Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2004., 19:02   #21
Ava Adore kaže:
Znate da se u ponedjeljak otvorio u Zagrebu?

Ma ko to kaze.??Malo sutra!!!
__________________
spiro
spiro is offline  
Old 12.01.2004., 19:23   #22
ok, nema... kako vi kazete
Ava Adore is offline  
Old 12.01.2004., 19:57   #23
Quote:
Ava Adore kaže:
ok, nema... kako vi kazete
Sta stvarno ima ili se zezas
__________________
spiro
spiro is offline  
Old 12.01.2004., 20:23   #24
Quote:
spiro kaže:
Sta stvarno ima ili se zezas
da poznato je da lazem po forumu...

prosecite malo tamo gdje sam rekla pa pogledajte jel ima ili ne

mislim, frendica mi je pricala o tome i jos sam vidjela natpis... mozda sam buncala
Ava Adore is offline  
Old 23.01.2004., 19:27   #25
Cirus-Tours

hi!

Ryanair za sada ne leti za Hrvatsku. Nama najblizi aerodromi su Graz, Klagenfurt, Trst i Venecija Treviso.
Agencija koja radi sa Ryanair kartama u Zagrebu je

Cirus-Tours,
Savska 178 (blizu kioska 0-24),
tel.: 01/ 36 64 726,
e-mail: [email protected]

Agencija je zapravo posrednik u kupnji Ryanair karata za one koji nemaju vlastitu kreditnu karticu i koji ne mogu kupiti sami karte preko interneta. Provizija je 10% sto ispada nesto jako sitno.
vanelic is offline  
Old 01.02.2004., 20:10   #26
može mi netko od vas molim vas objasniti to oko puta u london s time da bi se ja tamo zadržao nekoliko dana i vratio se u hr.
Koliko me dodje vize za englesku i dali po to maram u zagreb bas ici?
Plaćaju li se još kakve takse osim same karte?
puno vam hvala!
atlantique is offline  
Old 01.02.2004., 20:20   #27
http://www.ryanair.com/
Idi na ovu adresu i sve ces da saznas o cijeni i karte!!Za vizu neznam jer zivim u Amsterdamu
__________________
spiro
spiro is offline  
Old 01.02.2004., 22:17   #28
Quote:
atlantique kaže:
može mi netko od vas molim vas objasniti to oko puta u london s time da bi se ja tamo zadržao nekoliko dana i vratio se u hr.
Koliko me dodje vize za englesku i dali po to maram u zagreb bas ici?
Plaćaju li se još kakve takse osim same karte?
puno vam hvala!
da, za ic u eng, ma koliko kratko trajalo, treba ti viza, koja kosta 400kn, najprije posaljes zahtjev, pa cekas mjesec dana, pa ides kod njih na razgovor (u Zg, imaju odjel za vize preko puta filozofskog), i mozda dobijes, mozda ne, ali svejedno ti pokupe pare
__________________
._.
Blueealää is offline  
Old 01.02.2004., 22:26   #29
Re: Cirus-Tours

Quote:
vanelic kaže:
hi!

Ryanair za sada ne leti za Hrvatsku. Nama najblizi aerodromi su Graz, Klagenfurt, Trst i Venecija Treviso.
Da nadodam - leti i iz Ancone, što je zgodno za one koji žive u Dalmaciji.
Vojky is offline  
Old 02.02.2004., 00:12   #30
Quote:
Blueealää kaže:
najprije posaljes zahtjev, pa cekas mjesec dana, pa ides kod njih na razgovor (u Zg, imaju odjel za vize preko puta filozofskog), i mozda dobijes, mozda ne, ali svejedno ti pokupe pare
Sorry, ovo je netocno. Moj brat dolazi svake godine i od davanja zahtjeva do dobijanja vize uvijek mu treba ravno jedan dan.
I ne ide ni na kakve razgovore, samo mora imat svu papirologiju u redu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 02.02.2004., 12:09   #31
...

Istina, viza bude gotova isti dan kad se preda zahtjev ako je sve potrebno prilozeno.
*Vixo* is offline  
Old 02.02.2004., 12:20   #32
Quote:
Kiki kaže:
Sorry, ovo je netocno. Moj brat dolazi svake godine i od davanja zahtjeva do dobijanja vize uvijek mu treba ravno jedan dan.
I ne ide ni na kakve razgovore, samo mora imat svu papirologiju u redu.
A o kakvim se tu papirima radi? Uz hrvatsku putovnicu samo potvrda da si stalno zaposlen u Hrvatskoj ti nije dovoljna.
Meni su rekli da im treba:
1. potvrda o stalnom zaposlenju
2.kopija avionske (ili neke druge) karte
3.potvrda o rezervaciji hotela u UK
ili
4.poziv državljana UK, pismo + kopije 1.stranice putovice (koju
jako puno Engleza nema)...
5....dalje više nisam ni pitao (otišao sam u Švicarsku i više mi opće ne padaju na pamet nikakve putne kombinacije preko UK).

Ima li tvoj brat hrvatsku ili neku drugu putovnicu?
I ima li familiju u UK?
Mooky Sissa is offline  
Old 02.02.2004., 15:12   #33
hrvatsku putovnicu i mene u UK, al i kad mi prijatelji dolaze ista stvar. Da, potrebna je potvrda o zaposljenju/faksu ili pismo nekog iz UK te kopija avionske karte, al svejedno bude gotovo isti odnosno naredni dan. Nikad nitko nije cekao mjesec dana na dobitak vize.
Sto se tice papirologije, druge drzave traze isto. Evo ja idem u Indoneziju u 6om mjesecu pa ima papirologije koliko hoces...te ispunit obrazac, te potvrda o zaposlenju/faksu, avionska karta i bankovni izvadak na kojem se vidi da imam najmanje £1000 na racunu.
To je gore nego sto Englezi traze, a nije neka zemlja da ces se potrgat da se iselis u nju, jel tako?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 03.02.2004., 09:48   #34
Quote:
Kiki kaže:
hrvatsku putovnicu i mene u UK, al i kad mi prijatelji dolaze ista stvar. Da, potrebna je potvrda o zaposljenju/faksu ili pismo nekog iz UK te kopija avionske karte, al svejedno bude gotovo isti odnosno naredni dan. Nikad nitko nije cekao mjesec dana na dobitak vize.
Sto se tice papirologije, druge drzave traze isto. Evo ja idem u Indoneziju u 6om mjesecu pa ima papirologije koliko hoces...te ispunit obrazac, te potvrda o zaposlenju/faksu, avionska karta i bankovni izvadak na kojem se vidi da imam najmanje £1000 na racunu.
To je gore nego sto Englezi traze, a nije neka zemlja da ces se potrgat da se iselis u nju, jel tako?
Dobro, ni ja baš ne vjerujem da se čeka mjesec dana...ali svi ti papiri koje traže, to je ipak malo previše. I dok ne olabave, ništa od mog backpackinga po UK.

Ali, druge zemlje nisu radile takve probleme. Dok smo mi trebali vize za Benelux ili Skandinaviju, sve što je bilo potrebno bili su potvrda o zaposlenju/školovanju, slika i 100-200 kuna. I vizu si dobio bez problema.
Mooky Sissa is offline  
Old 03.02.2004., 12:16   #35
ryanair je zakon. Ja se bojala - prvo pustila frendicu da ih malo testira...

Isle na jedan dan u shopping u Milano, karta sim i tam sa svim taksama i sve - 25,00 €

Toliko me isto kosta kad bi isla vlakom kod frendice u predgradje i natrag dakle Italija je blize nego dva susjeda grada u Njemackoj
Winona is offline  
Old 04.02.2004., 18:44   #36
Evo i jedna mala ruzna obavjest.
Izgleda da Ryanair nece biti vise jeftin kao sto je bio, navodno nezakonitosti u poslovanju.
Sad se povlace po sudovima, dionice im padaju- steta.
Denys is offline  
Old 04.02.2004., 19:38   #37
Quote:
Denys kaže:
Evo i jedna mala ruzna obavjest.
Izgleda da Ryanair nece biti vise jeftin kao sto je bio, navodno nezakonitosti u poslovanju.
Sad se povlace po sudovima, dionice im padaju- steta.
Bez sekirancije!!Uvijek ce da bude jeftiniji nego nasa kompanije.
Imam posijetu iz Atene.Povratna karta -Atena- Amsterdam-Amsterdam -Atena -180e pa to je opet jeftinije nego Croacija. A.
__________________
spiro
spiro is offline  
Old 05.02.2004., 20:31   #38
Nazalost, Ryanair nece uskoro stici na hrvatsko trziste, jer Hrvatska, dok ne udje u EU, nece moci ni s njom potpisati sporazum o liberalizaciji zracnog prometa.

Sto se tice primanja kontroverzne drzavne pomoci, po najnovijim proracunima Ryanair ce morati vratiti oko 4 milijuna eura.
Radi se o tome, da je (alternativni) aerodrom Charleroi u nekoliko godina, zahvaljujuci Ryanairu, sa 200.000 putnika porastao na 2 milijuna putnika godisnje. Plus, novih 3700 radnih mjesta plus taj dio Belgije (Henegouwen) dobiva 110 milijuna eura svake godine kao ekonomski bonus. Ljudima je super!

Pomoc se sastojala u slijedecem; troskovi slijetanja su za Ryanair bili oko 5000 franaka dok je sluzbena tarifa za nacionalni aerodrom bila 60.000 franaka. Dobili su gratis urede na aerodromu, gratis nocenja za personel, 4 euro promociju po putniku (od kuda su i mogli djeliti gratis karte).
To se sve dogodilo u dogovoru lokalnog lobya Walonske i Irske politike, pa je i logicno da su walonci i O'Leary (sef Ryanaira)ulozili zalbu na odluku europske komisije. Covjek se je snasao, i u znak zahvale otvorio i drugi aerodrom u belgiji - Brugge (koji ne radi bog zna kak, ali bolje nego nikako).

Kada (i ako) se ovo pozitivno rjesi, po pretpostavkama europske komisije cijena karata ce porasti za oko 6-8 eura, dok Ryanair tvrdi da ce biti barem duplo skuplje, dakle 12-16 eura. Jos uvijek jeftinije od njegovih konkurenta Virginair i Easyjet.

I dok belgijanci pile da treba vratiti eurice za prava slijetanja koje mu je drzava "poklonila" O'Leary tvrdi da eurica za prava slijetanja nebi ni bilo da nije bilo Ryanaira! Tak i treba.

Sanja1 is offline  
Old 05.02.2004., 20:36   #39
HVALA!
__________________
spiro
spiro is offline  
Old 20.02.2004., 12:32   #40
Ja letio Ryanairom u London iz Trsta ! Povratna karta je koštala nekih 25 lipa ! Platiš aerodromsku pristojbu nekih 250 kn ! Bili u Londonu 2 tjedna i bilo je off the hook ! Ak neko treba neke slike ili informacije, slobodno se javite ! Primjedbi na Ryanair nemam. Avion je kasnio u odlasku nekih 45 minuta, ali who cares when it`s cheap ? Jebada je kaj nemaju direktan let iz Londona do Pariza, nego treba ić do Dublina ! Ili iz Londona do Tourse-a u Francuskoj pa od tamo do Pariza vlakom !
Što se viza za englesku tiče, ovako:košta 432 kn, ak imate sve papire dobijete ju za koji sat ! Kratki razgovor sa ambasadorom o razlogu odlaska...., i to je to ! Pozdrav
__________________
emo in da houzz !!
emodyne is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.