Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2012., 17:05   #201
Quote:
3oR kaže: Pogledaj post
Ja iskreno ne kužim o čemu pričaš.
Ako u komentarima bude pro-yu mišljenja, zašto bi to brisali? Koliko ja znam nije zločin imati takvo mišljenje.
Što se tiče "večinja velikosrpskog smeća", to stvarno nisam nikad primjetio.
Siguran sam da ako to veličanje ima dodorinih točaka s nacionalizmom, fašizmom i sl. da će biti obrisano

Ja sam domovinski rat proživio u BiH i itekako sam osjetio srpsku agresiju, i dalje ne vidim da Advance brani ili veliča Srbe u tom kontekstu, ili da potiče ili dozvoljava isto.

Kosovo je druga stvar i prvi ću ja reći da su Albanci tamo Američke ovce i da (u najmanju ruku) nije sve tako crno-bijelo kako se predstavlja u zapadnim medijima.

Sjećam se da je bio jedan članak povodom godišnjice masakra u Srebrenici, taj članak, kad bi išli pri ocjenjivanju u krajnost, je bio anti-Srpski.
Komentari su većinom prevladavali isti, dobro se sjećam.

Jedna stvar koju ću ti priznat jest da je i meni sumljivo kako se uvijek 90%+ komentara ispod članka slaže s člankom, a suprotna mišljenja su rijetka. Ali istovremeno mi je jako teško zamisliti da se tako ozbiljan portal s autorima koji sigurno o sebi imaju visoko mišljenje, bavi nečim tako niskim poput svakodnevnog brisanja komentara koji im ne odgovaraju.

Nego, evo još jedan primjer. Ovo je komentar s Advance-a:

"mislio sam da necu nikad ovo reci: ali vi srpski pederi idite na svoje siteove i tamo zajedno smrdite!nemojte ovdje mudroseriti,kako ovo kako ono,ne moze se racionalizirati zlocin,pas vam mater od sad pa na vijeke vjekova"

+6 (lajkova).

Ima ih još...
Ja sam im uputio dobronamjernu kritiku da im je site otišao u nekom drugom smjeru od željenog, oni ne samo da s mi izbrisali postove nego se ne mogu više niti logirati.
Ja ne idem na srpske ili bosanske siteove, pa zašto bi mene oni maltretirali sa svojim retardiranim postovima na hrvatskom siteu. I da, i ja sam preživio Domovinski rat, i u rujnu '91. skoro sam ja i moji dopali šaka jednom Mladiću.
sorin is offline  
Old 21.10.2012., 17:35   #202
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Ja sam im uputio dobronamjernu kritiku da im je site otišao u nekom drugom smjeru od željenog, oni ne samo da s mi izbrisali postove nego se ne mogu više niti logirati.
Ja ne idem na srpske ili bosanske siteove, pa zašto bi mene oni maltretirali sa svojim retardiranim postovima na hrvatskom siteu. I da, i ja sam preživio Domovinski rat, i u rujnu '91. skoro sam ja i moji dopali šaka jednom Mladiću.
Ok, vjerujem ti. Stvarno ne bih očekivao to od njih i ne razumijem ih. Znači ipak nije ni Advance medij iz snova, ali nastavljam ih pratiti zbog dobrog izvora informacija, s tim da ću i ja od sad biti malo skeptičniji kad se radi o njima.

Pozz
3oR is offline  
Old 28.10.2012., 19:15   #203
Quote:
3oR kaže: Pogledaj post
Ok, vjerujem ti. Stvarno ne bih očekivao to od njih i ne razumijem ih. Znači ipak nije ni Advance medij iz snova, ali nastavljam ih pratiti zbog dobrog izvora informacija, s tim da ću i ja od sad biti malo skeptičniji kad se radi o njima.

Pozz
U pravu si. I nakon svega su ipak najmanje loš izvor informiranja kod nas, jer su ostali totalna koma. Ali da ne trpe kritiku, ne trpe.
sorin is offline  
Old 19.11.2012., 13:14   #204
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Mozda ce ovo biti nekima naizgled smijesno, no mislim da iz objektivnih razloga ovo pitanje treba svakako postaviti...

Da li ste se ikada zapitali kako to da navedena stranica nema niti jedan BANNER, niti jednu reklamu...

Postavlja se pitanje kako se navedena stranica financira, tko je financira, koje grupe i koji ljudi stoje iza te stranice?

Inace sam politolog, bavi se pitanjima geopolitike, vanjske politike i slicnim, i iz nacina izvjestanja stranice Advance.hr vidljiva je apsolutna pristranost, izvrtanje cinjenica, prikazivanje samo onih cinjenica koje su pogodne s obzirom na kut gledanja i slicno...

Uz to vrlo je zanimljivo da je pod rubrikom TV stanica default-na stanica RT - Russia Today, sa kojom se svi pogledi izlozeni na stranici Advance.hr, vidi vraga zacudo poklapaju!

Moram reci da sam kada sam naisao na ovu stranicu svakako pozravljao nov izvor informacija, nove poglede i nacin izvjestanja, buduci da nedostaju portali sa nasih prostora koju su specijalizirani i fokusirani na navedenu tematiku...

No sa vremenom, kako se pocelo zahuktavati sa Arapskim proljecem i kako medijska mocu antizapadnih snaga pocela rasti tako je i izvjestanje na navedenoj stranici postalo pristranije, neuravnotezeno u nekim slucajevima krajnje degutanto. Na to posebice mislim na aktualne dogadaje u Siriji, iz koje jako malo kredibilnih informacije je moguce zaista potvrditi, sto Advance.hr konstantno spocitava zapadnim medijima, kako naime uzimaju sve informacije kao ciste cinjenice (o pristranosti zapadnih medija se naravno takoder moze napisati cijela knjiga, tu nemam nikakve aluzije), dok pak ista stranice potvrduje kao cinjenice dijametralno suprotne informacije, koje evo zacudo oni mogu svakako potvrditi kao istinite.

Pratio sam stranicu preko Facebook-a, i rijetko sam tamo komentirao tekstove, buduci da me i istovremeno zacudilo kako su komentari uvijek pozitivni s obzirom na tekst, uvijek puni pohvale stranici i slicno.

Danas na temu Chaveza i Venecuele - tekst nesto tipa socijalizam za 21. stoljece, pouka Europi - (sam tekst izaziva stvarno sprdanje) - sam komentirao kako zapravo Venecuela ima stvarno velike probleme u opskrbi osnovnih ziveznih namirnica kao sto su jaja, mlijeko i slicno, sto je rezultat kolektivizacije, sto korupcije, sto opce zaostalosti drzave, koja je usput receno, prema zadnji podacima pretekla Saudijsku arabiju po zalihama nafte, te je time broj jedan u svijetu, te je uz to jedna od vodecih izvoznica nafte.

Informacije o stanju sam nedavno dobio od prijatelja iz venecuele koji je preselio u europu...a uz to, samo dok upisete 'food shortage in venezuela' u google dobiti ce te dovoljno kredibilnih informacija na tu temu...

Da i tako sam ja to lijepo komentirao, i vidi vraga Advance.hr pobrisao sve moje komentare, blokirao me sa njihove stranice i to je to....

Pa se lijepo zapitajmo za koga oni rade, tko njih financira...

My two cents...
Legitimno se zapitati tako nešto, ali meni je drago što postoje.
Na facebooku sam davno već vidio status Matije Babića (Index.hr) kad je valjda tužio nekoga i objavio je nešto u kontekstu da će sigurno dobiti parnicu i novce i da će "novac donirati advance.hr-u ili drugom tako kvalitentom portalu". Znači, vjerojatno dobivaju nešto novca od vlasnika takvih portala a ostalo od donacija građana. (ali u info pozivaju da im se jave ake žele da ih se reklamira).

Glavni problem Advance.hr-a je to što nemaju sažetke svojih članaka i što stalno imaju šokantne vijesti iz nekog nama dalekog svijeta, pa ljudima to dosadi brzo.
Mogli bi malo poraditi na stvarima kao što su prostorni orijentir vijesti te sažetak članka i detalji po izboru.
KvaziProvokator is offline  
Old 20.11.2012., 08:35   #205
Po pitanju kredibiliteta pojedinih medija na internetu mogli voditi podužu raspravu i vjerojatno ne bi došli do krajnjeg rezultata. Po mom mišljenju Advance.hr nudi jedan šarolik pogled na događaje u svijetu i pokušava potaknuti razmišljanja ljudi na jedan drugi način, za razliku od već ustaljenog, proliberalnog, proameričkog i profašističkog pogleda na svjetska zbivanja. O jednostranosti izvještavanja možemo govoriti u našim pisanim medijima te na tv-kućama, koja su prosto copy-past sistem sa FOX-a, CNN-a, Washington posta. Dakle o objektivnosti bi se dalo razgovarati. Osim toga naši politolozi, političari, poslovnjaci odbacili su i svaku pomisao o prihvaćanju ideja i razmišljanja koja dolaze istočno od 19 meridijana. I kada jedan portal pokušava biti drugačiji onda to izaziva ili zavist ili nerazumjevanje i bahatost umjesto da se razložno promotri njegov sadržaj i tek tada donese neki sud. Vidim da su ovdje neki 'politolozi' dali oštru kritiku na taj portal a da ga sami nisu pratili duže od jednog sata. Zato takve komentare treba jednostavno diskvalificirati!
 
Old 27.11.2012., 02:50   #206
Mislim da advance prodaje svoje clanke mainstream medijima. Makar u srpskoj stampi vidim dosta clanaka, gde na kraju stoji izvor advance.hr .
marval is offline  
Old 04.12.2012., 11:21   #207
portal me oduševljava, volia bi da me netko ispravi ali jedini je te vrste na ovim područjima..
analize su im dobre, teme prilično raznovrsne, ima puno zanimljivosti bez onih tipa šta su seve i milan doručkovali ili kroz kakvu fazu upravo prolazi jelena veljača, čak sam upravo i pretplatu platia čisto u znak podrške, samo naprid advance
untermensch is offline  
Old 05.12.2012., 19:12   #208
Quote:
untermensch kaže: Pogledaj post
portal me oduševljava, volia bi da me netko ispravi ali jedini je te vrste na ovim područjima..
analize su im dobre, teme prilično raznovrsne, ima puno zanimljivosti bez onih tipa šta su seve i milan doručkovali ili kroz kakvu fazu upravo prolazi jelena veljača, čak sam upravo i pretplatu platia čisto u znak podrške, samo naprid advance
Imaš pravo portal je dobar i uvijek ima nešto interesantnoga.
Blues Dada is offline  
Old 07.12.2012., 09:32   #209
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Imaš pravo portal je dobar i uvijek ima nešto interesantnoga.
Sada su uveli pretplatu, tako da će imati još manje čitatelja.
Forsiraju samo jednu stranu, ne trpe kritiku, a tek forumaši - 90% su jugonostalgičari i komunjare. Sačuvaj Bože poslati prohrvatski post.
Članci su im ok jer se takvi ne mogu naći u mainstream medijima, ali nisu demokratski medij, to je sigurno.
Rade u korist vlastite štete.
sorin is offline  
Old 19.12.2012., 04:50   #210
Vidim počeli su da prevode i autore iz Srbije. Duci Simonović je najpametniji među sportisstima bivše YU:
http://www.advance.hr/vijesti/lj-d-s...sisticko-lice/
marval is offline  
Old 19.12.2012., 07:36   #211
ispostava russia today
najdraži is offline  
Old 19.12.2012., 08:16   #212
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Forsiraju samo jednu stranu, ne trpe kritiku, a tek forumaši - 90% su jugonostalgičari i komunjare.
Da se informiraš samo preko advancea bilo bi to tipično ispiranje mozga. Recimo, sukob u Siriji, obračun gdje obje strane čine ratne zločine, po advanceu ispada da je Assad anđeo.
Pa i na index.hr dobiješ objektivniju sliku sukoba.
IuliusCaesar is offline  
Old 19.12.2012., 19:13   #213
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
ispostava russia today
Duci pljuje i Rusiju da njena elita hoce da se prikljuci zlatnoj milijardi u istrebljenju vecine covecanstva.
marval is offline  
Old 19.12.2012., 20:19   #214
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Da se informiraš samo preko advancea bilo bi to tipično ispiranje mozga. Recimo, sukob u Siriji, obračun gdje obje strane čine ratne zločine, po advanceu ispada da je Assad anđeo.
Pa i na index.hr dobiješ objektivniju sliku sukoba.
Mislim da to nije točno. Kad čitaš mainstream medije dobiješ dojam da je Assad zločinac, a ovi drugi se bore za slobodu i mir. Gdje se u ovim mainstream medijima može pročitati kako je Sirija taoc raznih terorističkih skupina kao npr. Al Qaida? Evo samo jedan članak....
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 20.12.2012., 06:23   #215
Sad se mora i pretplatit da bi čitao neke članke.
albundyy is offline  
Old 20.12.2012., 14:00   #216
Portal je inače ok, ali sada su uveli pretplatu pa sam malo ljut

Osim toga u zadnjih par mjeseci mi se čini da su urednici mahom proto-staljinisti, koliko pišu o sletovima KKE, sastancima SRP-a itd.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 20.12.2012., 14:51   #217
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Portal je inače ok, ali sada su uveli pretplatu pa sam malo ljut

Osim toga u zadnjih par mjeseci mi se čini da su urednici mahom proto-staljinisti, koliko pišu o sletovima KKE, sastancima SRP-a itd.
Oni su samo ljevičari koji nemaju veze sa staljinizmom SRP je moderna prava ljevičarska stranka, kojom se SDP kiti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 21.12.2012., 08:37   #218
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije točno. Kad čitaš mainstream medije dobiješ dojam da je Assad zločinac, a ovi drugi se bore za slobodu i mir. Gdje se u ovim mainstream medijima može pročitati kako je Sirija taoc raznih terorističkih skupina kao npr. Al Qaida? Evo samo jedan članak....
Ma kakav rat za slobodu i mir, rat je za vlast kao i svaki drugi građanski rat.
U Siriji je međuetnički sukob između sunita i alavita, a strani suniti i šijiti dolaze ratovati za jednu i za drugu stranu. Dolaze i šijitske terorističke skupine iz Libanona i Irana da se bore na strani Assada, pa što sad?
Ljudi vide u tome sukob dviju muslimanskih ideologija i odlaze umrijeti za šijitsku, odnosnu sunitsku stranu. Po advanceu ispada da su na strani oporbe samo stranci u desecima tisuća, a jadni Sirijci sjede u kućama i ne prosvjeduju.
IuliusCaesar is offline  
Old 28.12.2012., 02:19   #219
politička orijentacija uredništva mi je bila jasna već po samom nazivu advance.hr,

kad sam prvi put pristupio sajtu pade mi na pamet da se nekadašnje glasilo Komunističke partije Hrvatske zvalo Naprijed
(da danas postoji bilo bi - naprijed.hr )
žalac_1 is offline  
Old 20.01.2013., 10:11   #220
Pizde jedne, sad još moram i plaćati... A koliko sam skrenula mislim da i hoću jer mi je zlo od svih ostalih portala, hrpetine reklama koje iskaču sa svih strana i sisa Nives Celzijus. Ja zaista ne znam što bi drugo više mogla čitati...

Ima li netko da se pretplatio? Zanima me vrijedi li uopće pretplatiti se, tj. koliko su vjerodostojni i jesu li zaista ideološki/stranački pristrani? Jesu li njihovo novinarstvo prihvatljivo za buduću sociologinju?
Nyla* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.