Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 20:41   #41
Quote:
nijavic kaže: Pogledaj post
Razlog može biti u tome što ljudi danas ne mogu isprazniti negativnu energiju kao nekad. Nema ratova svakih par godina,sigurnost na velikom nivou... Nemamo u suštini stvarnih problema kao glad,kuga,inkvizicija...
Žali li se ko na depresiju u Mozambiku, Čadu, Mauritaniji, Kambodzi...?
Ne kažem da je civilizacijski nivo i to što skoro pa nemamo ratove nešto loše ali sve ima svoju cijenu.
ovo jednostavno nije istina, ljudi su tamo ludi od očaja. pročitaj par biografija iz tih čemernih zemalja,i sudbine ljudi. drogiraju se, mlate, kolju, siluju..tuga jad i čemer..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:24   #42
Ne primjecujem depresiju u svojoj okolini, dapace, vecina je uvijek raspolozena za smijeh, neozbiljnost i zafrkanciju.
Rain8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:08   #43
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ovo jednostavno nije istina, ljudi su tamo ludi od očaja. pročitaj par biografija iz tih čemernih zemalja,i sudbine ljudi. drogiraju se, mlate, kolju, siluju..tuga jad i čemer..
To je život u odnosu na depresiju i ako u spoljašnjosti tako ne izgleda.
nijavic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 20:20   #44
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Koliko baljezganja u jednoj temi, to još nisam vidio.

Zašto je toliko ljudi u depresiji? Odgovor je zbog društva. Današnje društvo se temelji na kapitalizmu, površnosti i masovnim restrikcijama. Ljudi nisu civilizirana bića i nismo predodređeni pratiti nekog drugog. Nitko od nas nije tražio doći na ovaj svijet, još k tome smo svi prisiljeni poštivati zakone koji su drugi ljudi donijeli koji nisu ništa bitniji od drugih i koji ne bi smjeli imati veće ovlasti od drugih. Donose se zakoni tamo nekih ljudi koji si uzimaju za pravo kontrolirati svijet samo iz razloga jer ljudi misle da imamo obligaciju održavati ljudsku rasu što nije istina.

Ljudi su animalistička bića, zvijeri, a ne civilizirana bića koja nas se prisiljava da budemo. Netko će reći ''imaš slobodu, ali onda ima i posljedica'' - da, ali posljedice su takve da ih provode ljudi koji ih ne žele provoditi, mjerama koje nemaju smisla radi zakona koji nemaju smisla. Čovjek A se zamjeri čovjeku B te čovjek B ubije čovjeka A pri čemu cijela policija te države, a i šire ide hvatati osobu B po zakonu tamo nekog. Po kojem pravu? Argument je bio između čovjeka A i čovjeka B. Ostale ljude na planeti se to ne tiče. To je glavni razlog iz čega proizlazi većina depresija. Ne možemo stvari rješavati sami, nego se upliću drugi kojih se to ne tiče. Po kojoj osnovi jedan čovjek koji igra izmišljenu ulogu pod nazivom policajac ima pravo meni suditi? Ili sudac? Ili suditi bilo kome drugom za bilo što što se njih samih ne tiče? Ni po kojoj. To je problem današnjeg ''civiliziranog'' društva. Mi ne odlučujemo sami o sebi. Naši životi se provlače kroz masu drugih ruku dok se ne dobije ''rješenje'' za naš pothvat.

Svatko bi trebao biti sam za sebe i odgovarati isključivo onom kome se zamjerio, ne pravnom sustavu i ne znam kome koji niti ne žele imati s time posla, ali moraju po izmišljenoj stvari zvanom ''zakon''. Depresija dolazi iz praćenja zakona nekog tamo čovjeka koji nema veću važnost od ostalih ljudi, ali ih se stavlja na pedestal bez ikakve osnove. Ponavljam, većina se poziva na obligaciju održavanja ljudske rase što ne postoji, nema obligacije. Mi smo predodređeni da izumremo, a ovo društvo i ova isforsirana civilizacija vuče kostur po pustinji već tisućama godina i prolongira agoniju čovjeka. Ne pušta nas se da budemo ono što jesmo, a to je zvijeri. Ljudi su zvijeri. Da nema zakona i protekcije službi i ostalog, svatko bi mogao krenuti za onim što želi gdje bi posljedice bile samo one koje si taj čovjek dopusti. Netko stane na put, riješiti ga se ili on tebe riješi. To je to. Ovako imamo tonu restrikcija koje sužavaju ljude i prisilno onemogućavaju biti ono što jesmo.

Da je svatko za sebe, ljudi bi bili ono što jesu. Ovako, svako jutro se svi dižu i stavljaju maske na lice i glume osobu koja se uklapa u ''specifikacije'' preživljavanja u današnjem društvu. Ljudi ne žele raditi za 2000 kn, ljudi ne žele stati na crveno na semaforu, prelaziti cestu na pješačkom prijelazu, biti tiho u knjižnici, ne žele šutjeti nepristojnom šefu, ali to rade zato što se boje posljedica državnih službi koje nemaju pravo odlučivati o njima, a ne zato jer žele. Društvo je ''zakon jačeg'' zamaskirano u zakone pomoću kojih neki ljudi imaju protekciju naspram ostalih.

Srž depresije je društvo koje bez pravog razloga postoji. To ti je odgovor. Sve ostalo što ljudi ovdje baljezgaju su gluposti koje su pokupili od konstantnog poštivanja ''zakona'' iz dana u dan.
Argumenti bi bili OK da ih ne koristiš kao opravdanje za po tebi neizbježnu autodestrukciju.
Ako odemo dovoljno daleko u povijest, postojala su društva među kojima destrukcija nije vladala. Lovci skupljači bi bili primjer.
Treba razlikovat ubijanje radi egzistencijalnih potreba i ubijanje iz strasti.
Ako tako postavimo stvari zašto bi čovjek A uopće postao meta čovjeka B ili obrnuto?

Možda ili čak vjerojatno na zemlji živi previše ljudi, šta je dodatan uteg za uspostavu "zdravog" društva. Ako ćemo jednim velikim resetom stvorit predispozicije za to bolje društvo, osobno nebi imao ništa protiv, koliko god to zvučalo destruktivno.
afos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 07:34   #45
Evo još jedno isustvo od jučer ja mislim. Idem kupit upaljać tu na lokalni kiosk, dvajst metri od mene i frajer izleti iz auta, neki cedi i ženska ga zna od prije i veli:"Bingo" i frajer se zdere:"DA, DA". nać na njoj se iskalio zato kaj njemu nejde i zato kaj on navjerojatnije nema para i sad misli da bu ga bingo spasio. U biti ljude najviše brine ta para i egzistencija i onda ako si gladan i ako nemaš eto ti brige a po meni sve drugo se da riješit. I evo ti još ove zime, najdepresivnije vrijeme godine i depra do boli. I nisu svi u depri, bar većina misli...

Evo sad je došo dostavljać sa hranom iz Gablec i To. Pa frajer ima 60 godina, dobrićina a jedva hoda smrzvava se vani a ćeka penziju i sad radi ovaj šugav poso zato kaj je ovaj zgubio, prije , znam ziher. jebemti državu da ti jebem kaj su to napravili od ljudi da im budu otiraći. gonite se svi u pizdu materinu vi iz politike i da bog da vas trmvaj pregazi. joj kako bih vas ja...

Zadnje uređivanje Azz : 26.01.2017. at 21:51. Reason: spajanje postova
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:01   #46
Zas bi prosjaku davao pare ako ne nudi neku uslugu?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:25   #47
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ako se doðe do toga da misliś o tuðim potrebama, onda se postavlja pitanje :,,Da li je tvoja potreba da misliś o njima"?



Depresija kao dijagnoza nije preslika "stanja društva".

Ne miješajte stanje u državi, socijalne statuse, osobna dnevna zbivanja, itd. sa dijagnozama.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:18   #48
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Zas bi prosjaku davao pare ako ne nudi neku uslugu?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Zato kaj mi ga je žao. Ne kužiš ti to. Valjda nemaš dovoljno empatije
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:29   #49
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Zato kaj mi ga je žao. Ne kužiš ti to. Valjda nemaš dovoljno empatije
Imam dovoljno al ko hoce radit nade posao... kazu nema posla a ovaj moj frend u mjesec dana promjenio 10tak jer mu nisu baljal8

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:40   #50
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post



Depresija kao dijagnoza nije preslika "stanja društva".

Ne miješajte stanje u državi, socijalne statuse, osobna dnevna zbivanja, itd. sa dijagnozama.
Pa neznam. ja osobno mislim da nemam tj. da nisam u depresiji dapaće baš se nekako bolje osjećam od kad sam se probudio ujutro. nekako sam poletan. Šta je ćudno jer spadam u ove koje kaće tu sve probleme. Vidim na aksioznost danas im je težak dan i teško im je a meni evo baš danas suprotno bez obzira kaj se događa oko mene. Dođe pa prođe. Dijagnoza je valjda fakat kronićno a mene ćopi na maksimalno 4-5 dana i to je uglavnom od vremena ili melankonije. Ali ovo kaj si dalje spomenuo, stanje u državi i ostalo mislim da može ćovjeka dovest u stanje aksioznosti i donekle depresije jer ak si ti u depresijskom društvu možeš postat depresivan, nismo svi stijene. A ak se oko tebe događaju pozitivne stvari možeš i ti postat pozitivan i sretan i osjećat se bolje nego da si u depresijskom društvu. Velim nisu svi u takvoj vrsti depresije ali naroćito kad zatopli pa kad ljudi poćnu prićat po ulicama i vani na terasama ćuje se odraz nezadovoljstva a ljudi su naroćito depresivni sada, ali baš sada, kad je ova zima, u dućanima. recimo danas bio na pošti i baš svi ok. bili penzići i ovi do 40-50 i baš su svi bili ok raspoloženi. Neznam stari ja ti to primjetim.

Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Imam dovoljno al ko hoce radit nade posao... kazu nema posla a ovaj moj frend u mjesec dana promjenio 10tak jer mu nisu baljal8

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
@brutalis don't shit to me. 10tak poslova u mjesec dana. Znaći da je na svakom poslu u prosjeku radio 2-3 dana. I da je našo 10tak poslova u mjesec dana, to bi trebo proslijedit ovima kaj traže posao da ga znaju nać jer tvoj frend je oćito mađionićar.

Zadnje uređivanje Azz : 26.01.2017. at 21:51. Reason: spajanje postova
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 13:31   #51
Mislim da depresija nema direktne veze sa životnim uvjetima, ili životnom situacijom.Evo, kod mene jedan dan sam super, drugi dan tak-tak, treći režem vene i tako u krug. A životna situacija ista ili slična.
Onaj tko nema uvjete za normalan život će vjerojatnije češće biti u depresiji od onog tko ima, ali to nije pravilo, ima i puno iznimaka.
Negdje sam pročitao da bogatstvo neke zemlje samo do neke mjere utječe na sreću tih ljudi. Jako siromašne zemlje imaju velikih problema s depresijom, ali zato srednje i jako bogate zemlje imaju podjednako problema s depresijom.
Trenutno sam i sam depresivan pa ne mogu napisati ništa pametnije
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:39   #52
Evo citam malo portale sinoc, grozno, ubojstva na sve strane, sudjenja, bolje ni ne prepricavat, al ono, definitivno, nesto duboko zakazuje u sustavu, jos od vrtickih a narocito skolskih dana
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 02:37   #53
Svijest na lokalnoj i globalnoj razini pocinje mozda rasti tek kada postanemo svjesni blizine potencijalnih opasnosti
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:14   #54
Što bi bio "generator", ili možda skromnije, gdje bi bio "epicentar".. "depresije"?

Emotional basis of Cognition..
Self-disconnect, disconnect..
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 20:42   #55
Logicno je, vrlo je logicno zasto. No, neki misle da je bolje to preskociti
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:35   #56
Mislim da to najviše ima veze sa vremenom i neimaštinom. Vidim sad kad je lijepo sunčano vrijem nema se više pognute glave ko kad je zima. svi glavu u podu sad svi imaju glavu gore. vedrije je. gleda se naprijed
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:02   #57
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Evo citam malo portale sinoc, grozno, ubojstva na sve strane, sudjenja, bolje ni ne prepricavat, al ono, definitivno, nesto duboko zakazuje u sustavu, jos od vrtickih a narocito skolskih dana
uvjek je toga bilo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:18   #58
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Mislim da to najviše ima veze sa vremenom i neimaštinom. Vidim sad kad je lijepo sunčano vrijem nema se više pognute glave ko kad je zima. svi glavu u podu sad svi imaju glavu gore. vedrije je. gleda se naprijed
Sezonska depresija je normalna stvar. Kroz nju se prođe kada dan biva dulji i kada ima više seunčanih dana.
Problem je ona druga depresija, kojoj su danas ljudi izloženi više no ikad.
Život je danas jako dinamičan, pritisak je ogroman a ljudi su sve udaljeniji od drugih. Nema problema kojeg ne može riješiti dobra zabava sa drugim ljudima, druženje i pozitivan pogled na stvari.
Kada smo svakodnevno otuđeni, sa ogromnim pritiskom i neizvjesnošću koju nosimo na svojim leđima, kada nemamo nikoga skim bi podijelili svakodnevicu i osjetili razumjevanje i nadu u bolje sutra tada se depresija mora useliti. Svakodnevno gledamo druge preko lažnih profila koji se šepure lažnim sjajem i mi budemo duboko utučeni gledajući sebe i svoj jadni život ili neprestano pokušavamo zablistati lažnim blještavilom ni sami ne znamo zbog čega ni za koga
Zapad je duboko bolesno društvo, mi smo unatoč svoj tehnologiji i bogatstvu sami sebe zatvorili u kaveze, i u njima smo kao životinje otuđeni od naše bazične prirode. Umjesto da gajimo nadu, pokušavamo, borimo se, istražujemo, živimo sa drugima i pored drugih, brinemo o drugima i dobijemo ljubav, mi smo zatvoreni u naše vlastite zatvore.

Kad sunce grane i kad ljudi napokon izađu iz svojih otužnih depresivnih stanova i krenu ulagati sebe u svijet, život, tada i depresije nestane, tugu zamjeni osjećaj sreće, afirmacije i radoznalosti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:50   #59
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Evo ovak da isprićam. .........................................Jednostav no ljudi ko da sanjaju sutra će bit bolje jer ko da mora a neće ako nešto ne promjeniš ili poduzmeš. Evo toliko od mene i dva dana samoće i uživanja. Možete podijelit slične ili razlićite situacije i zašto je toliko ljudi u depri? Jer to nemaju vjeru u sebe da mogu nešto promjenit u vezi svog života?
Postoji 108 razloga da čovjek izađe od depresije !!

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...0&postcount=46

Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Zas bi prosjaku davao pare ako ne nudi neku uslugu?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Jesi li ti možda vanbračni sin moga oca !!???
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...6&postcount=11

Na žalost kod nas prevladava mentalitet: neka država štampa novce koje će meni dati mukte da ih potrošim u kafiću.
Suprotno je ono kada je meni ocu došla ciganka sa malim djetetom na vrata, poslije ručka. I ona traži pare. A moj otac joj daje da sjedne i da ruča jer ionako ima dovoljno paštašute sa kokošjim gulašem. Ali ciganka neće ni da čuje, ona hoće lovu i samo lovu.
A otac će njoj , evo dati ću ti 50 kuna ali mi barem operi suđe i usisaj prašinu u primaćoj sobi.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:12   #60
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sezonska depresija je normalna stvar. Kroz nju se prođe kada dan biva dulji i kada ima više seunčanih dana.
Problem je ona druga depresija, kojoj su danas ljudi izloženi više no ikad.
Život je danas jako dinamičan, pritisak je ogroman a ljudi su sve udaljeniji od drugih. Nema problema kojeg ne može riješiti dobra zabava sa drugim ljudima, druženje i pozitivan pogled na stvari.
Kada smo svakodnevno otuđeni, sa ogromnim pritiskom i neizvjesnošću koju nosimo na svojim leđima, kada nemamo nikoga skim bi podijelili svakodnevicu i osjetili razumjevanje i nadu u bolje sutra tada se depresija mora useliti. Svakodnevno gledamo druge preko lažnih profila koji se šepure lažnim sjajem i mi budemo duboko utučeni gledajući sebe i svoj jadni život ili neprestano pokušavamo zablistati lažnim blještavilom ni sami ne znamo zbog čega ni za koga
Zapad je duboko bolesno društvo, mi smo unatoč svoj tehnologiji i bogatstvu sami sebe zatvorili u kaveze, i u njima smo kao životinje otuđeni od naše bazične prirode. Umjesto da gajimo nadu, pokušavamo, borimo se, istražujemo, živimo sa drugima i pored drugih, brinemo o drugima i dobijemo ljubav, mi smo zatvoreni u naše vlastite zatvore.

Kad sunce grane i kad ljudi napokon izađu iz svojih otužnih depresivnih stanova i krenu ulagati sebe u svijet, život, tada i depresije nestane, tugu zamjeni osjećaj sreće, afirmacije i radoznalosti...
Ovo je najtočniji post.Potpis.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.