Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 20:03   #241
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Vau, odličan post
Što je najbolje ta aplikacija je totalno beskorisna (print screen) s obzirom na to za što se predstavlja i neke stvari mi uopće nisu bile jasne, ali nakon ovog tvog posta puno toga mi je sada jasnije što se tiče start-up "scene".
da samo što snapchat kompanija više nije samo ta app , imaju još u izradi dosta hardware-a i tko zna kako ce to sve proci
loky4i4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 04:37   #242
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
organizacija i shvaćanje rada kao takvoga po (IT) kompanijama je naprosto takva. Ne radi se o konkretnoj osobi. Radi se o prevladavajućem principu kojega ne vidim kako nadvladati na način kojega navodiš..
Za riješenje tog pitanja mislim da nije dobar potez čak niti odlazak u inozemstvo.

Ja nisam vidio (osim blue collar šljakera po proizvodnim halama ili skladištima) uredske radnike koji su toliko submisivni kao IT radnici. To je perverzno gledati i snimati reakcije IT-evaca na pritiske...oni vole pritisak i preuzimanje tuđih govana spuštene glave, bez da reagiraju.
Uostalom, o čemu pričamo...developerima je zadnjih 10-ak godina uveden nekakav nonsens agile/scrum sistem...koji nije ništa drugo nego teško zastrašivanje i svakodnevno natjeravanje, brutalnije nego nekad ekipe na pokretnoj traci u fabrikama.

S obzirom na sve što znam o IT-u/STEM-u u Hrvatskoj (pa i šire), nisam siguran da bi ikome preporučio da uđe u to područje.
Rjesenje je radit svojim tempom


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:15   #243
Quote:
loky4i4 kaže: Pogledaj post
da samo što snapchat kompanija više nije samo ta app , imaju još u izradi dosta hardware-a i tko zna kako ce to sve proci
Znamo kako će proći. Insideri će napumpati dionicu i dalje ih nije briga, prelaze na novi plijen. A osnivači više brinu o partijima nego o nekakvoj strategiji, ipak oni nisu Page i Brin iz Googlea. Svi znamo primjer Twittera gdje su svi mislili da osnivači imaju neku viziju i plan a oni su samo gledali da čim više zarade, a u toj pohlepi su izbacili prave osnivače koji su imali kreativnosti. Zato je Twitter otišao u bananu, bilo je to sasvim predvidljvo. Danas za Twitter kažu da je to Friendster koji čeka svoj Facebook

A evo i Snapchat je u par dana pao 40%, povlašteni insideri i subscriber banke su zaradili i prodali (znam jednog vrlo upućenog koji je prodao skoro odmah, na vrhu i zaradio 30% u par dana). Dalje ih nije briga, ostavili su dio unutra pa ako i padne neće im biti velika šteta. IPO tech dionice je najbolji mogući način zarade na brzinu, naravno tko ima pristup i tko smije odmah prodati.

Razmišljati o hardwareu je dugoročno, ekipa tamo nema toliko dugoročni opseg razmišljanja.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:45   #244
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post

1) a = 10;
2) b = 20;
3) a = b;

koliko je a i koliko je b.

Testirajte se, naravno za programere to nije problem ali za početnike očito jest. Zato je bolje da profesionalci ne daju ovdje javno odgovor, neka ostane znatiželjnima da se testiraju.
Za one koji ne kuze...

Za "normalnog" covjeka odgovori su:
1) a = 10
2) b = 20
3) netocno

igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:55   #245
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Već ovaj najjednostavni logički test pokazuje da li netko ima smisla za postati dobar programer (samo 20% ih zna riješiti na početku IT studija):

a = 10;
b = 20;
a = b;

koliko je a i koliko je b.

Testirajte se, naravno za programere to nije problem ali za početnike očito jest. Zato je bolje da profesionalci ne daju ovdje javno odgovor, neka ostane znatiželjnima da se testiraju.
Prilično glup logički test, ne znam zašto bi ga uopće itko riješio točno ne znajući logiku programiranja. Želiš da netko na nešto što zdravorazumski ne valja upotrijebi logiku programiranja koju ne zna jer se s njom još nije imao prilike susresti.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 02:31   #246
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Prilično glup logički test, ne znam zašto bi ga uopće itko riješio točno ne znajući logiku programiranja. Želiš da netko na nešto što zdravorazumski ne valja upotrijebi logiku programiranja koju ne zna jer se s njom još nije imao prilike susresti.
Ovaj test se prezentira brucošima na početku prve godine američkih IT sveučilišta. Ne znam osobno ali kažu da već desetljeće nepogrešivo pokazuje tko ima smisla nastaviti u programerskom smjeru a tko će izgubili vrijeme.

Točno je da se pokazuje onima bez iskustva programiranja ali psiholozi kažu da ljudi sa smislom imaju na neki način logičku intuiciju. Takvih je tamo 10-15% od svih upisanih na prvoj godini. Drugima ouzbiljno savjetuju da promijene smjer ili struku
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 03:01   #247
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ovaj test se prezentira brucošima na početku prve godine američkih IT sveučilišta. Ne znam osobno ali kažu da već desetljeće nepogrešivo pokazuje tko ima smisla nastaviti u programerskom smjeru a tko će izgubili vrijeme.

Točno je da se pokazuje onima bez iskustva programiranja ali psiholozi kažu da ljudi sa smislom imaju na neki način logičku intuiciju. Takvih je tamo 10-15% od svih upisanih na prvoj godini. Drugima ouzbiljno savjetuju da promijene smjer ili struku
Pa ako ne gledam to iz perspektive da znam o čemu se radi, ne znam zašto bi mi logički bilo da se desna varijabla prepisuje u lijevu, logički bih to gledao kao jednakost koja ne stoji.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 23:22   #248
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Pa ako ne gledam to iz perspektive da znam o čemu se radi, ne znam zašto bi mi logički bilo da se desna varijabla prepisuje u lijevu, logički bih to gledao kao jednakost koja ne stoji.
Naravno. Matematički i logički je to besmislica. Ali u IT kontekstu postaje valjda smisleno.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:18   #249
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovo nezasluženo mi je totalna glupost.

Ako ja zaradim 100 milijardi i odlučim da je tvoje govno vrijedno 10 milijardi i kupim ga za te pare, onda možemo govoriti o nezasluženom.

Ali, kad netko nešto napravi, a druga firma, koja odgovara dioničarima/vlasnicima, koristi sredstva koja je sama zaradila, da to nešto kupi, onda je to uglavnom zasluženo. Sad, je li u pitanju realna vrijednost 10 milijardi ili 30, praktički nebitno, to je već stvar procjene, ali mislim da će ta firma sama morati prihodima dokazati da toliko vrijedi.

Recimo, ljudi su procjenili, kao i mnoge kompanije, da se treba utući tolika i tolika lova u to.

E sad, taj zlatni rudnik u USA, nije prirodno rudno bogatstvo, nego je to netko nečim stvorio. To što taj netko u Hrvatskoj nema šanse to stvoriti, nije problem USA ili sličnih država.
Nije to bas tako jednostavno, pogotovo ako govorimo o VC-u. Radi se o tome da je jaaaaako puno novca u opticaju. VC firme dobivaju milijrde dolara koje negdje moraju investirati. Zbog toga se kupuje sve i svasta, samo kako bi se novac plasirao i kako bi se doznacila neka knjigovotstvena vrijednost. Da ne spominjem kako tu cesto ima i kriminala, recimo VC novcem investitora kupi neki startup i onda mu ex-vlasnici startupa isplate proviziju. Vrijednost startupa se odredjuje kroz intrinsic-value, a to je cesto stvar vrlo grube procjene. Cesto se manje radi o nekoj zasluzenoj vrijednosti nego vise o cinjenici da jako puno kapitala cega da ga se plasira. I naravno ovisi o networkingu.

Jel nesto zasluzeno ili nezasluzeno je vise stvar filozofije, ali IT je definitivno u ogromnom balonu, ali je manje vise i sve ostalo.

Sto se same teme tice, kao sto netko rece, nije svatko za sve i ne treba svakog gurat u nesto za sto nije talentiran. Drustvu bi bilo bolje da svakom pojedincu omoguci da zivi od stvari za koju je talentiran, radilo se o talentu zahaiko poeziju, ili o talentu za nuklearnu fiziku. Treba dobro iskoristit ljudske potencijale, vodeci racuna o socijalnoj pravdi. I svi cemo bit sretni
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:40   #250
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Rjesenje je radit svojim tempom
yeah right..


a otkaz?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:22   #251
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Nije to bas tako jednostavno, pogotovo ako govorimo o VC-u. Radi se o tome da je jaaaaako puno novca u opticaju. VC firme dobivaju milijrde dolara koje negdje moraju investirati. Zbog toga se kupuje sve i svasta, samo kako bi se novac plasirao i kako bi se doznacila neka knjigovotstvena vrijednost. Da ne spominjem kako tu cesto ima i kriminala, recimo VC novcem investitora kupi neki startup i onda mu ex-vlasnici startupa isplate proviziju. Vrijednost startupa se odredjuje kroz intrinsic-value, a to je cesto stvar vrlo grube procjene. Cesto se manje radi o nekoj zasluzenoj vrijednosti nego vise o cinjenici da jako puno kapitala cega da ga se plasira. I naravno ovisi o networkingu.

Jel nesto zasluzeno ili nezasluzeno je vise stvar filozofije, ali IT je definitivno u ogromnom balonu, ali je manje vise i sve ostalo.

Sto se same teme tice, kao sto netko rece, nije svatko za sve i ne treba svakog gurat u nesto za sto nije talentiran. Drustvu bi bilo bolje da svakom pojedincu omoguci da zivi od stvari za koju je talentiran, radilo se o talentu zahaiko poeziju, ili o talentu za nuklearnu fiziku. Treba dobro iskoristit ljudske potencijale, vodeci racuna o socijalnoj pravdi. I svi cemo bit sretni
Ne bi ja o socijalnoj pravdi, ali u ostalom se slažem, što opet govori da se ti uglavnom slažeš sa mnom.

Pa pobogu, netko mora biti pekar ili konobar, no ne možeš očekivati da imaš 500 konobara u gradu od 30 000 stanovnika, koji cijelu godinu žive od javnog sektora, knjigovođa i cca 1000 obrtnika koji zapošljavaju sebe i eventualno do 2 zaposlena sa strane. To jednostavno ne ide.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 16:30   #252
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ne bi ja o socijalnoj pravdi, ali u ostalom se slažem, što opet govori da se ti uglavnom slažeš sa mnom.

Pa pobogu, netko mora biti pekar ili konobar, no ne možeš očekivati da imaš 500 konobara u gradu od 30 000 stanovnika, koji cijelu godinu žive od javnog sektora, knjigovođa i cca 1000 obrtnika koji zapošljavaju sebe i eventualno do 2 zaposlena sa strane. To jednostavno ne ide.
Lijepo da se slazemo .

No kad govorim o socijalnoj pravdi govorim o nekom balansu koji uzima u obzir upravo to da ne moze/treba svatko biti programer, ali isto tako i nudi neku alternativu za dostojanstveno prezivljavanje.

A tema koja je trenutno aktualna je kakvi ce uopce poslovi postojat za 30 godina, i koliko ce uopce radnih mjesta biti. Zato tvrdim da je socijalni sustav izuzetno bitan buduci ne vjerujem da ce biti mjesta za sve.
Uostalom, mozda ce tvoje ili moje dijete imati talent za nesto sto u ovom trenutku nije na cijeni, ali to ne znaci da takvi ljudi trebaju biti beskucnici. Zao mi je kad vidim da moji kolege ITjevci cesto s visoka gledaju na ove sto su studirali filozofiju ili umjetnost i ismijavaju odabir njihovg zivotnog puta te se hvale time kako su lako nasli posao i kako dobro zaradjuju.
Ukoliko zelimo biti nesto drugo no robovi, onda moramo dopustati slobodu u svim segmentima drustva. Od Chomskog do Mozarta, od Ghandija do Bruce Springsteena. Pojedinac moze dati doprinos covjecanstvu na jako puno nacina i to treba poticati. Ja sam spreman prihvatiti socijalan sustav koji mene opterecuje kako bi financirao i ove koji mozda nisu toliko komercijalno isplativi, ali ipak daju nekakav doprinos drutvu. Na to mislim pod "socijalna pravda".

Da, sa 500 konobara u gradu od 30.000 stanovnika ces naravno imati problem, ali to je simptom a ne uzrok. Uzrok je sasvim drugi. Ti sto su postali konobari supostali konobari vjerojatno zato sto nisu uspjeli neki drugi nacin da prezive od svojih sklonosti. A ljudi su dovoljno sarenoliki da imaju vrlo razlicite sklonosti. Medju tih 500 konobara ces naci ljude talentirane sa sjecu drva, za ciscenje ulice, za odrzavanje vrta, za masazu... ali boje se da ce u tim bransama jos teze prezivjeti nego kao konobari. I zato postaju konobari.

Ja svejedno smatram da ce glavni problem biti taj sto nece biti dovoljno posla za sve. I bit ce tako svejedno jesi li ITjevac ili konobar, jer svijet ne moze podnjeti ni 99% ITjevaca, tim prije sto su mnogi postali ITjevci na silu, bez talenta (talent je u necem drugom).
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 16:34   #253
Problem je što od tih 500 konobara, imaš 490 njih koji su uglavnom trgovci, ekonomisti, komercijalisti ili nešto peto. Konobari opet, s druge strane, rade na bauštelama ili nešto treće. Totalna ludnica.

Nećemo o mojoj djeci, o tome kad dođu na red, dotad se nadam nekom biznisu, gdje će novac raditi za mene i za njih, a oni poslije imaju izbora hoće li biti ekscentrici koji će raditi performanse na cesti ili biti arhitekti, meni svejedno, samo neka su sretni.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:59   #254
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Lijepo da se slazemo .

No kad govorim o socijalnoj pravdi govorim o nekom balansu koji uzima u obzir upravo to da ne moze/treba svatko biti programer, ali isto tako i nudi neku alternativu za dostojanstveno prezivljavanje.

A tema koja je trenutno aktualna je kakvi ce uopce poslovi postojat za 30 godina, i koliko ce uopce radnih mjesta biti. Zato tvrdim da je socijalni sustav izuzetno bitan buduci ne vjerujem da ce biti mjesta za sve.
Uostalom, mozda ce tvoje ili moje dijete imati talent za nesto sto u ovom trenutku nije na cijeni, ali to ne znaci da takvi ljudi trebaju biti beskucnici. Zao mi je kad vidim da moji kolege ITjevci cesto s visoka gledaju na ove sto su studirali filozofiju ili umjetnost i ismijavaju odabir njihovg zivotnog puta te se hvale time kako su lako nasli posao i kako dobro zaradjuju.
Poželjne socijalne pravde za sve koju ti ispravno zagovaraš neće biti bez povratka u neki vid hibridnog socijalizma, čemu se većina ljudi opire. Taj antagonizam između protivnika i pristaša će potrajarti sve dok ih stvarnost ne razoruža a to će biti prilično skoro.

Sasvim je realno da će velik broj radnih mjesta nestati i neće biti zamijenjeni novim. Zato treba na vrijeme razmišljati o uvođenju garantiranog dohotka i drugim mjerama, o čemu razmišljaju čak i Amerikanci. Naravno ne zbog altruizma nego zbog vlastite ugrožene kože.

I tako ćemo se eto vratiti u vid okolnostima nametnutog socijalizma ako ćemo htjeti preživjeti. Imali smo vemena razmisliti i dobrovoljno u kapitalizam ugraditi dobre dijelove socijalizma. Ali to je nemoguće jer ljudi su često bahati, neosjetljivi i nesmotreni kada im dobro ide što najbolje pokazuje ponašanje tvojih IT-jevaca. Jedini način da ljudi prihvate nešto bolje je da velikoj većini bude puno lošije, a to opet generira probisvijete koji iskorištavaju entuzijaste i idealiste. I tako se svijet vrti u krug. U takvoj konstelaciji opće neosjetljivosti i nesolidarnosti najvažnije je pobrinuti se za sebe i svoje najbliže, otprilike kao blaža verzija filma Mad Max.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:05   #255
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nećemo o mojoj djeci, o tome kad dođu na red, dotad se nadam nekom biznisu, gdje će novac raditi za mene i za njih, a oni poslije imaju izbora hoće li biti ekscentrici koji će raditi performanse na cesti ili biti arhitekti, meni svejedno, samo neka su sretni.
I to tvoje rentijerstvo (lova bez da radis) i nasljedjivanje privilegija ima neki svoj plafon. Zato govorim o balansu kojeg moramo uspostaviti ako zelimo dugorocnu stabilnost. Predvidjam da ce glavni izazov za slijedecih 30tak godina biti upravo ta raspodjela bogatstva jer ce ona odlucivati u kojem smjeru ce se svijet kretati, odnosno koliko ce biti sokova i revolucija. STEM poslovi ce se vec popuniti, za to ne brinem. Brinem za one manje sretne, ili s talentima u manje popularnim podrucjima.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:13   #256
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
I to tvoje rentijerstvo (lova bez da radis) i nasljedjivanje privilegija ima neki svoj plafon. Zato govorim o balansu kojeg moramo uspostaviti ako zelimo dugorocnu stabilnost. Predvidjam da ce glavni izazov za slijedecih 30tak godina biti upravo ta raspodjela bogatstva jer ce ona odlucivati u kojem smjeru ce se svijet kretati, odnosno koliko ce biti sokova i revolucija. STEM poslovi ce se vec popuniti, za to ne brinem. Brinem za one manje sretne, ili s talentima u manje popularnim podrucjima.
Ma jok, nikakvo rentijerstvo.

Investiranje i poduzetništvo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:34   #257
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ma jok, nikakvo rentijerstvo.

Investiranje i poduzetništvo.
Aludirao sam na "gdje će novac raditi za mene i za njih". Ali nije bitno, bitno je da i nasi klinci mogu jedan dan bit na konju, drugi dan im sve nacionalizirali i konfiscirali ili unistili u ratu i treba pocet ispocetka (to zadesi svaku drugu generaciju). Proslost nam govori da se privilegije zapravo vrlo tesko i rijetko nasljedjuju kroz vise generacija tako da se nitko ne bi trebao puno pouzdat u to da ce osigurat svojih nekoliok generacija. To znaju i Buffet i Gates, najbolja zastita takvih je investirati u drustvo a manje u sebe. Kao sto kolega rece, taj altruizam je zapravo oblik egoizma (pozitivnog).

Point ovoga sto pisem je da se fiksiranjem na "poslove buducnosti" premalo bavimo pitanjem drustva u buducnosti, kao da ne vidimo big picture. Djeca se previse odgajaju da budu "poduzetnici" a premalo da budu ljudi.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:55   #258
A je ga mudruješ... moji su ti ljudi, pa šta imaju od toga? Bez brata i mene, bili bi gladni, a djed bi bio mrtav već par godina, baka se ne bi mogla liječiti normalno.

Kakvi ljudi, je li se to jede? Ja sam čovjek, ali sam realan i svjestan da ne mogu spasiti svijet.

Ulaganje u što? Kakvo društvo? Pa nemam ja par stotina milijardi o kojem kurčevom ulaganju ti pričaš?

Pročitaj malo o postotcima bogataša, preko 90% bogataša su 3 ili više generacijski bogataši.

Šta mogu osigurati? Lakši start djeci i to je to, kad odem 2 metra pod zemlju, to je to, ja dalje ne mogu napraviti, ali ne bi volio gledati svoje klince i unuke da prolaze ono što sam ja morao.

Tebi je sve bajno i krasno, ti ulaži u vrtiće, škole, bolnice, ja neću. Jer niti znam u kojem će vrtiću, školi, moje dijete biti, niti znam koja bolnica mi treba pomoći, a kad treba, platit ću uslugu koju trebam i to je to. To je nešto loše?

A to kasnije, za 50 godina, kad bi, eto, svi trebali ležati po tvome, i dobijati neki garantirani dohodak, to je super. Ali eto, kad bi ja to htio svojoj obitelji, to ne valja, to je sranje.

Jedno je ležanje, drugo je upravljanje. Ti si ono poduzetnik?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:33   #259
coek je coeku faraon.

interesantno kako ne vidite da zidjate grobnicu, i jedan i drugi. pravi nacin je sve sjebat, apsolutno sve i kupit si jahtu i na karibe karat manekenke i smrkat koku. zivot nema smisla. jos kao ovaj STEM, to bi moja djeca trebala da se smaraju s tim i da sutra rade za neku budalu ludu od koke ? pa zasto bi ja to svojoj djeci napravio ? tako da, sve sjebat. uzet sve sebi. sve odjebat. maximum HC. samo lopovi proslijedjuju svoje gene dalje. ucite djecu da kradu, od malih nogu, da manipulraju, da lazu da varaju, da ubijaju bez milosti. pokazite im velebne piramide starih faraona i u duhu STEMa tjerajte ih da racunaju koliko kostiju je sahranjeno skupa sa glavnim bajom. nek ne mogu spavat nocu od uzasa. to ce im sigurno pomoc u zivotu a ne tamo neki streberaj i fachidiotluk.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:56   #260
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pročitaj malo o postotcima bogataša, preko 90% bogataša su 3 ili više generacijski bogataši.

Tebi je sve bajno i krasno, ti ulaži u vrtiće, škole, bolnice, ja neću. Jer niti znam u kojem će vrtiću, školi, moje dijete biti, niti znam koja bolnica mi treba pomoći, a kad treba, platit ću uslugu koju trebam i to je to. To je nešto loše?

A to kasnije, za 50 godina, kad bi, eto, svi trebali ležati po tvome, i dobijati neki garantirani dohodak, to je super. Ali eto, kad bi ja to htio svojoj obitelji, to ne valja, to je sranje.
Ma Rockeru govorim opcenito, pusti sebe.
Tko je govorio o garantiranom dohotku? Ja nisam. Govorim o tome da ako ne zelimo da se sustav urusi, moramo voditi racuna i o onima koji nisu rodjeni pod sretnom zvijezdom, jer takvih je sve vise i vise. To je sve sto sam zelio reci, ti iz toga razvio neki monolog o sebi, uopce nije bilo potrebno.
I logicno je da nismo svi isti, ti slobodno gledaj samo na sebe i na svoju djecu, ja cu gledati da pomognem i drugima, pomagati i donirati.

I ne znam otkud ti ovo da je 90% bogatasa 3 ili vise generacije. Pa ako je 62 posto americkih milijardera self-made, kako ih onda moze 90% biti kroz 3 ili vise generacija?!?! I van amerike je taj postotak ne 62% nego ako se dobro sjecam preko 90%. Vidi ovo kod nas, svaka druga-treca generacija ima rat, nacionalizacije, otimacine...

Naravno da svatko moze odgajati djecu na egoistican nacin, ja samo konstatiram da bi nam svima bilo bolje kad bi bili solidarniji. Mozda to nije u vecini ljudi, mozda je prirodno da nismo solidarni, ali onda i jesmo osudjeni na propast. Bilo sa STEMom ili bez njega.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.