Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2015., 23:52   #1
Prijetnje

Evo vjerovatno se pitate zasto temu otvaram ovdje ali mislim da ovdje najvise pripada jer me zanima pravno misljenje
Naime moja prijateljica bivsa sa kojom sa ljuta dugo srela je nekadasnjeg druga i ko zna sta mu je rekla,sada on meni prijeti da ce me prebiti kada me vidi.a znajuci njega nebi mi bilo cudo. Pokusala sam mu objasniti ali kakvi blokirao me i ostso pri svome. Sta da radim i moze li se nesto uciniti sada,da se zastitim ili da cekam da me izmlati pa da ga prijavim. Dokle su oni u stsnju zbog takvih stvari kopati po proslosti ili sts vec
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 01:38   #2
Prema ovome što si napisala tvoj problem uopće nije jasan.
Inače za svaku prijetnju fizičkim nasiljem(napadom) svaki građanim ima pravo podnijeti prijavu policiji.
Nebitno je,koji je uzrok prijetnji,jel to laž neke prijateljice s kojom si u svađi ili tvoj osobni sukob sa osobom koja ti prijeti.
I što bi to trebalo kopati i u čijoj prošlosti?

Ako već računaš fizičkim napadom određene osobe,svakako podnesi prijavu policiji,da bude negdje evidentirano,a ako imaš sreće možda ga i pozovu na razgovor,pa će razmisliti hoće li te ili neće namlatiti,kad shvati da postoji prijava.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:31   #3
Imam poruke a da poruke sacuvam i ako dodje do toga da pokazem . Sve se nadam da mozda ipak nece. Moze li jos koje misljenje
A sta ti nije jasno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:44   #4
Zna li iko ista


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 00:43   #5
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Imam poruke a da poruke sacuvam i ako dodje do toga da pokazem . Sve se nadam da mozda ipak nece. Moze li jos koje misljenje
A sta ti nije jasno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako se odlučiš na prijavu(ja na tvom mjestu bih to učinila)poruke su dokaz prijetnje.Nikako ne brisati.
Što mi nije bilo jasno:
pročitaj uvodni post,drugu rečenicu, smisleno stvarno teško shvatljiva.

Naime moja prijateljica bivsa sa kojom sa ljuta dugo srela je nekadasnjeg druga i ko zna sta mu je rekla,sada on meni prijeti da ce me prebiti kada me vidi.

Pa sam radi toga bila prisiljena interpretirati kao:
Naime moja bivša prijateljica s kojom sam dugo u svađi(ili prekidu prijateljstva),srela je nekadašnjeg druga,(koga???
prijatelja???dečka???čijeg tvog ili njenog???)napričala mu neistine koje si ti navodno rekla,a on sada prijeti nasiljem...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 20.01.2015. at 00:51.
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 00:47   #6
Ok sta je tu cudno? Imala sam prijateljicu sa kojom se ne druzim vise. Ona je srela naseg nekadasnjeg druga(s kojim nismo u kontaktu jer zivi sa djevojkom) i nesto mu je rekla,ne znam sta,radi cega on meni prijeti
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 00:54   #7
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Ok sta je tu cudno? Imala sam prijateljicu sa kojom se ne druzim vise. Ona je srela naseg nekadasnjeg druga(s kojim nismo u kontaktu jer zivi sa djevojkom) i nesto mu je rekla,ne znam sta,radi cega on meni prijeti
Pa ako neznaš uopće koji je razlog prijetnji prijavi ga.
Nemoj čekati da te netko namlati a da ti nije jasno radi čega.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 01:01   #8
Ne znam pricao je neke ludosti sve nepovezano. Bojim se da odem na policiju i prijavim ga mozda ga zovnu jos se viae raspuca,ne znam uopste da li bi ga zvali. Ili mozda od toga nista ne bude a ja stvarala provlem oko policije. Ne znam zar nije logicno ako zeli da mi nesto uradi da dodje a ne da mi govori na tel da se vidimo zabpar dana
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 02:00   #9
[QUOTE
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.