Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2013., 11:26   #861
Kako ispraviti ID za 09 mjesec. To je zadnji.Ima tko iskustva?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 12:08   #862
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Kako ispraviti ID za 09 mjesec. To je zadnji.Ima tko iskustva?
pošalji ispravan, nazovi referenticu i to joj reci
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 13:29   #863
Hvala!
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 14:43   #864
Molim Vas pomoć,

imam novo računalo sa Windows 8 32-bit sustavom. Problem je sa e-poreznom. U IE10 radi sve do faze potpisivanja obrasca, kad dobijem poruku Obrazac nije potpisan.

Stavljena je java 7.21 pa java 7.45, više puta je napravljena potpuna reinstalacija ActivClient-a.
U firefox uopće ne mogu učitati čitač.
Ako i uspijem učitati dll u firefox, tada chrome i firefox rade ali na tom djelu jedan javi "Ne postoji aktivan čitač" a drugi "certifikat nije odabran".

Porezna tvrdi da je problem certifikat i da zovem FINU (ne vjerujem jer ista kartica na Win7 radi sa java verzijama 7.45,7.21 i 7.17). Fina tvrdi da je problem aplikacija e-porezna i Java. I tako se loptaju.

Meni vjerojatnije zvuči da taj dll koji imaju nije kompatibilan sa Win8, ili je do neke mjere.

Da li ikome e-porezna radi na Windows 8? Imate li ideju gdje da tražim rješenje?
nicky_111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 14:57   #865
Probaj preko IE. Totalni sam kreten sa ovim stvarima ali mi preko IE radi
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 16:01   #866
Quote:
nicky_111 kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć,

imam novo računalo sa Windows 8 32-bit sustavom. Problem je sa e-poreznom. U IE10 radi sve do faze potpisivanja obrasca, kad dobijem poruku Obrazac nije potpisan.

Stavljena je java 7.21 pa java 7.45, više puta je napravljena potpuna reinstalacija ActivClient-a.
U firefox uopće ne mogu učitati čitač.
Ako i uspijem učitati dll u firefox, tada chrome i firefox rade ali na tom djelu jedan javi "Ne postoji aktivan čitač" a drugi "certifikat nije odabran".

Porezna tvrdi da je problem certifikat i da zovem FINU (ne vjerujem jer ista kartica na Win7 radi sa java verzijama 7.45,7.21 i 7.17). Fina tvrdi da je problem aplikacija e-porezna i Java. I tako se loptaju.

Meni vjerojatnije zvuči da taj dll koji imaju nije kompatibilan sa Win8, ili je do neke mjere.

Da li ikome e-porezna radi na Windows 8? Imate li ideju gdje da tražim rješenje?
bas mi je danas kolegica ispricala za taj problem s W8 i njoj se netko iz fine spojio preko team viewera i na tome radio 6 sati.. problem je kaze u tome sto finin program za citanje necega ne radi na W8 i onda je on valda isao skidati taj program sa svih banaka i uspio je naci jedan koji radi na W8 i sada moze normalno na e poreznu... nisam bas pomogao, ali probaj nazvati fininu podrsku i ispricati im ovo pa moza skuze da je kod njih problem
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:12   #867
Molim informaciju od nekoga tko koristi e-zdravstveno. Da li možemo na koji način prijaviti osobu koja je osigurana kao nezaposlena osoba ili se ona mora ići prvo odjaviti,pa ćemo mi putem sustava ju moći prijaviti. Do sada,kad smo nosili "pješke" službenik ha HZZO je takvu osobu istovremeno odjavio kao nezaposlenu i prijavio kao radnika. Ali sad čim ukucam oib izbaci mi da je osoba osigurana (što znam da i je osigurana kao nezaposlena) i da ne mogu izvršiti prijavu. Da li u tom slučaju zovem HZZO telefonski ili kaj?
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:02   #868
Quote:
nicky_111 kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć,

imam novo računalo sa Windows 8 32-bit sustavom. Problem je sa e-poreznom. U IE10 radi sve do faze potpisivanja obrasca, kad dobijem poruku Obrazac nije potpisan.

Stavljena je java 7.21 pa java 7.45, više puta je napravljena potpuna reinstalacija ActivClient-a.
U firefox uopće ne mogu učitati čitač.
Ako i uspijem učitati dll u firefox, tada chrome i firefox rade ali na tom djelu jedan javi "Ne postoji aktivan čitač" a drugi "certifikat nije odabran".

Porezna tvrdi da je problem certifikat i da zovem FINU (ne vjerujem jer ista kartica na Win7 radi sa java verzijama 7.45,7.21 i 7.17). Fina tvrdi da je problem aplikacija e-porezna i Java. I tako se loptaju.

Meni vjerojatnije zvuči da taj dll koji imaju nije kompatibilan sa Win8, ili je do neke mjere.

Da li ikome e-porezna radi na Windows 8? Imate li ideju gdje da tražim rješenje?
Neki dan sam imala taj problem, W8 skinula update Jave 7.45 i eporezna nije radila. Deinstalirala javu, instalirala verziju 7.21 i radi sad normalno...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 08:18   #869
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Molim informaciju od nekoga tko koristi e-zdravstveno. Da li možemo na koji način prijaviti osobu koja je osigurana kao nezaposlena osoba ili se ona mora ići prvo odjaviti,pa ćemo mi putem sustava ju moći prijaviti. Do sada,kad smo nosili "pješke" službenik ha HZZO je takvu osobu istovremeno odjavio kao nezaposlenu i prijavio kao radnika. Ali sad čim ukucam oib izbaci mi da je osoba osigurana (što znam da i je osigurana kao nezaposlena) i da ne mogu izvršiti prijavu. Da li u tom slučaju zovem HZZO telefonski ili kaj?
Saznala postupak ukoliko će još nekome zatrebati:
poslati mail na [email protected] sa podacima te osobe (ime i prezime,oib ili jmbg) ,te će njihova služba odjaviti tu osobu kao nezaposlenu i javiti mailom,a mi dalje postupamo standardno.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:39   #870
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Neki dan sam imala taj problem, W8 skinula update Jave 7.45 i eporezna nije radila. Deinstalirala javu, instalirala verziju 7.21 i radi sad normalno...
Koju verziju ActviClient imaš instaliranu na W8? Da li radi potpisivanje obrazaca?
nicky_111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 11:16   #871
Pozdrav svima, danas mi se cijeli dan pri pokušaju ulaska na stranice e regosa javlja ovo:

Forbidden
You don't have permission to access /rs on this server.
IBM_HTTP_Server at eregos.fina.hr Port 443

Zna li netko o čemu se radi?
MauraIsles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 12:08   #872
Quote:
MauraIsles kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, danas mi se cijeli dan pri pokušaju ulaska na stranice e regosa javlja ovo:

Forbidden
You don't have permission to access /rs on this server.
IBM_HTTP_Server at eregos.fina.hr Port 443

Zna li netko o čemu se radi?
ne znam o čem se radi, ali ako već nisi ugasi komp i idi ispočetka...znam da je bzvze ali ponekad upali

inače ja ti kad imam neki problem s e-finom lijepo napravim PrintScreen greške koju mi javlja i pošaljem im to na mail [email protected], oni me onda nazovu i pomognu mi kako riješiti problem, ono zvanje na oni 0800 to me izluđuje nikad dočekati
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 13:22   #873
Quote:
MauraIsles kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, danas mi se cijeli dan pri pokušaju ulaska na stranice e regosa javlja ovo:

Forbidden
You don't have permission to access /rs on this server.
IBM_HTTP_Server at eregos.fina.hr Port 443

Zna li netko o čemu se radi?
Da ti nije istekao certifikat??
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 13:37   #874
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Da ti nije istekao certifikat??
To će mi uskoro trebati

Kako se obnavlja certifikat?
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 14:10   #875
Quote:
MauraIsles kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, danas mi se cijeli dan pri pokušaju ulaska na stranice e regosa javlja ovo:

Forbidden
You don't have permission to access /rs on this server.
IBM_HTTP_Server at eregos.fina.hr Port 443

Zna li netko o čemu se radi?
Ta greška se javi kad čitač, a samim time i certifikat, nije dostupan web pregledniku. Koji preglednik koristiš?
nicky_111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 19:38   #876
Quote:
nicky_111 kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć,

imam novo računalo sa Windows 8 32-bit sustavom. Problem je sa e-poreznom. U IE10 radi sve do faze potpisivanja obrasca, kad dobijem poruku Obrazac nije potpisan.

Stavljena je java 7.21 pa java 7.45, više puta je napravljena potpuna reinstalacija ActivClient-a.
U firefox uopće ne mogu učitati čitač.
Ako i uspijem učitati dll u firefox, tada chrome i firefox rade ali na tom djelu jedan javi "Ne postoji aktivan čitač" a drugi "certifikat nije odabran".

Porezna tvrdi da je problem certifikat i da zovem FINU (ne vjerujem jer ista kartica na Win7 radi sa java verzijama 7.45,7.21 i 7.17). Fina tvrdi da je problem aplikacija e-porezna i Java. I tako se loptaju.

Meni vjerojatnije zvuči da taj dll koji imaju nije kompatibilan sa Win8, ili je do neke mjere.

Da li ikome e-porezna radi na Windows 8? Imate li ideju gdje da tražim rješenje?

Sad me plašiš, dobila sam novi laptop sa windowsima 8 i znam da je programer imao problema sa ovim 64, pa je nešto mijenjao na 32. Inače nemam poima o čemu pričam uopće se ne razumijem. Probali smo ući u Finu i Poreznu i kao sve je radilo, ali nisam ništa potpisivala niti u jednom.

Biti će veselo ako mi ne bude 31. radio Regos a zadnji dan predaje.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 21:23   #877
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Sad me plašiš, dobila sam novi laptop sa windowsima 8 i znam da je programer imao problema sa ovim 64, pa je nešto mijenjao na 32. Inače nemam poima o čemu pričam uopće se ne razumijem. Probali smo ući u Finu i Poreznu i kao sve je radilo, ali nisam ništa potpisivala niti u jednom.

Biti će veselo ako mi ne bude 31. radio Regos a zadnji dan predaje.
Plz pokušaj u poreznoj potpisati prazan ID obrazac. I ako prođe, koju verziju ActivClient imaš na računalu?
nicky_111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 21:30   #878
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
To će mi uskoro trebati

Kako se obnavlja certifikat?
Popuniti zahtjev za dodjelu certifikata i s karticom otići u Finu.

Iako mi je pri produženju djelatnica rekla da ga prije nego istekne možemo sami produžiti po uputama na stranicama Fine, ja te upute nisam uspio pronaći. Pa sam se prošetao do uljudne, mlade i lijepe djelatnice u Poslovnici
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 07:09   #879
Quote:
nicky_111 kaže: Pogledaj post
Ta greška se javi kad čitač, a samim time i certifikat, nije dostupan web pregledniku. Koji preglednik koristiš?
Dobro jutro,evo i dalje isto!
Koristim Explorer jer mi je u ostalima jako štekalo,certifikat je važeći,koristim sve to više od godinu dana i u zadnje vrijeme stalno neke komplikacije,valjda je do njih.
Probat ću poslat email u Finu...
MauraIsles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 23:59   #880
Quote:
nicky_111 kaže: Pogledaj post
Koju verziju ActviClient imaš instaliranu na W8? Da li radi potpisivanje obrazaca?
Sve mi radi, a koji Activclient imam...nemam pojma...di to vidim...nikako da se naviknem na ovaj W8, sedmica je mila majka naspram ovog...nešto su šuškali da će napraviti dodatak da bude kao desktop verzija moguća, ...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.