Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 18:12   #41
evo bio sam i danas, drugi put i dojmovi takodjer odlicni, i ovog puta nije bilo azijata gostiju

ps. komobarica me pitala da li sam zaposlenik, ja rekao ne, pitao zbog cega a rekla zato sto zaposlenivi wedt gatea imaju popust...
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 18:53   #42
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
evo bio sam i danas, drugi put i dojmovi takodjer odlicni, i ovog puta nije bilo azijata gostiju

ps. komobarica me pitala da li sam zaposlenik, ja rekao ne, pitao zbog cega a rekla zato sto zaposlenici west gatea imaju popust...
Joooooooj, to me veseli....



Samo.... kao kakav zaposlenik da se predstavim?!
Mislim da negdje imam neku pregaču jednog alkoholnog branda! :blink:
To, bit ću konobar u kafiću s drugog kraja tog šping naselja.
E sad, treba li imati neku iskaznicu?
Reći ću da mi je ostala doma, a kako bi sve bilo uvjerljivo, prvo ću neka 3 dana samo dolaziti do te trake i pozdravljati ih, kao da nisam siguran bih li, ne bih li.... i tako!

I popust je (četvrti dan) moj! :Hrvat:
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:27   #43
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Joooooooj, to me veseli....



Samo.... kao kakav zaposlenik da se predstavim?!
Mislim da negdje imam neku pregaču jednog alkoholnog branda! :blink:
To, bit ću konobar u kafiću s drugog kraja tog šping naselja.
E sad, treba li imati neku iskaznicu?
Reći ću da mi je ostala doma, a kako bi sve bilo uvjerljivo, prvo ću neka 3 dana samo dolaziti do te trake i pozdravljati ih, kao da nisam siguran bih li, ne bih li.... i tako!

I popust je (četvrti dan) moj! :Hrvat:
da, navodno svaki zaposlenik ima iskaznicu west gatea i ducana u kojem je zaposlen..

ps. ispricavam se zbog ucestalih pravopisnih tipfelera no ja browsam s mobitela i puno je teze i sporije te ne vidim sto pisem dok ne posaljem post
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:46   #44
Jel sushi stvarno dobar i dal se isplati ić do tog čuda samo zbog sushija?
__________________
Fly me to the moon, let me sing among those stars, let me see what spring is like on Jupiter and Mars. In other words, hold my hand, in other words, baby kiss me. Fill my heart with song, let me sing for ever more, you are all I long for, all I worship and adore. In other words, please be true, in other words, I love you
magnifique is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:50   #45
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
da, navodno svaki zaposlenik ima iskaznicu west gatea i ducana u kojem je zaposlen..

ps. ispricavam se zbog ucestalih pravopisnih tipfelera no ja browsam s mobitela i puno je teze i sporije te ne vidim sto pisem dok ne posaljem post
Sve ok, nije bed za mobi(te)lne greškice, ali bed je za te iskaznice.


Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:58   #46
magnifique: ovisi jesi li iz zga il recimo splita
salu na stranu ja mislim da jest isplativo, jer dozivljaj je proci tako velikim centrom, jos nesto fino popapati, gdje bolje
iako sushiji nisu gastronomski gledano na razini takenoka u kaptol centru, no ovaj je upper class s visokim cijenama, a ovaj zanimljivi azijski restac
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 20:32   #47
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
E sad, treba li imati neku iskaznicu?
Reći ću da mi je ostala doma, a kako bi sve bilo uvjerljivo, prvo ću neka 3 dana samo dolaziti do te trake i pozdravljati ih, kao da nisam siguran bih li, ne bih li.... i tako!

I popust je (četvrti dan) moj! :Hrvat:
Moras jos samo ubaciti svaki put kad pozdravis "dobar dan sused/suseda!"
To ti je tam normalno kod zaposlenika

P.S. 50% popusta meni za ovu insajder informaciju
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 20:43   #48
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Sve ok, nije bed za mobi(te)lne greškice, ali bed je za te iskaznice.


pa nes ti problema - zasarmiraj neku prodavacicu i posudi iskaznicu (nadam se da na iskaznici nema imena i slike :naivna: :madjarskasobarica: )
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 22:05   #49
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
magnifique: ovisi jesi li iz zga il recimo splita
salu na stranu ja mislim da jest isplativo, jer dozivljaj je proci tako velikim centrom, jos nesto fino popapati, gdje bolje
iako sushiji nisu gastronomski gledano na razini takenoka u kaptol centru, no ovaj je upper class s visokim cijenama, a ovaj zanimljivi azijski restac
točno suši nije vrhunski, ali za tu cijenu je više neg oke i ima ga u izobilju
a za ovo podebljano srećo moja
šta ima impresivno u onim đubru samo more ljudi koji troše pare koje nemaju
a dobro to je tvoje viđenje, ja se grozim toga
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 08:49   #50
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
pa nes ti problema - zasarmiraj neku prodavacicu i posudi iskaznicu (nadam se da na iskaznici nema imena i slike :naivna: :madjarskasobarica: )
A ima i madjarskih naivnih sobarica? Te mi nekak zvuce bolje od francuskih

Mislim, ovaj topic se polako pretvara u podupiranje kriminalnih radnji
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:19   #51
quote kartoniranog i obrisanog posta izbrisan by tc
Ontopic: idem veceras jest! Konacno je mojoj lijenosti dosao kraj!
I nije mi sushi napet, nego sve drugo.
Shusija mi je vec puna kapa
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 17.11.2009. at 14:37.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:45   #52
Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
daj se odluci, 10 ili 15 sad ste me nabrijali, mozda cak i odem do tog west gate-a
Ako je neko već napiso nisam čito sve, ali evo ja sam bio u tom restaču i situacija je ovakva

89 kuna kolko možeš pojest od 11-17 sati
99 kuna kolko možeeš pojest od 17-dalje
buffet
45 kuna veći tanjur možeš izabrat po pola od 2 vrste jela a nudi se 7 jela
39 kuna taj tanjur košta od 11-17 sati

E sad moj osvrt:
Super mi je running bar jer nisam još nikad tak jeo. Od jela ima 3,4 vrste sušija (nije mi fino) a ostalo ima račića lignji piletine spring rolsa, čipsa sa mesom, čak i medaljona od cekina i pilećih ražnjića od cekina, uglavnom nemreš ih zahebat pa pojest za 100 kuna u usporedbi sa tanjurom od 45 kn iz buffeta, a imam 89 KG. (može ih zeznut 0,1% ljudi koji budu posle toga završili na hitnoj jer bu im se krv pretvorila u ulje) Moja cura je daleko od 100kn jer ima 50KG i vrlo mali želudac. Mislim da je 99 kuna za mene kao i za većinu Hrvata psihološki odbijanac jer da je recimo 70 kuna-75 kuna mislim da bi išo jest 1 mjesečno čisto radi zabave, i iako nije možda neka razlika do 100 kuna, ipak je odbijanac. Mislim da ako već žele popularizirat takvu vrstu snacka mislim da bi trebali spustit cijenu, a ako ograniče vrijeme to će izazvat dodatni odbijanac jer ne volim da me neko tjera sa stola. Mislim ak se hoće ogradit da neko ostane na ručku i večeri za istu lovu onda je to najmanje 4 sati razlike.

Mogu reć da me se u globalu dojmilo, ali hrana nije ništa pretjerano specijalno, ima dosta ulja.

Nisam reko da postoje i deserti, koji su stvarno fini.

Uglavnom vrijedi probat, a intenzitet posjete ovisi o vašem novačaniku

Ako usporedim večeru kod njih sa večerom u meksičkom isto je, znači 2 osobe sa pićem 250 kuna. Ako usporedimo sa kineskim meniem u nekom ZG restoranu mislim da se tamo i najedeš i napiješ za ispod 200 kuna.


Ako uzmemo u obzir da im je cijena najma visoka, trebat će dobro razmislit dali ići na cijenu ili količinu.

Po svojoj prvoj reakciji sam primjetio da sam znatiželjan ali da mi je 100 kuna puno dat, a i primjetio sam dok sam jeo da ljudi okolo imaju istu znatiželju ali su na vagi zbog cijene. Mislim da će vaša reakcija biti ista, dat ćete 100kuna radi zanteiželje i fore (načina na koji se jede), a nakon jela fasciniranost će splasnuti. Sigurno ću ići još jesti ali ne prečesto.

Čak sam im i mislio da im pošaljem moje mišljenje jer mislim da nemaju pravu sliku prosječnog Hrvata (kojim se smatram) kao potrošača u restoranima.

Cijena nije realna povrh toga što je jedan forumaš reko da takvi restači vani su po 10-11€. Za Austriju sam čuo da postoji švedski stol bez trake za 3 €

Zadnje uređivanje Sax : 18.11.2009. at 09:56.
Sax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:43   #53
Quote:
Sax kaže: Pogledaj post
Mogu reć da me se u globalu dojmilo, ali hrana nije ništa pretjerano specijalno, ima dosta ulja.

Nisam reko da postoje i deserti, koji su stvarno fini.
potpisujem. meni je to isto bio malo bed, previse przenog. fino, ali vise za degustirat', ne mogu puno toga pojesti. a i cini mi se da je rolica naspram onog paniranog moglo kruziti i malo vise. mislim da sam na kraju pojela najvise ananasa, rizinog cipsa, pudinga i kokosovog mlijeka. i kupovnih roladica koje sam prestala jesti kad su mi postale preslatke. a to mi onda nije bas...ono...konkretan obrok. je, moze se covjek tamo dobro natrpat', ali pitanje je i cime si se natrpao.

Quote:
Sax kaže: Pogledaj post
Po svojoj prvoj reakciji sam primjetio da sam znatiželjan ali da mi je 100 kuna puno dat, a i primjetio sam dok sam jeo da ljudi okolo imaju istu znatiželju ali su na vagi zbog cijene. Mislim da će vaša reakcija biti ista, dat ćete 100kuna radi zanteiželje i fore (načina na koji se jede), a nakon jela fasciniranost će splasnuti. Sigurno ću ići još jesti ali ne prečesto.

Čak sam im i mislio da im pošaljem moje mišljenje jer mislim da nemaju pravu sliku prosječnog Hrvata (kojim se smatram) kao potrošača u restoranima.

Cijena nije realna povrh toga što je jedan forumaš reko da takvi restači vani su po 10-11€.
potpisujem. posjetiocu se u prvi mah ucini kako ce dobiti vise nego inace, ali sasvim je suprotno. mislim da ovi sasvim fino zarade. mozda se zaletimo jos koji put ako se bas jako zazelim necega (volim losos , rizin cips, juhu i ono mlijeko ) ili, prije, na onaj tanjur od 45. nije mi zao sto smo bili tamo, naprotiv, uzivala sam, ali prije svega je zanimljivo, a onda sve ostalo, a to ti kad si krepan nakon shoppingiranja i onog njihovog prejakog grijanja nije uvijek prvi kriterij, pogotovo ako si vec isprobao.

mali oftopik: ako je netko bio u westu na stakeu, neka javi. mene je malo nazivciralo sto vani nemaju napisane cijene bar nekih jela. glupo mi je negdje sjesti i onda se ustati i otici ako vidim da mi je cifra na meniju previsoka.

napisala sam stake.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 18.11.2009. at 12:01.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:58   #54
Question

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
mali oftopik: ako je netko bio u westu na stakeu, neka javi. mene je malo nazivciralo sto vani nemaju napisane cijene bar nekih jela. glupo mi je negdje sjesti i onda se ustati i otici ako vidim da mi je cifra na meniju previsoka.
neznam kakav je steak ali znam da je od vlasnika i restoran u prizemlju meet & eat, cijene su mu dole stvarno niske jer se je baziro na konzumaciju zaposlenika, a to su uglavnom gableci (juha, domaće glavno jelo, desert, ima više vrsta jela)

A za steak house izvještavam čim probam (ko zna kad )
Sax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:23   #55
Quote:
Sax kaže: Pogledaj post
89 kuna kolko možeš pojest od 11-17 sati
99 kuna kolko možeeš pojest od 17-dalje
buffet
....
Ako usporedim večeru kod njih sa večerom u meksičkom isto je, znači 2 osobe sa pićem 250 kuna. Ako usporedimo sa kineskim meniem u nekom ZG restoranu mislim da se tamo i najedeš i napiješ za ispod 200 kuna.
....
Cijena nije realna povrh toga što je jedan forumaš reko da takvi restači vani su po 10-11€. Za Austriju sam čuo da postoji švedski stol bez trake za 3 €
Nakon prvog oduševljenja s ovim 'jedi koliko možeš za 100 kn' shvatio sam dvije stvari. Prvo, ako odem s dragom, ceh ne može biti ispod 250 kn što je poprilično za tamo neki đanki fud u šoping centru. Drugo, za tih 100 kn mogu otići/naručiti 12 kom većih futomakija iz Manzokua ili 10 makija s lososom, tako da ovo u WG ni nije neka vrijednost za novac, pogotovo ako uzmemo u obzir da do tamo treba izgubiti dosta vremena i benzina.

Jednom ću otići, valjda, a za drugi put...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:37   #56
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
imaš sušija imaš riže sa jajima, samo oprez kad zagrizeš u nešto pohano sa gornje trake da te ne iznenadi kakvo meso

moj frend (vegeterijanac) je da guštom smazao spring rolice jer su mui bile fine, malo kasnije kad sam ja ukebao dotičnu rolicu skužim pa ima prasetine u njima
nisam ga puno podjebavao, vjerojatno će ovo pročitat
O crni grogo...
Pa đeš ga sad ić sikirat kad se već najeo...hahahaha
Moja frendca vegićka navalila kod zajedničkog frenda na šapice- maznula valjda 10 komada i ošla.
Kaže meni frend - mama pravi šapice sa svinjskom masti.
- hebo te, pa kaj joj nisi reko?
- pa nek se malo okrijepi...
hahahaha
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:37   #57
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Nakon prvog oduševljenja s ovim 'jedi koliko možeš za 100 kn' shvatio sam dvije stvari. Prvo, ako odem s dragom, ceh ne može biti ispod 250 kn što je poprilično za tamo neki đanki fud u šoping centru. Drugo, za tih 100 kn mogu otići/naručiti 12 kom većih futomakija iz Manzokua ili 10 makija s lososom...
to te zasiti? ja se jako veselim tom restaću jer mogu puno pojesti i obožavam sushi, a nigdje bliže ga nemam po toliko povoljnoj cijeni. hoću sushi
__________________
...
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:54   #58
eto, bila jucer i ja.

restoran, tj. princip je ostvarenje svih mojih snova - naime, uvijek zelim probati sto je vise moguce i vec tipicno kad narucim svoje jelo (s kojim sam zadovoljna), ne mogu ne gledati u tanjur ljudima oko sebe i radoznalo se pitati kakvo je njihovo jelo.

no ... ovaj "restorancic" ima podosta vrsta hrane i podosta smo probali, samo se neke stvari ponavljaju, a kad se vec naklopas postojeceg, krenu druge stvari.

probala sam kiselo-ljutu juhu (cak nije losa, iako nije onako jaki okus kao u restoranima, valjda ne stavljaju onaj glutamat). salatu od kupusa i mrkve (fina al ljuta). przenu rizu s povrcem i jajima (cudni zacin, nelose). piletinu s povrcem (malkice obicno al ok). przenu patku (suha ali nije tvrda i zilava; sve je jako fino tanko narezano) i pohanu piletinu. sushi s tunom, lososom, krastavcem, surimi. sashimi losos. przene kozice. neki komad przenog mesa u umaku (kazu da je od mesa samo piletina, al, eto, bilo je i patke, pa ne znam sto je ovo bilo ). pohani mini batacic pileci.
edit: zaboravila springrolls - cini mi se da nema mesa unutra, dosta se osjeti kupus i nisu lose.

uglavnom smo dijelili, a neke stvari smo uzeli i svatko svoje.

ono sto nisam probala su neki kolutici lignje, rezanci koji izgledaju kao spageti s piletinom i povrcem, neka kao salata sa jako sitnim lignjicama, pohana rakova klijesta, neki pohani valjcici (izgledaju kao kroketi), jos susija ali ovaj put bez alge, umoceni u sjemenke (crni i bijeli sezam, mislim) i ... vise se ne sjecam.

za desert imaju dvije rolade (svijetlu i tamnu), kompote (ananas i neki mango ili slicno), kokosovo mlijeko, voce (grozdje, dinja, bilo je i nesto svjezeg ananasa). neki kao puding bijeli (valjda isto od kokosa). kompoti su ok, mlijeko fino, ja sam htjela i "puding" ali ga vise nije bilo dok smo mi dosli do deserta.

sve u svemu, meni se isplati otici, otisla bih jos koji put ali brijem da brzo ispucas sva jela pa vise nije fora isprobavati, ali mi je i dalje privlacna ideja pojesti toliko malih raznih jela.

osoblje je ljubazno, dosta njih smo culi da govore njemacki, konobari normalno govore hrvatski i objasne princip (running i menu). sve je cisto i uredno i onak, skroz ok.

nadam se da se nece pokvariti
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 22.11.2009. at 14:21.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:08   #59
I evo jezičca na vagi u korist mom skorom odlasku tamo. Hvala na sadržajnom objašnjenju.

Puno maaaalih zalogaja, mmmmmm...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:57   #60
Meni je bez veze sto se tamo ne moze jesti "po tanjuricu" (osim nakon 21:30, kad svaki tanjuric kosta 2,5 kn), nego samo "all you can eat". I u sushi restoranu ocekujem sushi i ostala jela kao prateci program. U Running Asiji je upravo suprotna situacija. A sushi... Vidjeh par malih makizushija i jedan nigiri. Meni je to sve samo ne sushi restoran. Trebao bi se zvati "namastite zeludac za 100 kn". Idemo dalje...
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.