Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 18:09   #81
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Ja se ne sjećam kada je mene moj stari zagrlio. Ne sjećam se jesmo li ikada normalno popričali da me nije diskreditirao. Ne sjećam se jesam li se uz oca ikada nasmijao.

Jedan dan sam sa starim išao u banku, poštu i te sheme, naletio je na nekog svog frenda iz srednje, otišli smo u obližnji kafić. Veseljak je taj čovjek bio, zajebant, znate i sami kako je u društvu izvanredno ugodnih i duhovitih osoba, čekao je ženu i djecu da završe kod zubara. Želim reći da nikada neću zaboraviti trenutak kada me pitao zašto stalno šutim. Moram šutit dok stariji pričaju. S njegova lica nestala je sreća, kao da ga je grom pogodio. Drugi čovjek. Žena i djeca su došli, on ih isti tren krenuo zajebavat, digo se i svi su sretni otišli, tada sam htio biti dio te obitelji.

Da me sada pitate koji bi poseban trenutak izdvojio s ocem; mogli bi u šutnji provesti čitavu vječnost i ja vam ne bi mogao ponuditi odgovor. Sasvim banalno pitanje postalo bi retoričko.

Edit: Bojim se biti otac.
Ma kakvi burazeru.Furaš svoj film i volim jako jednu izreku, sad sam zaboravio jebiga ime pisca (mislim da je bio srbin al nisam siguran) : čovjeće pazi da ne ideš malen ispod zvijezda.
Nemoj da se bojiš ako si siguran da ćeš se borit do kraja za svoje, oni će ti biti zahvalni makar jeli i paštete kroz tjedan.
__________________
kaj te briga!?
stick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 19:02   #82
starog sam zadnji put vidio prije nekih 16-17 godina( sad imam 28). Pretprosle godine mi se cijelo ljeto motao po glavi i rekoh si da cu stupit nakon ljeta kad se vratim u svoj grad u kontakt s njim i to ljeto umre i jebaji ga. Pamtim ga da je bio ok prema meni dok sam bio klinac i stalno sam pitao staru da kad ce doc tata jer bi onda skupa isli u ribe ili radili nesto skupa. I sjecam se da dok je bio u ratu pa bi dosao kuci, donesao bi one neke kekse u maskirnom omotu, i tak neke gluposti. Iako sam blizu 30-te fali mi to da imam starog, da odemo na pivu, u ribe, cackamo po autu i takve stvari.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 19:35   #83
Quote:
stick kaže: Pogledaj post
Ma kakvi burazeru.Furaš svoj film i volim jako jednu izreku, sad sam zaboravio jebiga ime pisca (mislim da je bio srbin al nisam siguran) : čovjeće pazi da ne ideš malen ispod zvijezda.
Nemoj da se bojiš ako si siguran da ćeš se borit do kraja za svoje, oni će ti biti zahvalni makar jeli i paštete kroz tjedan.
http://cuspajz.com/tekstovi-pjesama/...c/opomena.html

A.B.Šimić
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 21:08   #84
Moj stari - to je ljudina kojem bi ja i brat trebali spomenik dić. Dao bi sve za svoja dva sina i uvijek nas je učio da budemo složni. Smiren je, staložen, ali i teški zafrkant pa se veliki dio naše komunikacije svodi na zafrkanciju. Nikad nas nije tukao i uvijek vjeruje u nas. Dao nam je sve i uvijek gleda da imamo sve. Jednog dana, htio bi biti prema svojoj djeci kao što je on prema nama, ali isto tako bi želio da njemu i mami omogućimo jedan lagodan penzionerski život. Ljudina, to je moj stari.
shotman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 21:24   #85
Quote:
stick kaže: Pogledaj post
Ma kakvi burazeru.Furaš svoj film i volim jako jednu izreku, sad sam zaboravio jebiga ime pisca (mislim da je bio srbin al nisam siguran) : čovjeće pazi da ne ideš malen ispod zvijezda.
Nemoj da se bojiš ako si siguran da ćeš se borit do kraja za svoje, oni će ti biti zahvalni makar jeli i paštete kroz tjedan.
A.B. Šimić. Ni blizu Srbin, dapače, 'ercegovac, 'rvatna
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 02:34   #86
Što ja ovdje čitam, nekima skidam kapu, na lijepim riječima o svojim očevima...Onima drugima, samo vam mogu reći neka vas bude sram što o svojim očevima pričate tako.

Moj otac je preminuo kad sam imao 15 godina, kada mi je najviše trebao. Imao sam jako lijep odnos s njime, igrali smo se zajedno, kad je trebalo, radili smo zajedno. Volio sam ga jako, sjećam se bez obzira kad god sam ga vidio da dolazi s posla trčao sam do njega i u zagrljaju išao s njim doma, podružio se s njime i poslije vraćao u društvo.

I danas nakon 12 godina, još uvijek se nekad uhvatim kako čekam da nazove na telefon da me budi za školu ujutro, ili kako otključava vrata u 6 kad iz noćne smjene dolazi...

Neke stvari koje samo otac može pokazati, naučiti, neki od vas uzimaju zdravo za gotovo sam morao sam učiti...

Moj otac meni znači puno iako ga nema, pričam s njime, ne prođe niti dan da ga se ne sjetim...
Tata gdje god da si,mislim na tebe.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 13:43   #87
Neću puno pisat, oca imam a ko da ga ni nemam, budite sretni što imate ili ste imali pravog oca koji vam pruži sigurnost, hrani, brine i odgaja, ja ga nisam imao.
No jebiga, život ide dalje.
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 16:03   #88
Imam odličan odnos sa ocem. Nazalost nije bio kraj mene kad mi je bio najpotrebniji, tacnije kad sam usao u pubertet i do neke 16-te. Ne njegovom krivicom, ratovao je, a ja sam bio u iizbjeglištvu.

Kasnije kad smo se sreli bilo je to emotivno, pokušao je godinama da nadoknadi to vrijeme iako to nisam tražio od njega ali kao da je osjecao krivicu zbog toga sto 3 godine "nije bio tu".

Sada imamo odličan odnos, odnos oca i sina. Razgovaramo dosta, redovno se viđamo i razgovaramo te se savjetujemo koliko možemo. Ono što je bitno prihvatio je da sam odrastao i da nisam dijete, daje do znanja da je tu ako zatreba i "ne pametuje".

Svom sinu ja pokušavam biti otac, a ne prijatelj i odgojiti ga u pravog muškarca. Mislim i smatram da on treba prijatelje naći i imati u školi, na treningu i ulicu, a da ja budem tu kao neko ko će ga usmjeravati, pomagati mu, savjetovati ga i podržavati u svim njegovim odlukama. Želim da se što prije u svojim odlukama osamostali i da sam nekad pogriješi kako bi shvatio da nije sve bajno u životu i da su neminovne greške.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:18   #89
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
Što ja ovdje čitam, nekima skidam kapu, na lijepim riječima o svojim očevima...Onima drugima, samo vam mogu reći neka vas bude sram što o svojim očevima pričate tako.

Moj otac je preminuo kad sam imao 15 godina, kada mi je najviše trebao. Imao sam jako lijep odnos s njime, igrali smo se zajedno, kad je trebalo, radili smo zajedno. Volio sam ga jako, sjećam se bez obzira kad god sam ga vidio da dolazi s posla trčao sam do njega i u zagrljaju išao s njim doma, podružio se s njime i poslije vraćao u društvo.

I danas nakon 12 godina, još uvijek se nekad uhvatim kako čekam da nazove na telefon da me budi za školu ujutro, ili kako otključava vrata u 6 kad iz noćne smjene dolazi...

Neke stvari koje samo otac može pokazati, naučiti, neki od vas uzimaju zdravo za gotovo sam morao sam učiti...

Moj otac meni znači puno iako ga nema, pričam s njime, ne prođe niti dan da ga se ne sjetim...
Tata gdje god da si,mislim na tebe.
Ja svoje stavove o SVOM ocu baziram na osobnim iskustvima i dijelim epitete shodno zaslugama, i mislim da nisi najobjektivnija osoba za nekoga prozivati po tom pitanju. Ja sam recimo sa 17 godina ostao bez majke za koju imam stav kao što neki (uključujući i tebe) imaju o svojim očevima, u pozitivnom smislu jelte. To ne znači da ako će netko nešto negativno o svojoj majci napisati, da ću ga ići osuđivati, pogotovo ako nisam siguran da li sere ili ne.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:20   #90
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
Neću puno pisat, oca imam a ko da ga ni nemam, budite sretni što imate ili ste imali pravog oca koji vam pruži sigurnost, hrani, brine i odgaja, ja ga nisam imao.
No jebiga, život ide dalje.
Točno tako. Potpuno te razumijem
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:39   #91
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
Što ja ovdje čitam, nekima skidam kapu, na lijepim riječima o svojim očevima...Onima drugima, samo vam mogu reći neka vas bude sram što o svojim očevima pričate tako.
A zasto bi nekog trebalo biti sram ako je imao (ili ima) oca loji je bio ili jest grozan otac? Mozda nasilan, mozda alkoholicar, mozda je i napustio obitelj?
Pa nemaju svi dobrog oca, neki imaju nocnu moru.... neki prezivljenu nocnu moru tog odnosa - a zasigurno svi pate zbog toga. Kakva sramota pobogu Fl@tronše?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 11:43   #92
Tako je. To što je netko biološki roditelj, ne znači nužno da je i dobar roditelj. Zar nas sama činjenica da nam je netko dao život zadužuje prema toj osobi?

Da, ako je on (otac, a i majka) roditelj kakav treba biti, ali ako nije... razumijem i vas koji svojim očevima nemate lijepoga za reći.
Jurica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 01:49   #93
zeznuto je biti dobar ćaća, ali moja tajna je da apsolutno sve i svakog mogu otkantati dok mogu biti s klincima. kad odu spavat onda sve igra, ali inače oni su svetinja
__________________
OORAH
usmcfidelis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 08:49   #94
Treba zadovoljit 3 uvjeta: majku da bi bio mir u obitelji, bit prisutan i družit se s djetetom, ali bit lagana protutežnja majci da si ne bi ispao mamin sinčić, znam ih dosta, roditelji su invalide napravili od njih, cilj je uz druženje sa djetetom navodit ga da sve sam radi.

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:44   #95
remen je iz raja izašao. još uvijek ga gledam u kupaoni kako visi. ko zna da nije bilo remena možda bi danas bio glasač mirele holy ili slični redikul.
književnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 08:58   #96
Quote:
književnik kaže: Pogledaj post
remen je iz raja izašao.
da je valjao, ostao bi tamo.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:22   #97
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Treba zadovoljit 3 uvjeta: majku da bi bio mir u obitelji, bit prisutan i družit se s djetetom, ali bit lagana protutežnja majci da si ne bi ispao mamin sinčić, znam ih dosta, roditelji su invalide napravili od njih, cilj je uz druženje sa djetetom navodit ga da sve sam radi.
Po ovom sad ispada da sve majke razmaze svoje sinove...
...što definitivno nije točno.
binarna kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:53   #98
Quote:
binarna kuja kaže: Pogledaj post
Po ovom sad ispada da sve majke razmaze svoje sinove...
...što definitivno nije točno.
Ne sve, samo Hrvatice i Talijanke.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:55   #99
Alo kokošinjac, tema je odnos otac-sin.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:57   #100
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Alo kokošinjac, tema je odnos otac-sin.
nema ti tog odnosa bez mayke
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger