Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 16:38   #241
bok!

asistiram u nastavi klincu s adhd-om. tek mi je 2gi dan i radimo samo po 2 sata zajedno, ali sam već jako iscrpljena... i zabrinuta, kako ću. on ima 10 godina, ide u 3.razr., a ja sam se prije 2 godine upoznala s djetetom od 13 godina s adhd-om i 2 ljeta smo bili zajedno. sviđala mi se njegova hiperaktiva i inteligencija i vražićluk, no njemu je adhd već dobro pod kontrolom - roditelji su mu divni i predani, tako da se taj adhd polako doveo pod normalu - i dalje je on vragolast i adhd-ičan, ali manje nego prije, kad je bio dijete... iskustvo s njim mi zapravo nikako ne pomaže u ovom slučaju. moj mali učenik jako loše piše, već nakon 2 minute želi na odmor... ne smeta mi što se mlati s klincima i vrišti po hodniku, iskreno, smetaju mi upute da ga baš toliko kontroliram (ne smije ovo, ne smije ono...), no, tek sam počela i zasad moram pratiti tuđe upute dok ne uspostavim nekakav odnos s njim... voljela bih postići uspjeh barem u pisanju, jer za dijete od 10 godina, on piše kao da je tek naučio slova... piše samo tiskanim (ali čini mi se da zna čitati pisana), mrzi čitanje, frustrira ga... atmosfera u razredu je takva da svi adhd klinci žele moju pažnju - osim njega!

zanima me kako da osvojim njegovo povjerenje u početku i kako da se postavim prema njegovom prebrzom zamoru - imam osjećaj da možda čak malo i iskorištava situaciju, no opet, kad vidim njegov pogled koji luta svukuda, premišljam se jesam li u pravu. i onda ne znam kako se postaviti.

mislite li da je okej da razgovaram s njim nasamo? bi li me razumio kada bih mu pričala o mom malom prijatelju? ja sam užasno opširna u pričanju, većina ljudi me prestane slušati nakon par rečenica, kamoli neće jedan ekstremni adhd-ovac . a voljela bih mu reći da razumijem i da sam tu za njega, ali da moramo nešto i postići zajedno - barem to vražje pisanje... danas kad sam vidjela taj... švrakopis, došlo mi je da odustanem od svega... nisam defektolog, samo profesorica hrv.jez. koja nema radnog iskustva, ali poznaje fenomen adhd-a, disleksije preko tog malog prijatelja i brata. i trebam savjet unatoč poznavanju prakse i teorije
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 12:00   #242
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Kao liječnik dobio sam nekoliko vrlo pozitivnih povratnih informacija od svojih pacijenata koji su se u svezi roditeljske zabrinutosti za djetetovo ponašanje i razvoj obratili u Centar za rehabilitaciju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu. Svidjelo mi se što imaju multidisciplinarni pristup djetetu, tj. dijete pregledaju stručnjaci različitih profila, od psihologa preko defektologa, logopeda, liječnika..., i što svoju preporuku nakon toga donose timski. Mislim da je čak bilo i nekoliko televizijskih emisija u vezi rada tog Centra.

Želim napomenuti kako nemam nikakvih financijskih ili bilo kakvih interesa te da se ovaj moj savjet ne shvati kao bilo kakva reklama ili promocija. Samo prenosim ono što su mi pacijenti-roditelji u razgovoru prenijeli. Do nedavno nisam uopće znao da takvo nešto postoji. Našao sam i njihovu internetsku stranicu: http://centar.erf.unizg.hr/ pa ako nekome posluži...
Evo tek sam danas nazvala. Nisu radili u osmom mj.
Čeka se cca 6mj na testiranje. Zapisani smo...

Hvala najljepša
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 12:19   #243
ja imam 20+ godine i nisam nikad prije čuo za ovo, i sad gledam, definitivno mi stanje koncentracije odgovara nekim od stavki ovdje navedenih...

http://www.howcast.com/videos/415631...-ADHD-Symptoms

i to od kraja osnovne, srednju sam završio na lijepe oči, upisao fakultet, dao sve ono šta se moglo prepisati ili gdje nije trebalo učiti, međutim sve ono šta izisiskuje bilo kakav veći nivo koncentracije ili učenja, nema šanse. čim sjednem nešto drugo, sad, to je uobičajeno, ali isto to se dešava i kod bilo kakvih drugih zadataka i istraživanja. preteško mi je održati nivo koncentracije, smirenosti i fokusiranosti u situacijiama. isto tako u svakodnevnim situacijama s ljudima, često se nađem kako potpuno površno odgovaram ili sudjelujem u pričama i još nekoliko navedenih stavki mi odgovara http://hr.wikipedia.org/wiki/Poreme%...ta_pa%C5%BEnje

šta mislite? kome da se obratim?

Zadnje uređivanje lovačkagozba : 29.11.2012. at 12:35.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:48   #244
NOVI BLOG ADHD

Dobrodošli na novi blog jedne mame koja prati teme o adhd-u
http://marincica.blog.hr/
manilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 15:32   #245
Nije bas nesto aktivna tema ali pokusat cu. Moje dijete nema adhd, sve je ok., ima 3 godine, ide u vrtic, a problem je sto je u njoj grupi dijete sa adhd-om, mama nije prilozila nikakve dokumente o tome pri upisu, tete su sokirane, Da prijedjem na stvar, dijete maltretira drugu djecu, a pogotovo moju, jako tuce, udara, davi za vrat i slicno, Moje dijete se vraca iz vrtica u suzama, crveno, sa ogrebotinama, ranama i sl., i sad vi meni recite sto da radim? Ne zelim da mi se dijete istramautizira. Dijete nije krivo sto ima taj poremecaj, sigurno je dobro i drago, ali majci ne pada na pamet da ga mice iz vrtica, i cak je u 10-satnom programu? Tete ne mogu izac na kraj s njim.
emma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 12:19   #246
Prema opisu to nije ADHD nego nasilje.
Što tete kažu, kako one reagiraju?
Je li obaviješten stručni tim vrtića o ponašanju djeteta? Nažalost problem najčešće dolazi iz nekih obiteljskih situacija.

Moj stariji ima dosta znakova ADHDa, mada ja to nisam nikada spominjala doktorici, niti smatram to bolešću/stanjem..ali nikada nije radio ovo navedeno u postu.
Totalno suprotno, on je dijete koje neće nikome vratiti, neće čak ni tužiti..sad ima 6,5 godina.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 13:52   #247
Djeca sa adhd dijgnozom ne tucu i matreltiraju drugu djecu( imam dva slucaja u obitelji,a i naznake da mi je dječak s tom dijaagnozom) vec su razigrani,non stop su u pokretu i u nekom svom svijetu....
Mislim da to nasilje ima veze sa kucnim odgojom,razmazenosću,cak bi se usudila rec i karakterom djeteta.
Razgovarat s mamom...pod "hitno"!
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 12:30   #248
Ja I mm smo bili na razgovoru sa strucnom sluzbom, doslovno su nam se smijali da je to normalno, adaptacija, sve ja to razumim ali u normalnom okruzenju, kao imamo 2 opcije, ispisat dijete iz vrtica ili je jednostavno ostavit, tete su izuzetno drage, I cak je I jedna teta isla s njima razgovarat, al nista, bila je tamo 2 sata I cak su oni preokrenuli pricu da smo mi ogorceni na tete, prave nas za budalom. Djecak je izuzetno drag, al nije on kriv, evo jutros smo isli u vrtic, I ja sam ovih par dana visila u vrticu I pazila je. Al jutros sa vrata on nju odma za vrat davi..cak nije htjela ostat ni uz moju prisutnost.. ne znam sta da radim vise? Napominjem da je psiholog svratio u vrtic I udarao je pred njenim ocima.. mi smo zahtjevali bar odgajatelja za djecaka posebnog, jer je I djecak ugrozen sto nema adekvatnu pomoc. Nama su rekli da ima adhd, I nesto sa k, konkluzija ako se ne varam.ne razumim se bas u to..toliko o nasem zakrzljalom sistemu di god dodjes, od vrtica pa nadalje...:/
emma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 07:47   #249
Ako je njegova dijagnoza takva ima pravo 2-4 h na vrtic 2-3 puta tjedno (zbog socijalizacije). Jos nisam naisla na slucaj da djeca sa adhd budu cijelu smjenu u vrticu (osim ako nemju nekog posebnog da radi sa njim)
(to opet odlucuje uprava vrtica)
Al isto tako imaju pravo od roditelja trazit potvrdu od pedijatra da je djete sposobno biti cijeli dan u vrticu.(u nas to rade)

Moja curica (nema adha,al je jaaako živa) kad je krenula u vrtic (bila je najmlada u grupi i zadnja dosla) tukla je sve po redu matletirala,grizla (imala 3 g.) pa smo je pustili da se ispuse 7 dana i nakon toga za takve stvari je isla u kut sjedit na stolicu 5 min kazna...(u dogovoru sa tetom) nakon 2 puta kazne ko nova.

Nekad roditelji ne zele vidjet da je njihovo djete s posebnim potrebama (ne znaci da je bolesno ,"bolesno") nego jednostavno triba vise njihove paznje i rada i onda dolazi do problema ..... ili u ovom slucaju vide al ne zele vidjeti ...ili , lakse je djete odvest u vrtic da se drugi nose sa njim...

Neka traze roditelja potvrdu od pedijatra(ako nemaju) jedino tako mozda uspijete .
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 19:46   #250
HIPERAKTIVNOST- ADHD

imam veliki problema sa klincem 4.5g adhd mu neda mira ,jos ne govori ,i puno puno toga pa pitanje zna li neko kakvu udrugu za pomoc savjet za takvu malu djecu sa takvim problemima(naime sve su pomoci za školarce a nama traqeba sada)?
rupelstilski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 06:13   #251
Quote:
rupelstilski kaže: Pogledaj post
imam veliki problema sa klincem 4.5g adhd mu neda mira ,jos ne govori ,i puno puno toga pa pitanje zna li neko kakvu udrugu za pomoc savjet za takvu malu djecu sa takvim problemima(naime sve su pomoci za školarce a nama traqeba sada)?
Neznam od kud si?
Vidi,imas cijeli tim stručnjaka za pomoc od psihologa,defektologa,logopeda...
dobivas radne zadatke za kuci kako vjezbat sa takvim djetetom....
U kojoj fazi ste pregleda?
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 18:01   #252
adhd

Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
Neznam od kud si?
Vidi,imas cijeli tim stručnjaka za pomoc od psihologa,defektologa,logopeda...
dobivas radne zadatke za kuci kako vjezbat sa takvim djetetom....
U kojoj fazi ste pregleda?
mi smo iz zg.svugdje smo obradeni.znam da ima od domova zdravlja do bolnica tim strucnjaka ali terapije su jedanput tjedno a to nije nista ,dosad smo sve placali log,def,itd sad ima u domu zdravlja defektologa a treba nam jos log.a lista čekanja je 2 g pa su nas savjetovali da potrazimo neku udrugu koja se bavi adhd-om a niko pojma nema to nam treba da mali nema prazan hod.znate li gdje ima negdje mjesta u javnoj ustanovi za dobrog log?ili udruga koja nudi takvu vrstu pomoci?
rupelstilski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 05:41   #253
Quote:
rupelstilski kaže: Pogledaj post
mi smo iz zg.svugdje smo obradeni.znam da ima od domova zdravlja do bolnica tim strucnjaka ali terapije su jedanput tjedno a to nije nista ,dosad smo sve placali log,def,itd sad ima u domu zdravlja defektologa a treba nam jos log.a lista čekanja je 2 g pa su nas savjetovali da potrazimo neku udrugu koja se bavi adhd-om a niko pojma nema to nam treba da mali nema prazan hod.znate li gdje ima negdje mjesta u javnoj ustanovi za dobrog log?ili udruga koja nudi takvu vrstu pomoci?
Za zg. neznam mi smo iz st.
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 16:20   #254
Poštovana Zbun,

Vaš upis izdvojen je iz ove teme i premješten je na pdf Roditelji i djeca jer ćete tamo dobiti više informacija koje trebate.

Trenutno se nalazi ovdje, ali će ga moderatorice priključiti već postojećoj temi o školi i ADHD-u.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:55   #255
Pozdrav svima,
ovdje sam jer trebam savjet od roditelja djece s ADHD-om i onih koji ga sami imaju.
Ovako, moj sin od 8 g. ima ADHD, to mi je sve još novo i dobro bi mi došao bilo kakav savjet kako i na koji način raditi s njim, prvenstveno po pitanju škole i učenja.
Upravo čitam knjigu od Marka Fereka "Hiperaktivni sanjari" i mogu vam reči da sam puna dojmova, emocija ali i strahova kako i na koji način raditi s njim i kako da mu pomognem.
Samo da napomenem da on s znanjem, čitanjem i shvačanjem gradiva kad se objašnjava riječima nema problema, to je i učiteljica rekla ali čitanje s razumijevanjem, koncentracija, jedan školski sat proveden u miru itd je nemoguća misija.

I još jedna stvar me zanima, kada i na koji način djetetu objasniti da ima ADHD, što je to i kako mu objasniti da se zbog toga njemu možda dopuštaju neke stvari i toleriraju a drugim učenicima ne a da on ne počne iskorištavati tu situaciju???
Natallia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 18:32   #256
majke!
jabi trebalaneke pocetne info. odavno sumljam da mojedijete ima ADHDal svi su govorili ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
nema nikakvih problema osim nedostatka koncentracije. dal se moze lijecit bez lijekova?di da idem po dijagnozu...... trebam cijeli prirucnik za pocetnike
__________________
http://malabahata.blogspot.com/
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 13:53   #257
Pozdrav forumaši!

Imam jednu neobičnu molbu za roditelje djece s ADHD-om. Naime, za potrebe jednog kolegija na fakultetu, imam zadatak napraviti studiju slučaja vezanu za dijete s posebnim potrebama (odabrala sam ADHD jer je to poremećaj o kojem znam malo, a htjela bih naučiti što više) pa me zanima postoji li roditelj koji bi bio spreman odgovoriti na neka pitanja vezano za slučaj njegova djeteta? Važno je napomenti da meni ne treba djetetov identitet niti njegovi osobni podaci (eventualno ime ili inicijali te dob i spol), već samo neke informacije kao što su: kada su se pojavili prvi simptomi i koji su to bili, postoji li još slučajeva ADHD-a u obitelji, ide li dijete u redovnu ili posebnu specijaliziranu školu/vrtić, pristupa li kakvoj terapiji, kako se snalazi u interakciji s vršnjacima i sl. Dakle, više općenite informacije, dok mi osobni podaci djeteta, mjesto rođenja i dr., nisu potrebni.

Pa ako ima netko tko bi bio spreman pomoći, neka se javi na pm
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:50   #258
Tko zna gdje se odraslima može dijagnosticirati ADD te da su voljni i prepisati lijekove ako je potrebno? Dakle, netko tko zna prepoznati poremećaj koncentracije koji nije praćen hiperaktivnošću? Ne mora biti preko HZZ-o. Bitno je da je riječ o osobi koja je voljna prepisati lijek ako smatra da je to potrebno.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 00:05   #259
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši!

Imam jednu neobičnu molbu za roditelje djece s ADHD-om. Naime, za potrebe jednog kolegija na fakultetu, imam zadatak napraviti studiju slučaja vezanu za dijete s posebnim potrebama (odabrala sam ADHD jer je to poremećaj o kojem znam malo, a htjela bih naučiti što više) pa me zanima postoji li roditelj koji bi bio spreman odgovoriti na neka pitanja vezano za slučaj njegova djeteta? Važno je napomenti da meni ne treba djetetov identitet niti njegovi osobni podaci (eventualno ime ili inicijali te dob i spol), već samo neke informacije kao što su: kada su se pojavili prvi simptomi i koji su to bili, postoji li još slučajeva ADHD-a u obitelji, ide li dijete u redovnu ili posebnu specijaliziranu školu/vrtić, pristupa li kakvoj terapiji, kako se snalazi u interakciji s vršnjacima i sl. Dakle, više općenite informacije, dok mi osobni podaci djeteta, mjesto rođenja i dr., nisu potrebni.

Pa ako ima netko tko bi bio spreman pomoći, neka se javi na pm
moje djete nazalost ima adha-d dijagnosticaran i vrlo rado bi ti pomogli oko kolegija pa ako si zainteresirana mozemo se čuti
rupelstilski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 00:17   #260
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Tko zna gdje se odraslima može dijagnosticirati ADD te da su voljni i prepisati lijekove ako je potrebno? Dakle, netko tko zna prepoznati poremećaj koncentracije koji nije praćen hiperaktivnošću? Ne mora biti preko HZZ-o. Bitno je da je riječ o osobi koja je voljna prepisati lijek ako smatra da je to potrebno.
imam 36 godina i još uvjek nemam ni koncentraciju i adhd me pomalo prati od djetinjstva nauzalost mali mi ima istu diagnozu i muku mucimo .meni je dr PSIHIJTRIJE prpiso neke ljekove tj nekoliko njih al to nije urodilo plodom ,problem je u glavi i tocka .koncentracija se vjezba a posto sam eksplozivna sve propada u vodu.isla sam kod pšrivatnog psihica i on je napiso kaj mi treba od ljeko.va i nije bilo problema.
rupelstilski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.