Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 23:47   #1741
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Kod ulaganja na zse se sve svodi na prepoznavanje prave price, zahebite fundamente, kojekakve analize i usporedbe, to vas cesto moze kostati para i zivaca. A prica skoro vise i da nema, barem ne onih dobrih, uvjerljivih, mastovitih. I sad se pojavio Crni celik kao (vjerojatno) novi vlasnik ddjh. Na svakom je da procijeni bi li se u mozgu ulagackog puka mogla rojiti pomisao o ddjh kao novom rivp (u smislu, ak je NB jednom prepoznao priliku, nije li mozda opet u pravu, moze li i ovo up x10?), ima li ovdje mjesta za neku mastovitu pricu kao npr povlacenje paralele izmedju ddjh, novog vecinskog iz Kuvaja i tendera u toj zemllji itd itd...

I naravno, iskustvo mi govori da je bol zbog propustene dobiti cesto veca od boli zbog stvarnog gubitka...
Nakraju tako i ispadne, iako ako zajebeš fundamente i ulažeš napamet tj. "na dobru priču", možda je bolje otić u kladionicu ili kockarnicu. Ne trebaš brokera i cijeli postupak brže traje.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:40   #1742
Danas pad zbog produzenja roka za upis za dva dana, sve se svodi na to vjerujete li Bakicevu instinktu, preocito je da on vjeruje sam u sebe i ovu pricu oko Crnog celika, kako drugacije objasniti da je danas vjerojatno isti dionicu branio na 27-28 i kasnije dizao,dakle upumpavao jos love. Do sada je isti kad se podvuce crta bio u pravu na zse, ovdje mu igra sve vise naginje prema all in, meni dovoljno da udjem sa manjim dijelom portfelja.

E sad, moze li to biti takva blamaza da investitori koje je primila ministrica i zbog kojih se sazivala gs, koji su nicim izazvani podnijeli obvezujucu ponudu za dokap (hej, obvezujucu), za koje se otvoreno zalagao izaslanik predsjednice rh i koje su objerucke prihvatili i sindikati, na kraju odustanu od za njih dzeparca od ulaganja...hmmm. To bi bila prvorazredna blamaza. Ne kazem da nije moguce, ali bila bi.

Po trgovanju danas cini mi se da bi ovo zavrsilo na blizu 40 da se trgovalo jos sat vremena, bumo videli iduci tj, cinjenica je da je cijena prije objave od strane crnog celika bila na 27 pa odletjela na 42.
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:29   #1743
Tocno se vidi po tonu / sadrzaju napisanog pod kojim imenom korisnik pise na onom drugom forumu......ali, nebitno.

Ukoliko sam Bakic ne moze utjecati na to hoce li se realizirati ponuda Crnog Celika, a mislim da to pomalo nadilazi njegovu sveobuhvatnu kontrolu, koju tako nemilosrdno svakodnevno demonstrira na ZSE, onda je jedino pitanje da li je njihova ponuda dovedena pod veliki znak pitanja, a mislim da je nedvojbeno da je tako, nakon danasnje odgode.....

Da li doticni Bakic brani dionicu i da li je krenuo na all-in je potpuno irelevantno....jer ako kola krenu nizbrdo, a nesumnjivo će se to dogoditi ukoliko dokap propadne od strane Crnog Celika, nema sanse da ni on vise obrani tu lavinu dionica (redovnih i onih silnih milijuna r-b koje ce se tek pretvarati u redovno i doci na istresanje).

A sto je najbitnije, u tom slučaju DDJH ide prema polaganom, ali sigurnom stečaju.
kvart99 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:40   #1744
Da dodam, Al Wazzan obitelj (vlasnici crnog čelika) jedna su od najmoćnijih kuvajtskih obitelji, tvrtka je osnovana u četrdesetim godinama prošlog stoljeća, u članku koji opisuje najmoćnije kuvajtske obitelji eksplicitno se navodi da je pater familias sinovima usadio najviše poslovne etičke standarde. E sad, da takvi igrači, nakon što su ničim izazvani podnijeli obvezujuću ponudu u iznosu od 250 milja kn (na čitatelju je da procijeni koliko je za bogatog arapa velik izdatak 30 milja eura) i nakon što su se sastali sa državnim vrhom odustanu:

It's all in the family

It's all began when the late Jassim Al-Wazzan founded Mezzan Holding in 1940's, by investing in a small grocery selling basic household necessities as well as canned food products. He then was quick to recognize the demand for certain foods and goods, and seize the opportunity to grow his business through exclusive deals with foreign manufacturers. Al-Wazzan complimented the business by adding manufacturing to the portfolio, "Khazan" the Gulf's first meat processor and "Kitco" one of the region's first potato chips. With a growing business and family, Jassim Al-Wazzan’s Sons joined the business in 1970’s.

They were tutored on the fundamentals their father learned over the previous 30 years to maintain the highest business ethics. After the passing of Jassim Al-Wazzan in 1989, the diversity of businesses under the Mezzan umbrella did not stop, becoming one of the largest diversified conglomerates in the ME and understanding success in manufacturing & merchandising sectors like no other company in the Gulf region.

http://www.marcopolis.net/power-fami...the-family.htm
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:44   #1745
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Tocno se vidi po tonu / sadrzaju napisanog pod kojim imenom korisnik pise na onom drugom forumu......ali, nebitno.

Ukoliko sam Bakic ne moze utjecati na to hoce li se realizirati ponuda Crnog Celika, a mislim da to pomalo nadilazi njegovu sveobuhvatnu kontrolu, koju tako nemilosrdno svakodnevno demonstrira na ZSE, onda je jedino pitanje da li je njihova ponuda dovedena pod veliki znak pitanja, a mislim da je nedvojbeno da je tako, nakon danasnje odgode.....

Da li doticni Bakic brani dionicu i da li je krenuo na all-in je potpuno irelevantno....jer ako kola krenu nizbrdo, a nesumnjivo će se to dogoditi ukoliko dokap propadne od strane Crnog Celika, nema sanse da ni on vise obrani tu lavinu dionica (redovnih i onih silnih milijuna r-b koje ce se tek pretvarati u redovno i doci na istresanje).

A sto je najbitnije, u tom slučaju DDJH ide prema polaganom, ali sigurnom stečaju.
tko ja? Jer misliš na mene da pišem pod drugim nickom ili nb?
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 01:51   #1746
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
tko ja? Jer misliš na mene da pišem pod drugim nickom ili nb?
kvart99, očituj se molim te da znam jesi li na mene mislio kod svoje tvrdnje da pišem pod drugim nickom na poslovnom na temi ddjh, a sve u svrhu kako bi mogao poduzeti daljnje korake u svrhu zaštite svoje časti i ugleda.

p.s. ako nisi na mene mislio, ispričavam ti se i pripiši to mojoj iscrpljenosti zbog trejdanja danas
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 11:42   #1747
A gle, razmak medu postovima je preko sat, tako da je vjerojatno na tebe mislio.
Nije rekao na kojem forumu, samo je rekao da se osjeti pod kojim nickom pises na drugom forumu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:05   #1748
Ne pisem ni na jednom forumu vezanom za dionice, na poslovnom sam registriran kako bih mogao citati postove korisnika koji su pod moderiranjem cim se objave, tamo doslovno godinama nisam napisao niti jedan post, a i tada kada sam pisao to sam cinio pod jednim drugim nickom na skroz lijevoj specijaliziranoj temi zbog svog osobnog fajta.

Korisnika kvart99 pamtim sa pisanja na mojnovac, obzirom da je isti forum ugasen, sve sto napisem o doticnom korisniku nije dokazivo. Inace sam po struci pravnik sa polozenim pravosudnim ispitom, najuzi clan obitelji i najblizi prijatelji su mi odvjetnici.

Stojim iza svega sto napisem, kao sto sam to cinio i na mojnovac gdje sam bio registriran od 16.04.2006. Kasnije tijekom dana kada uhvatim vremena napisati cu svoje daljnje postupke u slucaju da je korisnik kvart99 na mene mislio kod svoje tvrdnje o pisanju na drugom forumu pod drugim nickom (naravno, neka eksplicino navede taj nick), a neka to onda bude info za sve da u Kaznenom zakonu postoje kaznena djela protiv casti i ugleda pocinjena putem interneta, ne ekipo, nitko vise nije zasticen kao licki medvjed i snosi odgovornost za napisanu rijec.

Zadnje uređivanje peropopara : 21.10.2017. at 12:36.
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:01   #1749
Kakvi sve smijesni likovi - da ne kazem nickovi - ovdje navracaju, majko mila.......a ja naivno mislio da je onaj drugi forum najgore po posvemasnjoj kvaliteti pisanja / iznesenim informacijama sto se moze naci na ovim prostorima.....

Gdje bih da dosao kad bi se isao negdje raspravljati / opravdavati na bilo kakvom forumu, i to o tako irelevantnim pitanjima kao što je ovo......ako Vi mislite da je to potrebno, onda stvarno zivite u svijetu maste......
kvart99 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:12   #1750
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Kakvi sve smijesni likovi - da ne kazem nickovi - ovdje navracaju, majko mila.......a ja naivno mislio da je onaj drugi forum najgore po posvemasnjoj kvaliteti pisanja / iznesenim informacijama sto se moze naci na ovim prostorima.....

Gdje bih da dosao kad bi se isao negdje raspravljati / opravdavati na bilo kakvom forumu, i to o tako irelevantnim pitanjima kao što je ovo......ako Vi mislite da je to potrebno, onda stvarno zivite u svijetu maste......
Eto ga konačno, korisnik kvart99 glavom i bradom. Još jedanput, korisniče, ako imaš hrabrosti, očituj se na što si mislio pod tvrdnjom da izvjesni netko piše na nekom forumu. Mislim da nemaš hrabrosti za to i da ti je jasno da si se malo upetljao u nešto za što nemaš kapaciteta, ali ovim svojim neodređenim filozofskim postom s visoka nastojiš zamagliti stvari. Na prosječnom je čitatelju da procijeni stvari. Uglavnom, ako se kojim slučajem drzneš bilo što reći (a ponovo, nećeš, samo ćeš i dalje pisati ovakve kajjepjesnikhtioreći postove), označiš mene kao ciljanu osobu i decidirano navedeš nick pod kojim pišem, moji bi daljnji postupci bili otprilike kako slijedi:

Moj bi odvjetnik podnio privatnu tužbu (čl.150.st.1.Kaznenog zakona) zbog kaznenog djela teškog sramoćenja:

Čl. 148.: Teško sramoćenje

(1) Tko pred drugim za nekoga iznese ili pronese činjeničnu tvrdnju koja može škoditi njegovoj časti ili ugledu, kaznit će se novčanom kaznom do sto osamdeset dnevnih iznosa.

(2) Tko djelo iz stavka 1. ovoga članka počini putem tiska, radija, televizije, računalnog sustava ili mreže, na javnom skupu ili na drugi način, zbog čega je ono postalo pristupačno većem broju osoba,

kaznit će se novčanom kaznom do tristo šezdeset dnevnih iznosa.

(3) Nema kaznenog djela iz stavka 1. i 2. ovoga članka ako počinitelj dokaže istinitost činjeničnih tvrdnji koje je iznosio ili pronosio ili postojanje ozbiljnog razloga zbog kojeg je, postupajući u dobroj vjeri, povjerovao u njihovu istinitost.

(4) Nije dopušteno dokazivanje okolnosti iz stavka 3. ovoga članka počinitelju koji činjeničnu tvrdnju nije iznosio ili pronosio u javnom interesu ili iz drugog opravdanog razloga, a postupao je pretežito s ciljem da naškodi časti ili ugledu drugoga, pogotovo ako se tvrdnje odnose na osobni ili obiteljski život druge osobe.

(5) Prizna li počinitelj neistinitost svojih tvrdnji i opozove ih, sud ga može osloboditi kazne.


Istovremeno bi odvjetnik od vlasnika foruma zatražio tvoju IP adresu. Zatim bi se krenulo utvrđivati pišem li ja stvarno pod bilo kojim nickom na koji si ti insinuirao (a možeš navesti bilo koji, ne pišem godinama), uglavnom na kraju postupka, ako bi bio osuđen, sud te može osloboditi kazne ako priznaš. No to te neće osloboditi troškova postupka (nemoj da te čl.148.st.5. zavede), najvjerojatnije i tvojih i mojih, osim ak baš nisi teška sirotinja. Uglavnom, ovrha je neumoljiv instrument i nije se za zekati sa istom. I naravno, djelo za koje si osuđen ti neko vrijeme ostaje u kaznenoj evidenciji, a ostaje ti i trajna mrlja koju netko može iščupati.

btw kad već glumiš toliku moralnu dioničku vertikalu, a ujedno i otvoreno priznajući na forumu poslovni da si kupio grnl, pogledaj si recimo čl.53. stečajnog zakona, debt to equity, usporedi mcap i prvobitni temeljni kapital Granolia od 20 milja kn sa prijavljenim tražbinama od 600 milja kn, pa si daj mašti na volju koliko bi ovdje razrjeđivanje postojećih dioničara moglo biti i što to znači tebi kao dioničaru


E sad ajmo malo još i o ddjh, oglasio se i NB na blogu sa komentarom - zvuči kao neko nadmudrivanje oko rokova uplate da netko nekoga ne poklopi?

Teško mi je reći do kraja što komentar znači, ali možda bi se moglo protumačiti kao ulazak drugih igrača u igru?

U međuvremenu još jedan članak u kojem se obitelj Wazzan navodi kao jedna od 10 najutjecajnijih obitelji u Kuvajtu:

Gulf's most influential families revealed

Kuwait, Top 10 Families (Unweighted): Sabah (rulers), Ghanim, Kharafi, Wazzan, Sultan, Behbahani, Bahar, Mazrouk, Shaya, Mutawa.

http://www.arabianbusiness.com/gulf-...led-49775.html

Da bi se predstavnik takve obitelji javno izblamirao prvo upućujući obvezujuću ponudu za dokap, provocirajući i službenu reakciju vlastodržaca koji su dali zeleno svjetlo, a zatim i odustajući od istog, i to zbog 30milja eura?!

Još par činjenica, nakon što je u petak objavljena prolongacija roka ništa se nije događalo neko vrijeme, a onda odjednom panika. Dio marketa je to očito protumačio kao odustajanje Crnog Čelika, i to ravnajući se prema prijašnjim produžavanjima rokova dokapa. Ako ćemo ići tim putem, logika im ne stoji, budući da je prethodni dokap nakon prolongacija uspio.

Apropos prolongacije, 11.08. nakon što je objavljena konačna cijena novih dionica od 20kn, cijena je skliznula (i to ne nekim instantnim, dramatičnim padom) na nešto ispod 30 kn i tu se tavorila, nakon što je objavljen interes Crnog Čelika ista skače na preko 40kn, a sada je na 32kn, neznatno većim razinama nego prije objave interesa CČ. Meni se ovdje cost benefit čini jako prihvatljiv, naravno pravo je pitanje hoće li toga u ponedjeljak biti po 32kn, netko bi rekao da će biti i niže, ja se kladim na ekspresni povratak na 40kn.

Zadnje uređivanje peropopara : 21.10.2017. at 16:32.
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:58   #1751
Sto se tice ovog pitanja, ja sam svoje rekao i ne kanim se vise time baviti......therefore, back to our usual programming......

A sto se tice cijene DDJH, trziste ce, kao i uvijek, reci svoje......
Meni je zaista potpuno sporedna stvar da li cu na oscilacijama cijene na ovoj ili nekoj drugog dionici zaraditi / izgubiti 1000 ili 100k kuna, jer mi o tome ne ovisi egzistencija, nego mi je to cisto mala razbibriga......

Stvarno zalim one koji se time bave / razglabaju / proucavanju tematiku od jutra do mraka kao da je to pitanje zivota ili smrti.......ima puno vaznijih stvari u ovom kratkom zivotu od ZSE, koja je stvarno, po mnogim pokazateljima, zadnja rupa na svirali, čak i u svojim okvirima dotične struke......
kvart99 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:15   #1752
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Sto se tice ovog pitanja, ja sam svoje rekao i ne kanim se vise time baviti......therefore, back to our usual programming......

A sto se tice cijene DDJH, trziste ce, kao i uvijek, reci svoje......
Meni je zaista potpuno sporedna stvar da li cu na oscilacijama cijene na ovoj ili nekoj drugog dionici zaraditi / izgubiti 1000 ili 100k kuna, jer mi o tome ne ovisi egzistencija, nego mi je to cisto mala razbibriga......

Stvarno zalim one koji se time bave / razglabaju / proucavanju tematiku od jutra do mraka kao da je to pitanje zivota ili smrti.......ima puno vaznijih stvari u ovom kratkom zivotu od ZSE, koja je stvarno, po mnogim pokazateljima, zadnja rupa na svirali, čak i u svojim okvirima dotične struke......
Kao i obično, još jedan u nizu određenih i argumentiranih postova:klap:

A ako ima puno važnijih stvari od zse, zašto stalno o istoj pišeš, i ovdje i na drugom forumu, a sjećam se i prelijepog posta na temi kraš na mojnovac, no ovo zadnje je nedokazivo zbog gašenja foruma
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:29   #1753
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Kao i obično, još jedan u nizu određenih i argumentiranih postova:klap:

A ako ima puno važnijih stvari od zse, zašto stalno o istoj pišeš, i ovdje i na drugom forumu, a sjećam se i prelijepog posta na temi kraš na mojnovac, no ovo zadnje je nedokazivo zbog gašenja foruma
Ali opet mi nije jasno zasto si se ti tolko uzjebao oko njegovog posta? Covjek je samo rekao da zvucis kao netko s nekog drugog foruma. Kako te "tesko osramotio"?
Ako vi imate neke nerjesene razmirice nije moje da sudim, ali ovako gledano iz treceg lica, on je dobar, ti si los :/
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:38   #1754
@markotros

Upravo tako.

Iz čiste dokolice napisem post o svojem vidjenju najnovijih dogadjanja oko DDJH, a onda se doticni, koji je prehodno iznio svoje vidjenje istog, javi i priziva kazneno gonjenje......??


Da sam zlocest, rekao bih da netko ima previse slobodnog vremena, pa mu svakakve primisli padaju na pamet.......ili je mozda previse novceka ili jos gore, zivaca, utukao u investiciju zvanu gorespomenuti DDJH, pa ga jako pogadja kad se neki anonimac na nekakvom formu odluči tu istu dovesti pod znak pitanja......

Zato je moje zlatno pravilo.......ukoliko nisi 100% siguran u svoju investiciju i sve sto takvo ulaganje za sobom povlaci, bolje nemoj docekati vikend pun dionica kao šipak, jer nikad ne znas - posebno na ovakvoj totalno neuredjenoj burzi kao ZSE - kad ce neki novinarcic odluciti napisati članak preko vikenda kojim ce izazvati opravdanu sumnju kod jednog dijela ulagaca - ili ce se - jos gore - pojaviti neka vijest u neradno vrijeme burze - koja ce te totalno izuti iz cipela - u prenesenom smislu......
kvart99 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:02   #1755
cuj, radije se ti brini za granolio i 600milja kn trazbina koje ce se pretvoriti u temeljni kapital, hipotetski, ono sto je nekad bilo 100% u vlasnistvu jedne osobe novom raspodjelom snaga postaje udio od nekaj iznad 3%, nema kaj, vrhunsko razvodnjavanje, ak ti nominala uopce ostane 10kn (pod uvjetom da se ne desi smanjenje nominale na 1kn i spajanje 10 u 1 dionicu) to znaci da ti na market dolazi novih 60 milja dionica gladnih vjerovnika koji ce prodavati po principu daj sto das.

A da zbilja, zaboravih, pushing ni od eventualno 100k tebi nikaj ne znaci))

Lik kojeg ne zanima zse imao je samo na poslovnom od pocetka listopada prek 20 postova...pih))

Nego nisi se jos ocitovao pod kojim nickom pisem?

Zadnje uređivanje peropopara : 21.10.2017. at 19:28.
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:12   #1756
Vidim, you cant take a hint......čak ni sa neutralne "strane"......ocito si malo tezi "slucaj"....

Izgleda da ti je jako tesko palo gasenje foruma MojNovac, pa si sada ovdje odlucio "prosipati pamet"......

Jedino sto bi mogao biti mali problem je da ovdje čini se da nema previše zainteresirane publike za tvoje zlurade komentare i dosjetke.......
kvart99 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:14   #1757
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Vidim, you cant take a hint......čak ni sa neutralne "strane"......ocito si malo tezi "slucaj"....

Izgleda da ti je jako tesko palo gasenje foruma MojNovac, pa si sada ovdje odlucio "prosipati pamet"......

Jedino sto bi mogao biti mali problem je da ovdje čini se da nema previše zainteresirane publike za tvoje zlurade komentare i dosjetke.......
A ne pisem na poslovnm?..gukni golube, koji nick?
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:21   #1758
....ja sam sa ovom besmislenom raspravom s tobom zavrsio......a ti se mozes sramotiti i dalje u javnosti s ovim prijetecim pravnim litanijama.......siguran sam da te nista neće u tome spriječiti......
kvart99 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:27   #1759
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
....ja sam sa ovom besmislenom raspravom s tobom zavrsio......a ti se mozes sramotiti i dalje u javnosti s ovim prijetecim pravnim litanijama.......siguran sam da te nista neće u tome spriječiti......
moje bi opaske i napomene, netko će protumačiti prijetnje, mogle priječi iz riječi u djela tek kad kažeš nick, a naravno, nećeš ga reći

vidiš meni nikada nebi palo na pamet nekoga neosnovano tako optužiti
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:30   #1760
Dan odluke: Slavonski Brod čeka 250 milijuna kuna za spas Đure Đakovića

...Prema neslužbenim izvorima iz kompanije, sve teče po planu, a uplata je trebala sjesti u ponedjeljak...


https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20171023
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.