Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 09:33   #1041
HZZO

Forumaši .. jel vam dugo obrađuju prijave, odjave na zdravstvenom? Nešto mi previše 5 dana hm
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:48   #1042
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Forumaši .. jel vam dugo obrađuju prijave, odjave na zdravstvenom? Nešto mi previše 5 dana hm
Predugo! Predala sam 11.04. i još čekam. Inspekciji sam prekjučer priložila print screen da se vidi da je predano ,ali da nisu obradili i rekli su da sutra ujutro donesemo obrađene prijave. Možemo im donijeti govno kad ovi ne obrađuju na vrijeme.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 22:57   #1043
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Predugo! Predala sam 11.04. i još čekam. Inspekciji sam prekjučer priložila print screen da se vidi da je predano ,ali da nisu obradili i rekli su da sutra ujutro donesemo obrađene prijave. Možemo im donijeti govno kad ovi ne obrađuju na vrijeme.
hahahaha naša strašna inspekcija hahahaha klasika
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 13:27   #1044
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Predugo! Predala sam 11.04. i još čekam. Inspekciji sam prekjučer priložila print screen da se vidi da je predano ,ali da nisu obradili i rekli su da sutra ujutro donesemo obrađene prijave. Možemo im donijeti govno kad ovi ne obrađuju na vrijeme.
Da im ti doneses zato sto njihov sustav ne radi ? Poslao bi ih u 3. p.m i nabio nogom u guzicu.
zac1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 18:21   #1045
Quote:
zac1608 kaže: Pogledaj post
Da im ti doneses zato sto njihov sustav ne radi ? Poslao bi ih u 3. p.m i nabio nogom u guzicu.
I ne samo to... išla je stranka danas opet njima (na inspekciju) da im pokaže moj mail iz knjigovodstve kojeg sam prije dva dana slala HZZO-u da požure s tim obradama jer nas traže u inspektoratu. Šeću ih ko majmune. Ovi na inspekciji se čude kak ovi u HZZO-u to tak sporo. Pa smo pitali da li će se kažnjavati i HZZO što u roku ne obradi prijave ili odjave jer ljudi čekaju na svoje papire. Pošto mi imamo rok za HZZO 8 dana kako onda HZZO nema rok odraditi to.
Ti radnici su ušli u radni odnos 03.04., na HZMO smo predali 03.04.,HZMO je odradio prijavu 10.04. i na knap smo 11.04. na 8.dan predali e-prijavu na HZZO.
Danas je 18.04. i još nisu obrađene.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:02   #1046
kako putem e-porezne predati bilancu i račun dobiti i gubitka?

i popis dugotrajne imovine?


Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 12:11   #1047
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
kako putem e-porezne predati bilancu i račun dobiti i gubitka?

i popis dugotrajne imovine?


Prvo pošalješ poreznu prijavu. Onda ideš u poslane obrasce i kod poslane prijave kad klikneš onu strelicu sa strane imaš Prilozi. Klikneš na Prilozi i umetneš u pdf-u sve kaj treba.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 08:40   #1048
Jel netko slao danas već nešto? Ja nikako pd poslat. Evo već 20 minuta vrti ona čudesa "molimo pričekajte" i ja čekam, i čekam....
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 09:41   #1049
Quote:
kanj kaže: Pogledaj post
Da, prilozi se pojavljuju samo uz PD obrazac.

U ranijoj aplikaciji se nisu mogli dostavljati, samo TZ i SR, a u ovoj je omogućeno sve što treba u pdf formatu.
pozdrav svima! mogu li u pdf-u poslati zajedno sa bilancom i računom dobiti i gubitka - prilozi pd obrasca i bruto bilancu isprintanu po kontima iz programa, objašnjenje pdv-k obrasca, komorski doprinos ( obrtnik dobitaš ) ili to moram ručno odnjeti ?
hvala svima
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:17   #1050
Quote:
dajzek kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! mogu li u pdf-u poslati zajedno sa bilancom i računom dobiti i gubitka - prilozi pd obrasca i bruto bilancu isprintanu po kontima iz programa, objašnjenje pdv-k obrasca, komorski doprinos ( obrtnik dobitaš ) ili to moram ručno odnjeti ?
hvala svima
Sve se može u pdf-u predati kao prilog,sva popratna dokumentacija koju biste inače nosili. Svi dopisi,objašnjenja,brutto bilanca od 100 stranica ak treba,sve.
E sad jedino neka netko još potvrdi za KD da li se može jer nemam obrtnike dobitaše,pa nisam do sad trebala predavati na taj način.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:13   #1051
Vas traže brutto bilancu uz PD? Mene nikad nisu tražili brutto bilancu da je predajem uz PD..
chestnut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:18   #1052
Unhappy

Quote:
boky--- kaže: Pogledaj post
Ljudi što je ovo danas opet neki update Jave???
Što učiniti,odbiti ili prihvatiti??
Sve update odbijam dotle dok mi nešto ne može proći-tek onda instaliram. Prije sam uvijek odmah instalirala pa sam imala problema sam takvih... pa deinstaliraj pa ovo pa ono...
chestnut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:24   #1053
Quote:
chestnut kaže: Pogledaj post
Vas traže brutto bilancu uz PD? Mene nikad nisu tražili brutto bilancu da je predajem uz PD..
ni mene do prošle godine.....tko zna kakve kriterije imaju za to, eto za 2012.god me tražila za jednu firmu, a za drugu nije, a ista referentica, tko će im znati
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:41   #1054
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
ni mene do prošle godine.....tko zna kakve kriterije imaju za to, eto za 2012.god me tražila za jednu firmu, a za drugu nije, a ista referentica, tko će im znati
A referenti kao znaju čitati bilancu
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 19:59   #1055
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
A referenti kao znaju čitati bilancu
tocno
chestnut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 20:54   #1056
Quote:
chestnut kaže: Pogledaj post
tocno
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 09:25   #1057
Pročitala sam da oni koji su predali bilancu i RDG u finu za javnu objavu i za statistiku ne moraju dostavljati poreznoj iste. Moram li im onda dostaviti onu potvrdu sa fine da sam sve predala i da je sve u redu?

Evo na stranici od porezne:
http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ....aspx?id=18909


...3. Prilozi uz poreznu prijavu

Uz poreznu prijavu prilažu se:
- financijska izvješća: bilanca, te račun dobiti i gubitka za 2013. godinu (ako nisu dostavljeni u propisanim rokovima FINA-i) ...

Člankom 46. stavkom 5. Pravilnika propisano je da se bilanca i Račun dobiti i gubitka koji su dostavljeni u propisanim rokovima Financijskoj agenciji (FINA) radi statističkih i drugih potreba prema posebnim propisima, smatraju dostavljenima uz prijavu poreza na dobit sukladno članku 35. stavku 6. Zakona i stavcima 2. i 4. navedenoga članka Pravilnika. Porezna uprava može zatražiti dostavu Bilance i Računa dobiti i gubitka uz prijavu poreza na dobit neovisno o tome što su isti dostavljeni i Financijskoj agenciji.

Zadnje uređivanje Mar@ : 28.04.2014. at 09:34.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:53   #1058
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Sve se može u pdf-u predati kao prilog,sva popratna dokumentacija koju biste inače nosili. Svi dopisi,objašnjenja,brutto bilanca od 100 stranica ak treba,sve.
E sad jedino neka netko još potvrdi za KD da li se može jer nemam obrtnike dobitaše,pa nisam do sad trebala predavati na taj način.
- zna li netko da li može i u pdf-u komorski za dobitaše???? hvala
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 16:29   #1059
Quote:
dajzek kaže: Pogledaj post
- zna li netko da li može i u pdf-u komorski za dobitaše???? hvala
Za dobitaše???
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 19:21   #1060
Quote:
dajzek kaže: Pogledaj post
- zna li netko da li može i u pdf-u komorski za dobitaše???? hvala
Može.

U popisu mogućih priloga odabareš obrazac KD i priložiš svoj pdf (ovjeren).
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.