkretan odgovor

ali ako tebe najvise muci pitanje da li mozes sama tuziti odgovor je MOZES
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:12   #7
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ovako, ne pričam smeće već ti samo govorim da su se određeni ljudi školovali da bi živjeli od svog rada.

nema beda, tuži, briga mene
pa i ja sam se školovala za sociologa, pa koga briga za to? vidjela sam da mnogi ljudi znaju sebe zastupati, a ja budući nemam novaca šta drugo mogu. znam, da odvjetničke tarife dođu po jako puno para i kaj da radim? ja koju god da ti cifru kažem koju bi tebi ili nekom mogla dati bi me ismijala, a drage volje bi ti dala, ali nemam.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:14   #8
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
pa i ja sam se školovala za sociologa, pa koga briga za to? vidjela sam da mnogi ljudi znaju sebe zastupati, a ja budući nemam novaca šta drugo mogu. znam, da odvjetničke tarife dođu po jako puno para i kaj da radim? ja koju god da ti cifru kažem koju bi tebi ili nekom mogla dati bi me ismijala, a drage volje bi ti dala, ali nemam.

pa ovako, ako dižeš protiv neke državne institucije (pretpostavljam) da je to temeljem nekog rješenja. Čitaj uputu o pravnom lijeku. Ona tio je kompas. Ako ti tamo piše da možeš izjaviti žalbu na rješenje onda ju je donjelo prvostupanjsko tijelo ako to ne piše onda je drugostupanjsko tijelo.

Tada pokreni upravni spor. On se pokreće Upravnom sudu. Upravni sud je jedan jedini i to nema veze sa mjestom prebivališta
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:54   #9
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Ako imaš pravni problem ideš odvjetniku.Ispod tarife ti svatko može napraviti radnju ali baš besplatno... mislim da nije ok ni od tebe
stvarno nisam znala da je ovaj pdf ogranak zavoda za zapošljavanje odvjetnika
ili sam nešto krivo shvatila???
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:06   #10
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
stvarno nisam znala da je ovaj pdf ogranak zavoda za zapošljavanje odvjetnika
ili sam nešto krivo shvatila???
shvati kako hoćeš, ali zamisli da si npr ti doktor (privatnik) i da ja tebi kažem svoje simptome i tražim da mi propišeš terapiju i sve kažeš što ja od nalaza moram napraviti (još ovako naslijepo) a ti pak od toga živiš.

Ili ako si prevoditelj, i ja te molim kako da prevedem nešto ili da mi ti prevedeš ovako preko foruma a ti pak od prijevoda živiš.

pomogla bi mi, ali do granice.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:22   #11
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
tužiš tužbom.tužba se podnosi sudu....
Znači da sam dobro shvatila.
Lara35zg, najprije sam ti htjela odgovorit na PM, ali ipak neću.
Ovo gore je tvoja pomoć do granice???
U čemu je razlika između ljupkinog i ostalih pitanja???
I što se promijenilo pa si joj ipak odgovorila?
Ti nikad nisi pitala? Dobila odgovor?
Ovo ja onako, više sama sa sobom, kraj rasprave.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:27   #12
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Znači da sam dobro shvatila.
Lara35zg, najprije sam ti htjela odgovorit na PM, ali ipak neću.
Ovo gore je tvoja pomoć do granice???
U čemu je razlika između ljupkinog i ostalih pitanja???
I što se promijenilo pa si joj ipak odgovorila?
Ti nikad nisi pitala? Dobila odgovor?
Ovo ja onako, više sama sa sobom, kraj rasprave.

paušalno sam jedamput odgovorila. jedan ovdje je na paušalno svoje pitanje dobio moj paušalni odgovor. A nije dobro ni postavio pitanje a ja odgovorila i nije bilo dobro
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:36   #13
dobro Lara pa ovaj podforum i nije zamisljen da ljudima rjesavamo slucajeve
nego samo da im damo neke natuknice i da ih pravilno usmjerimo

samo to
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:12   #14
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
shvati kako hoćeš, ali zamisli da si npr ti doktor (privatnik) i da ja tebi kažem svoje simptome i tražim da mi propišeš terapiju i sve kažeš što ja od nalaza moram napraviti (još ovako naslijepo) a ti pak od toga živiš.

Ili ako si prevoditelj, i ja te molim kako da prevedem nešto ili da mi ti prevedeš ovako preko foruma a ti pak od prijevoda živiš.

pomogla bi mi, ali do granice.
pa i ja moram živjeti od nečeg.. bar mislim? pa mi opet nije nikakav problem ljudima napraviti i puno veće usluge od običnog odgovora. naprimjer ja sam sad radila 5 mjeseci na jednom projektu jako osjetljive i teške problematike i u Ministarstvu su me odjebali tako lijepo da bi ti valjda poslije prolupala, budući ti je problem i tri rečenice kao uputnicu odgovoriti. gdje bi ja završila kad bi za svaki šturi odgovor tražila neke novce? a ja opčenito od nikog ništa ne tražim i spremna sam svakom pomoći, pa mi ne bi bio problem niti prevesti nekom par stranica sa engleskog. ljepše je učiniti dobro djelo za nekog, nego za sve tražiti novce!
a nekako kako sam do sad skužila, ako nekom nešto napraviš i ne naplaćuješ apsolutno svaku sitnicu, ljudi to poslije znaju itekako dobro vratiti, pa i sa kamatama. nego, tražiti i za jednu rečenicu basnoslovne svote para.. mogu ja nazvati i informacije, pa pitati da me upute, a tebe nisam tražila da mi riješiš slučaj ili mi pomogneš i zastupaš besplatno, nego da mi samo kažeš koji je sud namijenjen mojoj problematici. ali opčenito si danas neki ljudi umišljaju da puno više vrijede od drugih pa da mogu sve masno naplaćivati, dok ja koja radim 5 mjeseci na projektu strašno teške problematike i poslije dobijem uvrede i nogom u dupe , meni je super i ništa ne zaslužujem. baš se pitam kojeg sam kurca upisala sociologiju, trebala sam uistinu biti nešto drugo.
da sam znala da su i smetlari cijenjeniji od sociologa, radije ništa ne bi završavala.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:03   #15
Ljupka ti si stvarno jedno čudno stvorenjce.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:27   #16
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
dobro Lara pa ovaj podforum i nije zamisljen da ljudima rjesavamo slucajeve
nego samo da im damo neke natuknice i da ih pravilno usmjerimo

samo to
natuknice?
a da ona da koju natuknicu?
pa zasad se još niste dogovrili jel se radi o građanskoj parnici, prekršaju, kaznenom postupku ili upravnom sporu?

slažem se sa usmjeravanjem, za detalje počmite naplaćivat po tarifi
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:29   #17
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
pa i ja moram živjeti od nečeg.. bar mislim? pa mi opet nije nikakav problem ljudima napraviti i puno veće usluge od običnog odgovora. naprimjer ja sam sad radila 5 mjeseci na jednom projektu jako osjetljive i teške problematike i u Ministarstvu su me odjebali tako lijepo da bi ti valjda poslije prolupala, budući ti je problem i tri rečenice kao uputnicu odgovoriti. gdje bi ja završila kad bi za svaki šturi odgovor tražila neke novce? a ja opčenito od nikog ništa ne tražim i spremna sam svakom pomoći, pa mi ne bi bio problem niti prevesti nekom par stranica sa engleskog. ljepše je učiniti dobro djelo za nekog, nego za sve tražiti novce!
a nekako kako sam do sad skužila, ako nekom nešto napraviš i ne naplaćuješ apsolutno svaku sitnicu, ljudi to poslije znaju itekako dobro vratiti, pa i sa kamatama. nego, tražiti i za jednu rečenicu basnoslovne svote para.. mogu ja nazvati i informacije, pa pitati da me upute, a tebe nisam tražila da mi riješiš slučaj ili mi pomogneš i zastupaš besplatno, nego da mi samo kažeš koji je sud namijenjen mojoj problematici. ali opčenito si danas neki ljudi umišljaju da puno više vrijede od drugih pa da mogu sve masno naplaćivati, dok ja koja radim 5 mjeseci na projektu strašno teške problematike i poslije dobijem uvrede i nogom u dupe , meni je super i ništa ne zaslužujem. baš se pitam kojeg sam kurca upisala sociologiju, trebala sam uistinu biti nešto drugo.
da sam znala da su i smetlari cijenjeniji od sociologa, radije ništa ne bi završavala.

opĆenito
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:43   #18
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
baš se pitam kojeg sam kurca upisala sociologiju, trebala sam uistinu biti nešto drugo.
da sam znala da su i smetlari cijenjeniji od sociologa, radije ništa ne bi završavala.
offtopic,i uz opasnost da me Vojky zatuče radi toga, nikad mi nije bila jasna uloga hrpetine sociologa i politologa koje nasi fakulteti štancaju svake godine
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 07:55   #19
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
opĆenito
Quotala si cijeli post samo da bi ispravila pravopisnu grešku, napravljenu u brzini pisanja
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
natuknice?
a da ona da koju natuknicu?
pa zasad se još niste dogovrili jel se radi o građanskoj parnici, prekršaju, kaznenom postupku ili upravnom sporu?

slažem se sa usmjeravanjem, za detalje počmite naplaćivat po tarifi
Slažeš se i s larinim odgovorom?
PS
dogovrili – dogovorili
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
offtopic,i uz opasnost da me Vojky zatuče radi toga,...
offt
heh, sad te i vaci može zatuć, al kako i ona offtopičari, valjda još neće
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 08:10   #20
Ljupka daj više informacija. Ako misliš da bi netko mogao ovako preko foruma otkriti tko si i što želiš, onda napiši nešto tipa: moj poslodavac x je meni dao otkaz zbog toga i toga. Ili ja sam napravila nešto po ugovoru, ali mi poslodavac nije platio. Razlika je ako nekoga baš tužiš od podnošenja kaznene prijave, možda prekršaja itd. Malo više informacija.
Inače možeš se sama braniti i zastupati na sudu, ali hoćeš dobit spor ili neke novce bolje ti je imat odvjetnika. A sad to što su oni skupi, dogovori se s njim da se naplati od dobijene parnice. Ima odvjetnika koji na to pristanu. Barem tu kod mene. Inače radim u pravosuđu pa sam upoznata sa nekim stvarima (nisam pravnik da ne bi bilo zabune).
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.