Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 18:19   #1
Kako steći radne navike i odgovornost ?

Neznam koliko se to može...očito neka želja koju imam nije dovoljna da se pokrenem.

Iako sam mlad, tek sam nedavno navršio 25,opet sam sav neodgovoran,nemam navike za radom/učenjem...neku "političku " volju,ali ništa više.

Mnogi su rekli da nisam baš glup,završio sam i neku višu tehničku (3 godine) i to sam odugovlačio ponajviše tome što sam lijen krenut s nekim banalnim programskim zadatkom...izrada završnog mi je trajala cijelu vječnost dok sam ga predao i obranio....

Da sam barem to slobodno vrijeme potrošio na nešto ludo tipa partijanje,žene,spavanje...nisam...nisam spavao duže od 8 sati,neznam kad sam zadnji put prošao van....

provodim vrijeme u tišini..u svojih 14 kvadrata sobe....pred jbn ekranom...i ništa pametno ne radim nego listam portale,forume,glupe članke.

Neću reći da su roditelji potpuno krivi,ali jesu dossta-danas kad to malo promatram,oni misle da čovjek kad navrši određeni broj godina treba nešto znati napraviti,kao,sam od sebe.

Krenuo sam na tržište rada....nekako odradim smjenu...ali ima za učit doma,došao je na naplatu neznanje stranog jezika,tu je učenje nekoh stvari iz struke.

Jednostavno pitanje,jel moguće sad s tek navršenih 25 napraviti od sebe čovjeka koji će svaki dan odvojit 2-3 sata da nešto odradi kako se spada.

Da ne poklekne pred jbn kompom...

Pomoć ljudi
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:40   #2
2-3 sata nije dosta za nikakav posao. npr da ne bi dobio otkaz moraš raditi svojom tutta forzom 4/8 sati. i to je tek dvojka. 5/8 je trojka. itd.

jel te išta zanima? ako si depresivan onda posao nije tema nego si bolestan i tvoje gume su ispuhane, nema vožnje, sredi auto prije nego ideš bilo kuda. mani roditelje, nisi dijete, tvoji problemi su prije svega tvoji.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:03   #3
Puno je bolja radna spontanost {naravno ako poslovna okolina ne vrsi pritisak}

Radoholicarstvo je vrlo opasno, sjecam se prije kad sam radio s jednim radoholicarem koji je zivio dvije minute od radnog mjesta, taj lik je ponekad bio ekstremno verbalno agresivan.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:06   #4
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
2-3 sata nije dosta za nikakav posao. npr da ne bi dobio otkaz moraš raditi svojom tutta forzom 4/8 sati. i to je tek dvojka. 5/8 je trojka. itd.

jel te išta zanima? ako si depresivan onda posao nije tema nego si bolestan i tvoje gume su ispuhane, nema vožnje, sredi auto prije nego ideš bilo kuda. mani roditelje, nisi dijete, tvoji problemi su prije svega tvoji.
Ima i toga,sad ću napisati jedan post gore na psihokauč.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Puno je bolja radna spontanost {naravno ako poslovna okolina ne vrsi pritisak}

Radoholicarstvo je vrlo opasno, sjecam se prije kad sam radio s jednim radoholicarem koji je zivio dvije minute od radnog mjesta, taj lik je ponekad bio ekstremno verbalno agresivan.
Moja radoholičost se očituje u gubljenju vremena na ništa pametno,barem nisam osjtio da je nešto pametno i da mi je na neki način pomoglo čitanje foruma,svakavih tema,portala,videa...
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:24   #5
A treba nac nekaj aktivno, ja na poslu puno sjedim, al zato nakon posla puno hodam.

Vikendom onda odmaram i od jednog i od drugog
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:57   #6
Nema tu nekakvog savjeta... Ako si svaki dan na mjestu na kojem ne zelis biti, ako si nezadovoljan svakodnevnim ishodom svog rada, zivota... Ha onda gle preuzmi samoinicijativu i probaj s nekim promjenama... Ne znam ti sam znas sta te zanima, sta zelis.. Ako zelis naucit strani jezik, imas financijske mogucnosti da si omogucis to znanje prosurfaj si crno jaje nadi si neki tecaj..

Ja znam engleski, vec neko vrijeme govorim njemacki planiram ga usavrsit ko njemacki i nesto sitno znam talijanski.. Cak me i smijesno ti zvucalo zanima tecaj kulinarstva, volim hranu.. Upitaj sam sebe sto te blokira da napredujes, strah, smatras to nesto gubitkom vremena, a zapravo ga gubis po cijele dane na kompu..

Ne znam ja uzmem svoj bicikl i odem na sljeme u sumu, nekad i do samobora odem, sport koji me kostao novaca, ali ono sto psihicki crpim iz toga je neprocjenjivo.
Suma, slusalice, bicikl nema mi ljepse.. Svijet me umara, ljudi me umaraju, njihova razmisljanja primitivna.. Uzmem si 1-2 dana mjesecno samo za sebe i odem nekam bez ikog. Na kavu odem sam pa obicno neko sjedne do mene, u 30-40% slucajeva dodem s nekim..

Roditelji hmm obicno psihijatar popravlja ono u cemu su roditelji i skolstvo mentalno zakazali vezano za nas, ali bez vlastite samospoznaje i istrage nekog vlastitog osjecaja ispunjenosti i samozadovoljstva ne vjerujem da ti itko moze pomoci osim tebe samog.. Ti sam moras otkriti ispitati sto zelis, volis, sto te pokrece iz dana u dan.. Ali gledaj to ovak mozda malo bezobrazno ako provodis dane kako provodis, zelis nesto bolje, a nista ne poduzimas onda se zapitaj da trenutno mozda i zasluzujes to sto imas..

Bez implikacije rijeci u dijela to ostaju samo rijeci... Ali rijeci nas utjese, dignu, spuste.. Al mislim da djela imaju puno veci ucinak od rijeci.. Ti sam sebi moras naci nekakav smisao, da mislis da drugi u tome ne petaljaju, ja radim kao programer za jednu firmu, imam 24 god, jos uvijek studiram i primanja su mi 10-12k kn mjesecno.. Za drzavu u kojoj zivimo odlicna placa. Ali mene zna ispratit taj neki osjecaj nezadovoljstva, s posla odem na fax tih par ljudi u zivotu koje imam nisam vidio, svoje nisam vidio, osoba koju zelim vidjeti ne mogu je vidjeti.. Jer eto takav sam kakav sam, i ima dana kad mi dode da nabavim pistolj i jednostavno si prosviram glavu.. Ali onda ta neka empatija prema obitelji i nekim ljudima me tjera da odbacim takve misli i promislim kako bi moj sebicni cin utjecao na njih.. I onda pocnem gurat tu neku nadu da ce jednog dana stanje u mojoj glavi biti bolje.. Imam dobar posao, imam obitelj koja me voli i unatoc sranjima koje sam im priustio i dalje podrzava i gura naprijed, imam to nes sitno bliskih ljudi koji me isto vole i eto..

Sta mogu odakle dolazi moje nezadovoljstvo, ne znam.. Iz mojeg zdravlja, karaktera, te jedne osobe koja mi neopisivo fali, tih stvari koje ne znam zelim, a puno njih nema veze s materijalnim.. Ne znam ne uspije svatko u zivotu ispuniti svoje zelje i ideale, mnogi zive, a zapravo samo cekaju da zivot prode.. Meni jedna osoba sa ovog foruma svakodnevno pomaze svojim savjetima, misljenjima, potpuni neznanac me gura naprijed unatoc svojim zivotnim nedacama.. Jednostavno koliko god ti se nekad te neke sitnice izmedu malih i velikih stvari cinile nevazne, nebitne.. Zivot prode dok shvatimo da se od samog pocetka i sastojao izmedu svih tih stvari izmedu, tih sitnica.. Te 2-3 rijeci koje si nekome uputio i psihicki ga uzdigao za cijeli ostatak dana, ta cokolada koja je nekome omamila osmijeh na lice nakon tmurnog dana..

Priusti sebi takve stvari, kao osoba koja oke zaraduje mogu ti samo reci najbolje stvari u zivotu su najmanje povezane sa "stvarima", a najvise ljudima nacinom na koji mijenjaju nas zivot i cine ga boljim.. Cine ga jednostavno prozivljivim..
Ako zelis negdje otici, odi, nekoga vidjeti pozovi ga, nesto si priustiti, napraviti ako imas vremena i mogucnosti napravi.. Jer zivot ce proci dok ces ti planirati i zamisljati sve sto si htio, nisi, a mogao si zbog puno puta ciste ljenosti i straha..

Ti donosi odluke u zivotu, ne dopustaj si da zivot kreira tvoj zivot umjesto tebe, ti imas kemijsku, ti pisi svoju pricu.. Ali pazi sta pises jer zivotne odluke su kao tinta kemijske, jednom kad napises vise se ne brise..

Powered by LG G3
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 02:15   #7
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Neznam koliko se to može...očito neka želja koju imam nije dovoljna da se pokrenem.

Iako sam mlad, tek sam nedavno navršio 25,opet sam sav neodgovoran,nemam navike za radom/učenjem...neku "političku " volju,ali ništa više.

Mnogi su rekli da nisam baš glup,završio sam i neku višu tehničku (3 godine) i to sam odugovlačio ponajviše tome što sam lijen krenut s nekim banalnim programskim zadatkom...izrada završnog mi je trajala cijelu vječnost dok sam ga predao i obranio....

Da sam barem to slobodno vrijeme potrošio na nešto ludo tipa partijanje,žene,spavanje...nisam...nisam spavao duže od 8 sati,neznam kad sam zadnji put prošao van....

provodim vrijeme u tišini..u svojih 14 kvadrata sobe....pred jbn ekranom...i ništa pametno ne radim nego listam portale,forume,glupe članke.

Neću reći da su roditelji potpuno krivi,ali jesu dossta-danas kad to malo promatram,oni misle da čovjek kad navrši određeni broj godina treba nešto znati napraviti,kao,sam od sebe.

Krenuo sam na tržište rada....nekako odradim smjenu...ali ima za učit doma,došao je na naplatu neznanje stranog jezika,tu je učenje nekoh stvari iz struke.

Jednostavno pitanje,jel moguće sad s tek navršenih 25 napraviti od sebe čovjeka koji će svaki dan odvojit 2-3 sata da nešto odradi kako se spada.

Da ne poklekne pred jbn kompom...

Pomoć ljudi
Navike se stječu vježbom. Pa tako i radne. I sam imam problema s time, ali stvari idu na bolje.
Ako si besposličario godinama teško da možeš odmah raditi 10-12 sati dnevno, a zašto i bi uostalom. Većina poslova je na 8 sati, toliko može svaki psihički i fizički zdrav čovjek odraditi, ako se potrudi.
Zadaj si za početak male, realne i izazovne ciljeve.
I nemoj kriviti roditelje, mislim krivi ih slobodno, ali to ti neće riješiti problem.
Moraš im oprostiti što su bili ovakvi ili onakvi prema tebi isključivo radi sebe, jer ne možeš osloboditi sebe, ako ne oslobodiš njih.
Vjeruj mi, jer sam odrastao u totalno disfunkcionalnoj obitelji,otvoreno tvrdim da mi bilo bolje u bilokojoj ustanovi za nezbrinutu(zlostavljanu i zanemarenu) djecu nego tamo. Ali jbg. to je život. I ako se stalno žalimo i krivimo druge, ne rješavamo problem, a imamo moć riješiti svaki osobni problem, pogotovo ti jer vidim da imaš svijesti o svojem problemu. Priznati problem, to je prvi korak ka njegovom rješavanju. Nema razloga da ne nastaviš dalje.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 11:22   #8
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Nema tu nekakvog savjeta... Ako si svaki dan na mjestu na kojem ne zelis biti, ako si nezadovoljan svakodnevnim ishodom svog rada, zivota... Ha onda gle preuzmi samoinicijativu i probaj s nekim promjenama... Ne znam ti sam znas sta te zanima, sta zelis.. Ako zelis naucit strani jezik, imas financijske mogucnosti da si omogucis to znanje prosurfaj si crno jaje nadi si neki tecaj.....

Svjestan sam ja,donekle,svega....ali nikako krenuti s riječi na djelo.

Ne osjećam se sretno,jer imam neki osjećaj strah od nesigurnosti....neki cilj mi je što prije doći do svoje nekretnine...tada b,uz neku plaću,mogao imati pristojan život-posao-vježbanje -odmor za sebe.

Ali kad vidim cijelu situaciju,nisam siguran da će to ići brzo.

Šaljem ti neko pitanje na PM

Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Navike se stječu vježbom. Pa tako i radne. I sam imam problema s time, ali stvari idu na bolje.
Ako si besposličario godinama teško da možeš odmah raditi 10-12 sati dnevno, a zašto i bi uostalom. Većina poslova je na 8 sati, toliko može svaki psihički i fizički zdrav čovjek odraditi, ako se potrudi.
Zadaj si za početak male, realne i izazovne ciljeve.
I nemoj kriviti roditelje, mislim krivi ih slobodno, ali to ti neće riješiti problem.
Moraš im oprostiti što su bili ovakvi ili onakvi prema tebi isključivo radi sebe, jer ne možeš osloboditi sebe, ako ne oslobodiš njih.
Vjeruj mi, jer sam odrastao u totalno disfunkcionalnoj obitelji,otvoreno tvrdim da mi bilo bolje u bilokojoj ustanovi za nezbrinutu(zlostavljanu i zanemarenu) djecu nego tamo. Ali jbg. to je život. I ako se stalno žalimo i krivimo druge, ne rješavamo problem, a imamo moć riješiti svaki osobni problem, pogotovo ti jer vidim da imaš svijesti o svojem problemu. Priznati problem, to je prvi korak ka njegovom rješavanju. Nema razloga da ne nastaviš dalje.
Dobro,malo sam to loše rekao....nisi moji roditelji loši,nego su loše odgajali-po principu da mi omoguće trenutno nešto dobro,ali me nisu naučili suočiti se s životom...ali ok,što je tu je
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:54   #9
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
...
Sve se može. Činjenica je da se mozak može mijenjati u svakoj životnoj dobi - tzv. neuroplastičnost. Znači, da bi promijenio sebe, moraš doslovno promijeniti mozak i mentalni sklop. Kako? Upravo radom. I promjenom pristupa radu.

Pošto svaka promjena ponašanja iziskuje određeni rad, tj. energiju, moraš biti spreman uložiti istu. Što si stariji to se teže mijenjaš (odnosno proces je dugotrajniji). Ti si mlad, proces neće biti dugačak.

Najgluplji način je početi nešto raditi samo da bi radio. To ne vodi nigdje. Kad neka osoba, npr. krene učiti jezik po metodi A koja je loša, ostvarit će minimalni napredak u nekom X roku. Osoba će mislit da je neuspješna, glupa i k'o zna kakva. Ako ta ista osoba, u vremenskom roku X, pristupi učenju jezika po metodi B, te ostvari puno veći napredak, dobija daljnju motivaciju za učenjem i radom.

Ispravni plan i strategija su pola posla. Treba se baciti u istraživanje metodologije. Najteži je početak. Kad osoba svlada osnove (bilo čega), daljnje učenje i rad idu sami od sebe.

Ukoliko ti treba kakav detaljniji savjet, slobodno se javi na PP
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:41   #10
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post

Dobro,malo sam to loše rekao....nisi moji roditelji loši,nego su loše odgajali-po principu da mi omoguće trenutno nešto dobro,ali me nisu naučili suočiti se s životom...ali ok,što je tu je
Nisi ništa loše rekao. Naravno da nisu loši i da te vole, ali to ih ne opravdava zašto su te loše odgajali. I ti zbog toga sad imaš problem(e). Vjeruj mi da nisi jedini. Puno ljudi je upropastilo svoju djecu iako uistinu nisu loši ljudi.
Nemaš izbora nego sam se suočiti sa životom. A ako smatraš da ti je potrebno, i da ne možeš sam, možeš potražiti i stručnu pomoć.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:13   #11
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Ti donosi odluke u zivotu, ne dopustaj si da zivot kreira tvoj zivot umjesto tebe, ti imas kemijsku, ti pisi svoju pricu.. Ali pazi sta pises jer zivotne odluke su kao tinta kemijske, jednom kad napises vise se ne brise..
Ovo je nešto najpametnije što sam pročitao na ovom forumu u zadnjih nekoliko tjedana.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:56   #12
Pa ako niš drugo ne pomaže televizor pokloni a internet provajderu otkaži.

Možda i nakon toga opet ustanoviš da imaš problem sa tim da napraviš nešto korisno u danu ali ako te net toliko odvlači od stvarnosti možda bi trebao povući neke konkretne poteze.

Što se nekretnine i stambenog pitanja tiče pa nije isključeno ni da počneš bolje zarađivati ni da počneš stvarati nešto (kupovati/graditi/rentati) kad budeš u vezi.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 03:44   #13
U pitanju je motivacija - ako se ne skolujes full time, sposoban si odraditi bilo kakav posao, onda bi ti tvoji starci ucinili uslugu da te izbace iz stana/kuce. Na taj nacin motivirali bi te da barem napravis ono sto moras za platiti osnovne zivotne potrebe. Iz toga se mozda izrodi i motivacija za necim boljim. Tko zna.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 04:38   #14
Naravno da se mogu steci radne navike I odgovornost pogotovo kad imas 26 godina samo.
Ja imam puno vise godina od tebe pa se jos uviek tjeram da pratim calendar svakog dana I na poslu I privatno. Na poslu imam puno da ucim.. U slobodno vrijeme pomalo ucim strani jezik.. primjetila sam da me to odmara a to mi je dugogodisnja zelja.
Sve je na tebi. moras sebi naci nesto sto ce te motivisati I gurati naprijed.

PS. Budi blag prema sebi.. odredi koliko ces vremena izgubiti na nesto sto te opusta I pokusaj se drzati toga.. daj si cak I vise vremena nego sto trebas ali se kontrolisi.

Sto se tice odgovornosti najbolje ti je uciti iz tudjih gresaka... ali ako jedno napravis nesto pogresno nemoj drugi put. I opet nemoj sebi puno zamjerati...budi sebi prijatelj.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:35   #15
Ja sam imala jednu fazu u kojoj sam bila potpuno apatična. Nevjerovatno je kako brzo se to počne otimati kontroli.

Pomoglo mi je prakticiranje hobija, upisivanje kurseva što mi je stvaralo osjećaj da imam neku obavezu. Prvo kratkotrajnu, pa sam onda mic po mic sebi povećavala obim posla.

Završila sam na kraju praktično s osmosatnim obavezama tako da mi je prelazak na "pravi" posao lakše pao.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:19   #16
Radne navike i volja

Našao sam ovu temu,da ne otvaram drugu,pošto i sam imam problema s ovime.

Zanima me jel postoji koja metoda,da osoba s 25 to što brže i efikasnije svlada.

Ne bi rekao da nemam motivacije,nego je snaga volje za životom,za promjenom da mi bude bolje mala.

Jednostavno,uvijek nađem nešto drugo za raditi na tom jbn internetu i kad pogledam koliko vremena provedem,a ništa pametno ne učim...to je katastrofa.

Problem je što se nemogu koncentrirati na ono dobro,jer stalno mislim da ću nešto propustiti negdje...
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:13   #17
Potpuno te razumijem samo što ja nemam problem sa obavezama u početku sam imao ali me život natjerao da promijenim mišljenje, pritisak staraca i onda kad shvatiš da nije dobro biti podstanar opet se vraćaš starcima itd... tako je meni bilo i nakon 2-3 godine sam se privikao na rad moj jedini problem je što ne radim ono što volim i onda posao radim samo da ga odradim i zato ne želim napredovati, kada dođem do faze u nekoj firmi da dobijem promaknuće ja tada dam otkaz i idem dalje ne mogu cijeli život raditi u istoj firmi, gledati iste face ja bi poludio. Još nisam otkrio što volim jer ne volim ništa i sve mi brzo dosadi, najviše koliko sam radio u jednoj firmi je bilo godinu dana i ja se divim kad mi netko kaže da 20 ili 30 godina radi u istoj firmi, taj ili ima živce kao led ili je poludio ili shvatio da on ne zaslužuje bolje pa prihvatio biti to što mu je nametnuto ili je to posao njegovih snova. Ja ću radije promjeniti milijun firmi kad već moram raditi nego se skrasiti u jednoj pa makar i kao šef jer džaba meni plaća ne znam kolika ako ja svako jutro idem nesretan na posao i kajem se jer radim ono što ne volim, onda mi je bolje svugdje po malo pa ono možda jednog dana i pronađem neki posao za koji ću reći e tu se vidim dugo vremena. Moja preporuka na kraju svega ti je da odeš iz ove banane od države, npr Švedska ili Nizozemska to su dragulji ja sam bio kratko vrijeme i mogu reći da smo mi prčija za njih, ako želiš normalan život i posao bježi iz RH i ja razmišljam o odlasku već par mjeseci no imam neke stvari za riješiti. Svugdje je bolje nego ovdije HR je totalna banana.
__________________
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.
DrGordonFreeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:48   #18
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao da nemam motivacije,nego je snaga volje za životom,za promjenom da mi bude bolje mala.

Jednostavno,uvijek nađem nešto drugo za raditi na tom jbn internetu i kad pogledam koliko vremena provedem,a ništa pametno ne učim...to je katastrofa.

Problem je što se nemogu koncentrirati na ono dobro,jer stalno mislim da ću nešto propustiti negdje...
Ja živim točno u tom problemu vec nekih 3 godine, svakodnevno radim nesto sto mi od početka nije bas po volji (a na tome sam zavrsio zbog vlastitog zajeba,jer neznam slusat samog sebe nego druge...barem onda kad bi trebao,a opet kad netrebam onda slusam ....kao da se ocu namjerno zajebat) i uglavnom svo to vrijeme prodajem sam sebi pricu da cu se pokupit i otici negdje radit nesto drugo, pa ako to nece biti sto sam trazio ici cu dalje dok ne nađem nesto s cim bi se zadovoljio.
A realnost je da sam i dalje na istom mjestu, cijeli dan radim taj posao koji me ne upotpunjuje, ne zadovoljava, pa to pokusavam nekako upotpuniti poslije posla s raznim stvarima koje radim u to 3- 4 satno slobodno dnevno vrijeme.... čas bi počeo učit jezik c# pa me onda privuce java, onda pocnem crtat u photoshopu ili u 10 drugih programa il skechat po nekakvim videozapisima, pa pocnem sa filatelijom, pa krenem citat neku knjigu (ponekad i zavrsim), pa pocnem sa vjezbama,.... razbacam se na milijun stvari,a niti jednu ne dovrsim niti se ne zadrzim dulje od max 2-3 tjedna(vecinom manje), a od toga sam onda i jos vise zivcan,a o drustvu pa da niti ne pricam,jer prkosim onoj izreci da je covjek drustveno bice.
Pozitivna strana je da sam stekao neke radne navike...

https://www.ted.com/talks/emilie_wap...lling#t-731016
(ovdje ima i titlove na hrvatskom)

Danas sam pronašao taj jedan video... nezz vise uopce kako sam ga planirao ukomponirati ovdje (jer ovo sastavljam 1,5h...nemam rijeci)... al mi je zbilja uveo neku pozitivu jer sam se poistovjetio s time...(pogledajte)
__________________
“If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself.”
modrobradiLisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:51   #19
a da probas dali si sposoban upravo za suprotno ..?

probaj uzgojiti ljenost .. nerad i neodgovornost

siguran sam da ces tako lakse i prakticnije spoznati iskonski izvor pitanja, temelj problematike!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:26   #20
A ste vidli ove pjevace tipa Tom Jones, Julio Iglesias, pa cak i Al Bano...ekipa ima oko 70ak godina..a izgledaju osjetno mlaðe, izgledaju osjetno aktivnije...znaci ekipa uziva...mislim da unjetnost, a narocito glazbena moźe donjeti veliko zadovoljstvo
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.