Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 19:55   #41
Nitko nikada nije ničiji. Ljudi nemaju/ne posjeduju sposobnost [niti] za realno [iskreno] usvojiti sebe.
Od kud proizlazi ta neumorna, silna potreba za svojatanjem/kontrolom/pravilima......?

Moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje.. I NIČIJE VIŠE!
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 19:56   #42
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Imam ja ex od koje moram otici (a desilo se eto, supendarski priznajem vise puta ) da bi ona shvatila da me voli. Pa onda budes zajedno a ona opet ne zna. Pa odes pa te voli. I tako, eto voli me i danas kaze. Jer pogadjas - nisam s njom
Pa onda je to ona druga situacija, nije te pustila nego otjerala, a često oni koji otjeraju koriste ovu rečenicu, jer im neprestano treba dokazivati da ih voliš pa onda trpiš razna sranja, jer si šupendara zato mislim da mnogi krivo interpretiraju tu rečenicu, tj. onako kako im odgovara, a mislim da je vrlo jednostavna da drugoj osobi daješ slobodu izbora da bude sa tobom, jer to želi, a ako ne želi isto je tako slobodna da ode i ti ćeš ju i dalje voljeti, a ne "siliti" na to da budete skupa...
Fredo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:00   #43
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Nitko nikada nije ničiji. Ljudi nemaju/ne posjeduju sposobnost [niti] za realno [iskreno] usvojiti sebe.
Od kud proizlazi ta neumorna, silna potreba za svojatanjem/kontrolom/pravilima......?

Moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje, moje.. I NIČIJE VIŠE!
Pa zato i ovo "bio tvoj" i ne treba shvatiti doslovno, jer mislim da tu ljudi baš griješe, pošto nitko nikada nije ničiji i da je onda to ljubav, a ovo sve je sebično zadovoljavanje svojih želja, tako da se slažem sa tobom.
Fredo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:37   #44
Quote:
Fredo kaže: Pogledaj post
Baš sam razmišljao o ovoj rečenici pa u jednu ruku i ima smisla, ali opet zašto bi netko odlazio, ako te voli? I tek kada ode shvati da te voli? Da li je to zato što ga nitko drugi neće ili te stvarno voli pa se vratio
A što kada je netko otjeran, zašto bi se vraćao da dokaže svoju ljubav, a otjeran je... Stvarno ima raznih varijacaja na ovu rečenicu i što je to prava ljubav i koji je dokaz iste? Ako voliš nekoga pustit ćeš ga dabude sretan i bez tebe, a ako je sretniji bez tebe zašto bi se onda vraćao?
Čudno mi je to sve
Ljubav je ponekad tako komplikovana da je najbolje ne pričati o tome. Nekad stvari nisu onakvim kakvim se čine, tako da sve ovo što kažete jednom rukom radi jednom ne radi. Sve ti se na kraju svodi do same osobe, sve, nikakva filozofija tipa "vratiće ti se ako te uistinu voli". U ljubavi se puno ne filozofira, bacaš pravu kartu u pravo vrijeme, i uz malo sreće možda i nešto bude...

Prava ljubav ne postoji, to ti je iluzija. Isto kao recimo prva ljubav, ono na početku misliš da je ona ta, da ćeš sa njome provesti ostatak svog života, da je tvoj život bez nje nemoguć i na kraju šta bude, skontaš da je to sve prolazno. Mnogi mladi ljudi prave grešku kada je u pitanju prva ljubav, zalete se i na kraju se okliznu tako da čak znaju da izvrše samoubistvo... Pročitaj knjigu Slika Dorijana Greja od Oscar Wilde-a pa ćeš malo bolje skontati u čemu je riječ...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:42   #45
Quote:
Fredo kaže: Pogledaj post
Pa onda je to ona druga situacija, nije te pustila nego otjerala, a često oni koji otjeraju koriste ovu rečenicu, jer im neprestano treba dokazivati da ih voliš pa onda trpiš razna sranja, jer si šupendara zato mislim da mnogi krivo interpretiraju tu rečenicu, tj. onako kako im odgovara, a mislim da je vrlo jednostavna da drugoj osobi daješ slobodu izbora da bude sa tobom, jer to želi, a ako ne želi isto je tako slobodna da ode i ti ćeš ju i dalje voljeti, a ne "siliti" na to da budete skupa...
Pa sad, tehnicki nije tu bilo tjeranja. Sve prekide sam ja inicirao i proveo jer s njezine strane hladnoca nije bila dovoljan razlog za prekid (?? zenski mozak, dok ga shvatim umrijeti cu). A i ono kao, dobro nam je zajedno.
No ja sam prilicno emocionalno stvorenje i da bi mi doista bilo dobro potrebno mi je nesto vise od zgodne cimerice s kojom spavam pa sam to rezao.
Ta neka pomirenja su bila rezultat toga sto bi zena pocela pokazivati emocije i funkcionirati tako da se i ja opet osjetim dobro u toj vezi no jel, imalo je kratak vijek i opet se vracalo na staro kroz neki period pa bi prekidao.
Dok se nisam umorio i jednostavno se prestao miriti
Nisam od onih ljudi koji briju na brak, djecu i to pa da bi to shvacao nekim gubljenjem vremena (kao sto su to moji starci recimo shvacali), vise mi je dosadilo samo ponavljati jedan te isti obrazac. Nekompaktibilnost karaktera. Znam ljude kojima bi ono sto smo mi imali bilo savrseno. Jbg, meni nije.

Nema tu ucjene rijecima volim te, zna ona jako dobro da ja odlicno odvajam ljubav od seksa i da nema tih rijeci koje bi me vezale toliko da istovremeno ne bi mogao biti s 10 drugih. Uostalom, to je ionako sve vec stara prica. Samo se eto uklapala u temu pa sam spomenuo
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:45   #46
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
AKO NEKOGA VOLIS,PUSTI GA DA ODE,AKO SE VRATI,ODUVIJEK JE BIO TVOJ,A AKO NE,NIKAD TO NITI NIJE BIO.


Sta mislite o ovome,ima li vam ovo imalo smisla????
Ne!
Ne volim patetiku i drame!!
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:22   #47
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
AKO NEKOGA VOLIS,PUSTI GA DA ODE,AKO SE VRATI,ODUVIJEK JE BIO TVOJ,A AKO NE,NIKAD TO NITI NIJE BIO.
Sta mislite o ovome,ima li vam ovo imalo smisla????
ovo mi itekako ima smisla.
Bezuvjetna ljubav između ostalog uključuje i puštanje.
To naravno ne znači da će nam ista biti uzvračena jer obično nije tako
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 18:22   #48
Thumbs up

Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Bezuvjetna ljubav između ostalog uključuje i puštanje.
To naravno ne znači da će nam ista biti uzvračena jer obično nije tako
tako nesto, ne odnosi se na pustanje bas direktno, vec vise da ako nekog volis onda ces nekome omoguciti da bude sretan i zadovoljan, iako se to koji put kosi s tvojim idejama. ljubav nema veze s svojatanjem, prilagodavanjem, itd, vec je vise nalik na zajednicko setanje puteljkom, s nekim ljudima setate dulje a s nekima krace, i treba biti zahvalan na tom zajednickom vremenu i sto netko uopce zeli podijeliti svoj put s nama!
__________________
And you were there. And I was every question that never had an answer. I see right through you!
The_Dillinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 18:25   #49
Zasto bi nekog uopce pustao ako ga volis? valjda se za nekog kog stvarno trebas borit... i on za tebe doduse
hulla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 19:54   #50
Ljubav je ponekad i kada pustiš nekoga...


pa sad si ti misli sta to znaci
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:14   #51
AKO NEKOGA VOLIS,PUSTI GA DA ODE,AKO SE VRATI,ODUVIJEK JE BIO TVOJ,A AKO NE,NIKAD TO NITI NIJE BIO.

Kolko vremena je prihvatljivo da moj život bude na stand by...ili lažnoj nadi...da bi se vratio neko ko je u međuvremenu bio nečiji i eto spoznao da je oduvjek moj i pritom remeti drsko moj davno isključeni stand by
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:18   #52
Quote:
The_Dillinger kaže: Pogledaj post
tako nesto, ne odnosi se na pustanje bas direktno, vec vise da ako nekog volis onda ces nekome omoguciti da bude sretan i zadovoljan, iako se to koji put kosi s tvojim idejama. ljubav nema veze s svojatanjem, prilagodavanjem, itd, vec je vise nalik na zajednicko setanje puteljkom, s nekim ljudima setate dulje a s nekima krace, i treba biti zahvalan na tom zajednickom vremenu i sto netko uopce zeli podijeliti svoj put s nama!
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
Ljubav je ponekad i kada pustiš nekoga...
pa sad si ti misli sta to znaci
slažem se s vama dečki.
Ponekad si osobe jednostavno ne odgovaraju, možda više unesrećuju jedno drugo dok su skupa pa je puštanje usprkos velikoj ljubavi izraz nesebičnosti.
Naravno postoji i mogućnost da se radi o strahu za borbu za voljenu osobu, no što ako jednostavno ne znamo kako se boriti za nekoga, zar nije tada poštenije pustiti tu osobu da bude sretna s nekim drugim?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:21   #53
Quote:
hulla kaže: Pogledaj post
Zasto bi nekog uopce pustao ako ga volis? valjda se za nekog kog stvarno trebas borit... i on za tebe doduse
dok se oboje borite onda ima nade
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:31   #54
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
slažem se s vama dečki.
Ponekad si osobe jednostavno ne odgovaraju, možda više unesrećuju jedno drugo dok su skupa pa je puštanje usprkos velikoj ljubavi izraz nesebičnosti.
Naravno postoji i mogućnost da se radi o strahu za borbu za voljenu osobu, no što ako jednostavno ne znamo kako se boriti za nekoga, zar nije tada poštenije pustiti tu osobu da bude sretna s nekim drugim?
pa to sam i mislio, idete zajedno i uzivate dok su vam putevi ukrsteni, ako vam se slucajno krenu razlilaziti treba pustiti da svak ode svojim putem, ako su vam ciljevi isti opet ce vam se putevi susresti! i ne, za ljubav se ne bi trebalo boriti, ljubav samo treba davati, iskreno kako znas, onda postoji i mogucnost da ti se jednako i vrati!
__________________
And you were there. And I was every question that never had an answer. I see right through you!
The_Dillinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:38   #55
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
AKO NEKOGA VOLIS,PUSTI GA DA ODE,AKO SE VRATI,ODUVIJEK JE BIO TVOJ,A AKO NE,NIKAD TO NITI NIJE BIO.

Kolko vremena je prihvatljivo da moj život bude na stand by...ili lažnoj nadi...da bi se vratio neko ko je u međuvremenu bio nečiji i eto spoznao da je oduvjek moj i pritom remeti drsko moj davno isključeni stand by
Ako nekoga stvarno voliš, onda ćeš na stand by-u biti dok si živa.
Ako ipak koliko toliko voliš sebe, onda mu nećeš dati ni 5 minuta vremena
da se predomisli.
Najgore je kad ne znaš koga više voliš, sebe ili njega?
Devil35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:15   #56
[QUOTE=Devil35;46943021]Ako nekoga stvarno voliš, onda ćeš na stand by-u biti dok si živa

....yea right ja nemam pravo na traženje svoje velike ljubavi i moram se samo nadat nečemu, nečemu čega on nikad nije bio svjestan...

Ako ipak koliko toliko voliš sebe, onda mu nećeš dati ni 5 minuta vremena
da se predomisli

...točno nebi ga realno niti trebala pustit

...uz malu izmjenu ako kolko tolko volim njega, no ako on usprkos toga ima potrebu otić ko sam ja da mu branim

...ako on ode radi sebe, radi mene, mogu li misliti da me voli

...može li vrijeme koje je dao nekoj drugoj, a oduzeo meni uz opravdanje da je cjelo vrijeme volio mene biti dovoljan znak njegove ljubavi

...muški izgovor ništa drugo, koji ode, onda mu dođe iz guze u glavu i svati da je zajebo i on bi natrag

...a šta bi ja za to vrijeme trebala gledati u magičnu kuglu čekati trenutak velikog povratka i imati spuštene rolete svog života,

... i vjerovati ma on će se vratiti, gdje ću u međuvremenu zavoljeti nekog drugog a on će drsko i sebično na sve naćine pokušavat uvuć mi se ponovo pod kožu...neka on tada pusti mene

Najgore je kad ne znaš koga više voliš, sebe ili njega? Svoj život...u kojem njega više nema...
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:45   #57
Quote:
Devil35 kaže: Pogledaj post
Ako nekoga stvarno voliš, onda ćeš na stand by-u biti dok si živa.
Ako ipak koliko toliko voliš sebe, onda mu nećeš dati ni 5 minuta vremena
da se predomisli.
Najgore je kad ne znaš koga više voliš, sebe ili njega?
I na kraju shvatiš da je sve to prolazno. Mislim biti kako vi kažete stand by čitav život zbog nekoga koji sa druge strane uživa je besmisleno, džaba tračiš vrijeme na nečemu što je već svršeno. Dobro razumijem da nekoga voliš, ali sve je to prolazno...

Kao što sam već jednom i rekao, nekad stvari nisu onakve kakvim se čine, bacaš pravu kartu u pravo vrijeme i uz malo sreće runda je tvoja. Što hoću da kažem jeste da ponekada te priče da "ako te neko voli on će ti se vratiti" ne pale. Sve ti zavisi od same osobe, neko će odmah na to zaboraviti bez obzira kroz šta ste prošli, a neko će tugovati u svoja četri zida. Tako da ljudi moji te priče ne pale stalno, to ti je više kao igra karata...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:55   #58
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
AKO NEKOGA VOLIS,PUSTI GA DA ODE,AKO SE VRATI,ODUVIJEK JE BIO TVOJ,A AKO NE,NIKAD TO NITI NIJE BIO.

Kolko vremena je prihvatljivo da moj život bude na stand by...ili lažnoj nadi...da bi se vratio neko ko je u međuvremenu bio nečiji i eto spoznao da je oduvjek moj i pritom remeti drsko moj davno isključeni stand by
Kada je nešto svršeno onda je to svršeno za svagda, povratka nema jer nešto među vama očigledno nije štimalo jer ste već jednom raskniuli. Budeš li čekala njega onda nećeš ništa postići, samo ćeš tapkati u mjestu i izgubićeš svoje dragocijeno vrijeme.
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 22:15   #59
Quote:
N3M0N kaže: Pogledaj post
Kada je nešto svršeno onda je to svršeno za svagda, povratka nema jer nešto među vama očigledno nije štimalo jer ste već jednom raskniuli. Budeš li čekala njega onda nećeš ništa postići, samo ćeš tapkati u mjestu i izgubićeš svoje dragocijeno vrijeme.
Ovo pitanje sam postavila retorički...i ja ne trebam odgovor na njega...jer meni su stvari odavno jasne po pitanju odlazaka i povrataka u nečiji život/u primjeru sam uzela da se radi o mom, ali sam napisala kao da je to moj problem a nije...
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:26   #60
Ja se slažem s ovim.... (Nemoralna ponuda )

Zapravo stvar je prilično jednostavna :

Ako nekoga pustiš iz ne znam sada kojeg razloga, a on se vrati onda je vrijedan tvoje pažnje i tvoje ljubavi jer mu je očito stalo, a ako se ne vrati - i pritom nema nijednog dovoljno valjanog razloga i objašnjenja za to da nije mogao (čak i da ga je poklopila sibirska zima ili se izgubio u pustinji i ostao bez signala na mobitelu) - onda znači da mu nije stalo i tada ga treba zaboraviti, pustiti i krenuti dalje....jer što će ti netko takav....sve se nakraju uvijek svede na to...zakon fizike, ili ti zakon ljubavi...

Ljudima ponekad treba vremena da shvate da im je zapravo stalo do nekoga, nekada to shvate tek kada tu osobu izgube...ili kada se primjerice ponovno sretnu...jer u večini slučajeva uistinu ovo vrijedi.
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.