Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2002., 21:28   #1
Question Pitanjce...

Evo jedno malo zanimljivo matematicko pitanje
3 Covjeka idu po nekom brdu i uhvati ih kisa...i sada sta ce oni udju u neki motelcic i pitaju koliko kosta nocenje i ovaj lik njima kaze 10 Eura po osobi i sta ce oni nego plate....i onda taj sto ih je oderao razmislja i kaze sam sebi, ma previse sam im uzeo...hm nije fer od mene da ih oderem zbog kise i zovne svoga sina i da mu 5 Eura i kaze odi i vrati onoj trojici gore, previse sam im uzeo...i sada mali razmislja kako ce vratiti 5 eura na 3 covjeka....i ne ide mu bas i on sada uzme sebi 2 eura i svakom od onih gore vrati po jedan euro i svi su sretni i zadovoljni.....

E sada da vidimo di je novac:
Znaci njih trojica su svaki dali po 9 Eura 3*9=27
Kod malog su 2 Eura
Znaci 3 * 9 = 27 + 2 = 29

E sada a gdje je nestao onaj jedan Euro??
Al_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:33   #2
Quote:
by Al
Znaci njih trojica su svaki dali po 9 Eura 3*9=27
Znaci da vodis na krivi put. Nisu platili po 9 Eura.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:44   #3
nije cilj 30 vec 25 koliko je lik uknjizio 3x 9 = 27 i od toga mali uze0 2 27-2 = 25 koliko ima kod lika
DEBELKURAC
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:48   #4
Platili su svaki po 9 eura, a od toga covjeku 25/3=81/3 eura.

Prividno izgleda 9 jer nisi racunao onaj ostatak od 2 eura koji je mali zadrzao kod sebe. 5 eura na 3 osobe je 5/3 po osobi a ako im je dao po 1 euro, jos mu je ostalo u ruci po 2/3 eura od svakog
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 00:21   #5
hehe to pitanje postavljam od 94 profesorima u osnovnoj i srednjoj i tuzno ali ni jedan nije odgovorio...svi su nesta petljali ovamo onamo a tako je jednostavan odgovor...najzesci odgovor je bio od jedne profesorice matematika koja je reklla da je to dokaza da matematika nije savrsena
Al_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 00:32   #6
Quote:
Al_ kaže:
hehe to pitanje postavljam od 94 profesorima u osnovnoj i srednjoj i tuzno ali ni jedan nije odgovorio...svi su nesta petljali ovamo onamo a tako je jednostavan odgovor...najzesci odgovor je bio od jedne profesorice matematika koja je reklla da je to dokaza da matematika nije savrsena
Možda je problem u tome što ti nisi uspio shvatiti odgovor?

Ako misliš da je ovo nekakav problem, time samo pokazuješ svoju slabu upućenost.

DK ti je, kao pravi financijski stručnjak , sasvim lijepo objasnio stvar.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 00:50   #7
Ma kuzim ja to...joj joj joj joj ....jednostavno je stvar je u postavljanju pitanja
Samo sto to neki ljudi bas ne kuze
Mislim ja sam to prokuzio u 7 razredu kada sam se prvi put susreo s tim problemom....samo sto ljudi okolo ne kuze..ma joj!
Al_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 04:27   #8
u srednjoj sam naletio samo na dva profesora koji ne bi srali vec bi rekli da ne znaju ad ih pitam nesto komplicirano. ma sve u svemu, profesori i nisu neko za pitat. bolje je tu na forumu. puno vise pametnih ljudi.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 13:44   #9
Ma to je jednostavno navodjenje na pogresan zakljucak i ne mogu da vjerujem da jedan profesor matematike ne zna kako da rijesi ovako banalan problem.
To mozda moze lakovjerne zbuniti u prvom momentu,ali mi je tesko povjerovati da moze i profesora matematike.
To je kao kod madjionicara,skretanje paznje u pogresnom smjeru,dok nam se bukvalno pred nosom dogadja ono bitno.Ali taj stos ne moze jedan madjionicar 'prodati' drugom...

U sustini oni su platili 27 eura sve (9 eura po osobi) - dakle i sobu i sto je djecak zadrzao 2 eura (od 30 eura vracena su im 3).

To dodje na njih trojicu
25/3 za sobu + 2/3 za djecaka= 27 eura (ukupni troskovi)

(dakle po osobi dodje
soba + djecak + kusur = 10 eura,
tj. 8,33333 + 0,66666 + 1= 10 eura)

Tri su eura vracena (svakom po jedan) pa je to
ukupni troskovi + kusur = 30 eura
27 + 3 = 30

Mada sam u osnovnoj imala jednu nastavnicu koja je cesto na nasa pitanjan odgovarala : "Djeco,kako ja to vama da objasnim,kad ni ja ne znam!!!"
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 14:01   #10
nekako mi se čini da je taj jedan euro porez na budale.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.