Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 20:01   #61
Istina da.

A gledaj obzirom da živimo gdje živimo, uz sve silne promjene zakona, raznih propisa znanje stečeno na faksu, školi, tečaju whatever ne znači ništa ako se konstantno ne usavršavaš - seminari, čitanje i praćenje zakonskih izmjena, pa čak i ovaj forum je jako dobro mjesto za nas jer nitko od nas ne stigne sve popratiti pa eto uvijek se sazna nešto novo,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 20:12   #62
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Istina da.

A gledaj obzirom da živimo gdje živimo, uz sve silne promjene zakona, raznih propisa znanje stečeno na faksu, školi, tečaju whatever ne znači ništa ako se konstantno ne usavršavaš - seminari, čitanje i praćenje zakonskih izmjena, pa čak i ovaj forum je jako dobro mjesto za nas jer nitko od nas ne stigne sve popratiti pa eto uvijek se sazna nešto novo,
Iskreno, u nekim stvarima ovaj forum mi je puno vise znacio od istovjetnih seminara, sa vjecno istim temama, bez imalo doticaja problema iz prakse. Osim pitanja na kraju seminara.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:21   #63
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ma naći će neko kompromisno rješenje vjerujem, slažem se da bi bilo najpravednije tipa:

- ekonomski faks automatsko priznavanje
- ekonomska srednja + 5g.iskustva priznavanje
- ostalo polaganje ispita

senssia ne znam koje si predmete imala na tom faksu kad govoriš da ste imali veću širinu od stručnog RIF-a, to mi je malo teško povjerovati jer mi smo imali isključivo stručne predmete, recimo od računovodstva:

- osnove računovodstva
- financijsko rač. 1 i 2
- menadžersko rač.
- rač.troškova
- rač.banaka
- rač. novčanih tokova
- rač. informacijski sustavi

I dodatno:

- porez na dodanu vrijednost i porez na dohodak
- osnove financija
- revizija
- financije poduzeća 1. i 2
- poduzetništvo
- osiguranje i reosiguranje
- platni promet
- trgovačko pravo i javna nabava
- osnove ekonomije
- poslovna matematika
- poslovna statistika
- menadžment

Znači strogo, strogo vezano uz struku...mislim ne umanjujem ja ničije znanje da krivo ne shvatiš, no ovaj faks ima sve ono što nekome treba da nauči...
Kada sam spomenula širinu mislila sam na opće kolegije mimo računovodstvenih. Ovako smo ti mi imali (krenut ću od tvojih):

- osnove računovodstva - kod nas je to dio kolegija računovodstvo 1
- financijsko rač. 1 i 2 - kod nas također dio kolegija računovodstvo 1
- menadžersko rač. - kod nas se prolazilo kroz kolegij kvantitativne metode
- rač.troškova - kod nas se kolegij zvao ekonomika troškova
- rač.banaka - kod nas se prolazilo kao dio kolegija bankarstvo i bankarski poslovi
- rač. novčanih tokova - kod nas se prolazilo u srednjoj školi kroz predmet knjig. s bilanciranjem i dio kroz predmet novčarstvo
- rač. informacijski sustavi - na faksu kod nas smo imali isti predmet + pis (posl. inf. sustavi)

I dodatno:

- porez na dodanu vrijednost i porez na dohodak - kod nas se prolazilo u srednjoj kroz predmet računovodstvo (kolegica iz klupe imala temu matur. rada)
- osnove financija - na faksu kod nas kolegij javne financije
- revizija - na faksu kolegij računovodstvo 2
- financije poduzeća 1. i 2 - kod nas na faksu kolegij mikroekonomika
- poduzetništvo - i kod nas na faksu jedan od kolegija iz poduzetništva, ima ih više jedan od je samo poduzetništvo i u srednjoj imali poduzetništvo isti naziv predmeta
- osiguranje i reosiguranje - kod nas se prolazilo kroz kolegij menadžment osiguranja
- platni promet - kod nas se prolazilo kroz kolegij računovodstvo
- trgovačko pravo i javna nabava - kod nas kolegij isto tako trgovačko pravo na faksu i u srednjoj predmeti osnove prava i vanjsko-trgovinsko poslovanje
- osnove ekonomije - kod nas na faksu kolegij počela ekonomike i u srednjoj predmet gospodarstvo
- poslovna matematika - kod nas na faksu matematika i u srednjoj predmet gospodarska matematika
- poslovna statistika - kod nas i u srednjoj i na faksu kolegij/predmet statistika
- menadžment - kod nas na faksu kolegij istog naziva - menadžment

Uz to smo imali dodatne kolegije i predmete...ako želiš, mogu i o gradivu, definicijama, zadacima, cjelinama i autorima literature, da ti dokažem da zaista znam što govorim tj. pišem. Zbog toga sam i reagirala.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:28   #64
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Apsolutno tocno.
Ono sta je meni uvelike otezalo pocetak rada je "nadobudnost" da znam knjizit. A kad me docekali zakoni koje na fakultetu nikad nisam vidila. Cak mislim da ovakvim smjerovima vecu prednost treba dat poznavanju zakona, jer oni te vode do samog knjizenja.
Meni je glavna sigurnost knjiženja osjećaj (razumijevanje) dugovnih i potražnih strana. Nekako kada to usvojiš, već si u igri. Zakoni dođu kasnije, to mi više naginje na porez i tu tematiku. Koja je zaista kompleksna, barem po meni. i meni Kada kažem osjećaj za knjiženje mislim i na dinamiku....bez puno razmišljanja kada imaš taj filing i znaš kako i zašto. Sve ostalo su sustavne konstrukcije naših vlastodržaca koje su sada ovakve, sutra onakve
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:57   #65
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Kada sam spomenula širinu mislila sam na opće kolegije mimo računovodstvenih. Ovako smo ti mi imali (krenut ću od tvojih):

- osnove računovodstva - kod nas je to dio kolegija računovodstvo 1
- financijsko rač. 1 i 2 - kod nas također dio kolegija računovodstvo 1
- menadžersko rač. - kod nas se prolazilo kroz kolegij kvantitativne metode
- rač.troškova - kod nas se kolegij zvao ekonomika troškova
- rač.banaka - kod nas se prolazilo kao dio kolegija bankarstvo i bankarski poslovi
- rač. novčanih tokova - kod nas se prolazilo u srednjoj školi kroz predmet knjig. s bilanciranjem i dio kroz predmet novčarstvo
- rač. informacijski sustavi - na faksu kod nas smo imali isti predmet + pis (posl. inf. sustavi)

I dodatno:

- porez na dodanu vrijednost i porez na dohodak - kod nas se prolazilo u srednjoj kroz predmet računovodstvo (kolegica iz klupe imala temu matur. rada)
- osnove financija - na faksu kod nas kolegij javne financije
- revizija - na faksu kolegij računovodstvo 2
- financije poduzeća 1. i 2 - kod nas na faksu kolegij mikroekonomika
- poduzetništvo - i kod nas na faksu jedan od kolegija iz poduzetništva, ima ih više jedan od je samo poduzetništvo i u srednjoj imali poduzetništvo isti naziv predmeta
- osiguranje i reosiguranje - kod nas se prolazilo kroz kolegij menadžment osiguranja
- platni promet - kod nas se prolazilo kroz kolegij računovodstvo
- trgovačko pravo i javna nabava - kod nas kolegij isto tako trgovačko pravo na faksu i u srednjoj predmeti osnove prava i vanjsko-trgovinsko poslovanje
- osnove ekonomije - kod nas na faksu kolegij počela ekonomike i u srednjoj predmet gospodarstvo
- poslovna matematika - kod nas na faksu matematika i u srednjoj predmet gospodarska matematika
- poslovna statistika - kod nas i u srednjoj i na faksu kolegij/predmet statistika
- menadžment - kod nas na faksu kolegij istog naziva - menadžment

Uz to smo imali dodatne kolegije i predmete...ako želiš, mogu i o gradivu, definicijama, zadacima, cjelinama i autorima literature, da ti dokažem da zaista znam što govorim tj. pišem. Zbog toga sam i reagirala.
Ne mislim ja da ne znaš što pišeš, hahaha, nego šire od onog što sam navela a vezano za struku nije moguće, to sam ti htjela reći, jer vidim i po opisima to se prolazilo u predmetu...prolaziti znači obraditi onako usput, a kad imaš ovako odvojeno predmete, 7 vrsta računovodstva detaljno ipak ćeš priznati da nije isto...a financijsko 1. i 2. je bilo toliko opsežno da je % prolaza bio koma, profa koja je držala (predaje na RRIF forenziku rač. pa neki će znati o kome se radi) je morala pisati izvješća zašto je prolaznost tako mala,

Evo recimo imala sam sreću i prošla iz prve, ali pazi ovo na ispit nas je izašlo preko 600, iz prve je prošlo nas 13 ! Ispit se piše 4 sata, kad prođeš financijsko sve ostalo je ništa naspram ta 2 ispita...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:07   #66
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Meni je glavna sigurnost knjiženja osjećaj (razumijevanje) dugovnih i potražnih strana. Nekako kada to usvojiš, već si u igri. Zakoni dođu kasnije, to mi više naginje na porez i tu tematiku. Koja je zaista kompleksna, barem po meni. i meni Kada kažem osjećaj za knjiženje mislim i na dinamiku....bez puno razmišljanja kada imaš taj filing i znaš kako i zašto. Sve ostalo su sustavne konstrukcije naših vlastodržaca koje su sada ovakve, sutra onakve
Džaba meni sta znam da je cetvorka dugovna ako ne znam da se reprezentacija dijeli na 30:70.
Džaba meni sta znam da je pretporez dugovni ako ne znam koja su ogranicenja u priznavanju pretporeza. Džaba mi sva dugovna i potražna salda ako ne znam koja uvecavaju i umanjuju osnovicu poreza na dobit. Al ipak govorim sa svog stajalista. Treba puno toga znat prije nego sta bi odredio dugovno i potrazno.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:55   #67
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ne mislim ja da ne znaš što pišeš, hahaha, nego šire od onog što sam navela a vezano za struku nije moguće, to sam ti htjela reći, jer vidim i po opisima to se prolazilo u predmetu...prolaziti znači obraditi onako usput, a kad imaš ovako odvojeno predmete, 7 vrsta računovodstva detaljno ipak ćeš priznati da nije isto...a financijsko 1. i 2. je bilo toliko opsežno da je % prolaza bio koma, profa koja je držala (predaje na RRIF forenziku rač. pa neki će znati o kome se radi) je morala pisati izvješća zašto je prolaznost tako mala,

Evo recimo imala sam sreću i prošla iz prve, ali pazi ovo na ispit nas je izašlo preko 600, iz prve je prošlo nas 13 ! Ispit se piše 4 sata, kad prođeš financijsko sve ostalo je ništa naspram ta 2 ispita...
Šire je moguće u smislu dodatnih kolegija, to hoću reći, dodatnih cjelina. Možda me nisi shvatila to pod šire. Dopusti da sama kažem što mi znači prolaziti - nije to kako si opisala, ali zaista. Prolaziti mi je značilo da smo bili učeni tome uz ostale cjeline i gradiva. Detalji nemaju s tim veze (s riječi prolaziti). Naravno da smo išli u detalje, kako ne. Isto je već na bazi srednje naobrazbe gdje predetaljno prolaziš sve knjig. promjene i knjiženja preko bloka sati na nastavi svaki tjedan i tako četiri godine zaredom...Onda izračunaj koliko puno knjižiš u nizu godina, čak duže od trajanja tvog stručnog studija I na mom faksu je računovodstvo bilo slabe prolaznosti, ali tako se sa svakim petim kolgijem bilo, ništa novo. Sve mi je to poznato, o prolaznosti i situacijama...Ne osporavam težinu i detaljnost tvog studija, samo želim reći da ne može biti jedino mjerilo kada i na sveučilištima prođeš sve isto, kao dio još veće cjeline. Ništa drugo. Ako mi ne vjeruješ, u vezi detalja, slobodno možemo u iste detalje pa ćeš shvatiti da sam iskrena. Da je tako površno kako si shvatila, neću znati beknuti
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 23:01   #68
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Džaba meni sta znam da je cetvorka dugovna ako ne znam da se reprezentacija dijeli na 30:70.
Džaba meni sta znam da je pretporez dugovni ako ne znam koja su ogranicenja u priznavanju pretporeza. Džaba mi sva dugovna i potražna salda ako ne znam koja uvecavaju i umanjuju osnovicu poreza na dobit. Al ipak govorim sa svog stajalista. Treba puno toga znat prije nego sta bi odredio dugovno i potrazno.
Nije džaba nego je primarno. Prvo ide taj filing a onda pravila poreznog sustava. Naravno da je oboje kao cjelina tek posao, jedno bez drugog ne ide. Ali džaba što znaš da se reprezentacija dijeli na 30:70 kada ne shvaćaš što i zašto duguje i potražuje. Bez toga je ovo puka teorija koja ne služi ničemu, tek informacija, podatak neprovediv u djelo bez onog filinga džaba što znaš ograničenja u priznavanju pretporeza ako ih za godinu dana promijene bilanciranje nema promjena, ono ostaje uvijek isto. Ono je osnova. Ma koja god salda uvećavala ili smanjivala osnovicu poreza na dobit.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 17:16   #69
Ne treba izmisljati toplu vodu. Postoje standardi u svijetu kao što je američki CPA i britanski ACCA. Računovodstvo je profesija i treba se tako prema njoj i odnositi. Znam da hrpi ljudi to nece odgovarati ali napokon se treba to promijeniti.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:01   #70
na e-savjetovanju su udruženju obrtnika Pula odgovorili da će se rok odgoditi za godinu dana.

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/Ma...?entityId=4171
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:33   #71
Osobno smatram da određena provjera znanja prije licenciranja je potrebna, svaka čast fakultetima i računovodstvenim smjerovima, ali ja kad sam izašao sa fakulteta sa navedenog smjera definitivno nisam bio sposoban nekome voditi knjige. Istina, dosta se nauci, ali praksa i to nekoliko godina je po meni ono ključno tako da...Ne bi to dizao na razinu provjera za revizora ali određene stvari bi se morale provjeravati.
Nadalje, protivnik sam licenciranja računovođa, barem u smjeru kojem ovo vodi...jednostavan razlog je što ja supotpisujem nekom vlasniku/direktoru njegov financijskih izvještaj u kojem on realno (čast iznimkama) ubaci svašta, naravno iz svog privatnog interesa. Sad ja to njemu trebam supotpisati, naravno, mogu odbiti ali budimo realni u praksi svi znamo kako će to funkcionirati... E tu naravno se povlači pitanje suodgovornosti licenciranog računovođe koje još ni približno nije definirano... Ako bude kao vani, ovlaštene računovođe koliko sam čitao i cuo imaju poprilično velike odgovornosti za realnost samih izvještaja, pa čak u nekim državama da postoje "crne liste" onih koji valjda su supotpisivali svašta. Dakle, ukratko ne bih rado, hvala!
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:36   #72
moje viđenje je da će trebat završeni fakultet da se može izaći i položiti ispit za licenciranog računovođu
nikako da ćeš sa fakultetom takvu titulu dobiti, čak mislim da bi i trebalo tražiti bar godinu dana iskustva rada u računovodstvu ili knjigovodstvu
ja podržavam da se to malo uredi i da se struka ojača
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:47   #73
Nema mi smisla da je VSS ili VŠS nužan uvjet za licenciranog računovođu/knjigovođu.
Pa već postoji pojam ovlaštenog računovođe za kojeg VSS/VŠS jest uvjet da se uopće upiše program i pristupi ispitu.
Mislim čemu onda duplanje raznih ovlaštenja. I to bi zbilja odvratno degradiralo ljude sa SSS i tko zna koliko godina iskustva i staža u struci.

(I imam VSS i više od toga, ali da me to naučilo poslu, nije)

Drago mi je da vidim da su barem pomaknuli rok, budući da se ne zna ni tko će provoditi licenciranje, tko će biti ovlašten za održavanje ispita, tečajeva...
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:34   #74
ovo što je kolega na prethodnoj stranici napisao da mu je gdin. Brkanić rekao da će trebati fakultet
ja sam to razumio da će fakultet biti uvjet da se može položiti ispit i biti licencirani računovođa
ovlašteni računovođa je ovlaštenje koje si dobila od udruge hrvatski računovođa, znači to je samo udruga neznam da baš to ima neku snagu kao što revizori imaju naziv ovalštenog revizora od svoje komore
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 23:26   #75
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Nema mi smisla da je VSS ili VŠS nužan uvjet za licenciranog računovođu/knjigovođu.
Pa već postoji pojam ovlaštenog računovođe za kojeg VSS/VŠS jest uvjet da se uopće upiše program i pristupi ispitu.
Mislim čemu onda duplanje raznih ovlaštenja. I to bi zbilja odvratno degradiralo ljude sa SSS i tko zna koliko godina iskustva i staža u struci.

(I imam VSS i više od toga, ali da me to naučilo poslu, nije)

Drago mi je da vidim da su barem pomaknuli rok, budući da se ne zna ni tko će provoditi licenciranje, tko će biti ovlašten za održavanje ispita, tečajeva...
Meni opet nema smisla da nakon masu provjera znanja studijima iz računovodstva gdje osoba zaista pokaže da zna knjižiti mora ponovno polagati isto s.... drugo pakovanje pisala je i devilgirl svoj primjer koliko je morala učiti i dokazivati naučeno na studiju. Tako vrijedi i srednja ekonomska tko je imao knjigovodstvo/računovodstvo. Nemojmo podcjenjivati školu, bilo kakvu. Ako netko ima iskustvo da poslije školovanja ne zna znanje, opet postoje oni koji su iz izašli iz škola i znali znanje. Zahvaljujući svome radu, strogim profesorima npr., praksi, xy okolnosti. Ispada da je školovanje prodavanje magle a previše godina života i energije ode upravo na školovanje. Ovlašteni postoji pod RRIF i nije nacionalizirani standard. Meni je i to suvišno pored završenog školovanja bilo koje razine iz istog smjera.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 23:40   #76
Meni se sviđa kako je riješeno "cjeloživotno učenje" kod moje djece i muža (oni su svi zdravstvenjaci raznih profila, ali po jednakom principu im je riješeno).
Nakon diplome polažu državni ispit (mlađi više ne, ukinut je) i poslije toga su u obavezi skupiti propisani broj bodova tokom godine, a bodovi se skupljaju na način da se prisustvuje kongresima, seminarima i sličnim oblicima "usavršavanja".
Zašto nama to ne riješe na jednak način?
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 23:56   #77
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Meni se sviđa kako je riješeno "cjeloživotno učenje" kod moje djece i muža (oni su svi zdravstvenjaci raznih profila, ali po jednakom principu im je riješeno).
Nakon diplome polažu državni ispit (mlađi više ne, ukinut je) i poslije toga su u obavezi skupiti propisani broj bodova tokom godine, a bodovi se skupljaju na način da se prisustvuje kongresima, seminarima i sličnim oblicima "usavršavanja".
Zašto nama to ne riješe na jednak način?
Slažem se ovdje se poštiva škola i uvjetuje usavršavanje. Sve to skupa trebalo bi biti znanje.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 01:04   #78
Quote:
gtrap kaže: Pogledaj post
ovo što je kolega na prethodnoj stranici napisao da mu je gdin. Brkanić rekao da će trebati fakultet
ja sam to razumio da će fakultet biti uvjet da se može položiti ispit i biti licencirani računovođa
ovlašteni računovođa je ovlaštenje koje si dobila od udruge hrvatski računovođa, znači to je samo udruga neznam da baš to ima neku snagu kao što revizori imaju naziv ovalštenog revizora od svoje komore
Nisam ja to ni polagala, samo sam navela kao primjer.


Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Meni opet nema smisla da nakon masu provjera znanja studijima iz računovodstva gdje osoba zaista pokaže da zna knjižiti mora ponovno polagati isto s.... drugo pakovanje pisala je i devilgirl svoj primjer koliko je morala učiti i dokazivati naučeno na studiju. Tako vrijedi i srednja ekonomska tko je imao knjigovodstvo/računovodstvo. Nemojmo podcjenjivati školu, bilo kakvu. Ako netko ima iskustvo da poslije školovanja ne zna znanje, opet postoje oni koji su iz izašli iz škola i znali znanje. Zahvaljujući svome radu, strogim profesorima npr., praksi, xy okolnosti. Ispada da je školovanje prodavanje magle a previše godina života i energije ode upravo na školovanje. Ovlašteni postoji pod RRIF i nije nacionalizirani standard. Meni je i to suvišno pored završenog školovanja bilo koje razine iz istog smjera.
Nije stvar u podcjenjivanju škole. Niti ja smatram da svi trebaju na ispit ili nekaj. Nego sam strogo protiv da nužan uvjet za licencu za bude VŠS/VSS. To znači da oni koji možda već godinama imaju svoj servis i tko zna koliko znanja i iskustva iz prakse, a npr. imaju samo SSS, ne bi uopće mogli dobiti licencu! Nego šta, zaposliti na silu nekog s VSS/VŠS samo zato jer ima licencu. Suludo! Tj. onda cijene idu u nebesa. S obzirom na poduzetničku klimu u Hr, nije baš najbolja ideja.

Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Meni se sviđa kako je riješeno "cjeloživotno učenje" kod moje djece i muža (oni su svi zdravstvenjaci raznih profila, ali po jednakom principu im je riješeno).
Nakon diplome polažu državni ispit (mlađi više ne, ukinut je) i poslije toga su u obavezi skupiti propisani broj bodova tokom godine, a bodovi se skupljaju na način da se prisustvuje kongresima, seminarima i sličnim oblicima "usavršavanja".
Zašto nama to ne riješe na jednak način?
E ovo bi bilo izvrsno rješenje!
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:12   #79
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Nadalje, protivnik sam licenciranja računovođa, barem u smjeru kojem ovo vodi...jednostavan razlog je što ja supotpisujem nekom vlasniku/direktoru njegov financijskih izvještaj u kojem on realno (čast iznimkama) ubaci svašta, naravno iz svog privatnog interesa. Sad ja to njemu trebam supotpisati, naravno, mogu odbiti ali budimo realni u praksi svi znamo kako će to funkcionirati...
To je i poanta. Da se takve stvari ne rade. Da odgovaras svojom licencom za ono sto napravis je obilježje bilo koje profesije. I nemas vani crne liste nego izgubis licencu i to je to plus imas i kriminalnu odgovornost za neke stvari isto.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 22:58   #80
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
To je i poanta. Da se takve stvari ne rade. Da odgovaras svojom licencom za ono sto napravis je obilježje bilo koje profesije. I nemas vani crne liste nego izgubis licencu i to je to plus imas i kriminalnu odgovornost za neke stvari isto.
Ne moraš ogovarati za poslovni događaj, to je na direktoru već odgovaraš za knjiženje toga. Ima razlike, držite se kolege
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.