Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2010., 23:04   #1
Passat karavan ili FIAT Marea karavan

dali je bolje kupiti pasata karavana do 96,godine ili fiat mareu karavan 97-98 godinu. oba auta mislim na dizel motore 1.9 i jedan i drugi se mogu nači do 3000€.
martaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:08   #2
Quote:
martaw kaže: Pogledaj post
dali je bolje kupiti pasata karavana do 96,godine ili fiat mareu karavan 97-98 godinu. oba auta mislim na dizel motore 1.9 i jedan i drugi se mogu nači do 3000€.
Nisu loši ni jedan ni drugi, naravno samo tdi i jtd verzije... Kupi onoga koji je očuvaniji...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:18   #3
Provozaj jednog i drugog pa vidi koji ti bolje odgovara.

Moje subjektivno mišljenje je da je marica puno ugodnija za voziti od tog passata iz 1996. e sad ti vidi, čak mi je i marica dizajnom ljepša.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:22   #4
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Provozaj jednog i drugog pa vidi koji ti bolje odgovara.

Moje subjektivno mišljenje je da je marica puno ugodnija za voziti od tog passata iz 1996. e sad ti vidi, čak mi je i marica dizajnom ljepša.
Točno marica je ugodnija od passata 1996 no taj passat je zbilja kvalitetan vw i tu nema problema... Passat treće generacije je udoban i ugodan za vozit ko marica no kad se nešto zakomplicira , bolje ga nemat, zato je ova dvojba između ova 2 dobro postavljena.... Da se radi o benzincima rekao bih marica bez premišljanja, no budući da je tdi u igri bar su izjednačeni...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:43   #5
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Točno marica je ugodnija od passata 1996 no taj passat je zbilja kvalitetan vw i tu nema problema... Passat treće generacije je udoban i ugodan za vozit ko marica no kad se nešto zakomplicira , bolje ga nemat, zato je ova dvojba između ova 2 dobro postavljena.... Da se radi o benzincima rekao bih marica bez premišljanja, no budući da je tdi u igri bar su izjednačeni...
Izgled i udobnost su po meni na strani marice, a motorizaciju ima i jedan i drugi dobru, samo treba paziti da naleti na dobar primjerak.


Samo kaj neznam ima li taj passat do 1996. podcinčanu limariju, jer ako nema bolje da ga ni ne gleda.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:53   #6
maricu JTD nema te niko ....
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:57   #7
Ali uzmi u obzir da je Passat dosta veći.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:59   #8
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ali uzmi u obzir da je Passat dosta veći.
Da to je istina, u passatu ima više mjesta, samo zna li netko ima li podcinčanu limariju?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:11   #9
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Da to je istina, u passatu ima više mjesta, samo zna li netko ima li podcinčanu limariju?
Mislim da nema no ne sjećam se da sam ikad vidio hrđavog... Naravno pocinčano je ipak puno bolje tak da je to još jedan minus za tog passata, ne preveliki no ipak...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:34   #10
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Mislim da nema no ne sjećam se da sam ikad vidio hrđavog... Naravno pocinčano je ipak puno bolje tak da je to još jedan minus za tog passata, ne preveliki no ipak...
za tu međuliniju su djelovi preskupi
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 01:19   #11
Gledao sam na sajmu jednu Mareu, izvana ko bombon, al kad sam se sagnuo pod auto, što mi već dugo nije padalo na pamet jer su auti, jelte sve bolji, odozdo trulijana do bola... al fakat trulijana... nisam mogao vjerovat... tak je bil trul da je gazda ushutio chim sam se sagnuo i više niš nije komentiral ni nagovaral, znal je i sam kak auto izgleda odozdola...
s druge strane, vozikao sam passata i '91 sa skoro pola milje km i nemam kaj prigovoriti ( u skladu s godinama auta, naravno)

moj savjet, sagni se ispod...
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 02:18   #12
Passat definitivno .. Veći je više mjesta... lakše nabavljivi djelovi itd..
__________________
Moj potpis na forumu
Seltik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 02:32   #13
Passat međulinija, bolji auto, bolji motori, iznutra prostraniji i djelomično pocinčan. Marein 1,9td se nije proslavio, a JTD nećeš naći za te novce.
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 08:59   #14
Marea definitivno. Jedan od najljepsih karavana ikada+kakve alu felgice i eto veselja, udobnost na nivou, "brdo" opreme, pocincan lim, odrzavanje nije toliko skupo. I ja sam imao bas tu dvojbu, ali kada sam sjeo i provozao Mareu onako momacki, dvojba je iznenada prestala I dan danas, kada je operem i ispoliram, zaljubljeno sa klupe gledam u nju po 20 minuta. Mislim i ona "ledara" od passata nije lose auto, ali kod mene pored Maree nije imao sanse. I imam bas primjerak sa 1.9TD (1910) motorom, i uz redovno odrzavanje, nikad ni najmanji problem sa njim. Tako da ne znam na sto se tocno misli pod tim "nije se proslavio" kod mene se proslavio i te kako.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:21   #15
Jeblo vas bolji je ovaj-bolji je onaj. Auto iz 96-97-98 može bit ogromna nakupina problema zvao se on Fiat ili RR.

Nek uzme onaj koji je u boljem stanju.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:34   #16
Cool

Ne postoji lijep rabljeni auto, već samo dobar rabljeni auto !


rabljeni se ne kupuju srcem, već darom zapažanja inače u ovoj "anketi" moj glas za FIAT.
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:41   #17
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-mar...-oglas-1462954

2.4diesel
uxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:14   #18
Marea od '99 ima JTD motore. Ako ikako možeš savjetovao bi ti te motore. Malo troše, a mogu prijeći i 500tkm bez problema.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:30   #19
Jesi mu preporučio, kaj ti je čovjek kriv?
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 12:20   #20
Quote:
KarloDelPontiac kaže: Pogledaj post
Gledao sam na sajmu jednu Mareu, izvana ko bombon, al kad sam se sagnuo pod auto, što mi već dugo nije padalo na pamet jer su auti, jelte sve bolji, odozdo trulijana do bola... al fakat trulijana... nisam mogao vjerovat... tak je bil trul da je gazda ushutio chim sam se sagnuo i više niš nije komentiral ni nagovaral, znal je i sam kak auto izgleda odozdola...
s druge strane, vozikao sam passata i '91 sa skoro pola milje km i nemam kaj prigovoriti ( u skladu s godinama auta, naravno)

moj savjet, sagni se ispod...
Jedan od 1000 si pogodio. Imam mareu 99 god. majstor mi je rekao kad je nedavno mijenjao amortizere da mi je auto ko iz ducana odispod, a i sam sam se uvjerio u to.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.