Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 15:02   #101
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Kakvi materijalisti čovječe? Koji novac? Pa nisu oni motivirani novcem, pa ubijaju i sami sebe. Njima su prodali prodali priču da će im na drugom svijetu biti bolje. A pošto im je u ovom valjda loše u to žele vjerovati.
Socijala znači da nemaju perspektivu, posao, ulogu u društvu i da im je zato jednostavno prodati priču, a ne da ih motivira novac kako si ne znam na koju foru shvatio.
i te kako je novac u igri...
svima su obiteljii nakod toga zbrinute...
stalno se to mete pod tepih...
zasto?
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.07.2016., 15:02   #102
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Problem su tu politicki sufleri koji modificiraju rijec Bozju I to je to...
Necete naci ni jednu vjeru da propagira smrt, ubijanje I neznam sto...
Ali postoje stavke ako se vade iz konteksta mogu se tako prikazati....
Kratko i jasno.
Koja je kazna predvidjena Kuranom, a koja Biblijom za napustanje Islama, tj. Krscanstva?
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 19.07.2016., 15:07   #103
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
A pošto su većina izbjeglica mladi dečki poput njega, a ne stariji obrazovani ljudi, imamo problem. (tj. Njemačka ga ima).
Ne znam točno kakav je sastav izbjeglica ali nije čudno da su mete mlađi. Mladi većinom i idu u ratove, manje znaju, imaju manje iskustva i lakše ih je u nešto uvjeriti. Vidi se samo prema ovoj motivaciji sa 72 djevice. Šta će nekom od 50-60 godina pričati o djevicama pitanje jel mu se diže uopće. To je motivacija za klince. Šta taj zna o religiji i političkoj situaciji, on bi jebo

Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ne možeš to nazvati "marginom". Marginalac je mogao biti u Afganistanu a u Njemačkoj ne možeš nazvati nekoga marginalcem jer je došao kao izbjeglica i nije se još adaptirao. Sve izbjeglice prolaze kroz tu fazu prilagođavanja na novu državu i nove uvjete života... to je faza koju je nemoguće izbjeći.

Izbjeglica sam sebe može smatrati marginalcem jedino ako u je u svojoj glavi zamislio da će ga u istom trenutku kad kroči nogom u novu državu dočekati stan, posao, mercedes i već uhodan život. Mislim da nitko nije toliko lud da ovo očekuje, pa čak ni afganistanska balavurdija.
Ne znam da li si me dobro shvatila, ja ne tražim opravdanje već objašnjenje. Naravno da opravdanja nema. A objašnjenje leži točno u situaciji u koju je taj klinac postavljen. I da zaboravimo na tren ovaj izbjeglički status, on je maloljetnik (ako je) koji je odrastao u ratnom okruženju, vjerojatno je izgubio roditelje i živi s nekim ljudima koji su ga posvojili, koje ne pozna i ne zna s njima komunicirati. To je ozbiljna trauma za dijete. Takvo odrastanje je tipično za sve propalitete ovog svijeta. Samo što su kod njega određene interesne skupine posebno usmjerile to djelovanje. Bez toga bi možda pljačkao kioske.
Ne samo oko ovog slučaja, to su sve klinci koji su postavljeni u nemoguću situaciju. Si vidjela ovo

http://www.telegram.hr/politika-krim...ego-se-raznio/

Video je pobrisan ali shvaćaš o čemu se radi. To su djeca, oni su prisiljeni da to rade. Bilo fizički ili psihički. Nisu oni problem već ti koji ih na to prisiljavaju.
fsoul is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.