Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 19:15   #201
he he, nije u /&//$%$ (! baš u noge, otraga do koljena
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:10   #202
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
he he, nije u /&//$%$ (! baš u noge, otraga do koljena
to mi nejasno. meni je prvo krenulo od stomaka pa niže, pa se širi odozad gdje inače bubrezi stoje. i skroz do /&$%&/%$...
možd kod žena drukčije
drazen-gt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:04   #203
Mene su boljele prepone i noge s unutarnje strane ispod prepona, tako da je moguće da je to to.

Što se tiče dijete, imam negdje popis čega se treba čuvati kod povećanog lučenja purinske kiseline, pa ću pokušati pronaći.

Zadnje uređivanje drot13 : 07.03.2011. at 16:43. Reason: :facepalm: greške tipkovnice
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:14   #204
Mislim da trebamo povećati unos C vitamina
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:27   #205
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Mene su boljele prepone i noge s unutarnje strane ispod prepona, tako da je moguće da je to to.

Što se tiče dijete, imam negdje popis čega se treba čuvati kod povećanog lučenja purinske kiseline, pa ću pokušati pronaći.
Stavljaj,tako ti mlijeka u prahu
p.s. meni je doktor rekao obavezno izbjegavat gazirano,a ja luud za colom
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 12:32   #206
pozz

ja imam mikrohematuriju već duže vrijeme , ponekad uz povišene leukocite , a jedan mi je nalaz pokazao dosta povipenih proteina u urinu ....

bila sam na uzv bubrega
na lijevom bubregu se vidi parcijalna ektazija pijekalciealnog sustava gornje ppola...

na netu sam našla da je to kao proširenje bubrežne nakapnice...

urolog mi traži citološki nalaz urina , bakteriološki , intravenoznu urografiju , te ureu i kreatin iz krvi te sediment urina ...


citološki nalaz urina - viđeena po koja stanica prijelaznog i žljezdanog epitela , nešto eritrocita uglavnom starih .

bakteriološki nalaz uredan.

rekli su mi da to može biti aberantna krvna žila , ili da je kamenac oštetio bubreg...

najviše me zanima ovaj citološki nalaz ako neko zna :-)

ja imam konstantne mukle i jače bolove u donjem djelu trbuha , i leđa , ponead prestanu i imam otežano mokrenje i taman urin
nikikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:26   #207
Molim mišljenje!

Tati mi se pojavila bol u bubregu(klasika),neznam točno koliko traje jer on ne govori ništa dok ne počne umirati od bolova...
dobio sinersul na slijepo,bez da su mu ikakvi nalazi gotovi i spasmex.

pri hodanju bol jače osjeća i ujutro prilikom dizanja "cupka"na jednoj nozi?
uzv za tjedan dana.

mene zanima kolika je vjerojatnost da je kamen a ne nešto ozbiljnije?
zašto sinersul na "slijepo" ??
da li uzv može čekati?

zahvlajujem na bilo kakvom komentaru
mrcika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 02:32   #208
Moje iskustvo je sljedece: nakon 3 mjeseca jakih bolova napokon docekam ESWL u Vinogradskoj, pojavim se tamo sa slikama i svim nalazima i kaze doktor da se gad pomakao i da je na mjestu gdje ga ne mogu razbijati. Treba cekati jos oko mjesec dana ( naravno u bolovima) da se pomakne koji centimetar. Dodjem ja drugi put i sve super, pomakao se na super mjesto (daleko od kostiju pa ne bi trebalo biti bolno).
Uglavom zahvat izgleda ovako: skines se do gola( ostanes samo u gacama), legnes na stol, sestra te pokrije, stavi ti tlakomjer koji ti izmjeri tlak nekoliko puta tijekom tretmana, na ledja ti zaljepi elektrode za pracenje rada srce, da ti inekciju voltarena i jos necega u guzu, namjesti uredjaj i onda cekas doktora koju minutu. Tada je tretman trajao jedno 40 tak minuta mozda malo manje (naravno to je individualno). Nije bilo bolno. S vremena na vrijeme zapecka, pred kraj malo jace. Obuces se, odes u prostoriju do gdje dobijes 2 bocice infuzije sto traje oko 2 sata (malo manje ali i to je individualno) i ides doma.
Kontrola za mjesec dana. Ponovno slikanje urotrakta (to je sad vec bilo 10 slikanje od pocetka bolova) i komentar urologa da se kamen spustio jos ali da nije nimalo razbijen i da moram ici jos jednom i to hitno. narucim se za tjedan dana (inace se ceka oko dva mjeseca) i opet ista procedura kao i prvi put samo sto je sad razbijanje trajalo15 minuta.
I sad cekam. Kontrola za tjedan dana. Naravno ponovno slikanje urotrakta i jos jedna doza zracenja. I za kraj info da je gad velik 10 mm!!
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 15:29   #209
Pozdrav svima! Tema mi je jako zanimljiva, jer i sama prolazim slične muke. Imam kamen u bubregu 15mm, koji se prije tjedan i pol spustio u kanal i omeo rad bubrega. Na hitnoj su mi ugradili JJ protezu, a u petak idem urologu u Vinogradsku da se naručim za ESWL. Može li mi tko reči, da li postavljanje JJ proteze mora tak boljeti, ili ja imam nizak prag boli? Koliko dugo smije biti ta proteza u meni, da li je normalno da stalno pika i boli? Da li se dugo čeka na ESWL?
šveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 00:27   #210
Quote:
šveki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Tema mi je jako zanimljiva, jer i sama prolazim slične muke. Imam kamen u bubregu 15mm, koji se prije tjedan i pol spustio u kanal i omeo rad bubrega. Na hitnoj su mi ugradili JJ protezu, a u petak idem urologu u Vinogradsku da se naručim za ESWL. Može li mi tko reči, da li postavljanje JJ proteze mora tak boljeti, ili ja imam nizak prag boli? Koliko dugo smije biti ta proteza u meni, da li je normalno da stalno pika i boli? Da li se dugo čeka na ESWL?
za JJ protezu ti neznam jer je ja nisam imala. Redovno se u Vinogradskoj ceka oko 2 mjeseca za red na ESWL osim ako nije hitno. Onda te naruce cim ti mozes.
Kako izgleda postavljanje JJ proteze? Ja cu morati na operaciju pa mislim da ce mi je postavljati.
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 10:31   #211
Imao sam dva kamena u sebi od nekih 5mm...sjećam se samo da sam jedan dan došao doma s faxa i pišao krv, i vjerujte mi nije vam svejedno kad to vidite jer odmah pomislite na najgore....da imate nekih ozbiljnih zdravstvenih problema.
Nakon toga uslijedili su i učestali bolovi prilikom pomicanja istog...e to tek ne želite doživjeti...nenormalni bolovi, želite iskočiti iz vlastite kože!
Sva sreća propišao sam oba, i to bez većih problema na moje opće čuđenje!!
Znam da mi je doktor rekao da izbjegavam gazirano, mlijeko (jer ima puno kalcija, a on pogoduje stvaranju kamenca), piti što više vode...
Moja seka isto imala jedan ko klinka...očito genetika ima važnu ulogu, il si sklon tome il nisi...!!
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:32   #212
Quote:
Kira Frenchie kaže: Pogledaj post
za JJ protezu ti neznam jer je ja nisam imala. Redovno se u Vinogradskoj ceka oko 2 mjeseca za red na ESWL osim ako nije hitno. Onda te naruce cim ti mozes.
Kako izgleda postavljanje JJ proteze? Ja cu morati na operaciju pa mislim da ce mi je postavljati.
Ne želiš znati, Ležiš na stolu kao kod ginekologa, kroz stidnicu ti ulazi sa endoskopom do mjehura, pa do bubrega. Mislim da tu protezu instaliraju pomoću te endoskopske cijevi, cijev izvade, a proteza (tanka silikonska šupljikava žica) ostaje. traje oko 15 minuta, boli i peće. Nema nikakve anestezije. Poslije ti je stalno sila na wc, imaš osječaj da ne možeš ispraznit mjehur. Neugodno je dan, dva, poslije je lakše. Ja ju imam dva tjedna i još me pika iznutra kad duže sjedim i svaki sat moram na wc.
šveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 22:43   #213
Hvala za info. Zvuci uzasno . I mislila sam da to nekako tako izgleda ali sam se ipak nadala da nije tako.
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 01:49   #214
Evo nakon sto je jedno 5 urologa reklo da moj kamen sigurno nece van sam ponosno javljam da je izasao prirodnim putem . Dug je 10 mm a sirok 8 mm.
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 11:59   #215
Quote:
Kira Frenchie kaže: Pogledaj post
Evo nakon sto je jedno 5 urologa reklo da moj kamen sigurno nece van sam ponosno javljam da je izasao prirodnim putem . Dug je 10 mm a sirok 8 mm.
Sretna sam zbog tebe, mene su naručili u petom mjesecu na ESWL, pa sada u međuvremenu moram ići raditi. Neznam kak bu to bilo,jer me proteza pika i stalno moram na wc, katastrofa. Još kad se sjetim vađenja proteze.....
Preživjet ću, i gore stvari čovijek preživi!
šveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:02   #216
Evo ljudi da pomognem. Ovo je meni rekla doktorica. Njen sin je umirao od bolova zbog kamena, ništa nije pomoglo. Jednom prilikom je dobila pacijenticu iz Bosne, ista dijagnoza i rekla joj je-dajte mi analgetik a onda idem po kadilo od cedre. Dr sva u čudu, o čemu sad ova? Da skratim, to su kuglice (koriste ih u crkvi za miris i nadam se da se na hr kaže kadilo). Ide ovako - 3 kuglice u 1 kuglicu kruha,jer je preodvratno samo. Takve 3 kuglice kruha pojesti (znači 9 kuglica kadila) odjednom- Sin joj je to napravio - sve je popiškio kroz 2 dana. Ako itko još ovo proba, neka javi rezultat. Ne bi ovo pisala da mi nije rekla dr.

Sretno!
__________________
strive to harmony...
tratincica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 12:44   #217
Lipi moji-pozzzzdrav...
Evo jedna tema za mene...super tema, o super s*anjima....
počelo je sa sitnim kamenčićima, koji bi tu i tamo zapeli...pa hitna, infuzija, malo koktela protiv bolova... i trajalo...javili bi se tu i tamo...
ali onda..prije 10 godina, jedan zapeo...tresla sam bolnički krevet, pokrivena sa 4 deke i umirala od leda...to je trajalo 14 dana..pa prebačena na kirurgiju...
eh, onda ide ono...ja na redu za operaciju..on se pomaka-nije za operaciju...
pa da ne duljim, razbijanje ESWL u Splitu-4 puta...izmokrila ...nešto..sitneži...
pa jedan put kući...nešto veće, onako ko zrno graha..

I za kraj duuuuge priče, sretni dobitnik-JA na ultrazvuku...kaže dr. puni ste kamenja, neda mi se ni brojiti..čak napravila analizu- kalcijsko oksalatni..u R.B.
Da ne spominjem urologe domaće, Splitske, Vinogradske(perkutana op.), one iz Dubrave...
Sad sam "ponosni" vlasnik okamenjenih bubrega- po prof. sa Rebra spremni za van...i dijalizu...

a o broju ugrađenih JJ da ne govorim(oko 10-15) sve pod narkozom...
one mogu stajat par mjeseci, ako niste skloni uzgajanju nakupina po njima...onako kaže meni dr. ti ko da uzgajaš pidoće(dagnje)...
a o bakterijama, koje se množe oko stranih tijela i kamenja i proteza, da ne govorimo...

i tako veselo prođe 10 godina...
još sam tu
i ratujem protiv bolova, baš svaki dan...
a o čajevima, travama, limunima, čentrunima, pivi, i dr. pomagalima...
na lotu dobiješ 4...ili sedmicu plus.. pa kako kome... ja ovo zadnje..
zgadih vam dan...sad čaos..
Ljines is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 16:16   #218
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Lipi moji-pozzzzdrav...
Evo jedna tema za mene...super tema, o super s*anjima....
počelo je sa sitnim kamenčićima, koji bi tu i tamo zapeli...pa hitna, infuzija, malo koktela protiv bolova... i trajalo...javili bi se tu i tamo...
ali onda..prije 10 godina, jedan zapeo...tresla sam bolnički krevet, pokrivena sa 4 deke i umirala od leda...to je trajalo 14 dana..pa prebačena na kirurgiju...
eh, onda ide ono...ja na redu za operaciju..on se pomaka-nije za operaciju...
pa da ne duljim, razbijanje ESWL u Splitu-4 puta...izmokrila ...nešto..sitneži...
pa jedan put kući...nešto veće, onako ko zrno graha..

I za kraj duuuuge priče, sretni dobitnik-JA na ultrazvuku...kaže dr. puni ste kamenja, neda mi se ni brojiti..čak napravila analizu- kalcijsko oksalatni..u R.B.
Da ne spominjem urologe domaće, Splitske, Vinogradske(perkutana op.), one iz Dubrave...
Sad sam "ponosni" vlasnik okamenjenih bubrega- po prof. sa Rebra spremni za van...i dijalizu...

a o broju ugrađenih JJ da ne govorim(oko 10-15) sve pod narkozom...
one mogu stajat par mjeseci, ako niste skloni uzgajanju nakupina po njima...onako kaže meni dr. ti ko da uzgajaš pidoće(dagnje)...
a o bakterijama, koje se množe oko stranih tijela i kamenja i proteza, da ne govorimo...

i tako veselo prođe 10 godina...
još sam tu
i ratujem protiv bolova, baš svaki dan...
a o čajevima, travama, limunima, čentrunima, pivi, i dr. pomagalima...
na lotu dobiješ 4...ili sedmicu plus.. pa kako kome... ja ovo zadnje..
zgadih vam dan...sad čaos..
E, kad ovo vidim, moja bol je neznatna, divim se tvojoj hrabrosti i humoru. Da li si dobila anesteziju kad su ti vadili JJ, ja se jednostavno ne znam nositi s boli, da mi nije bilo neugodno urlala bi kad su mi ju postavljali. Nekak se nadam da će sve proći kad razbijem taj kamen, a onda pročitam da se hoče ponovo napravit....
šveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 18:55   #219
hm..da...
hrabrost-šta je to???
oh, ono o kadilu...pretpostavljam da je to tamjan...probala...
a šveki, šveki....ne mora se napraviti ponovo...
nismo svi isti...prof.na Rebru je na moj CT bubrega rekao da u svojoj praksi nije ima možda dva takva slučaja...a sad je pred mirovinom..

velim, ja čista sedmica + pogođeno slovo A

a za JJ..meni uvijek ide pod potpunom anestezijom, ležim u bolnici, naravno, dobijem i kateter koji se dva tri dana puni sa bljak bljak krvavom mokraćom...

a izvlači se naživo, i nije strašno...rekla bi ti moja ćer nisam ni odsušala pismu, a ona već gotova...
Ljines is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:09   #220
Pozz svima!

Ja sam prije dva dana bila na ESWL. Milslila sam da je to puno strašnije, uglavnom preživjeh. E sad, oni neznaju da li je kamen razbijen ili napukao ili ništa, mene baš ništa ne boli, niš se ne događa. Pijem puuuno tekučine i čajeva, šetam i čekam hoče li šta izaći. Da li je moguće da su ga razbili u pijesak pa da ni ne skužim kad ide van? Možda me ne boli zbog proteze pa to ide kroz nju i ne grebe okolo, a možda se nije ni razbio. Držim fige svima da se rješite kamenja. A da osnujemo građevnu firmu i skupo prodamo kamenje, kad smo ih več proizveli?
šveki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.