Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Vaš fašistoidni potencijal je
1 4 36.36%
2 3 27.27%
3 2 18.18%
4 2 18.18%
5 0 0%
Glasovatelji: 11. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2016., 18:34   #21
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
kako ne, pa što je ustaša gledano po navedenim F-parametrima, nego isto što i četnik rođen u hrvatskoj; To su parametri autoritarno-totalitarne tj. fašistoidne ličnosti, i oni su nadnacionalni, to su univerzalne vrijednosti
Ustaški simboli su u RH zabranjeni, a u Srbiji četnički ne.

Eto, na prvom koraku, na dvije susjedne zemlje ti teorija već pada, di su tek malezije i uzbekistani?!
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 18:51   #22
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ustaški simboli su u RH zabranjeni, a u Srbiji četnički ne.
To je više zbog toga što ustaše bili ideološki jasnije određeni i imaju malo žešću povijesnu hipoteku zločina. Srbi su još bili poduzetni pa došli na tipično zaumnu ideju da rebrandiraju četnike u antifašiste. Onda opet, fašistoidna supkultura je puno življa i bogatija u Hrvatskoj nego u Srbiji, valjda i zato jer je nominalno 'zabranjena'.

Uglavnom, to su samo lokalne posebnosti, hrvatski i srpski rodoljupci su ista vrsta primitivnog šljama.
lišina od špadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 19:04   #23
Quote:
lišina od špadi kaže: Pogledaj post
To je više zbog toga što ustaše bili ideološki jasnije određeni i imaju malo žešću povijesnu hipoteku zločina. Srbi su još bili poduzetni pa došli na tipično zaumnu ideju da rebrandiraju četnike u antifašiste. Onda opet, fašistoidna supkultura je puno življa i bogatija u Hrvatskoj nego u Srbiji, valjda i zato jer je nominalno 'zabranjena'.

Uglavnom, to su samo lokalne posebnosti, hrvatski i srpski rodoljupci su ista vrsta primitivnog šljama.
Aha, de jure nisu, nisu ni de facto prema tvojim riječima, ali ti veliš kako prema tvom mišljenju oni to jesu, pa samim tim i moja teorija o tome kako se ne trebam uopće truditi uspoređivati Maleziju i Uzbekistan u smislu konzervativno, lijevo ili desno, pada u vodu i ja bih ipak trebao to učiniti?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 19:10   #24
Evo, da se ne mučiš previše razmišljanjem:

Da si se kojim slučajem rodio u Srbiji, bio bi jednako srpski 'domoljub' kao što si sada hrvatski. Najvažnije je biti uz svoje, da ne budeš izrod
lišina od špadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 19:50   #25
Quote:
lišina od špadi kaže: Pogledaj post
Evo, da se ne mučiš previše razmišljanjem:

Da si se kojim slučajem rodio u Srbiji, bio bi jednako srpski 'domoljub' kao što si sada hrvatski. Najvažnije je biti uz svoje, da ne budeš izrod
Razumijem ja tebe. problem je što ti mene ne razumiješ ili ne želiš razumjeti.

Kako možemo govoriti o univerzalnom "konzervativnom" na razini politike, kad je evo doslovno na prvom primjeru kulturološki i sociološki nazivno bliskih država naš ekstrem potpuno nepromjenjenog pravnog statusa zadnjih sedamdeset godina, a njihov je od ilegale prešao u doslovno sve pore društva, a da o mainstream politici i ne govorimo?

Kako "konzervativno" može značiti isto u Republici Hrvatskoj i Republici Srbiji, ako takve, konzervativne snage, u Hrvatskoj ne mijenjaju odnos prema svom ekstremu niti pedlja, a u Srbiji su prešle put od suprostavljanja do podrške?

Kužiš? To je primjer dvije susjedne države, pa jel' uopće pojmiš koliko velike mogu biti i jesu razlike između uzbekistanskih i malezijskih konzervativaca?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 20:56   #26
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Kako možemo govoriti o univerzalnom "konzervativnom" na razini politike, kad je evo doslovno na prvom primjeru kulturološki i sociološki nazivno bliskih država naš ekstrem potpuno nepromjenjenog pravnog statusa zadnjih sedamdeset godina, a njihov je od ilegale prešao u doslovno sve pore društva, a da o mainstream politici i ne govorimo?
Da, strašne su to razlike. Srbi se prave da su četnici antifašisti, da legaliziraju četnikovanje i izvrtanjem teza trolaju ono malo normalnih u državi (izdajnici, odrodi). Hrvati se prave da je ustašluk u ilegali (također u trolerske svrhe), što mu samo daje draž kontrakulture.

Istovremeno, u oba društva etnonacionalistički totem Domovine je krajnji obzor svake političke misli, a ima li čišćeg izražaja ovdašnjih etnonacionalizama od ustaštva i četništva? Da se ne lažemo, nema većih Hrvatina i Srbenda od ustaša i četnika, samo eto nije zgodno javno se tako deklarirati u današnjim okolnostima. Ali je zato soft ustaštvo/četništvo postalo praktički dominantna ideologija.

Ali takva je ekipa s F-skale, autoritarni/sljedbenički tip ličnosti podrazumijeva potisnutu agresiju, licemjerje, prijetvornost, lažljivost. To je prevladavajuća društvena paradigma na ovim prostorima, koja je u etnonacionalizmu 90-tih našla svoj idealan okvir.

Zadnje uređivanje lišina od špadi : 12.08.2016. at 21:08.
lišina od špadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:00   #27
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Razumijem ja tebe. problem je što ti mene ne razumiješ ili ne želiš razumjeti.

Kako možemo govoriti o univerzalnom "konzervativnom" na razini politike, kad je evo doslovno na prvom primjeru kulturološki i sociološki nazivno bliskih država naš ekstrem potpuno nepromjenjenog pravnog statusa zadnjih sedamdeset godina, a njihov je od ilegale prešao u doslovno sve pore društva, a da o mainstream politici i ne govorimo?

Kako "konzervativno" može značiti isto u Republici Hrvatskoj i Republici Srbiji, ako takve, konzervativne snage, u Hrvatskoj ne mijenjaju odnos prema svom ekstremu niti pedlja, a u Srbiji su prešle put od suprostavljanja do podrške?

Kužiš? To je primjer dvije susjedne države, pa jel' uopće pojmiš koliko velike mogu biti i jesu razlike između uzbekistanskih i malezijskih konzervativaca?
Ali nije to samo stvar konzervativnog...iste razlike se daju primjetiti u cijelom politickom spektru.

Evo npr. u Srbiji se ljevica pravi da cetnistvo nije opceprihvaceno u siroj populaciji Srbije....dok se u hrvatkoj ljevica pravi da ustastvo jeste prihvaceno u siroj populaciji Hrvatske.


E sada, dok su mi motivi srpske ljevice jasni...jednostavno su pognuli glavu pred narodnim masama....motivi hrvatske ljevice su mi puno manje jasni.
U tom smislu bih pozvao kolegu lisinu od spadi da mi objasni cemu ta potreba izjednacavanja necega sto je svakom razumnom covjeku jasno da nije isto? Sto se krije iza?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:07   #28
Uglavnom, ne zna se što znači konzervatizam u univerzalnom smislu jer je isti neraskidivo vezan uz lokalne prilike.

U slučaju RH je taj konzervatizam već petnaestak godina ona politika koja se može opisati oksimoronom "socijal liberalna".
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 17:40   #29
Bio sam na rubu sa izračunom od 2,3 al dobro je moglo je i gore.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 22:04   #30
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
E sada, dok su mi motivi srpske ljevice jasni...jednostavno su pognuli glavu pred narodnim masama....motivi hrvatske ljevice su mi puno manje jasni.
U tom smislu bih pozvao kolegu lisinu od spadi da mi objasni cemu ta potreba izjednacavanja necega sto je svakom razumnom covjeku jasno da nije isto? Sto se krije iza?
Kakva srpska i hrvatska ljevica? To praktički ne postoji, svi su u Hrvatskoj i Srbiji 'slobodnotržišno' kondicionirani i domoljubni, 'izvrsni' poduzetnici ili pokorni 'djelatnici', za dom ili otadžbinu spremni

Što se krije iza? Antikristi i masoni. Na nekom srpskom forumu neki drugi 'u prolazu' će primijetiti da samo Hrvati svečano obilježavaju progon par stotina tisuća stanovnika vlastite države, imaju Thompsona za najpopularnijeg pjevača, crtaju svastike itd. itd. A kod Srba toga nema, eto 'svakom razumnom čovjeku' dokaza da su bolji od Hrvata. Samo zajebavaju domaći izdajnici, izrodi i plaćenici koji stalno rovare i stvaraju podjele. Pa se onda pita što se krije iza toga?
lišina od špadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 10:30   #31
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
Liberalizam je izvorno lijeva, republikanska ideja o jednakosti ljudi, i naravno da je svakom desničaru koji drži do sebe njegova nacija iznad svega, ideja o jednakosti ljudi nespojiva s njegovim svjetonazorom.
Zna se dakle što znači konzervativizam : obitelj, nacija, rasa, vođa, tlo, vjera, sva ta ikonografija, ona je obuhvaćena ovim indeksom, i to je ono u ime čega se ubijalo i palilo zadnjih 100 godina, ne radi više ekvadorskih banana.
Izvorno si u pravu.

Ali nažalost u nekim zapadnim zemljama danas ono što se naziva "liberalizam" zapravo povećava ulogu države u društvu, ograničavanje slobode govora pod krinkom "političke korektnosti" i sl.

Čak se ide toliko da se nekim filmovima zamjera što nisu imali predstavnika ove ili one skupine.

Danas su zapadni konzervativci ti koji su za manju ulogu države u društvu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 13:42   #32
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
kako ne, pa što je ustaša gledano po navedenim F-parametrima, nego isto što i četnik rođen u hrvatskoj; To su parametri autoritarno-totalitarne tj. fašistoidne ličnosti, i oni su nadnacionalni, to su univerzalne vrijednosti
na Bliskom istoku, ustašama i četncima, pandan s talibani


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...vbYsalfHa75Ekd
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.