Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 11:44   #1
Drago kamenje

Kako forum nema search, nemam pojma jel ta ili slicna tema vec pokrenuta pa sam otvorio ovu.

Daklem, kako stojite sa ulaganjem/trgovinom dragim kamenjem?

Mislim na opale, topaze, dijamante i sl., da nebi bilo zabune.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 02:54   #2
skupo kupuješ, jeftino prodaješ.. imam lijepu kolekciju, ali to nije investicija, već obijest. u biti kupio sam ih, da kad budem htio lijepi nakit, draguljara opskrbim malo boljim kamenjem od onog kojeg inače ugrađuju. nema tu zarade
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 06:17   #3
Dijamanti će brzo propasti, jer nađene su tehnike za jeftinu izradu superiornijih man made diamanata. Pretpostavljam da slicna sudbina ceka i ostale.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:17   #4
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Dijamanti će brzo propasti, jer nađene su tehnike za jeftinu izradu superiornijih man made diamanata. Pretpostavljam da slicna sudbina ceka i ostale.
Mislim da nece, jer tu nije u pitanju ljudska potreba, vec zelja da se ima. Tastina recimo. To je kao, skupi i jeftini kafic. Kava ista ili mozda i bolja u onom jeftinom ali onaj skupi isto ima svoju publiku.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 01:54   #5
većina dragog kamenja se može proizvesti umjetno, kao takvo se i prodaje. Razlika između cirkonija i dijamanta npr., utoliko ukoliko je vidljiva jest da cirkonij izgleda bolje i jače svjetluca. Sve ostalo je teže uvjeravanje da vam "treba" prirodni dijamant, ili neki drugi kamenčić, pa dolaze sa certifikatima o porijeklu isl.

Općenito niti jedan kamen nije odveć skup, ako se ne ide na veliku karatažu i čistoću, onda to ekipa kupi pa drži u sefu.. a ovi iskopaju još 5x toliko u međuvremenu
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 06:30   #6
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Mislim da nece, jer tu nije u pitanju ljudska potreba, vec zelja da se ima. Tastina recimo. To je kao, skupi i jeftini kafic. Kava ista ili mozda i bolja u onom jeftinom ali onaj skupi isto ima svoju publiku.
Nije ti dobar primjer, zato što ako imaš umjetni dijamant, to se ne može vidjeti, barem ne laici, a laicima i pokazuješ. A ako sjediš u lokalnoj birtiji Kod Drageca umjesto na špici, to se vidi

Možda sam u krivu, ali slušao sam neki podcast di je bila tema o tome. Sadašnja trgovina dijamantima je krvav sport. Ovi koji ih rudare i preprodaju otkupljuju oatente za proizvodnju samo da zaguše. Ali nisu uhvatili sve
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:58   #7
Dijamante je jako teško prodati,tj puno se izgubi na cijeni.Međutim,svjetska potražnja svejedno raste zadnjih desetak godina oko 4% a 2018/2019 predviđanja su da će doći do nestašice na tržištu što će naravno dovesti do veće cijene dijamanata.
Za nas obične smrtnike bi eventualno mogla biti prilika ulagati u dionice rudara iako to nije baš tako jednostavno,posebno ako su juniori u pitanju.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:04   #8
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Dijamante je jako teško prodati,tj puno se izgubi na cijeni.Međutim,svjetska potražnja svejedno raste zadnjih desetak godina oko 4% a 2018/2019 predviđanja su da će doći do nestašice na tržištu što će naravno dovesti do veće cijene dijamanata.
Za nas obične smrtnike bi eventualno mogla biti prilika ulagati u dionice rudara iako to nije baš tako jednostavno,posebno ako su juniori u pitanju.
Drago i poludrago kamenje ima razlicitu cijenu u razlicitim zemljama, a naravno kako resursi nisu nepresusni, ocekuje se porast cijena. Zar nije to dovoljan razlog za kupovinu, pa prodaju?
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:18   #9
Jeste,ali je fizički teško ostvariti dobit na razlici cijene kad dođeš u draguljarnicu.
Pročitaj ako ti se da,posebno ovo o čemu pišem:

Have You Ever Tried to Sell a Diamond?
https://www.theatlantic.com/magazine...iamond/304575/

Why You Will Lose Money Selling Your Diamond Ring
https://www.diamonds.pro/education/sell-diamonds/

7 Reasons Why Diamonds Are a Waste of Your Money
https://www.huffingtonpost.com/ira-w...b_1720870.html

How an Ad Campaign Invented the Diamond Engagement Ring
https://www.theatlantic.com/internat...t-ring/385376/

Diamonds Are Bullshit
https://www.huffingtonpost.com/rohin...b_3708562.html

Zadnje uređivanje torente33 : 11.10.2017. at 17:34.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:39   #10
Evo gledam na temi bas za dijamante, sta covjek pise:
Quote:
JLouisBiz kaže: Pogledaj post
Dijamanti u EU koštaju i po 200%-300% od cijene Rapaporta.
Iako nisam zainteresiran za dijamante vec za ostalo kamenje, ali slican princip sigurno radi...
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 05:45   #11
nemoj se zamarat ulaganjem vec u potrazi kupaca. online shop ili dobra turisticka lokacija i prodaji. cirkoni se jako dobro prodaju, tako sam cuo od prve ruke.. a prodali bi se i drugi kristali samo ih ponudit u svrhu. da bi nesto imalo vrijenost netko od tog mora stvorit balon privlacnosti
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.