Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 09:31   #21
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Eto bas si lijepo to srocila a ja se potrgala objasnjavauci
jesam tuka, ispast će da se još bunimo što u polustimuliranom financijski bolje prođemo..
ovdje bi za puni ili polustimulirani cak i za 4JS platila barem 3000+lijekovi
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 09:35   #22
Ma tko se buni
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem

Zadnje uređivanje Francesca : 16.02.2012. at 09:42.
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 09:39   #23
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ma tko se buni :raspa :
Ma nitko se ne buni, samo me zaintrigiralo to... Po meni su onda polustimulirani bolji i isplativiji....

hvala na odgovorima cure
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 09:42   #24
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Ma nitko se ne buni, samo me zaintrigiralo to... Po meni su onda polustimulirani bolji i isplativiji....

hvala na odgovorima cure
Jesu ak dobro reagiras
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 09:59   #25
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Wtf pa ne kupuje mi dr lijekove, kupujem ih sama, covjek naplacuje samo postupak
Čuj, ja ne znam kako ide kod L, nekad pišete da vam naplaćuje u kompletu, nekad da kupujete sami ljekove.
Samo sam objašnjavala terminologiju, a da li vam različito naplaćuje monitoring koji dole Zoroo spominje, isto ne znam, a monitoring je identičan, osim što individualno kod nekog postoji manji broj uzv-ova, kod nekog veći.
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ni ja ne kuzim filozofiju jer je monitoring u obadva slucaja isti
a ne vjerujem da embrije/jajne stanice u polustimuliranom drugacije tretira nego u punoj stimulaciji..
Da, napisala sam gore.
Isto je sve, osim gore napisanog. Nekome treba 2uzv-a, nekome 8.
A broj uzv-ova ne ovisi o vrsti stimulacije toliko (u manjoj mjeri), već o reakciji organizma na ljekove.
U principu se slabije reagira na klomiće nego na gonale, pa time i potreba za uzv-ovima. Koji koštaju.

Ali farmakološki je bitna razlika između uzimanja klomifena i uzimanja gonala, odatle razlika u terminologiji, a koliko JS dobijete ovisi o vašoj dijagnozi.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:04   #26
L koliko ja znam nikome ne naplacuje u kompletu, lijekove svi kupuju sami
Monitoring je u mom slucaju bio malo pojacan u punom, ali kod normalnih zena nije uzv svaki dan, a u Klomifenskom mi je bio svaki 2-3 dan
I ne moze ta razlika biti u par uzv-ova
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:05   #27
a što je monitoring
oprostite na uletu ali pošto čitam temu ... ajd neka dobra duša da mi to objasni..
Zorro... ka'š u Rvacku???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:07   #28
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Jesu ak dobro reagiras
Mislim da je ovo presudno kod usporedbe koja je varijanta jeftinija.


Polustimulirani se naoko više isplati nego stimulirani. Naoko.
Ako ćemo tako najeftiniji je prirodni , pardon, sex doma je još jeftiniji ako vam uspjeva, ali daleko je druga priča u igri.

Ako ćemo računat:
Veća je vjerojatnost da ćete od jedne full stimulacije s 20 gonala, ako dobijete 15 foikula, pa recimo 9 zdravih embrija doći do trudnoće kroz tri transfera embrija.
Nego samo od tri polustimulirana gdje dobijete 3 folikula, 1js, gdje su uključene tri punkcije, a broj gonala se kroz tri postupka popenje skoro na brojku u jednom full stimuliranom, ali vam naplate ne samo transfer. već 3 cijela postupka.

I naravno govorim hipotetski
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:09   #29
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a što je monitoring
oprostite na uletu ali pošto čitam temu ... ajd neka dobra duša da mi to objasni..
Zorro... ka'š u Rvacku???
Pracenje rasta folikula - uzv
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:12   #30
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo presudno kod usporedbe koja je varijanta jeftinija.


Polustimulirani se naoko više isplati nego stimulirani. Naoko.
Ako ćemo tako najeftiniji je prirodni , pardon, sex doma je još jeftiniji ako vam uspjeva, ali daleko je druga priča u igri.

Ako ćemo računat:
Veća je vjerojatnost da ćete od jedne full stimulacije s 20 gonala, ako dobijete 15 foikula, pa recimo 9 zdravih embrija doći do trudnoće kroz tri transfera embrija.
Nego samo od tri polustimulirana gdje dobijete 3 folikula, 1js, gdje su uključene tri punkcije, a broj gonala se kroz tri postupka popenje skoro na brojku u jednom full stimuliranom, ali vam naplate ne samo transfer. već 3 cijela postupka.

I naravno govorim hipotetski
Mislim da ce sad sa dolaskom novog zakona ipak smanjit upotreba polustimuliranog i da ce se vise radit stimulirani
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:12   #31
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
WTF, fran, molim da diskusiju prebacite na temu protokoli, uspjeh i blabla
Neću, jer trkeljam, hipotetski je nešto nešto, dijagnoza je presudna.
Nije ista stvar full stimulacija kod PCOS i kod low respondera, financijski
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:14   #32
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mislim da ce sad sa dolaskom novog zakona ipak smanjit upotreba polustimuliranog i da ce se vise radit stimulirani
Pitaj boga što će na kraju ispast.
Mene je prošle godine jedino bilo frka dok su se neke cure trsile da se na silu sve to promjeni, frka me toga da će ovi morat kresat pare, negdje, a vrlo lako bi mogli kresat pare na broju plaćenih postupaka.
Vrlo je vjerojatno da se smanji broj sa onih 6 plaćenih.
Al to je samo moje razmišljanje, budemo vidjeli kako će ispast.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:17   #33
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Pitaj boga što će na kraju ispast.
Mene je prošle godine jedino bilo frka dok su se neke cure trsile da se na silu sve to promjeni, frka me toga da će ovi morat kresat pare, negdje, a vrlo lako bi mogli kresat pare na broju plaćenih postupaka.
Vrlo je vjerojatno da se smanji broj sa onih 6 plaćenih.
Al to je samo moje razmišljanje, budemo vidjeli kako će ispast.
Iskreno - da ne dijele lijekove napamet bilo bi ih vise za sve

Nadam se da nece rezat broj postupaka iako i menk smrdi da budu

Al opet - uspjesnost sa tri postupka sa zamrznutim embrijima moze biti puno veca nego sa 6 ovih sjebanih
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:22   #34
može još jedan ulet...
mislim da sam sa zoro i sa WTF pričala u 4 oka o tome.... ali nisam sigurna...

meni nešto u MPO nije jasno nikako...

ajmo ovako.. ako se žena rodi sa određenim brojem JS (kojih pola propadne do 12 godine života i ulaska u pubertet) i ostane xy jajnih stanica..
Svaki ciklus pucaš jednu jajnu stanicu... (prosječno izostavimo anovulatorne ili kada je ovulacija na 2 jajnika).. znači ti si unaprijed genetski određen sa JS i sa njihovim rezervama te odlaskom u perimenopauzu i menopauzu.

Ako ti odeš u MPO stimulacije (neću baratati terminima koje ne razumijem u potpunosti) i proizvedeš xyz jajnih stanica ili nedaj bože doživiš hiperstimulaciju - da li to laički znači da si samim stimulacijama skraćuješ vijek svojih JS, i tim ulaziš u rizik da odeš ranije u perimenopauzu odnosno menopauzu... (zamisli da iza sebe imaš nekih 5-6 postupaka i npr nekoliko hiperstimulacija)

Ja sam to pitala L.. nasmijao se je i rekao mi je samo.. ajd nećemo tako razmišljati, neće vama trebati puno stimulacija koliko vidim a i jajnici su vam 5 godina mlađi...ali mi nije odgovorio da li je to moguće ili ne ...

eto to me je uvijek zanimalo da li ima tko nekakav odgovor
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:30   #35
a gle lara. na pocetku svakog ciklusa postoji pool stanica u jajovodu. dakle od plodnih koka 15 ili više. jedan od tih oocita dobije bitku i postane vodeći folikel na kojem se desi ovulacija. ostali koliko citam propadnu. dakle za svaku ovulaciju tijelo ispuca iz sebe odredjeni broj stanica. i tako svaki ciklus. broj antralnih folikla od ciklusa do ciklusa varira.
eh sad ajmo se vratiti na slučaj kad se ide u stimulaciju. pod pretpostavkom da jedna zena dobije najčešće onoliko jajnih stanica koliko ima antralaca (najcesce, neki dobiju i vise..ali to bas nije cesto), izgleda da se po tome u stimulaciji moze iscrpiti samo ono sto tijelo nudi taj ciklus. po tome te stimulacije ne bi vidno trebale utjecati na raniji ulazak u menopauzu

@fran
valjda se stopa uspjeha u 4. postupku kumulativno povećava..ovdje se bore za to da se odobri vise postupaka, barem četri. po svim statistikama ta tri čak ni uz kryo nisu dovoljna za uspjeh.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 16.02.2012. at 10:39.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:35   #36
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
može još jedan ulet...
mislim da sam sa zoro i sa WTF pričala u 4 oka o tome.... ali nisam sigurna...

meni nešto u MPO nije jasno nikako...

ajmo ovako.. ako se žena rodi sa određenim brojem JS (kojih pola propadne do 12 godine života i ulaska u pubertet) i ostane xy jajnih stanica..
Svaki ciklus pucaš jednu jajnu stanicu... (prosječno izostavimo anovulatorne ili kada je ovulacija na 2 jajnika).. znači ti si unaprijed genetski određen sa JS i sa njihovim rezervama te odlaskom u perimenopauzu i menopauzu.

Ako ti odeš u MPO stimulacije (neću baratati terminima koje ne razumijem u potpunosti) i proizvedeš xyz jajnih stanica ili nedaj bože doživiš hiperstimulaciju - da li to laički znači da si samim stimulacijama skraćuješ vijek svojih JS, i tim ulaziš u rizik da odeš ranije u perimenopauzu odnosno menopauzu... (zamisli da iza sebe imaš nekih 5-6 postupaka i npr nekoliko hiperstimulacija)


da se uključim,

moje je mišljenje da bi to po nekoj zdravoj logici trebalo biti tako!
zalihe se višestruko ubrzano smanjuju mpo postupcima, ako se svakom stimulacijom osim sobivenih js okine oko 150 stanica u rezervama! znači one se aktiviraju i pdmah propadaju!

vjerujem da nas doktor hoce zastititi od prevelikih briga okio toga, pa ponekad ne da konkretan odgovor...
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:38   #37

totalno različiti odgovori!
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:41   #38
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Ja sam to pitala L.. nasmijao se je i rekao mi je samo.. ajd nećemo tako razmišljati, neće vama trebati puno stimulacija koliko vidim a i jajnici su vam 5 godina mlađi...ali mi nije odgovorio da li je to moguće ili ne ...

eto to me je uvijek zanimalo da li ima tko nekakav odgovor
Lara, stimulacija nije matematika.

Ovo što tvrde sa se rodimo sa određenim brojem js, je po meni isto hipoteza.
Svi ljudi bi kao odrasli trebali imat 32 zuba, pa nemaju svi.
Meni fale očnjaci i 2 umnjaka.

Nekome stanice brže propadaju, nekome jajnici rade ko aparat za kokice pa piče na sve strane, nekome rade kao krepana kokoš pa ne daju ni jednu van, remda ih hipotetski ima more.

Nekad se mislilo da se kontracepcijom "štede" js, ali danas se iz iskustva zna da to nije tako.

Imaš mnogo žena koje su i uz kontracepciju sa 28g ušle u menopauzu - recimo ostale bez js, a sa druge strane imaš i ove PCOS fore gdje pucaju folikule ko lude, i ne idu u menoopauzu do 58god.

Mislim da je sve jako individualono, kao i ostatak zdravstvene slike.


I slažem se sa Zoroo, ne možeš kroz par stimulacija potrošit svoj životni vjek-rezervu js.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:48   #39
evo mene..matematička nebuloza. 1+1 nije dva..
broj antralaca se mijenja iz ciklusa uz ciklus, ali ne vidno..u stilu da jedan mjesec imas dva, a drugi 15.
prije godinu dana sam imala oko pet antralaca ukupno..no izgleda da se broj kontinuirano dize
4/2011 4-5
7/2011 isto
9/2011 6
10/2011 8 (na grubo)
12/2011 8
1/2012 10

samo čekam neki mjesec kad ću pljosnuti na guzicu i kad će se vidjeti samo 2-3..ali za sada izgleda kao da se broj povećava. čak je i odnos FSH/LH bolji no prije godinu-dvije
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:51   #40
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Lara,



Mislim da je sve jako individualono, kao i ostatak zdravstvene slike.


I slažem se sa Zoroo, ne možeš kroz par stimulacija potrošit svoj životni vjek-rezervu js.

i ja se slažem,
nikako ne treba sve trpati u isti koš!
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.