Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2012., 00:17   #1621
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Nisam se prevarila kad sam spomenula zajedničke afinitete.

Zaista, prvi film nakon Avatara koji me doslovno "pomeo" i kojeg sam, odmah nakon što je završio, poželjela gledati opet i opet....

Fantastično remek djelo, nemam što više dodati...Cijeli dan razmišljam o filmu, koliko je DOBRIH pitanja postavio, nakon što ga pogledam još jednom uključiti ću se u detaljniju raspravu, zaista je pun detalja koje na prvo gledanje nije moguće poloviti....

10/10
Bas mi je drago. Nestrpljivo čekam tvoja razmišljanja.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:17   #1622
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Zarada 20 milja u petak. 67 u svijetu, bit će preko 100.
Mislim da nam se smiješi nastavak.
A onda ćemo svi kolektivno past na dupad. Još vise nego sad.
Sutra u londonskom imaxu 6. Put!
Lijepo, no kakve veze ima zarada filma i po koji puta ga ti gledaš sa raspravom o pitanjima koja sam postavio?
Ajde, da te ćujem, tvoje viđenje uvodne scene i njezine smislenosti.
Jer, oko Avatara smo se podosta složili, no ovo je pak sasvim druga priča.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:31   #1623
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Jel ikome ide na zivce kad onaj "Stvoritelj" kao hologram uzme frulu pa zasvira da se pokrene uredjaj, ili one nek tipke kao kuhana jaja sto ispustaju nekakve melodicne zvukove... a u pozadini se jos pusta neka mjuza... ma dajte...
Promaknulo ti referiranje na spielberga? Meni je to odmah palo na pamet
A mekane tipke su ergonomsko rješenje u budućnosti
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:31   #1624
Film nije baš remek-djelo, ali daleko od toga da je loš, i smiješni su mi razlozi koji se navode da bi ga se prikazalo lošim. Sitne nelogičnosti nisu razlog za takvo nešto, jer i sam Alien (kojeg se stalno spominje) je isto pun sličnih nelogičnosti. Ali koga je briga, film je postao kult i prekretnica.
Ja sam npr. zadovoljan filmom i recimo, bolji je nego što sam očekivao, jer Scott odavno nije snimao SF, pa sam pobojao da će zaboraviti kako se to radi.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:33   #1625
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Lijepo, no kakve veze ima zarada filma i po koji puta ga ti gledaš sa raspravom o pitanjima koja sam postavio?
Ajde, da te ćujem, tvoje viđenje uvodne scene i njezine smislenosti.
Jer, oko Avatara smo se podosta složili, no ovo je pak sasvim druga priča.
Sorry, vidio sam da su ti vec odgovorili pa nisam htio tratit vrijeme na tebe.I to neki koji nisu gledali film. Natrag u školu i ovaj put pozorno slusaj
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:39   #1626
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Isti je scenarist...
Jeste kad čuli ono da je putovanjE važnije od cilja?
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:46   #1627
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Sorry, vidio sam da su ti vec odgovorili pa nisam htio tratit vrijeme na tebe.I to neki koji nisu gledali film. Natrag u školu i ovaj put pozorno slusaj
Tratiti vrijeme? Natrag u školu?
Očiti nedostatak suvislih argumenata, pa idemo đonom, ha?
No dobro, i to je odgovor, puno govori o autoru rečenice.
A opet, tvoje uspoređivanje glednja ovog filma sa orgazmičnim iskustvom
progovara još i više o neslućenim bespučima te sfere tvog života. Uživaj i po 7. puta, ako treba, bolje išta nego ništa.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:58   #1628
Upravo s projekcije, ne znam što bih rekao, malo sam zbunjen.

Ne mogu reći da mi se nije svidio, ali toliko toga je nejasno da pomalo iritira.

Svakako se radujem nastavku, pod uvjetom da se sve posloži u logičnu cjelinu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 01:07   #1629
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Tratiti vrijeme? Natrag u školu?
Očiti nedostatak suvislih argumenata, pa idemo đonom, ha?
No dobro, i to je odgovor, puno govori o autoru rečenice.
A opet, tvoje uspoređivanje glednja ovog filma sa orgazmičnim iskustvom
progovara još i više o neslućenim bespučima te sfere tvog života. Uživaj i po 7. puta, ako treba, bolje išta nego ništa.
Da pojasnim, očito ti to u u uvijek treba. Sjećam te se još s avatara , koliko god ti netko nešto dokazuje i objašnjava, ti jednostavno bez prestanka postavljas isto pitanje. Jednostavno se ne želim baviti sizifovim poslom i ispravljanjem krivih drina. Čovjek ti je jako lijepo i fakticki odgovorio. Mogu ti copy-pasteat ponovo ako treba.
Neslucenim bespucima? Haha, čovječe živim punim plucima.
U Londonu sam i uživam u životu. Maloptije sam došao s picadillyja,0
Prošli sam tjedan dobio posao u europskoj komisiji. O čemu ti pričaš? U zadnje 3-4 godine obišIao sam pola svijeta. Ne znam šta da ti kažem. Mogu te samo žaliti ako i u stvarnom životu bacas pausalne procjene ljudi koje jedva ili uopće ne poznajes
Vratimo se na temu.
I usput, ne vidim nigdje da si meni poimence postavio pitanje. Tada bih možda i odgovorio, iako su drugi to lijepo obavili umjesto mene dok sam ja ljencario u hyde parku.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.

Zadnje uređivanje facersplaca : 10.06.2012. at 01:21.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 01:08   #1630


Koliko je samo H.R. Giger prisutan u filmu

Bio sam odusevljen kada sam to video u Prometheusu, odmah se setih te slike.

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Film nije baš remek-djelo, ali daleko od toga da je loš, i smiješni su mi razlozi koji se navode da bi ga se prikazalo lošim. Sitne nelogičnosti nisu razlog za takvo nešto, jer i sam Alien (kojeg se stalno spominje) je isto pun sličnih nelogičnosti. Ali koga je briga, film je postao kult i prekretnica.
Ja sam npr. zadovoljan filmom i recimo, bolji je nego što sam očekivao, jer Scott odavno nije snimao SF, pa sam pobojao da će zaboraviti kako se to radi.
Ne znam meni je bas remek-delo. Smesni ? Presmesni ali sta ces.

Da to je za svaku pohvalu da nakon dugo vremena covek snimi filmcinu.

Kakav ti je bio 3D ? Meni je bio dobar ali mislim da je mogao biti malo bolji ono za nijansu.

Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Zarada 20 milja u petak. 67 u svijetu, bit će preko 100.
Mislim da nam se smiješi nastavak.
A onda ćemo svi kolektivno past na dupad. Još vise nego sad.
Sutra u londonskom imaxu 6. Put!
Uhuhu, fino fino.

Ridli trlja ruke jer ga s nastakvom cekaju slatke muke. Samo da ne ceka previse pa da nam nastavak stgine do 2014 ili jos bolje kao SW ili LOTR u tri godine tri filma, to bi bilo najbolje ali samo ako imaju vremena jer ne zelim da zure bolje je polako da rade.

Eto i ja cu najverovatnije sutra ili prekosutra po 3.put

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Upravo s projekcije, ne znam što bih rekao, malo sam zbunjen.

Ne mogu reći da mi se nije svidio, ali toliko toga je nejasno da pomalo iritira.

Svakako se radujem nastavku, pod uvjetom da se sve posloži u logičnu cjelinu.
Ne govori nista sacekaj da ti se film "slegne" malo. Pa naravno da si zbunjen kad je film dubok i velik.

To je i cilj da se malo napregnu mozdane vijuge ali ako ti i sutra bude previse nejasan pitaj pa cemo da pojasnimo ili jos bolje idi pa ga pogledaj jos jednom.

Tome se svi radujemo.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 10.06.2012. at 01:21.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 01:35   #1631
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post


Koliko je samo H.R. Giger prisutan u filmu

Bio sam odusevljen kada sam to video u Prometheusu, odmah se setih te slike.



Ne znam meni je bas remek-delo. Smesni ? Presmesni ali sta ces.

Da to je za svaku pohvalu da nakon dugo vremena covek snimi filmcinu.

Kakav ti je bio 3D ? Meni je bio dobar ali mislim da je mogao biti malo bolji ono za nijansu.



Uhuhu, fino fino.

Ridli trlja ruke jer ga s nastakvom cekaju slatke muke. Samo da ne ceka previse pa da nam nastavak stgine do 2014 ili jos bolje kao SW ili LOTR u tri godine tri filma, to bi bilo najbolje ali samo ako imaju vremena jer ne zelim da zure bolje je polako da rade.

Eto i ja cu najverovatnije sutra ili prekosutra po 3.put



Ne govori nista sacekaj da ti se film "slegne" malo. Pa naravno da si zbunjen kad je film dubok i velik.

To je i cilj da se malo napregnu mozdane vijuge ali ako ti i sutra bude previse nejasan pitaj pa cemo da pojasnimo ili jos bolje idi pa ga pogledaj jos jednom.

Tome se svi radujemo.
Nema filma u kojem je sve savršeno logično, ali čini mi se da ovo namjerno rade, a to me pomalo ljuti.

Inžinjeri stradali na planetu očito nisu jedini u svemiru od svoje rase, a to nije njihov matični planet. Zašto nitko od njihove rase nije došao provjeriti što je s njima? I da nisu nikome javili, netko od njihovih bi se njima pokušao javiti.

Ako je direktiva o uništenju ljudske rase došla s matičnog planeta mogli su to odraditi i drugi, ako već ovima nije pošlo za rukom.

Zašto je onaj jedan ostao zamrznut?

Zašto nije htio progovorit ni riječ s njima nego odmah po glavi?
To još nekako mogu razumjet, misija mu je bila da ih uništi, a sad odjednom oni tu. Obrambena reakcija, možda nije ni razumio Davida, nego ih pomlatio prije nego oni njega.

Ako ima nekoliko njihovih brodova po planetu, zar je u svakom ista situacija da se otelo kontroli i poubijalo ih? Nije mi baš logično.
Ima li u svakom po jedan zamrznuti?

Je li im uopće cilj da unište ljude ili im je otpočetka bio cilj da uzgoje ljude kao domaćine za aliene? Kad se dovoljno ljudi namnoži da donesu milijune alien jaja da stvore milijune aliena. Za neke moguće njihove potrebe ili eksperimente.

Prije nego uđu u skladište sa crnom tvari vidi se na zidu lik aliena-xenomorpha. Znači da ovaj koji je izašao iz zadnjeg Inžinjera nije prvi.

Itd.

Postoje li uopće odgovori ili ni autori još uvijek ne znaju?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 01:36   #1632
film je jako jako loš. Ima nekoliko efekata ali to je već standard, ne treba isticat uopće. Sve drugo, ništa...nula bodova, iznimno loše. Šteta
ronnie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 01:39   #1633
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Jeste kad čuli ono da je putovanjE važnije od cilja?
Pa u Lostu nikad nismo dosli do cilja, bar ne smislenog, o tom se i radi. U Lostu je prica postala zapetljana i besmislena, bespotrebna... A uz to, ovo nije serija, pa bih volio kakav takav smisao i zakljucak, pa nek dalje to razradjuju u narednom filmu, ako zele...

Ne znam za vas, al ja nemam zivaca cekati tri godine za neki odgovor, pa opet tri da drugi odgovor... i onda upitan kraj, ako ikad i bude...

Zadnje uređivanje Aztec : 10.06.2012. at 01:47.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 01:58   #1634
Smile

Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
Pa u Lostu nikad nismo dosli do cilja, bar ne smislenog, o tom se i radi. U Lostu je prica postala zapetljana i besmislena, bespotrebna... A uz to, ovo nije serija, pa bih volio kakav takav smisao i zakljucak, pa nek dalje to razradjuju u narednom filmu, ako zele...

Ne znam za vas, al ja nemam zivaca cekati tri godine za neki odgovor, pa opet tri da drugi odgovor... i onda upitan kraj, ako ikad i bude...
Kužim frustraciju, ali koliko god druge to zivcira, meni film/seriju čini zanimljivijim. Sjeti se twin peaksa, kocke i sličnih. Ja jednostavno volim imati tu "interaktivnost" i popunjavati rupe koje je autor ostavio. Tako si u glavi stvaram svoj film, koji se moze i mijenjati pri svakom gledanju. I to je jedan od razloga zašto me prometej kupio. Ne volim kad mi autor sve natenane objasni i još ponavlja objašnjenja vise puta - primjer- adjustment bureau. I taj bi mi bio fantastičan da je ostao otvoreni kraj.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 02:26   #1635
@Facer - Isto je i meni glupo kad se u filmu bas sve pojasnjava to me malo i vredja pa jbt nisam glup ukapiracu ne mora svaka sitnica da bude objasnjena/pojasnjena.

Vezano za nastavak neko je postavi pitanje sta bi se moglo desavati s samo dva lika Shaw i Davis.
Zanimljivo pitanje. Pa tvarno ce biti zanimljivo videti, mozda ce Shaw i David na planeti SJ-a naici na ljude koji su zarobljeni i osloboditi ih te cemo tako dobiti vise likova. Eto to mi je prvo palo na pamet.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 02:28   #1636
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Sjeti se twin peaksa, kocke i sličnih. Ja jednostavno volim imati tu "interaktivnost" i popunjavati rupe koje je autor ostavio.
Twin Peaks ima savršeno zaokruženi kraj priče - kad otkriju tko je ubio Lauru. Sve nakon toga je lupetanje bez voznog reda, a ne kreativnost i pozivanje na interaktivnost. Što se tiče Scottove ''inovacije'' da ne radi cijeli film, već samo načne priču...pa, vidljivio je koliko je to upalilo u Robin Hoodu. Ako Prometheus ne postane hit, ali mislim hit s velikim H, od tog pojašnjavanje neće biti baš ništa.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 02:35   #1637
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
@Facer - Isto je i meni glupo kad se u filmu bas sve pojasnjava to me malo i vredja pa jbt nisam glup ukapiracu ne mora svaka sitnica da bude objasnjena/pojasnjena.

Vezano za nastavak neko je postavi pitanje sta bi se moglo desavati s samo dva lika Shaw i Davis.
Zanimljivo pitanje. Pa tvarno ce biti zanimljivo videti, mozda ce Shaw i David na planeti SJ-a naici na ljude koji su zarobljeni i osloboditi ih te cemo tako dobiti vise likova. Eto to mi je prvo palo na pamet.
Ja ne znam ko je ovdje spominjao objasnjavanja... Al hocu neku logiku, hocu likove a ne lutke bez kojih bi se komotno moglo, hocu u filmu neki kraj, s rupom ili bez...

Mislim, ovo mi vec ide na neku stvar... Gledao sam daleko dublje filmove, i filmove di treba mozak pa ostave na tebi neki dojam price, likova itd... a ovdje toga nema... likovi su bezveze, isprazni i dosadni, a prica je ocekivana, bar ono sto je ima...

Ne znam o kakvoj vi vise "dubini" pricate??? Sve vise stjecem dojam da vam je polaznica film tipa Glup i Gluplji pa onda non stop ponavljate "dubina" "dubina", tamo di nikakve dubine nema... Nekad je glupost jednostavno glupost, a ne dubina...
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 02:37   #1638
@Deckard jesi ti gledao Prometheus ? Ako jesi kakav ti se cini ?
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 02:43   #1639
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
@Deckard jesi ti gledao Prometheus ? Ako jesi kakav ti se cini ?
Još nisam (pažljivo izbjegavam spoilere) i ovdje sam više po službenoj dužnosti (da budete dobri je'l ) pa tak, reagiram baš na neku stvar. Ali, iskreno, meni ni traileri, ni sav taj hype koji je Scott napravio oko režiranja prvog SF filma nakon oho-ho godina (trebao je napomenuti da ga je financijski flop Blade Runnera dotukao te da je bježao od SF-a ko vrag od svete vode) baš i nisu neka motivacija da ga gledam pošto-poto.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 04:00   #1640
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Još nisam (pažljivo izbjegavam spoilere) i ovdje sam više po službenoj dužnosti (da budete dobri je'l ) pa tak, reagiram baš na neku stvar. Ali, iskreno, meni ni traileri, ni sav taj hype koji je Scott napravio oko režiranja prvog SF filma nakon oho-ho godina (trebao je napomenuti da ga je financijski flop Blade Runnera dotukao te da je bježao od SF-a ko vrag od svete vode) baš i nisu neka motivacija da ga gledam pošto-poto.
Ma ne obaziri se na hype ono dosao je novi sf pa ga pogledaj eto takav stav zauzmi.

Nema potrebe da se covek pravda i navodi razoge sta kako i zasto to je njegova stvar, nije na odmet da kaze ali mi to i nije toliko bitno.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.