Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2006., 23:36   #21
Pa ima toga još, Spittelberg za Božić je zakon, isto Freyung
Bermuda-Dreieck... itd., osim toga ne mora biti Grinzing, bolje je Neustift, Sievering, Stammersdorf i te lokacije izvan turističke dometi
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 09:44   #22
Quote:
German kaže:
Dan i pol do dva je malo, skoncentriraj se na razgledavanje grada (Centar, dvorac Schönnbrunn) itd...
znam da je premalo, ali neplanirano je uletilo i tih dan i pol zelim sto bolje iskoristiti! sutra ujutro gibam i nemam vremena se ni informirati

Quote:
German kaže:
Pa malo umjetnosti (MQ i Albertina) i malo zabave (Grinzing ili Prater, ovisno kaj ti više paše)
kaj je to sve, znam jedino za prater
btv koliko je upad u prater?
gdje se parkirati u becu po pristojnoj cijeli (ili besplatno)
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 17:33   #23
Odlučila sam se za advenat u Beču 2 dana i dvoumim se između dvije putničke agencije, generalturista i integrala...generalturist je malo skuplji, ali mi se čini bolji raspored putovanja, ali mi je djelatnica u generalu rekla da je hotel na dvodnevnim putovanjima van grada...a u integralu u gradu...kolko je to bitno..neznam...pa me zanima jel netko putovao bilo kojom od ovih dvije agencije pa da mi kaže neka svoja iskustva i što bi bilo bolje...Hvala!
sonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 15:49   #24
Bec here I come!!!
Dolazim u petak i moze me se vidjeti u Aux gazelles oko ponoci, prije toga u obaveznom Lutzu i na nekoj finoj vecerici, mozda grcki, vidjet cu
Sigmunde-preporuka za neki dobar restoran, da je fina hrana i da su cijene OK? Inace cu opet zavrsit u Zentimeter-u
__________________
wannabe me
wannabe me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:25   #25
Quote:
snjoxi kaže:
znam da je premalo, ali neplanirano je uletilo i tih dan i pol zelim sto bolje iskoristiti! sutra ujutro gibam i nemam vremena se ni informirati



kaj je to sve, znam jedino za prater
btv koliko je upad u prater?
gdje se parkirati u becu po pristojnoj cijeli (ili besplatno)

ma glupost, Prater usljiva i depresivna rupa po zimi/jeseni.
zaboravi to.

si vec bila?

MQ ti je super za proshetati, u Kunstforumu je super izlozba Chagalla, dosta ti je vura za ono glavno.
otidji s U6 do Milleniumtowera i onda prek na dunavski Kai, malo se proshetati, da vidish kak se ljepo da urediti rijeka u gradu..prek ti je Donau-Insel..

a sad vidim da si vec bila trebala iti..mogla si me prije pitati.
od MQ se spustish dolje do Ringa, i onda moresh u centar proshetati, ili do Karlsplaca..

must see je i obnovljena Otto Wagner Kirche am Steinhof, koja je izvan grada na bregu, al vozi bus gore, 15~20 minut ti treba iz centra - Bus 48A.

Palmenhaus na Ringu, v Burgartenu ima nice prostor.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:27   #26
Quote:
sonne kaže:
Odlučila sam se za advenat u Beču 2 dana i dvoumim se između dvije putničke agencije, generalturista i integrala...generalturist je malo skuplji, ali mi se čini bolji raspored putovanja, ali mi je djelatnica u generalu rekla da je hotel na dvodnevnim putovanjima van grada...a u integralu u gradu...kolko je to bitno..neznam...pa me zanima jel netko putovao bilo kojom od ovih dvije agencije pa da mi kaže neka svoja iskustva i što bi bilo bolje...Hvala!
zakaj idesh s putnickom agencijom? kartu grada v ruke i idemo!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 09:53   #27
cao ljudi! Evo malo citam sta pisete o bechu!!

I zapeo mi ovaj aux gazelles za oko!

Iako zivim vec 14 godina u bechu (sad mi je 20 ) i izlazim redovito van jos nikad nisam bio u tom aux gazelles!!
Pa neka mi malo oni koji zalaze u te krajeve napisu kako je to tamo!!
Mozda skoknem tamo koji put!
A inace izlazim uglavnom u prvom (Passage, Volksgarten, Bermuda Dreieck (ovaj novi gnadenlos je odlican) i dok se iz meni nepoznatih razloga zatvorijo sam bio redovno i u La Vie-u!! Tu i tamo jos idem u U4 i Nachtschicht DX u Soulclub!! Soulclub u Schichtu je sasvim ok, onaj disco je katastrofa a rockbar je isto ok!!
Ekipa su mi samo austrijanci i jos nikad nisam sreo nekog hrvata ili hrvaticu vani!! Neznam mozda nemam srece!!

A u onaj 16 ne izlazim onaj dzir cafe ex, bluedays, palazzo i slicno!!!
A nisam bas siguran da bi i tamo nasao nekog pravog hrvata ili hrvaticu !



Eto toliko o meni....
shvabo_bech is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 11:34   #28
...joooooj, Bech toliko ga volim da razmisljam da, kako nemam novaca za vise ove godine ( ), skoknem samo na jedan dan, cisto se malo prosetati, popiti kavicu i vratiti se doma... ali nisam sigurna koliko se to isplati, jer jedan dan nije dovoljan ni za setnju po ZG-u...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 12:16   #29
Quote:
shvabo_bech kaže:
cao ljudi! Evo malo citam sta pisete o bechu!!

I zapeo mi ovaj aux gazelles za oko!

Iako zivim vec 14 godina u bechu (sad mi je 20 ) i izlazim redovito van jos nikad nisam bio u tom aux gazelles!!
Pa neka mi malo oni koji zalaze u te krajeve napisu kako je to tamo!!
Mozda skoknem tamo koji put!
A inace izlazim uglavnom u prvom (passage , Volksgarten, Bermuda Dreieck (ovaj novi gnadenlos je odlican) i dok se iz meni nepoznatih razloga zatvorijo sam bio redovno i u La Vie-u!! Tu i tamo jos idem u U4 i Nachtschicht DX u Soulclub!! Soulclub u Schichtu je sasvim ok, onaj disco je katastrofa a rockbar je isto ok!!
Ekipa su mi samo austrijanci i jos nikad nisam sreo nekog hrvata ili hrvaticu vani!! Neznam mozda nemam srece!!

A u onaj 16 ne izlazim onaj dzir cafe ex, bluedays, palazzo i slicno!!!
A nisam bas siguran da bi i tamo nasao nekog pravog hrvata ili hrvaticu !



Eto toliko o meni....


Ne moras ici u 16.ti da bi sreo hrvate i hrvatice. Imas i u Aux gazelles svako malo balkan parti Tu ako dodjes sigurno ces sreti nekoga iz hrvatske .

S obzirom gdje si nabrojao da izlazis vjerujem da bi ti se i Aux gazelles svidio, iako meni i nije bas nesto, nije moj djir.


Ja recimo nikada nisam bila u U4, cak ni neznam gdje se tacno nalazi. Ali ja sam u becu tek tri godine, stignem jos otici
Tournez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 12:21   #30
Quote:
xavierkat kaže:
...joooooj, Bech toliko ga volim da razmisljam da, kako nemam novaca za vise ove godine ( ), skoknem samo na jedan dan, cisto se malo prosetati, popiti kavicu i vratiti se doma... ali nisam sigurna koliko se to isplati, jer jedan dan nije dovoljan ni za setnju po ZG-u...

Imas svako vece u 11 sa kolodvora bus za bec, ovdje stignes oko 6 ujutro. Za nazad ti autobus krece oko 5-6 popodne. Dovolno za setnjicu i kaficu . Mislim da je povratna karta oko 50ak eura, ali u to nisam sigurna.
Tournez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 13:08   #31
Quote:
jimmy jazz kaže:
zakaj idesh s putnickom agencijom? kartu grada v ruke i idemo!
I ja velim... , a eto prvo ću probat sa agencijom, a drugi puta ˝kartu grada v ruke i idemo˝... Hvala na savjetu jimmy jazz!
sonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 13:27   #32
Quote:
Tournez kaže:
Imas svako vece u 11 sa kolodvora bus za bec, ovdje stignes oko 6 ujutro. Za nazad ti autobus krece oko 5-6 popodne. Dovolno za setnjicu i kaficu . Mislim da je povratna karta oko 50ak eura, ali u to nisam sigurna.
...hvala svakako provjerim, pa se, nadam se, i zaletim koji dan
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:25   #33
Quote:
Tournez kaže:
Ne moras ici u 16.ti da bi sreo hrvate i hrvatice. Imas i u Aux gazelles svako malo balkan parti Tu ako dodjes sigurno ces sreti nekoga iz hrvatske .

S obzirom gdje si nabrojao da izlazis vjerujem da bi ti se i Aux gazelles svidio, iako meni i nije bas nesto, nije moj djir.


Ja recimo nikada nisam bila u U4, cak ni neznam gdje se tacno nalazi. Ali ja sam u becu tek tri godine, stignem jos otici

aha hvala!!! Pa mozda se i zaletim tamo!! Nezna´m sta ce ekipa rec kad kazem da bi na BALKAN party!!!

A po cemu ti se nije svidio??
Sta je tvoj dzir??

U4 isto jos nisam izasao vikendom!!
Tako da neznam kako je vikendom tamo ali utorkom je ludnica!!!

Velis da si 3 godine tu!! Sta studiras ili radis ili...??? Ako se smije znat!!!
shvabo_bech is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:29   #34
jedno pitanje. Moja majka odlazi u beć na 3 dana pa me je pitala kaj da tam sve posijeti.
Ulgavnom pojma nisam imao kaj da joj kažem.
Ima program (to je prek generalturista)
Hotel je u Mariahilferstrasse (neznam koji i gdje jer bo je to duga ulica). U biti neznam kaj bi joj preporučio kaj da vidi. Više manje to je sve kaj je bitno u beću. Jesti se može jeftino u onim restoranima kraj riblje tržnice odmah malo niže istočnije od hilferice...

dan 1 1. dan / petak - ZAGREB - BEČ Polazak autobusom iz Zagreba u 7 sati s Autobusnog kolodvora (peroni 502 do 506). Vožnja Slovenijom i Austrijom do BEČA. Po dolasku, panoramska vožnja Bečom i Ringom: PALAČA BELVEDERE – KARLOV TRG I CRKVA – DRŽAVNA OPERA – PARLAMENT – GRADSKO KAZALIŠTE – SVEUČILIŠTE – BURZA – MINISTARSTVA – PRATER – UNO CITY. Smještaj u hotel i kraći odmor. Odlazak do Stare gradske vijećnice i veličanstvenog božićnog sajma KRISTKINDLMARKTA. Slobodno vrijeme za kupovinu i uživanje u mnogobrojnim adventskim štandovima. Povratak u hotel u večernjim satima. Noćenje.

dan 2 2. dan / subota - BEČ Nakon doručka, odlazak u šetnju središtem Beča: HOFBURG – AUGUSTINSKA CRKVA – KAPUCINSKA CRKVA (GROBNICE HABSBURGOVACA) – KOHLMARKT – GRABEN – KÄRTNERSTRASSE - KATEDRALA SV. STJEPANA. Slobodno vrijeme za kupovinu i uživanje u mnogobrojnim adventskim štandovima ispred Stare gradske vijećnice. Preporučujemo odlazak u MUSEUMSQUARTIER – WIEN, jedan od deset najvećih muzejskih kompleksa na svijetu, smješten u samome srcu Beča na 60.000 četvornih metara ili posjet izložbi Picasso u Albertini. Povratak u hotel. Noćenje.

dan 3 3. dan / nedjelja - BEČ - ZAGREB Nakon doručka, odlazak u SCHÖNBRUNN, ljetnu rezidenciju Habsburgovaca uz individualan obilazak dvorca. Pri povratku, usputno zaustavljanje kod HUNDERTWASSEROVE KUĆE. Očekivano vrijeme dolaska u Zagreb u večernjim satima.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:46   #35
Quote:
shvabo_bech kaže:
aha hvala!!! Pa mozda se i zaletim tamo!! Nezna´m sta ce ekipa rec kad kazem da bi na BALKAN party!!!

A po cemu ti se nije svidio??
Sta je tvoj dzir??

U4 isto jos nisam izasao vikendom!!
Tako da neznam kako je vikendom tamo ali utorkom je ludnica!!!

Velis da si 3 godine tu!! Sta studiras ili radis ili...??? Ako se smije znat!!!
Studiram

Pa nemoras bas kad je balkan party , on bude jednom u 2 mjeseca, lako ga je mimoici.

Pa meni se "nije svidio" iz istog razloga iz kojeg mi se nisu ni passage ni volksgarten i slicni svidjeli. Meni su to ok mjesta za ponekad otici (svi nabrojani sem passage-a, on mi je bas ), ali ja radje odem na neku dobru svirku, u neki pab na pivce i sl.
Tournez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:49   #36
Aux Gazelles je prepun ekipe iz bivse Juge
Voditelj kluba je Makedonac Dimitri, ako je jos tamo
Na sanku su radili decko iz Turske, cura iz Bosne, jedan Austrijanac i decko iz BG, mislim da se zove Misa, tako je bar bilo prije dvije godine kad sam ja zivjela u Becu
Vlasnica kluba je prebogata zidovka Christine i imas i njihov web
www.auxgazelles.at pa pogledaj
Meni je tamo super jer je opustena atmosfera, furka je orijentalna, marokanska i tako to, a od muzike se slusa isto orijentalna, iako sam uz mustafu sandala i anu vissi cula i cecu, ali u nekoj remix verziji
Meni je to mjesto super zato sto u ZG imas samo hard core narodnjake, sto mrzim, ali zato volim cijeli taj orijentalni dir...
sutra stizem u bec i sutra sam za sankom u aux gazelles
btw upad 10EUR, ali tako je i u passageu i cijene dosta visoke, ali atmosfera super...
Sad sam tek shvatila, koliko ih hvalim trebali bi mi placati
__________________
wannabe me
wannabe me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:22   #37
Quote:
Tournez kaže:
Studiram

Pa nemoras bas kad je balkan party , on bude jednom u 2 mjeseca, lako ga je mimoici.

Pa meni se "nije svidio" iz istog razloga iz kojeg mi se nisu ni passage ni volksgarten i slicni svidjeli. Meni su to ok mjesta za ponekad otici (svi nabrojani sem passage-a, on mi je bas ), ali ja radje odem na neku dobru svirku, u neki pab na pivce i sl.

a ja bi bas na balkan party!!!

pa meni je passage ok, je da je malo siki miki ali sam se vec par puta lijepo proveo tamo!! A u Volksgarten idem samo kad su gostovanja poznatih DJ-a!! Tamo sam onda obvezno!!!

Ali uglavnom sam u bermudi!!! Tamo mi je naj jace!!!

E da i da te pitam!!

Druge godine u 10 mjesecu krecem na faks!!
Sad neznam na kojem si ti ali ima sta nasih ljudi koji studiraju??
shvabo_bech is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:24   #38
Quote:
wannabe me kaže:
Aux Gazelles je prepun ekipe iz bivse Juge
Voditelj kluba je Makedonac Dimitri, ako je jos tamo
Na sanku su radili decko iz Turske, cura iz Bosne, jedan Austrijanac i decko iz BG, mislim da se zove Misa, tako je bar bilo prije dvije godine kad sam ja zivjela u Becu
Vlasnica kluba je prebogata zidovka Christine i imas i njihov web
www.auxgazelles.at pa pogledaj
Meni je tamo super jer je opustena atmosfera, furka je orijentalna, marokanska i tako to, a od muzike se slusa isto orijentalna, iako sam uz mustafu sandala i anu vissi cula i cecu, ali u nekoj remix verziji
Meni je to mjesto super zato sto u ZG imas samo hard core narodnjake, sto mrzim, ali zato volim cijeli taj orijentalni dir...
sutra stizem u bec i sutra sam za sankom u aux gazelles
btw upad 10EUR, ali tako je i u passageu i cijene dosta visoke, ali atmosfera super...
Sad sam tek shvatila, koliko ih hvalim trebali bi mi placati

ok hvala!!

Pa bio ja vec ujutro na njihovoj stranici!! Pa i nema bas previse korisnih informacija!!
shvabo_bech is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:24   #39
Last Minute Offer

Zbog nemogucnosti odlaska prodajem dva aranzmana u organizaciji Generalturista za dvodnevni izlet u Bec. Polazak je ovu subutu (02.12) u 06:00.
Originalna cijena aranzmana je 620 kn, ja nudim po 400 kn pa ako je netko zainteresiran...
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 23:54   #40
Quote:
Sleepyhead kaže:
Zbog nemogucnosti odlaska prodajem dva aranzmana u organizaciji Generalturista za dvodnevni izlet u Bec. Polazak je ovu subutu (02.12) u 06:00.
Originalna cijena aranzmana je 620 kn, ja nudim po 400 kn pa ako je netko zainteresiran...

good luck!!!
shvabo_bech is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.