Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 18:28   #121
Mene iskreno čudi kaj je tolko malo ljudi u depresiji. Pa pogle facebook, instagram, portale, Severine, Kardashiane. Svakodnevno smo bombardirani ljudima koji su 100x bolji i uspješniji od nas i nametnuto nam je kroz zadnjih 15-ak godina da moramo bit svaku sekundu sretni i bezbrižni. Čak i među ljudima koje znamo, na društvenim mrežama su svi presretni, bezbrižni, putuju, zajebavaju se, život im je med i mlijeko. Naravno da u stvarnosti nije tak, ali na prvi pogled se čini da svi žive uređen, super život osim nas samih.

I tko onda nebi bio depresivan?
Pa ja prva padnem u depresiju čim pogledam ovu malu Kylie Jenner. Jbt cura ima 20 godina, zgrče milijune svaki dan i zajebava se. Mislim da su te kampanje u tipu "budi sretan!", "osmjeh je sve!!!" i slično rezultirale upravo kontra efektom jer su nas natjerale da se međusobno natječemo tko će biti uspješniji i "sretniji".
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:58   #122
Pa ima istine I u tome. Bas covjek sto je smislio taj jebeni Facebook je 5. najbogatiji covjek na svijetu a ima samo 32 godine. Bogatiji je od nekih visemilijunskih zemalja koje imaju problema sa gladi. Cijeli sustav je osmisljen da cijedi ljude i oni koji se ne uspiju ugraditi u neku visoku poziciju u njemu razocarani su.
A da ne pricam da puno ljudi koji su bili extra popularni i uspjesni puknu pod pritiskom I propadnu.
Ali teska klinicka depresija koja pogadja do 5% ljudi u zapadnom svijetu je kompliciraniji problem.
Nije isto biti nezadovoljan i biti u depresiji. Nekad pomislim kad sam duze dobro da me nista ne moze skrenuti na mom putu ka uspjehu (uspjeh je za mene zavrsiti fax i eventualno osnovati obitelj) pa me opet uhvati. A nema garancije da me ne bi hvatalo ni da 'uspijem'.
Zapravo ne sjecam se da sam ikad bio potpuno sretan, a lijecim se zadnjih 10 godina. Sad imam 29. Mozda da je vise reda u tom lijecenju, i da imam kvalitetnu i stalnu podrsku bi situacija bila puno bolja. Iako lijekove redovito uzimam, ne idem redovito na kontrole jer izgubim cijeli dan na kontrolu a imam i ostalih obaveza pun k. Privatnike ne mogu platiti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:46   #123
prvi put čujem za Kylie Jenner, ali jbg, treba znati "prodati" to što ona prodaje. ista stvar i s tim likom što je izmislio facebook, čovjek je bio prvi i danas ubire plodove toga. Severina je šund, ali bar ne krade i tu gdje je danas je došla svojom zaslugom. u redu je da takvi žive "100 puta bolje" od mene ako su to postigli svojim zaslugama i mojom glupošću, ako sam npr. dovoljno retardiran da odlazim na njihove koncerte i dižem gledanost američkim starletama.

ono što nije fer je kad do tog statusa dođeš time što si ustavom zaštitio svoje pravo da živiš kao kralj, a zapravo bi bio socijalni slučaj kad bi te se šutnulo na ulicu. danas je inače jako teško bez bilo kakvog zanata, informatičkog znanja te znanja stranog jezika, ali određenim domaćim uhljebima i čuvarima hrvatskih vrijednosti sve to nedostaje, a opet žive kao kraljevi isključivo zbog toga što im je ustavom zajamčeno uzimanje novca od onih koji sve navedeno moraju posjedovati samo kako bi preživjeli e, to je ono što deprimira.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:51   #124
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Mene iskreno čudi kaj je tolko malo ljudi u depresiji. Pa pogle facebook, instagram, portale, Severine, Kardashiane. Svakodnevno smo bombardirani ljudima koji su 100x bolji i uspješniji od nas i nametnuto nam je kroz zadnjih 15-ak godina da moramo bit svaku sekundu sretni i bezbrižni. Čak i među ljudima koje znamo, na društvenim mrežama su svi presretni, bezbrižni, putuju, zajebavaju se, život im je med i mlijeko. Naravno da u stvarnosti nije tak, ali na prvi pogled se čini da svi žive uređen, super život osim nas samih.

I tko onda nebi bio depresivan?
Pa ja prva padnem u depresiju čim pogledam ovu malu Kylie Jenner. Jbt cura ima 20 godina, zgrče milijune svaki dan i zajebava se. Mislim da su te kampanje u tipu "budi sretan!", "osmjeh je sve!!!" i slično rezultirale upravo kontra efektom jer su nas natjerale da se međusobno natječemo tko će biti uspješniji i "sretniji".
A možda ne smiju reći da su u depri, jer onda ne idu putem koji prezentiraju fan favorite profili s facebooka ili instagrama.
Tko će primjetiti malog tužnog dječaka? Nitko, trpi u sebi i nada se da će jednom doći njegovih godinu dana kad će biti najklikaniji.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 02:40   #125
Ta rijec depresija je usla u popularnu upotrebu za oznacavanje loseg raspolozenja, nezadovoljstva, melankolije. Prava depresija, u dijagnostickom smislu je nesto drugo. Tada osoba ne moze izaci ni iz kreveta. A uvijek je bilo celebritija, i usporedjivat se s njima i zudjeti za takvim zivotom vodi u kronicno nezadovoljstvo, a ne depresiju. Pl
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:54   #126
Brzi zivot, gledanje svog zivota kroz prizmu tudjih zivota, mora se na silu biti sretan jer drustvene norme tako nalazu. Sve vece razlike finansijske prirode medju ljudima, nekom pare padaju sa neba, neko krvavo zaradi svoju platu, zavist, ljubomora, pakost, nepovjerenje, razocarenje u ljude, nepravda. E sve je to karta u jednom pravcu za ulazak u depresivno stanje.
StatiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 02:09   #127
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Mene iskreno čudi kaj je tolko malo ljudi u depresiji. Pa pogle facebook, instagram, portale, Severine, Kardashiane. Svakodnevno smo bombardirani ljudima koji su 100x bolji i uspješniji od nas i nametnuto nam je kroz zadnjih 15-ak godina da moramo bit svaku sekundu sretni i bezbrižni. Čak i među ljudima koje znamo, na društvenim mrežama su svi presretni, bezbrižni, putuju, zajebavaju se, život im je med i mlijeko. Naravno da u stvarnosti nije tak, ali na prvi pogled se čini da svi žive uređen, super život osim nas samih.

I tko onda nebi bio depresivan?
Pa ja prva padnem u depresiju čim pogledam ovu malu Kylie Jenner. Jbt cura ima 20 godina, zgrče milijune svaki dan i zajebava se. Mislim da su te kampanje u tipu "budi sretan!", "osmjeh je sve!!!" i slično rezultirale upravo kontra efektom jer su nas natjerale da se međusobno natječemo tko će biti uspješniji i "sretniji".
Super post.

Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Ta rijec depresija je usla u popularnu upotrebu za oznacavanje loseg raspolozenja, nezadovoljstva, melankolije. Prava depresija, u dijagnostickom smislu je nesto drugo. Tada osoba ne moze izaci ni iz kreveta. A uvijek je bilo celebritija, i usporedjivat se s njima i zudjeti za takvim zivotom vodi u kronicno nezadovoljstvo, a ne depresiju. Pl
Samo što se je izbrisala granica između anonimnosti i celebritija.
Društvenim mrežama svi postaju "celebritiji". Pojam privatnosti se gubi, svi moramo stalno biti dostupni. I prikazivati se u što boljem svjetlu.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:10   #128
Sinoć čitam o uzrocima depresije.
Jedan od znanih je pomanjkanje jarkog svjetla.
Depresija izazvana time javlja se kao sezonska depresija zimi te u nordijskim krajevima gdje većinom godine prevladava sivilo.
Malo im se popravlja stanje kad padne snijeg jer bjelina reflektira sunčevu svjetlost.

I što su zaključili. Nekad su ljudi više rintalu vani i boravili na svjetlu.
Danas sjedimo u zatvorenim prostorijama i buljimo u tehnologiju i ne izlazimo van.

Zbog toga patimo kao i nordijci od pomanjkanja svjetla samo to traje cijelu godinu i to godinama.

Depra kolektivna.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:37   #129
Nagli dolazak jeseni jest definitivno dodatni podupiratelj depresivnim raspolozenjima, teze je sakupiti snagu jer fali te prirodne energije i onda se javljaju tegobe plus to sto je itekako cudno to sto u poslovnim okruzenjima se to siri na puno vecoj razini, nervoza zbog zavrsetka godisnjih odmora
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:48   #130
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Sinoć čitam o uzrocima depresije.
Jedan od znanih je pomanjkanje jarkog svjetla.
Depresija izazvana time javlja se kao sezonska depresija zimi te u nordijskim krajevima gdje većinom godine prevladava sivilo.
Malo im se popravlja stanje kad padne snijeg jer bjelina reflektira sunčevu svjetlost.

I što su zaključili. Nekad su ljudi više rintalu vani i boravili na svjetlu.
Danas sjedimo u zatvorenim prostorijama i buljimo u tehnologiju i ne izlazimo van.

Zbog toga patimo kao i nordijci od pomanjkanja svjetla samo to traje cijelu godinu i to godinama.

Depra kolektivna.
A što ako namjestimo veću svjetlost na ekranu laptopa i mobitela? Jel to pomaže ?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:04   #131
Ima nešto i u vremenu definitivno, ali ja i dalje najviše krivim nametnuti stil sretnog i ispunjenog života od strane medija za toliku depresiju među ljudima koji isti naravno ne uspiju dostić... I lajkove. Stalno moraš tražit potvrdu da si dovoljno dobar kroz lajkove prijatelja inače si nezanimljivi luzer i no-lifer. Fuj!
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:54   #132
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Sinoć čitam o uzrocima depresije.
Jedan od znanih je pomanjkanje jarkog svjetla.
Depresija izazvana time javlja se kao sezonska depresija zimi te u nordijskim krajevima gdje većinom godine prevladava sivilo.
Malo im se popravlja stanje kad padne snijeg jer bjelina reflektira sunčevu svjetlost.

I što su zaključili. Nekad su ljudi više rintalu vani i boravili na svjetlu.
Danas sjedimo u zatvorenim prostorijama i buljimo u tehnologiju i ne izlazimo van.

Zbog toga patimo kao i nordijci od pomanjkanja svjetla samo to traje cijelu godinu i to godinama.

Depra kolektivna.
Pa zato sam ja u isto vrijeme i vani i na netu

https://z-p3-scontent-vie1-1.xx.fbcd...40&oe=5A469B40
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:00   #133
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
A što ako namjestimo veću svjetlost na ekranu laptopa i mobitela? Jel to pomaže ?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:04   #134
Ljudi su u depresiji jer se svi bozji zakoni krse,svijet su preuzele demonske sile i sve je manje prave ljubavi i prijateljstva.Od materijalistickog nacina zivota i konzumerizma,preko obrazovnog sustava koji vise skoro da nema nikakvog smisla,tva i medija koji nude lazi obmane i prevare,glorifikacije grijeha do raspada obitelji kao osnovne jedinice stvaranja dobrih ljudi.
Landrolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:28   #135
Quote:
Landrolas kaže: Pogledaj post
Ljudi su u depresiji jer se svi bozji zakoni krse,svijet su preuzele demonske sile i sve je manje prave ljubavi i prijateljstva.Od materijalistickog nacina zivota i konzumerizma,preko obrazovnog sustava koji vise skoro da nema nikakvog smisla,tva i medija koji nude lazi obmane i prevare,glorifikacije grijeha do raspada obitelji kao osnovne jedinice stvaranja dobrih ljudi.
Ma daj kakvi demoni to ti sve rade ljudi ali Masoni, kemtrejls i haarpovi sad će nas čipirat još za malo. Nema većih demona od nas ljudi
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:32   #136
Zato kaj nas mrma vise ne drma...

Powered by LG G6
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:11   #137
Quote:
Landrolas kaže: Pogledaj post
Ljudi su u depresiji jer se svi bozji zakoni krse,svijet su preuzele demonske sile i sve je manje prave ljubavi i prijateljstva.Od materijalistickog nacina zivota i konzumerizma,preko obrazovnog sustava koji vise skoro da nema nikakvog smisla,tva i medija koji nude lazi obmane i prevare,glorifikacije grijeha do raspada obitelji kao osnovne jedinice stvaranja dobrih ljudi.
Ovo zvuči ko poslanica popa Bozanića.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:36   #138
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči ko poslanica popa Bozanića.
Ne, ovo je još radikalnije, Bozanić bi bio umjereniji u izričaju. Osim toga, Bozanić nije pop, nego kardinal i zagrebački nadbiskup.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:10   #139
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči ko poslanica popa Bozanića.


Pop je uvjek pop.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:07   #140
Neznam zašto al sad ne vidim depresiju u ljudima. Možda još nije vrijeme ili čovjek vidi ono što želi vidjet u ljudima. Čudno.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.