Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2004., 00:58   #41
Quote:
Blondie2003 kaže:
I dobro, tko ti je pomogao? Psihijatar? Pedagogica u školi?
Ovaj topic ispada tko je veći depresivac ili tko je više depresija prošao. Ti misliš da je lako prihvatiti stvari kakve jesu, no to je najteže. Uostalom ne da mi se rasipat pamet tu po forumu kad ti stvarno kažem da me baca u depru kad vidim koliko jednostavne misli mogu za nekoga biti komplicirane. Čak je i smisao terapije da te postavi na realno mjesto i to tako da te suoči sa činjenicama, i onda se traže uzroci i rješenje. Prihvatiti depresiju je prvi korak izlječenju kao što i AA sastanci počinju onim :"ja sam pero i ja sam alkoholičar" Kužiš? Ako i ne kužiš i dont give a f***

po ovome se vidi kolika si lapača i glupa guska.
Nisam prosao pravo stanje depresije, jer se kao covjek ne mogu tome prepustiti, imam uvijek zašto živjeti i imam osmijeh na licu kad pogledam sunce, kišu, snijeg, boli me quratz.

Nije uopce bitno kako ces se izvuci iz toga, bitno je DA SE IZVUCES.
Sto sam toliko krivo napisao??da se trebas okrenuti prijateljima i obitelji??
nego sto bi trebao, umrijet jer ti nikad sunce ne sja.

Ajde fak off.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 03:46   #42
Quote:
shirin kaže: Pogledaj post
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Blondie2003 kaže:
. Ali znaš što, pomirila sam se s tim, možda tako treba i s depresijom. Početi ju prihvaćati, a ne ju snažiti strahom od nje. Uostalom, depresija je mnogim velikim umjetnicima poslužila kao glavni izvor inspiracije...
--------------------------------------------------------------------------------

Ma potpuno krivo!
Kakva depra i kakva kreativna egzibicija.
Previse se olako razbacujete pojmovima. Depra je kronicno stanje uma i ima neograniceno trajanje, nije prolazan fenomen i psihofizicki unistava pojedinca. diagnosticira se i lijeci kao i niz drugih bolesti.
Takvo stanje nije zdravo stanje, a iz nezdrava covjeka nisam sigurna koliko divne stvari mogu proizaci, a da bi bile proglasene dobrom umjetnoscu! Doza nekakve melanholije i prolazne tuge/suosjecajnosti sigurno pogadja takve pojedince, al da rade pod punom parom, a pere ih depresija, nece ici!
Umjetnost i depra- malo morgen! depra gusi kreativnost, i siguno je ne obogacuje.
Ja se potpuno slazem stobom, jos sam u to stanje i nije mi bas prijatno, toliko mi treba sada ta kreativnost i volju za rad jer sam potpuno u depresiji, ali zanimali me nekih drugi stvari oko antidepresiva ELICEA ima li neko iskustva stim, kako reaguju sa benzodiazapanu, i sve povezano za to. Naravno nista ne uzimam bez konsultacije lekara ali do sada mi nisu bas pomogli.
IckoPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 07:26   #43
Quote:
Nimoy kaže: Pogledaj post
ovo je POTPUNO krivo.

to je kao da kazes "ako imas noz zabijen u ruci, prihvati to."...

Pa covjece, to je bolest, sindrom, nastaje na vise nacina, covjek jednostavno padne u depresiju, a tada treba izaci iz tog stanja, inace ce se unistiti, vegetirati, psihicki umrijeti.
Treba potraziti pomoc, bilo u obitelji, prijateljima, sportu, hobijima, skolovanju, treba stvoriti diverziju koja ce "otjerati " depresiju, a i razgovarati sa strucnjacima(psiholog ili psihijatar, ovisi o stupnju depresije).
Tjeskoba i depresija su jako ruzni osjecaji, guse te i koče.
Iskusio sam takvo stanje(makar nakratko), i mogu ti samo reci da iz toga treba izaci, disati zivot punim plucima, zivjeti, voljeti, biti voljen i sretan.

Lako je to reći i napisatikako to postići,to je malo teže...
INA12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 13:12   #44
Quote:
IckoPink kaže: Pogledaj post
Ja se potpuno slazem stobom, jos sam u to stanje i nije mi bas prijatno, toliko mi treba sada ta kreativnost i volju za rad jer sam potpuno u depresiji, ali zanimali me nekih drugi stvari oko antidepresiva ELICEA ima li neko iskustva stim, kako reaguju sa benzodiazapanu, i sve povezano za to. Naravno nista ne uzimam bez konsultacije lekara ali do sada mi nisu bas pomogli.
sve o tome možeš naći na "Psihologiji". Postoje teme o depresiji, anksioznosti i lijekovima
Sorbet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.