Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 20:45   #41
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Da je on izazivao ne znam koliko i bio kriv za tuču ne znam koliko, vi ste ti koji ste zadali udarce, što se i vidi na oštećenom. Zakon ne zanima tko je kriv za tučnjavu, njega zanima tko je ozlijeđen, odnosno tko je zadao udarce.
Ne, zakon zanima i tko je počeo, tj. je li se netko branio, tj. postoji li žrtva ili su svi učesnici ujedno i počinitelji. Počinitelj može imati ozljede, ali ako se žrtva branila, nije odgovorna.


Quote:
golub01 kaže: Pogledaj post
Načelo krivnje...
Kod prekršaja se kažnjava i za nehaj.

Zadnje uređivanje drot13 : 28.03.2012. at 20:57. Reason: MQ
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 21:43   #42
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Imaš posve dovoljno manevarskog prostora.


-Stipe

nisam baš pravnik ali bih se složio sa ovim. Pa što nije tvoja djevojka svjedočila u vašu korist, da je on nju prvi napao i slično a vi da ste samo nju pokušali obraniti i sl.?
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 07:50   #43
Napao i prestao sa napadom.Onda je usljedio njihov napad na njega.

" Na što smo mi izletili van i frend mu je lupio šamar jer mu je ovaj opsovao mater. Nakon toga krenuo je mog frenda lupiti i ja sam ga jednom pogodio i razbio mu arkadu i završio je na hitnoj."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 07:08   #44
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kod prekršaja se kažnjava i za nehaj.
I nehaj je oblik krivnje.
golub01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:35   #45
pravomoćna presuda za kazneno djelo koje nisam počinio

pozdrav ljudi...

optuzen sam da sam sa jos par svojih prijatelja pretukao i tesko ozljedio odredjenu osobu... to se dogodilo pred skoro tri godine i tad sam još bio maloljetan..općinski sud je mene/nas osudio na 120 sati drustveno korisnog rada, odredio da se moramo ispricat tome decku, i ici na nekakve susrete u centar za socijalnu skrb...
naime, iako ja to kazneno djelo nisam uradio, opcinski sud nam je presudio doslovno na temelju gluposti, indicija, pretpostavki te na temelju riječi žrtve protiv naših riječi..nisu pozvali nikakve svjedoke koje sam naveo da mogu potvrdit da nisam bio na toj lokaciji u trenutku pocinjenja djela, nit su imali ikakve druge dokaze da sam ja bio u toj tučnjavi, zatim, kad su me jos u policiji pitali da li sam spreman ici na poligraf, ja sam rekao da naravno da zelim, ni to me na kraju nisu trazili. Nakon presude opcinskog suda, preko odvjetnika sam napravio žalbu, i eto sad nedavno je stigla i odluka zupanijskog suda da je odbijena zalba i da moram izvršit te obveze koje je naveo opcinski sud. Socijalna radnica mi je rekla da iako nisam kriv da sam doslovno prisiljen odradit te sate i ispricat se žrtvi, i da jedino šta mi preostaje je pokrenut privatnu tužbu protiv jednog decka za davanje lažnog iskaza, ili se žalit ustavnom sudu da su mi narušena ljudska prava, ili privatnu tuzbu u kojoj bi zahtjevao odštetu za nanesene duševne boli...
ali je problem, šta unatoc tome svejedno moram izvršit ove obveze pošto je presuda pravomocna, tako da mi baš nista ne znace te privatne tuzbe..i jos mi je rekla da pitanje dal bi mi se to isplatilo, da bi potrosio brdo love i živaca, i jos na kraju vjerovatno opet ne bi dosao do pravde...
da se razumijemo, nije ovo neka velika kazna, nije problem odradit 120 sati, iako sam i sam student prava u zgu, i nije baš da imam vremena za ovakve stvari, ali eto, ako vec moram napravit cu...stvar je u principu i nepravdi, te povredi ponosa, časti i dostojanstva, makar to bio samo 1 sat rada, a i bome zasto bi ja morao žrtvovat svoje ucenje i odgadjat ispite na koje sam planirao izlazit u 9. mjesecu, radi toga sta cu cijeli 8.mjesec morat šljakat i čistit zbog neceg što nisam napravio...
moje pitanje je, što bi bilo najbolje napraviti u ovoj situaciji nakon šta naravno odradim te sate pošto sam doslovno prisiljen ? dal da zaboravim jednostavno na to ?, ili postoji neki racionalni, jeftiniji, sa vise mogucnosti uspjeha, nacin da pravda bude zadovoljena i da netko odgovara za ovo...

hvala unaprijed !
kosa :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 20:57   #46
Quote:
kosa :) kaže: Pogledaj post
Nakon presude opcinskog suda, preko odvjetnika sam napravio žalbu, i eto sad nedavno je stigla i odluka zupanijskog suda da je odbijena zalba ...
zalba nije prihvacena zbog stvari koje je sud imao pred sobom u spisu i pri odlucivanju, i za svoju odluku je obrazlozio..

ostaje izvanredni pravni lijek..
(pitaj odvjetnika sto i kako dalje..)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:37   #47
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
posavjetovao sam se sa jednim odvjetnikom kojeg mi je preporučio jedan prijatelj, iako sam izgubio vjeru u odvjetnike jer sam zbog jednog idiota koji me zastupao odležao 30 dana istražnog ali sad taj slučaj nije tema, i čuo sam od njega skoro sve što i ovdje, uspio sam pronaći jednu svjedokinju, odvjetnik mi je rekao da je moj dosje problematičan za slučaj, sms ću sačuvati ali mi je rečeno da od toga ne očekujem previše i da mogu očekivati uvjetnu osudu ako sudac bude tolerantan zbog toga što kolovođa napada ima sličnih optužbi kao ja sad, a druga "žrtva" je imala problema sa teškim krađama i drogom i danas se protiv njega vodi jedan postupak zbog droge tj. uhićen je jučer, rekao mi je da mi se ne isplati podizat kaznenu prijavu protiv trojca, jedino me je ustrašio da bi kazna mogla bit bezuvjetna jer mi je rok kušnje za jedno kazneno djelo prestao teći u 11. mjesec 2011...zna li tko koja je šansa da dobijem drugu uvjetnu u cca 3 godine (1. uvjetna nije bila za isto kazneno djelo)
ja čitam šta ti pišeš i ne vjerujem...ti ipak imaš malo previše prijava i malo previše puta si kršio zakon da bi u cijeloj ovoj priči bio nevin..samoobranu podržavam ali nakon ovog što sam pročito mislim si da bi neka druga,"mirnija" osoba izbjegla cijeli ovaj sukob...
onajtamodesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 12:25   #48
Quote:
onajtamodesno kaže: Pogledaj post
ja čitam šta ti pišeš i ne vjerujem...ti ipak imaš malo previše prijava i malo previše puta si kršio zakon da bi u cijeloj ovoj priči bio nevin..samoobranu podržavam ali nakon ovog što sam pročito mislim si da bi neka druga,"mirnija" osoba izbjegla cijeli ovaj sukob...
tek sad vidim post, da mi se ovakva situacija dogodila prije 3-4 godine vjerojatno me ova trojica nebi mogla prijavit, smirio sam se ja, izbjegavam takve situacije u širokom luku, jedina stvar što sam mogao napraviti je bila povući se od cure s kojom sam sa prekidima skupa 4 godine a takav nisam, mogao sam ih pustit da me prebiju i sad bi mi vjerojatno brat pisao post a ja mu diktirao jer bi meni još ruke bile u gipsu, postupak će se još razvući a odvjetnik mi je rekao da u najgorem slučaju mogu dobiti 30 dana zatvora i zabranu pristupa, ali da je mala šansa, lako je pričati o izbjegavanju situacija kad naletiš na relativno normalne osobe ali ova trojica su bili budale, ja se nisam dirao u nikoga a po našem lijepom zakonu ja bi se trebao baviti astrologijom pa da ocjenim namjere i snagu napadača, situacija je glupa jer ja sam navodno prekršio nužnu obranu, po idealnom hrvatskom scenariju ja bi trebao svakoga onesposobit ali im ništa ne slomit i po mogućnosti ih bez iti malo krvi ili prisile zadržati do dolaska policije i prijaviti...glupost
ali mi smo takva država, mulac mi udari rodicu autom na pješačkom i provede u zatvoru 6 mjeseci a meni da se nisam postavio pametno (ali neću iznosit sve detalje) je prijetilo godina dana...ali idemo dalje, pametnije i smirenije...hvala na svim savjetima i nadam se da ću odsad na ovome forumu dijeliti savjete a ne ih primati
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:54   #49
u slucaju kada ti u tuci izbiju dva gornja prednja zuba, a zbog jedog sam morao i na operaciju, sivana usnica i jos par ogrebotina na licu, dali se to smatra lakom i teskom tjelesnom ozljedom, posto koliko sam ja skontao, poslije tuce u hitnoj da su mi doktori na onim papirima napisali da sam pretrpio laku tjelesnu ozljedu? i moraju li vas nakon sto vas dovedu u hitnu i alkotestirat, ako da , sta ako nisu? hvala
miran90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:16   #50
Liječnici procjenjuju ozljede, a ako su napisali da je laka, prvotna procjena je da je laka. Ti možeš tražiti i drugo mišljenje, a ozljeda se može i prekvalificirati. I nisu te dužni alkotestirati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 20:21   #51
Treba mi samo informacije i mogucnosti o mom slucaju

Eh ovako , sjedio je se prvi maj , i u toj situaciji pijanska je bila i covjek od 30 i kusur godina je naletio na mene , koji sam maloljetan(17) , oborio me na zemlju , utom su priletili moj rodjak (25) , tetak (28) i prijatelj (16) , i pofino smo slomili covjeka . sa torokalne hirurgije su dosli nalazi da smo mu napravili serijski lom rebara lijeve strane , te frakturu nosa . A dok poznanici od tog covjeka i bliski prijatelji nam govore da je vec izasao iz bolnice i da su mu samo ugruhana rebra i slomljen nos . Eh sad kakve kazne mozemo dobiti , i mozemo li se izvuci bez zatvorskih ?
adin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 20:32   #52
Vrijede nalazi iz bolnice.Ako je bilo puknuća onda ide kaznena prijava.Što i koliko ćete dobit zavisi od suca i od sviju okolnosti događaja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 20:46   #53
Nisam bas upucen u to krivicno pravo , sta to snosi , dali ima mogucnosti da prodjemo svi uz neku novcanu kaznu , neki ukor . Samo da ne dobijemo zatvorsku kaznu . hvala
adin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 20:51   #54
Ne znam kako će DO okvalificirat djelo.Po čl.118 ili 122 KZ-a.Ti i prijatelj idete na sud na mladež za razliku od ostale dvojice pa ćete bolje proći (bez zatvora).
http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 20:17   #55
Pozdrav!
Prije oko 2 godine sam bio napadnut i istukao osobu pred više svjedoka koji su vjerojatno na strani napadača. Naime u jednom trenutku sam s napadačevom glavom udario u asfalt(s namjerom) ali u izbezumljenom stanju i žaru borbe. Na prvi povik "Stani ubit ćeš ga" od zaštitara koji su to sve gledali sa strane pustio sam napadača i udaljio se. Napadač nije zadobio nikakve ozbiljne ozljede. Nikakva tužba protiv mene nije dignuta. No, kroz duži period nakon svega toga na mene je vršen pritisak od više ljudi(psih. zlostavljanje) vjerojatno s ciljem da ponovno nekoga napadnem pa da mi onda ovu prvu radnju prilijepe uz tu koju oni očekuju i tako potvrde da sam nasilnik ili nešto.
Zanima me, može li se mene zbog ovog mog postupka udaranja glavom u pod i iako je prošlo već 2 godine, naknadno tužiti za pokušaj ubojstva? I dali je taj postupak uopće pokušaj ubojstva? I dali postoje neke druge moguće sankcije?
Hvala.
inzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 08:27   #56
Ne mogu ti prilijepit ništa ukoliko ne znaju da se događaj zbio (MUP i DORH).Kad bi bilo pokušaj ubojstva zastara pokretanja kaznenog progona ni izdaleka nije nastupila (minimum je 6 godina).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 09:55   #57
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Može, naravno. Napravio si još jedno kazneno djelo: neovlašteno snimanje i prisluškivanje.
Kako po novom kaznenom zakonu kažnjivo je snimati razgovore koje nisu upućene tebi, što znači da riječi koje su upućene tebi možeš snimati.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 15:43   #58
Ok, ali zanima me može li se to pripisati kao pokušaj ubojstva u slučaju da saznaju, jer meni to nije bila namjera niti je napadač zadobio ikakve ozljede?! Problem je jer me na ovaj način neki ljudi ucjenjuju i dopuštaju si svašta prema meni zbog toga.
inzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 09:39   #59
O tim stvarima tj.klasifikaciji optužnice odlučuje DO.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 20:52   #60
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Da, to je kazneno djelo. Ja na tvome mjestu, na sudu, ne bih spominjala postojanje navedene snimke.



znači greškom me nazove Abul Al Mutavi , krene mi pričati kako je upravo uspješno postavio bombu na Trg i krenuo prema skrovištu na adresi xxxx, ja upalim snimanje, za 2 min. , nešto grune na Trgu, ja odem na policiju i oni mi pišu prijavu za neovlašteno snimanje?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.