Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 11:01   #2561
Martin Arbanas
Massimo Dutti
Peek
Galileo
Mango Man
XYZ

Tu bismo mi tražili da nismo dali šiti.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:07   #2562
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
Tu bismo mi tražili da nismo dali šiti.
hvala...Peek nije ništa našao što mu se sviđa za pravo čudo, uvijek tamo nađe, Galileo tek u četvrtak im stiže od vune, viskoza mu nepaše :/
ostale budemo danas ili sutra...
ja sam vjenčanicu vidjela na netu otišla u zagreb, probala platila i doviđenja )

hvala
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:33   #2563
Šiva li itko odijelo po mjeri u T.Lordu/Varteksu? Vidim da ih ima u ZG, ST i VŽ. Jeste li zadovoljni, kakva je ponuda?
nestinaree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:25   #2564
Dragi moj šivao u Varteksu po mjeri, prezadovoljan je. Odijelo je stvarno ispalo vrh. Doduše, i košta, ali imaš vrlo kvalitetno odijelo za kasnije.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:23   #2565
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Dragi moj šivao u Varteksu po mjeri, prezadovoljan je. Odijelo je stvarno ispalo vrh. Doduše, i košta, ali imaš vrlo kvalitetno odijelo za kasnije.
Kolika je cijena, ako nije tajna? Mada u trenutnoj fazi očaja platila bih i 4 tisuće kuna bez da trepnem, samo da je kvalitetna hladna vuna i da stoji ko saliveno.
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:03   #2566
Quote:
limelight kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena, ako nije tajna? Mada u trenutnoj fazi očaja platila bih i 4 tisuće kuna bez da trepnem, samo da je kvalitetna hladna vuna i da stoji ko saliveno.
Tako negdje je i koštalo. Kvalitetna je vuna i stoji bez greške. Tople preporuke, samo se treba javiti na vrijeme jer imaju puno posla.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:39   #2567
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pronašao sam si na kraju jeftinog krojača koji radi od nule i po slici odijelo kakvo želim (tako mi barem reče). Cijena za rad je ispod 1000 kn. Neću ga još imenovati/reklamirati jer naravno moram vidjeti što će napraviti.
Sad sam u potrazi za materijalom. Ono što sam do sada obišao (nekakve ajmo reći standardne trgovine s materijalima) mi i nije nešto ekstra skupo kako mi se čini. Evo recimo 100% vuna ili 80% vuna, a 20% viskoza i poliester se za metar cijene kreću oko 120 kn. Drugim riječima kompletan materijal je između 400 i 500 kn.

Ali ne bih stvarno više o Klariću, tko voli nek izvoli.
Evo da ne ostanem dužan. Na kraju moram pohvaliti krojača jer je odijelo ispalo odlično. Naime, ja sam imao neke svoje fiks ideje o kroju (slim fit) na što mi je on ukazao da to iz tog i tog razloga neće biti dobro i praktično pa sam ga na kraju i poslušao i super sam bio zadovoljan s krajnjim rezultatom.
Ono u čemu ga nisam poslušao je što sam obukao košulju s manžetama jer mi je rekao da ju na taj kroj koji smo napravili ne oblačim jer će mi se rukavi od sakoa stalno povlačiti previše prema gore. Tu ga nisam poslušao pa sam do večere (tj. preoblačenja u drugu košulju) imao konstantne borbe s rukavima.

Njegov rad me koštao 850 kn, a materijal nekih 1250 kn. S tim da se radilo o vuni 180s, dakle jednom od najboljih mogućih materijala. Što sam iskusio i osobno; iako je dan bio dosta vruć, znojenje je bilo apsolutno zanemarivo. Jedino naravno što materijal nije otporan na gužvanje pa se mora oprezno sa sakoom (hlaće još kako-tako).

Uglavnom, za sve skupa 2100 kn dobio sam odijelo šiveno od nule po mjeri s jednim od najboljih materijala koje se može kupiti. Tako da ne bih nikome volio pametovati, ali za iste ili slične novce kupovati viskozu i poliestere te konfekcijske brojeve, ne bih ni lud nikad više. Ali, tko voli nek izvoli.

Ako nekome treba broj od krojača (Osijek), može mi se javiti na pm.

Osobno razmišljam da si dam napraviti još koje odijelo jer priznajem da sam do prije pol godine živio u zabludi, odnosno nisam znao što znači imati odijelo koje ti stoji kao saliveno ili što uopće znači da odijelo stoji kao saliveno.

https://www.youtube.com/watch?v=Y2gRmsGC7QA
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:32   #2568
Gdje u Zg kupiti dobru kosulju i kravatu za njega, a da nije nuzno Croata?
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:38   #2569
Peek&Cloppenburg - od markiranog, normalnih cijena i jeftinog. Stvarno ogroman izbor.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:33   #2570
Kod Branimira u Ilici su stvarno lijepa odijela, ali dosta skupa. Posebno mi se sviđa materijal. Zna li netko gdje se takvi materijali mogu kupiti? Kupio bih materijal i dao šivati odijelo. Znači, ona koja bi došla u obzir su modre boje i malo sjajnija, da ne bude mat boja, al ne opet previše sjajno da ne bude preupadljivo
Popriličan broj trgovina sam obišao ali svi materijali su mi nekako "obični" i na isti kalup.

Hvala
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 22:10   #2571
Poklanjam dvije kosulje, boja sampanj, velicina 39, kopcanje na rukavima za manzete
Jedna je Croata a druga neka meni nepoznata marka ali ta ima uzorak crtica u tkanju i meni je jos i ljepsa od croate
Potrebno ih je jedino dati na kemijsko
Javite se u inbox pls

Modovima se ispricavam ali mislim da tu ne postoji tema za poklanjanje a stvarno mi steta baciti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 19:15   #2572
Vidim da spominjete Klarića, može li mi netko reći jesu li dobri materijali kod njega? Ili je bolje uzet materijale i ići kod nekog krojača?

Trebao bih si odijelo za svadbu (kum sam), pa sam dobio želju za izradu po mjeri lol
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 20:27   #2573
Marko, mi smo stvarno bili zadovoljni. Otidi i pogledaj, nista te ne kosta. Jedino sto je kod njega problem je sto se stvarno moras javiti na vrijeme

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 21:54   #2574
Ok, tnx. Nije problem, jer je svadba u 10.mjesecu. Vjerojatno ću kod njega i uzeti
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 22:42   #2575
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
moj dragi je kupija odijelo u Branimiru u Ilici, što se samog odijela tiče sve 5, zadovoljan je al su nam toliko digli živce tamo da smo onaj tren kad smo plaćali račun požalili šta smo ga uzeli!
Debilana samo takva, jedan dan ti kažu jedno, drugi dan drugo, povuku ono od dan prije i još te isposeru na finjaka ( nisan ni ja njima ostala dužna, naravno! ), ne znaš ko je luđi od prodavačica do gazde!
Uglavnom, jako loše iskustvo s njima, ne vraćamo se više nikad i ne preporučamo nikom!
Quote:
evil_angel kaže: Pogledaj post
Bili smo još i u Branimiru, i iskreno, jedan veliki nije stvar toliko u odijelima, jer ima stvarno lijepih krojeva, ali prodavačica na frankopanskoj je bila toliko nezainteresirana, da ne kažem neku drugu riječ, da smo prije izašli nego smo ušli. A gazda u dućanu kod Trga, ajme majko moja mila Em što je neljubazan, em što je bezobrazan, a vulgaran do bola. Stvarno sam razočarana da jedan takav dućan "sa 40 godina tradicije i kvalitete ne u ovom je.... Zagrebu, nego u cijeloj Europi" ima tako bezobraznog i neugodnog vlasnika. Taj me dućan više ne bu vidio.
Quote:
mk_westy kaže: Pogledaj post
Ja ovo moram podijeliti s vama. Kupili smo dragom odijelo (broj 52) za svadbu u butiku Branimir u Vlaškoj. 2800 kn gotovina ( inace je 3500). Prodavacica je rekla da mu odijelo stoji savrseno, i hlace i sako. I dragi se super osjecal u njemu. Dan nakon svadbe smo skuzili da su se poderali dzepovi, i da se je razisao jedna sav. Dosli mi reklamirat, moja mama i ja, bio vlasnik u ducanu, a kad ono, dozivjeli smo sok. Covjek je bio toliko bezobrazan, vulgaran, arogantan, pitao je da sta mi sad hocemo, da su njemu te hlace sigurno male, pa je to sve zato i popucalo. Nije ih ni pogledao, bijesno ih je uzeo nama iz ruku i bacio ko da nista ne vrijede i rekao da cemo dobit druge hlace samo da javimo broj. Dragi je popizdio i rekao da hoce broj 52, jer je probao i 54 i bile su mu ogromne. Na kraju smo saznali prek telefona da te hlace uopce nisu bile broj 52, nego broj 50 uz sako 52... Dosli mi opet tamo da dragi proba broj, dao mu je 52 broj neke hlace potpuno drugi model, uskih nogavica i naravno da mu to nije pasalo, pa mu je dao broj 54 i bile su velike, ali rekao ja da sta mi hocemo on nosi taj broj i da ce 54 i dobit i da se javimo danas. Nije mi jasno kako je onda nakraju dragi skocio sa broja 50 na broj 54, a jos je i smrsavio od dana kada smo ih kupili. Zovemo mi danas i on nama kaze da nema vise istog materijala. Da ima nesto vrlo slicno pa da dodjemo pogledat jer nam pase- naravno da nam ne pase, jer ne zelim hlace razlicite od sakoa. Zvala je moja mama isto da bi mi htjeli nase hlace nazad, nije ni stigla nista rec koliko se covjek bezobrazno i vulgarno raspricao na telefon i na kraju poklopio slusalicu. Danas popodne idemo tamo i porazgovarat cemo s njim. Ovo je postalo smjesno. Sad nakraju i sumnjam da je on uopce sivao to odijelo ( kad vise nema materijala), nego ga je narucio negdje i samo stavio svoju etiketu na to... uopce se nebi cudila...
Najradije bi zvala 24 sata i objavila to u novinama, al se bojim da nece to prihvatit jer nemam nekih dokaza.

I sta da mi sad radimo?? imamo sako od odijela za 2800 kn, nemamo hlace, niti cemo imat iste ...
Quote:
miki69 kaže: Pogledaj post
Trenutno sam u potrazi odijela za svadbu…

Između ostalog probao sam nekoliko odijela u Branimir Modi u Ilici gdje nas je uslužio gospodin Andrej koji je bio relativno ljubazan i uslužan.
No, na kraju sam odustao od prvotno izabranog odijela i otisao drugi dan u dućan u Vlaškoj kako bih provjerio imaju li još koji drugi model.

Moram priznati da već dugo u Zagrebu nisam naišao na takvu neljubaznost i arogantan stav nekog prodavača. Gospodin u salonu u Vlaškoj (preptostavljam vlasnik) nam je odbio dati na probu druga odjela, rekavši da mi moramo ići natrag u salon u Ilici "jer je on za nas čuo" i tamo tražiti točno što hoćemo i kad odlučimo nešto kupiti onda tek možemo probati model za koji će on odobriti izradu!!?

Uglavnom, toplom preporučim zaobilizati taj salon, pogotovo u Vlaškoj…
Quote:
zagorec27 kaže: Pogledaj post
Evo još jednog iskustva s Branimir modom, najveći idioti koji ikad postoje.... Priča ide ovako nazovem ja izvjesnog gospodina pitam jel šiva po mjeri odijela... on na to mene pita jel sam iz Zagreba? ja velim da... on pita zašto nisam pitao tatu ili dedu tko je on? ja velim da me samo zanima jel šiva po mjeri... on na to da on ima 3 vrste odijela normalna, za visoke i za debele.... ja pitam jel šiva po mjeri.... on veli da kako ja ne znam za njega, da ja sigurno znam za JEBENU europsku konfekciju a ne za njega (i počinje se derati), ja još smiren i kad sam ga još jednom pitao jel šiva po mjeri onda je počeo pričati kak kod njega ljudi iz cijelog svijeta dolaze avionom po odijela.... onda sam puko i stero ga u 3PM i poklopio i rekao da ću rađe bit gol na vjenčanju nego kupit odijelo kod njega.... I onda će pričat obrtnici kak su oni jedni kak nitko neće kupiti kod njih, pa nije ni čudno ako se tako odnose prema kupcu....

Hvala Bogu da nisam došao kod njega u salon!
Evo i mene sa iskustvom iz "Branimira".

Uđemo frendica i ja u dućan u Ilici u potrazi za odijelom (ženim se). U dućanu neki stariji tip kojeg za početak iznimno mučilo zašto sam ja došao tamo (hm, možda zato jer imaš dućan nasred Ilice) pa mi je za početak dao prodiku kako imaju dućan u Ilici 25 godina i isto toliko u Vlaškoj, kako šivaju odijela visokim košarkašima (ja 1.80m zašto mi to pričaš?), kako je to neka engleska vuna koje u konfekciji nema, kako se sakoi nose danas na traperice, trać, srać, bilo je još toga... Osobito se uvrijedio na izraz "reciklirao bih odijelo za još neku prigodu".

Cijene oko 3000kn prema gore što je više nego sam bio spreman platiti za nešto što ću obući jednu noć i onda opet za par godina (da se odmah razumijemo, biti "spreman" platiti i "moći" platiti nisu isti pojmovi). Na kraju zaključim da bi bilo dosta i odemo mi van. Ljubazno (naivno) velim liku doviđenja a on dobaci "na vas nismo čekali". Frendica luda skroz naskorz, veli da nije vrištala na tipa samo jer je mislila da mi se možda nešto sviđa pa bi možda uzeo. Meni se nije dalo živcirat pa sam bio miran. Jel on normalan? Kako takav seronja opstane 25 godina?

Obišao sam još par dućana:
Nama: ima odijela od 1000 do 2500kn, ali nije mi se baš svidjelo
Galileo: ima svega počevši već od 650kn za hlače+sako, tko je na buđetu nek baci pogled

Al na kraju sam kupio u Di Capriju u Ilici 34. Našo odijelo koje mi taman paše, uzeo još i košulju, remen i kravatu. Prodavačica ekstra strpljiva i još nam veli da si kupimo Gloriju na kisoku jer ima kupona za 30% popusta (mogla mi je ništa ne reć i naplatiti punu cijenu ne bi nikad znao). Sve skupa me izašlo 2100KN. Dao prodavačici 50kn napojnice zaslužila je, osobitro kad se sjetim "Branimira".
ico001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 13:29   #2576
Moja topla preporuka svima za odijela I Gere.
Pristupacni, profesionalni, ljubazni, s iskustvom.
Birate izmedju tri vrste tkanina koje se razlikuju cijenom i kvalitetom...
Littleshinystar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 18:25   #2577
Pozdrav ekipa

Gdje kupiti cipele za mladoženju (a da ne koštaju cijelo bogatstvo ) ?
Angelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 11:45   #2578
Koji grad? Cipela za muškarce ima skoro svugdje gdje i ženskih... Diechman, CCC, Pitarosso... a imaju i svuda gdje su odjela pa samo treba vidit model/veličinu/akciju. Bogatstvo je isto relativan pojam, 500-100-500€?
Meni je muž bio uyeo u Mister mota, oko 700kn, vjerojatno je mogao po dućanima nać nešto jeftinije, al nema on živaca za šetat i tražit.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 15:02   #2579
Quote:
Angelly kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa

Gdje kupiti cipele za mladoženju (a da ne koštaju cijelo bogatstvo ) ?
kolko kn?

Bata, ecco
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 15:35   #2580
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Peek&Cloppenburg - od markiranog, normalnih cijena i jeftinog. Stvarno ogroman izbor.
Potpisujem
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.