Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2020., 16:38   #10001
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
Po meni Vrbane uopće ne spašava blizina Jaruna, grozno su preizgrađeni i zbetonirani zadnjih godina.
Ali su i dalje blizu jezeru i nasipu.

Quote:
Maksimir - popularan je samo donji dio, cijela gornja zona nije popularna zbog manjkavosti prometne povezanosti i infrastrukture, šumi unatoč. Općenito mi se čini da sjeverni dio grada nije popularan unatoč šumama, potocima - Podsused, Gornji Stenjevec, Gornje Vrapče, Kustošija, Črnomerec, pojedini dijelovi Podsljemena, Gornja Dubrava, gornji dijelovi Maksimira itd.
Ako su cijene novogradnji neko mjerilo atraktivnosti, ne bih se složila jer su visoke i na brdovitim dijelovima (Laščina, Srebrnjak, Horvatovac itd.) - sve što nije previše istočno.

Dakle, osim možda Maksimira, ali bez Bukovca, za ostalo što si nabrojala se slažem. I ranije sam napisala da krajnji istočni i zapadni obronci Medvednice nisu popularni.

Quote:
Trešnjevka je jedan od najpopularnijih kvartova pa svi znamo kako izgleda kao i Donji grad koji se ipak donekle hortikularno uređuje, ali opet prednost dobivaju kafići sa svojim terasama i parkirna mjesta kod uništavanja zelenih površina.

Mislim da moju tezu podupire i ta činjenica da se drveće u gradu ne održava ili se održava pod "prisilom" građana. Znam, jer sam se 5 godina borila za komadić zelene površine koji je postao bespravno parkiralište. Ljudi radije biraju parking i kafić nego šumu i travu, zato grad i izgleda tako kako izgleda, a tome i svjedoči trend kupnje stanova u određenim kvartovima.

Također, popularnost kvartova koje si navela diže prometna povezanost i relativna blizina centru te razvijena infrastruktura kvarta, a zelenilo je tu samo bonus, ali ne bih dala ruku u vatru da je to većini bio glavni razlog.
Trešnjevka mi je prava enigma, mislim na Trešnjevku sjever, ali potvrđuje tvoju tezu! Nju zaista prodaje samo blizina Centra, to je sve što ima. No, to imaju i dijelovi Črnomerca, koji stoje znatno lošije po cijenama...

Ali... Kapitulirala sam! Možda si u pravu da "moji" kvartovi nisu atraktivni zbog Maksimira, Jaruna, Bundeka, Save, nego zbog blizine centra. Htjela bih vjerovati da nije tako, da nas je više ljubitelja zelenog.

---

Da se vratimo na početak rasprave: Prečko ili Špansko! Po ovome kako ti misliš ispada da je Špansko bolje od Prečkog. Ja sam zaista mislila da je drukčije.
saurus is offline  
Old 19.12.2020., 16:43   #10002
molim pomoć: frendovima ponuđen stan u Pionirovoj zgradi na Trešnjevci u Kljajićevoj ulici (kod hotela Panorama). stanovi nedavno useljeni. ima li itko ikakvu informaciju iz prve ruke? Bili su pogledati stan, sreli nekog stanara, nije im htio ništa reći. Njima je stan ok, niš posebno, osim kaj je grijanje na toplanu (a i pogled jednim dijelom)... ako netko zna nešto više, pišite, bit će zahvalni
Tratin20 is offline  
Old 19.12.2020., 16:56   #10003
Je li rano za novogodišnje želje i snove? Moja želja je da strani investitori ili developeri, ne jedan, nego više njih, sljedeće godine počnu graditi stambene objekte u Hrvatskoj po zapadnjačkim standardima.
ANTI is offline  
Old 19.12.2020., 17:00   #10004
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post

Ali... Kapitulirala sam! Možda si u pravu da "moji" kvartovi nisu atraktivni zbog Maksimira, Jaruna, Bundeka, Save, nego zbog blizine centra. Htjela bih vjerovati da nije tako, da nas je više ljubitelja zelenog.

---

Da se vratimo na početak rasprave: Prečko ili Špansko! Po ovome kako ti misliš ispada da je Špansko bolje od Prečkog. Ja sam zaista mislila da je drukčije.
I ja bih voljela da je tako, ali nas ljudi kod kupovine pobijaju. Mislim da im je zelenilo bonus, ali ne mislim da im je ključna stavka, većini.
No, problem je i popularnost kvarta, što postaje poželjnije mjesto za život time i privlači investitore koji betoniraju. Nema kod nas pravih zakona, humanog urbanističkog plana, a ni inspekcija ne radi bog zna što.

Špansko vodi ispred Prečkog, po kupoprodaji, unatoč tome što Prečko ima tramvaj i bliže je Jarun.
Hana020 is offline  
Old 19.12.2020., 17:07   #10005
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
Špansko vodi ispred Prečkog, po kupoprodaji, unatoč tome što Prečko ima tramvaj i bliže je Jarun.
Jako neobično. Ne mogu pronaći racionalno objašnjenje osim što u Prečkom i nema toliko novogradnji (ako izuzmemo onaj betonirani dio od Pionira).

Čak mislim da će i istočnija od Prečkog Savska Opatovina, u dijelu južno od Zagrebačke avenije koji pripada Stenjevcu-jug, imati dobru prođu, jednom kada se ostvare stari planovi.
saurus is offline  
Old 19.12.2020., 17:47   #10006
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Ovo te nista ne razumijem
Nije vazno jel opravdan, rast zaista postoji i to ogroman
Ni ja tebe ne razumijem kako ti mene ne razumiješ da meni (isto kao i tebi) nije sporan rast cijena.
Paskaneman is offline  
Old 19.12.2020., 17:51   #10007
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
@Paskaneman, samo daj, taj elaborat kojim raspolažeš. Svi bi rado vidjeli!
Budem je poslao na pm ili ovdje objavio jednom kad kredit se kredit izrealizira...za cca mjesec dana...jer s obzirom da nisam platio procjenu ne znam više jeli negdje sitnim slovima piše da nisam vlasnik Procjene i da je ne smijem objavljivati bez tuđe privole ili tako neka šema..


...da si na kraju ne sjebem nešto oko kredita
Paskaneman is offline  
Old 19.12.2020., 18:16   #10008
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
I ja bih voljela da je tako, ali nas ljudi kod kupovine pobijaju. Mislim da im je zelenilo bonus, ali ne mislim da im je ključna stavka, većini.
No, problem je i popularnost kvarta, što postaje poželjnije mjesto za život time i privlači investitore koji betoniraju. Nema kod nas pravih zakona, humanog urbanističkog plana, a ni inspekcija ne radi bog zna što.

Špansko vodi ispred Prečkog, po kupoprodaji, unatoč tome što Prečko ima tramvaj i bliže je Jarun.

Nema šanse,
Prečko je tri puta bolji kvart. Ne navijam za nikog,ali mogu biti realan jer živim na Volovcici.
Precko ima tramvaj, a blizina Jaruna je dodatni plus. Nevjerojatno kako ovdje na forumu jedna te ista ekipa non stop navija za Špansko.
Prije iz Maribora dodem na Jelacic plac nego iz Španskog u Maksimir.
Nisam još sreo nikog od frendova kome je Spansko bolje od Preckog.
Ipak, tramvaj zona u praksi znaci par sto eura vise po kvadratu za stan
nily is offline  
Old 19.12.2020., 18:41   #10009
Ne pričamo o tome koji je kvart bolji jer je to subjektivno i teško bi bilo postići neki konsenzus. Pričamo o popularnosti kvartova po kupovini stanova. U Španskom se naprosto proda više stanova, ima i više novogradnji (možda je i to jedan od razloga), ali isto tako Špansko ima duplo više stanovnika. Cijena stanova u Prečkom nije skuplja, odnosno ne vidim da im tramvaj povećava cijenu naspram Španskom. Ne živim ni ja u Španskom, iako ne vidim kakve to veze ima.
Hana020 is offline  
Old 19.12.2020., 18:53   #10010
Quote:
ANTI kaže: Pogledaj post
Je li rano za novogodišnje želje i snove? Moja želja je da strani investitori ili developeri, ne jedan, nego više njih, sljedeće godine počnu graditi stambene objekte u Hrvatskoj po zapadnjačkim standardima.
I zapadnjackim cijenama?
I na tvoje postove sam naletjela listajuc proslu godinu
Znaci, nisam najgora!

Tratin20, mozda grijesim , jer se nisam informirala, al sam hodala po Trsenjevci pocetkom godine i obilazila gradilista Munjarski put je gradio Pionir, lijepa zgrada, okolo je dovoljn prostora, ali nazalost prvi susjed toplana. Imas stranicu o Pioniru na forumu
Rosemary84 is offline  
Old 19.12.2020., 19:03   #10011
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
Ni ja tebe ne razumijem kako ti mene ne razumiješ da meni (isto kao i tebi) nije sporan rast cijena.
Moram priznati da ni ja nisam isprva razumjela.

Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
Budem je poslao na pm ili ovdje objavio jednom kad kredit se kredit izrealizira...za cca mjesec dana...jer s obzirom da nisam platio procjenu ne znam više jeli negdje sitnim slovima piše da nisam vlasnik Procjene i da je ne smijem objavljivati bez tuđe privole ili tako neka šema..


...da si na kraju ne sjebem nešto oko kredita
Razumijem. Veliki znaju zapapriti malima (mislim na banke)!
saurus is offline  
Old 19.12.2020., 22:39   #10012
Precko je bolje od Spanskog iako zivim u Spanskom vec 40 godina. I to nije zbog tramvaja nego zbog infrastrukture. Tram nista ne znaci jer vozi do grada 45 min do 1h od cega se 4/5 puta stoji jer vec na 3oj stanici uđu penzići. totalno neprakticno. Spansko ima 3 autobusne linije+ vlak, bolje i brze se dođe do grada, ali Precko je manje izgrađeno na staru infrastrukturu

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
user2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.