Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 12:15   #1081
Quote:
Oću neki nick kaže: Pogledaj post
može TM čekati s tobom vani, kad uđeš unutra, onda ne može. al to kad uđeš, valjda si za manje od sat vremena vani
ovo mi se sviđa!!!!
Samo da MM ne odljepi...jer, čini mi se da, ćemo šetati do Rijeke non stop, a nismo baš blizu

Hvala ti puno, puno!!!!!
stella bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 13:37   #1082
ja imam dobra iskustva sa svim sestrama na poliklinici (isla sam cesto tamo) osim nakon poroda na odjelu babinjaca. nitko nije nikad bio zlocest ni neljubazan prema meni. odjel babinjaca je prica za sebe.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:58   #1083
Quote:
Oću neki nick kaže: Pogledaj post

ni meni ctg nije registrirao trudove na porodu
imam dosta, hm, izolacije na trbuhu
A tako
Imam i ja izolacije A ako budem drugi put rađala kako da im objasnim da meni ctg ne pokazuje trudove
Ti si jedina za koju čujem da je isti slučaj ko ja. Nadam se da te nisu nedoživljavali u Ri rodilištu ko mene... ono ... ne može to gđo na silu, nije još vrijeme ne možemo protiv prirode A ja samo što ne rodim a na ctg me prikopčali valjda 15 puta i 0 bodova. Đizs
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 10:26   #1084
ne, ja sam tražila stolčić i loptu, tako da nisam bila na ctg-u, nego sam skakala na lopti.
imala sam neku gadnu doktoricu na porodu, al ajde, preživjela sam.
fino sam se otvorila s 4 na 8 prstiju u sat vremena pa su me poslali u rađaonu.
a tamo još 3 sata ova zadnja 2 prsta, ajme meni

al htjeli su me vratiti, samo što sam nakon tog prenošenja bila više luda od svega.
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 10:55   #1085
Quote:
Oću neki nick kaže: Pogledaj post
ne, ja sam tražila stolčić i loptu,
da li si možda uzimala matične stanice? da li se to može nakon poroda na stolčiću? čini mi se da sam negdje čula da ne može..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 11:08   #1086
Quote:
pugollina kaže: Pogledaj post
A tako
Imam i ja izolacije A ako budem drugi put rađala kako da im objasnim da meni ctg ne pokazuje trudove
Ti si jedina za koju čujem da je isti slučaj ko ja. Nadam se da te nisu nedoživljavali u Ri rodilištu ko mene... ono ... ne može to gđo na silu, nije još vrijeme ne možemo protiv prirode A ja samo što ne rodim a na ctg me prikopčali valjda 15 puta i 0 bodova. Đizs
ni meni ctg nije pokazivao trudove, iako nemam nikakve "izolacije" na trbuhu. ali nema veze, meni su rekli da je bitno da ih ja osjetim, a ne što ctg pokaže. a vide oni trudove i bez ctg-a.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:04   #1087
cure, baš si nešto danas kontam... jel mogu ja na stolčiću odraditi trudove i otvaranje a na stolu izgon??
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:28   #1088
Cure, buduće mame, odite na tečaj u rodilište, sve ćete vidjeti uživo (i rađaonu, predrađaonu, kadu, stolčić, odjel babinjača...) i možete sve liječnike pitati ako vam nije jasno s predavanja.
Ako vam nije zgodno svaki dan dolaziti, odite 1. dan kad je obilazak i dobit ćete program pa dođete na ono što vas posebno zanima
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:32   #1089
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
cure, baš si nešto danas kontam... jel mogu ja na stolčiću odraditi trudove i otvaranje a na stolu izgon??
ja sam radila obrnuto. trudove i otvaranje na stolu, na lijevom boku. tak mi je pasalo , a izgon na stolčiću.

što se tiče matičnih, ne znam jer kad sam ja rodila prvi put nisu se još mogle pohranjivati kod nas, samo vani po nekoj užasnoj cijeni
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:54   #1090
ctg?

Imam pitanje, dobila sam uputnicu za ctg, pa me zanima da li se moram naručit ili samo dođem tamo s uputnicom, i oko koliko je najbolje doć, tj. do koliko sati primaju uputnice???
dorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 13:03   #1091
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
da li si možda uzimala matične stanice? da li se to može nakon poroda na stolčiću? čini mi se da sam negdje čula da ne može..
dobro si čula.

ne može
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 13:43   #1092
ajme, prvi glas

zašto ne može?
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 15:25   #1093
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
rekla sam ja vama da vi mene ne razumijete..
nije mene strah da će klistir bolit ili slično, već mi je to jednostavno- grozno iskustvo, neugodno i ne želim ga prolaziti..
ne želim da mi netko mora gurati cjevčicu u ****, i da moram obavljati wc tamo..ma užas...
jbg, kad su te stvari u pitanju, ozbiljno sam ugrožena i opterećena- nikad ne idem na wc nigdje osim kod svoje kuće..
znam već sada da će meni fucking klistir biti veća trauma nego porod.. javit ću vam se u 8. mjesecu i potvrdit ovo što sam sad rekla.

jedino što bi me spasilo jest da mogu negdje kupiti pribor za klistir i obavit ga doma, sama..
I postoji ti pribor za klistir,kupuje se u ljekarnama,ako ti nemaju mogu ti naručit-al ne onu malu pumpicu nego jednu kao vreću sa cijevi,napuni se toplim čajem od kamilice-mislim,poguglaj malo pa ćeš vidjeti da je moguće to i doma napravit
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 15:59   #1094
pa nije ni to loša ideja... možda me onda nebi rezali... hmmm sad si mi dala na razmišljanje.
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:10   #1095
Quote:
Oću neki nick kaže: Pogledaj post
ajme, prvi glas

zašto ne može?
zbog preniskog pada pupkovine...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:10   #1096
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
pa nije ni to loša ideja... možda me onda nebi rezali... hmmm sad si mi dala na razmišljanje.
kakve veze ima epiziotomija i klistir
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:33   #1097
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
kakve veze ima epiziotomija i klistir
nema veze, prevarena je napisala da razmišlja o stolčiću, da bi u tom slučaju možda izbjegla rezanje, tj. pucanje.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:23   #1098
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
I postoji ti pribor za klistir,kupuje se u ljekarnama,ako ti nemaju mogu ti naručit-al ne onu malu pumpicu nego jednu kao vreću sa cijevi,napuni se toplim čajem od kamilice-mislim,poguglaj malo pa ćeš vidjeti da je moguće to i doma napravit
ajme meni, nemaš pojma kako si mi dan uljepšala

ovo je stvarno zlata vrijedna informacija, barem meni
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:24   #1099
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
dobro si čula.

ne može
a nakon kade?
nije valjda da se može uzimati samo nakon poroda na stolu, jer to ne želim?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:10   #1100
da, da, stolčić s klistirom ja nemam problema... da mi je sada jedan a rezanje bih barem pokušala izbjeći da mi bude mrvicu ugodnije nakon poroda... mada sumnjam da ću rezanje izbjeći jer sam ja sva sićušna i iskreno nemam pojma kako će beba od 3-4 kg kroz mene
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.