Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2016., 09:09   #541
FlyDubaijev Boeing 737 (55 putnika + 7 čl. posade) srušio se u Rostovu na Donu (Rusija).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 09:11   #542
https://www.youtube.com/watch?v=resmD0PSzHs

Ovaj put nije "tamo neka malezijska kompanija", nego kompanija (srećom ne i linija) s kojom i dobar dio forumaša odavsde leti.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 09:42   #543
Jel se meni čini ali avion pada ko kamen, a ne kao što pišu, da je fulao pistu pri slijetanju.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 11:08   #544
I meni izgleda kao da je npr minijaturni asteroid pao, a ne fulanje piste.
Vise puta sam pogledala, nikako ne moze ovo biti fulanje piste.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 12:15   #545
opet neka teorija urote?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 15:59   #546
Ona teorija o namjernom rusenju aviona iznad Ukrajine ispala istinita.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 07:59   #547
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Jel se meni čini ali avion pada ko kamen, a ne kao što pišu, da je fulao pistu pri slijetanju.
Ako pogledaš brzinu prolazećeg auta, po meni je dosta jasno da je snimak ubrzan.

Ako si zamislim neku "normalnu" brzinu kretanja automobila po gradskim ulicama (pa čak i praznim) i brzina spuštanja aviona mi djeluje skoro OK.

Doduše, trajektorija ne odgovara završnoj fazi slijetanja, prije bih rekao da se radi o normalnom spuštanju, tj. da je pilot fulao ne samo pistu nego i visinu na kojoj se nalazi.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:01   #548
Fino je ovaj Pegasus otklizao:
https://twitter.com/hashtag/pc8622?f...fault&src=hash

Let Ankara-Trabzon......

Još jedna slika :
https://pbs.twimg.com/media/DTflaH3XUAARbUj.jpg
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:31   #549
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Svaki razuman čovjek zna da se svaki mehanički sklop može pokvariti.
kao i organski

s tim da su oni izbrojili kad koji dio se treba mjenjat.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:35   #550
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Naravno da proizvođač aviona "moli boga" da nije tehnička greška nego da je ljudski faktor, jer to utječe na njihov posao.

Jednako kao što svaka aviokompanija "moli boga" da je tehnički kvar ili greška od proizvođača aviona, a ne ljudski faktor, bio to pilot ili njihova servisna služba koja vodi brigu o "zdravlju" aviona, jer tada je netko drugi odgovoran, a ne oni.

Dakle, posvemašnja je besmislica tu upirati na ikakvu zavjeru, jer aviokompanije i proizvođač aviona imaju posve konfliktne interese ovdje. Pa neće valjda aviokompanije (Germanwings ili Lufthansa) preuzeti teret pogibije 150 ljudi samo da bi Airbus bio spašen od posljedica.

A što se tiče subjektivnog straha, osobno jako često letim na duljim i kraćim relacijama, i mene je kao putnika jako potresla spoznaja da se vjerojatno radi o poludjelom pilotu. Nema te tehničke greške i kvara koji bi mi mogao ostaviti takav osjećaj bespomoćnosti i razočaranja.

Rekla bih da većina ljudi ipak više emotivno doživljava svjesnu predaju u ruke pilotu (čovjeku) nego nekakvom "šarafu" (tehnici).

Pilotu se kod boardinga predajemo kao čovjeku koji brine za nas u situaciji kada smo mi posve nemoćni, koji ima znanja koja nas mogu u za čovjeka neprirodnim uvjetima prevesti tisuće km u par sati, nema tog putnika koji bi kročio u avion znajući da postoji rizik da pilot baš nije sav svoj i da nas može strovaliti jer je imao loš dan i cura ga ostavila.

Tehnika se uvijek može pokvariti van kontrole čovjeka, i kvar tehnike nije svjestan ljudski akt, nego je slučajnost, splet okolnosti, nesreća, možda i neznanje nekog mehaničara ali nije svjesno prouzročeno ...

Ti želiš reći da je ljudima lakše se nositi s time da se ukrcajem na zrakoplov potencijalno predaješ u ruke čovjeka-zločinca, nego da se tehnički kvar ili greška mogu uvijek dogoditi van razumne ljudske kontrole?

Ne želim biti odvjetnik svim letačima, ali eto - meni je povjerenje u pilota ipak puno važnije od povjerenja u tehniku.
ako se vozis brzinom brzom od ljudske spobnosti, toliko imas vise sanse i za smrt.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:14   #551
opet ruski ... https://www.24sata.hr/news/nestao-ru...-posade-560278
vave10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.