Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2005., 16:27   #21
imam ja, siguran, brz i pouzdan lijek:LUBENICA.
jedes lubenicu sto vise mozes. najkasnije za tjedan dana ispisat ces kamen u obliku pijeska. provjereno.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 16:28   #22
sad tek vidim da je i zorcJ pisao o lubenici.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 22:20   #23
Quote:
Natch kaže:
sad tek vidim da je i zorcJ pisao o lubenici.
znaci ipak je istina .....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 22:12   #24
Kamenac u bubregu

Molim za pomoć prilikom bolova nastalih od bubrežnih kamenaca?Postoji li kakav prirodan lijek u smislu biljnih kapi koje otapaju kamence jer kirurški nož mi je zadnja želja.
Morčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 22:39   #25
Upiši u google "ESWL" pa vidi što piše pod tim.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 22:40   #26
Nikome nije želja ići pod nož ( dobro ima bolesnika), no mislim da ukoliko te to već tako boli nećeš imati izbora.
Jesi bio kod dr., na uzv...

postoji svašta, no sve zavisi koliki je i da li je krenuo na put po tvojim kanalima... imao je moj frend nedugo, prvo su mu ga pokušali razbiti, pa izvaditi ( no vrag se sakrio na neko mjesto pa neku mogli do njega), pa ga opet razbijali, pa jedan krenuo u mokraćni kanal... uglavnom nije mu bilo zabavno
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 01:31   #27
Meni je otkriven kamen kad sam dobila jake bolove,fibru i povračanje. Brzinski mi je pomogla injekcija voltarena. A kamen sam izbacila s čajem za kamence i to od Čelikovića (ima ga kupiti u apotekama).
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 10:03   #28
Gle ovako: ako te boli onda se očito radi o tome da se kamenci miču i ozljeđuju bubreg ili mokraćne kanale. Ljudi znaju imat kamence godinama da ih zapravo ništa ne muči. I onda jednog dana se to pomakne i ćopi ih onaj napad. A ti napadi su nešto najgore što možeš doživjeti... jedna od najgorih boli koje uopće možeš zamisliti.

Uz to idu krvarenja, upale, problemi s prostatom (ak si muško) i kojekaj. A najgore kaj ti se može desit je da ti se zaštopa bubreg. Ak ti se to desi, postoji vjerojatnost da ga izgubiš.

Zato... nemoj se time igrati. Doktoru, pa te on pošalje urologu. Ultrazvuk, pa ako se ne može vidjeti problem, ideš na urografiju i nakon toga terapija.

I na kraju, nisu svi bubrežni kamenci za nož. Ako je kamen sitniji, to se može riješiti razbijanjima, lijekovima, itd... Samo ako je kamen veći ili opasniji po bubreg onda možeš očekivati rezanje.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 19:04   #29
oj..
evo ja imam to veselje od kamenja, u svakom bubregu po jedan.. zapravo jedan se spustio u mjehur vech... kaj se tiche bolova, ja sam imao te jebachke bolove, pochelo je sa pishanjem krvi dan prije, zavrshio u nedjelju na hitnoj, dobio 3 injekcije protiv bolova... nebi ti preporuchao da se kljukash tabletama protiv bolova umjesto odlaska ka doktoru - iako che ti i on prepisat neshto kao Knavon i Spasmex... to sam ja pio 2x1 svaki dan, bez obzira bolilo me ili ne... i tako oko dva tjedna... pio chaj od kamilice (takodje preporuka doktora, tj urologa)

ja sam ishao na rtg, uzv, pa intravenska urografija (u venu ti puste deci jodne otopine za kontrast i onda te snimaju na rtg-u - traje sat vremena) bio nekidan kod urologa, u 8. mj idem na razbijanje ultrazvukom... nozh se jako rijetko vishe koristi...

Puno tekuchine pij, ja popijem od 4-7 litara dnevno... voda... ako pijem manje, pochinje me bolit bubreg... trenutno imam problema da me pimpek pecka s vremena na vrijeme, da idem svakih 15-20 min pishat a i onda stojim po 5 minuta ispishivajuchi pish po pish...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 21:36   #30
Quote:
Acidofil kaže:
Puno tekuchine pij, ja popijem od 4-7 litara dnevno... voda... ako pijem manje, pochinje me bolit bubreg... trenutno imam problema da me pimpek pecka s vremena na vrijeme, da idem svakih 15-20 min pishat a i onda stojim po 5 minuta ispishivajuchi pish po pish...
Kaj je najgore, to ti se može ponavljati kroz duže vrijeme. Tak sam i ja imal problema. A vratilo mi se natrag slijedeće ljeto. Žlepati puno tekućine kroz ljeto.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 12:15   #31
Quote:
MilkyWay kaže:
Kaj je najgore, to ti se može ponavljati kroz duže vrijeme. Tak sam i ja imal problema. A vratilo mi se natrag slijedeće ljeto. Žlepati puno tekućine kroz ljeto.
znam, ja bash i nisam puno pio, onak, nikad zhedan... pa su tome kumovali i geni jer kamence mi je imo i stari, i strica dva, i teta...
zgodan mi je komentar nabacila sestra na hitnoj: "ha, neko nasljedi novce, neko kamenje"

ali da, od sad pit vodu stalno, dosta mi je da se sjetim kak sam se previjao po autu od bolova dok me stari vozio na hitno... i to je najbolja prevencija... voda i josh kombinirat neki chaj za to... bitno da je u bubrezima i mokrachnom putu "flow"...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 19:35   #32
Quote:
Acidofil kaže:
znam, ja bash i nisam puno pio, onak, nikad zhedan... pa su tome kumovali i geni jer kamence mi je imo i stari, i strica dva, i teta...
Ista stvar kod mene. Nikad žedan. Inače sam znao popit po par čaša vode ili nečega dnevno. Da je po mome, dosta bi mi bila kava ujutro i dvije do tri čaše vode ostatak dana. Jednostavno nisam bio žedan.

Sad se jednostavno moram prisiliti popit čašu vode svaki sat do dva. Nauči se čovjek s vremenom.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 23:04   #33
Quote:
Acidofil kaže:
Puno tekuchine pij, ja popijem od 4-7 litara dnevno..
kako uspiješ?
meni su rekli isto čim više tekućine, ja bih dogurala do, štajaznam više, 2 i pol litre, i ne mogu više. da ne spominjem da mi se nakon par dana zgadila tekućina i nisam više mogla pit nikako
sreća, bio jedan kamenčić i to mini.
mislim da bih 4 litre mogla konzumirat jedino da mi spiče braunilu u ruku i da fiziološka teče u mene dok sam na forumu naprimjer
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 22:36   #34
Ja sam bio i pod nožem za kamence i nije bilo baš prekrasno iskustvo. Sada ih vjerovatno imam opet i počeo sam ih lagano osjećati. Negdje na forumima pročitao sam da je nekome ROVATINEX pomogao da se s vremenom smanje i da pridobiju okrugliji oblik. Sada to pijem. Da li još netko ima iskustva sa ROVATINEX-om?
Orbit2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 22:56   #35
Quote:
Acidofil kaže:
"ha, neko nasljedi novce, neko kamenje"
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 00:22   #36
Quote:
Morčić kaže:
Molim za pomoć prilikom bolova nastalih od bubrežnih kamenaca?Postoji li kakav prirodan lijek u smislu biljnih kapi koje otapaju kamence jer kirurški nož mi je zadnja želja.
gledaj, zavisi jel več kamen il je samo pjesak, ukoliko je pjesak, znam pouzdano(imam slučajeva u familiji) da pomaže piva, tj. gajba tople pive i cugaj, al nemoj mokriti, i tako dok cugaš hodaj stepenicama, gore-dole, i tek onda kad se fakat nemože izdržati, kad mjehur bude pre popuštanjem, trkom na WC i sve opet, bolovi su ogromni jer pjesak izlazi kroz mokračni kanal, pogotovo kod muškaraca, el jebga, bolje i to nego da se stvori od toga kamen il pod nož.
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 08:28   #37
Quote:
AmADin_gospo kaže:
gledaj, zavisi jel več kamen il je samo pjesak, ukoliko je pjesak, znam pouzdano(imam slučajeva u familiji) da pomaže piva, tj. gajba tople pive i cugaj, al nemoj mokriti, i tako dok cugaš hodaj stepenicama, gore-dole, i tek onda kad se fakat nemože izdržati, kad mjehur bude pre popuštanjem, trkom na WC i sve opet
ovo mi zvuchi josh smjeshnije i nerealnije od moje "terapije": lech u toplu kadu i cugat toplu pivu...
al neznam bash kolko je preporuchljivo drzhat i trpit dok mjehur nije pred popushtanjem...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 09:49   #38
Quote:
Acidofil kaže:
ovo mi zvuchi josh smjeshnije i nerealnije od moje "terapije": lech u toplu kadu i cugat toplu pivu...
al neznam bash kolko je preporuchljivo drzhat i trpit dok mjehur nije pred popushtanjem...
pa gledaj, smiješno-ne smiješno alo POMAŽE, tj, ako mokriš čim dobiješ nagon onda mokriš samo tekučinu, a vako, dok se suzdržavaš i hodaš sav bubrežni kamenac(tj. večina) se mučka s vodom i kad kreneš sa mokrenjem onda uz mokraču ide i pjesak, kad pjesak prolazi kroz urinalni trakt stvara OGROMNE BOLOVE, ali pomaže,

NAPOMENA, ovo je jedino moguče u slučaju PIJESKA a NE KAMENCA jerbo ukoliko je kamenac postoji mogučnost da se zaklavi u mokračnom kanalu što je grozna komplikacija,

Što se mene tiče, hvala bogu, nemam kamenca niti ga mogu imati jerbo dnevno pijem preko 3L tekučine tako da se i nema vremena stvoriti...

pijte puno tekučine i smanjiče vam se mogučnost stvaranja naslaga kamenca
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 10:08   #39
as said, mislim da nije dobro trpit sa pishanjem, jer samim tim chinom trpe i bubrezi...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 11:20   #40
bubrezi trpe i ovako i onako, al kako kažem, NEMA SVRHE sjediti/ležati i piti tekučinu i mokriti jer onda samo mokriš TEČNOST a ne i pjesak iz burega, razumiješ???
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.