Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 19:37   #1
Operacija "Oluja" - združena tema

Operacija Oluja( 4. kolovoza - 7. kolovoza 1995.) je velika vojna operacija u kojoj su Hrvatska vojska i policija oslobodile okupirana područja pod nadzorom pobunjenih Srba, na kojima je bila uspostavljena paradržava t.zv. Republika Srpska Krajina. Operacijom je vraćen u hrvatski ustavno-pravni poredak cijeli okupirani teritorij osim istočne Slavonije. Oluja je uz Bljesak ključna akcija koja je dovela do kraja Domovinskog rata. U operaciji je oslobođeno 10.400 četvornih kilometara ili 18,4 posto ukupne površine Hrvatske.

U Hrvatskoj se obilježava kao blagdan dan pobjede i Domovinske zahvalnosti.

I ja se pridružujem u zahvali svim Hrvatskim braniteljima,ali i svim Hrvatima, Siska,Dubrovnika,Vinkovaca,Gospića i Osijeka, kao i cijele Hrvatske, koji su godinama živjeli u ratnoj zoni, okruženi neprijateljem kojem nije značila ništa ubijanje civila i razaranje gradova, hvala im što nisu odustali i što danas imamo slobodnu Hrvatsku
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 19:40   #2
Velik dan za Hrvatsku, mali za velikosrpsku ideju.
Nama sloboda domovine i našeg naroda, njima šipak.
Zato im i smeta Oluja, i zato nama ne smeta.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 19:47   #3
Hvala i slava svim sudionicima OLUJE
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 19:50   #4
Hvala svima na ovoj pobjedi!

Vidimo se u Čavoglavama
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:26   #5
Hvala svima koji su nam donijeli slobodu, jer bez nje život ne vrijedi ništa.

Briga me kako se Srbi osjećaju, briga što ko misli i kako doživljava. Za mene je Oluja blagdan zahvalnosti i blagdan slobode. Dan kada smo ponovno počeli slobodno disati i nadati se sutrašnjici. Hvala svima koji su nam to omogućili.
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:33   #6
Oluja nad olujama

Hvala svima.

P.S. Susjedi nemojte se igrat šibicama.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 21:17   #7
Nisam bas ljubitelj vremenskih nepogoda, ali ova "Oluja" je bas dar od Boga. Slava svim boginulim braniteljima.
__________________
Sve sto nasim "vodjama" treba reci svaki dan.
http://www.youtube.com/watch?v=eihWb...elated&search=
Memara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 21:23   #8
Dan pobjede koji cu zauvijek pamtiti. Veliiko hvala svima sudionicima Oluje i svima onima koji su dali zivote za nasu slobodu
allBlacks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 21:34   #9
Prisjetimo se svi tih dana ponosa i slave. Jedna cura u trgovini mi jučer rekla da ne radi u utorak "jer je neki praznik". Što se to događa s nama? Sami sebe ne poštujemo, pa ne možemo očekivati da će nas drugi poštivati. Ali briga me za druge: barjak sutra ide na stijeg, svaki dan fešta s kolegama braniteljima, a u utorak zna se - Čavoglave!

Pozdrav svim braniteljima!
Bismarck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:55   #10
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Velik dan za Hrvatsku, mali za velikosrpsku ideju.
Nama sloboda domovine i našeg naroda, njima šipak.
Zato im i smeta Oluja, i zato nama ne smeta.
Nije mali, velik je, samo je predznak nešto drugačiji
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 00:09   #11
Quote:
Bismarck kaže: Pogledaj post
Prisjetimo se svi tih dana ponosa i slave. Jedna cura u trgovini mi jučer rekla da ne radi u utorak "jer je neki praznik". Što se to događa s nama? Sami sebe ne poštujemo, pa ne možemo očekivati da će nas drugi poštivati. Ali briga me za druge: barjak sutra ide na stijeg, svaki dan fešta s kolegama braniteljima, a u utorak zna se - Čavoglave!

Pozdrav svim braniteljima!
Tako i za Vukovar, ljudi misle da je to bilo u ww2...

Iako,bolje da je tako a da smo slobodni, nego da dobrano znamo o ratu,a da smo okupirani...
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 02:05   #12
Pridruzujem se zahvali i cestitkama, iako sam i sam ucesnik.

Opet ce me susjedi pitati sto se dogadja da sam izvjesio zastavu !
__________________
To je nama nasa DR borba dala da nam demokraciju zlopotrebljava gomila beskorisnih budala !

Zadnje uređivanje Anihilator : 02.08.2008. at 02:39.
Anihilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 09:25   #13
bio je veličanstven dan! imao sam 15 godina i bio sam sa starim na selu kad je spikerica u podne rekla kako se hrvatska zastava zavijorila na kninskoj tvrđavi- otac je puka od sriće - susjed je pucao iz lovačke puške...prijatelj i ja smo se uvečer napili-ruma! i skakali po centru grada sa istom zastavom koju i danas stavljam na balkon.

bio sam s obitelji u kninu mjesec dana nakon oluje, poljubio istu zastavu koju je i moj pokojni predsjednik poljubio, sestra i ja onako zamotani u nju ...bila je stavrno velika zastava.

nešto neopisivo! najljepše uspomene su to - neću nikome dopustiti da mi ih izbriše!

Hvala hrvatskim braniteljima i mom cilom hrvatskom narodu, hvala i forumašima koji prenose hrvatski duh! ...danas je ovo naša prva linija obrane i drž' te se!


poz
anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 11:38   #14
Najbitniji nacionalni praznik.
jure_1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 14:28   #15
Svim Hrvaticama i Hrvatima, a posebno Hrvatskim braniteljima i članovima njihovih obitelji želim sretan Dan Pobjede i Domovinske zahvlanosti 05.kolovoza 2008.
Uvijek se sjećajmo hrabrih Hrvatskih sinova koji su svoje živote položili na oltar jedine nam i vječne Hrvatske.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 16:45   #17
Thumbs up

Vrijeme je za grom!!!!
4.05%&falling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 20:08   #19
Nek se zastave zavijore širom naše domovine, neka se slavi dan pobjede nad zločincima, neka naša djeca žive u sigurnosti, sigurnosti koju su ostvarili Hrvatski branitelji.

Slavimo u čast i slavu poginulima i ponos preživjelima, Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti!!!!
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 20:13   #20
sjetim se slavlja, veselja .. a i suza. čestitam vam dan domovinske zahvalnosti, poseban pozdrav braniteljima. hvala vama.. a poginulima vječna slava.
__________________
You guess? Don't you know?
Holy Golightly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.