Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li posvajanje djece od strane istospolnih parova?
Podržavam. 108 43.72%
Ne podržavam. 124 50.20%
Ne znam. 15 6.07%
Glasovatelji: 247. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 17:58   #161
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nikakve specijalne dozvole ne trebaju. Postoje slucajevi kada su samci normalno posvojili dijete bez ikakvih specijalnih okolnosti.

Jedino sto zakon naglasava je da posvajanje mora biti u interesu djeteta. Dalje je stvar struke i znanstvenih cinjenica. Do sad nije dokazano da bi posvanjanje od strane istospolnih parova bilo ista manje u interesu djeteta od posvajanja od strane musko-zenskog para u usporedivim okolnostima.

Transseksualci su vjerojatno dosta diskutabilnija skupina, no ako zelis o tome diskutirati, morat ces malo bolje od ovih degradirajucih banalizacija koje si ovdje nalupao.
Apsolutno je dokazano sa samim iskustvom života , jer debela većina(99,999%) hetoro-parova hoće imati decu kad stupaju u mladosti u vezu , i ako su neplodni oni posežu za usvajanjem , a neki ne posežu iz raznih životnih okolnosti ali želja im je urođena od samog detinsjtva i stupanja u vezu i brak.

Dok to nije slučaj kod homoseksualnih muških parova i brakova , čak šta više teška manjina homo-parova poseže za usvajanjem.
Znači da bi se dokazalo kako je dobro za decu usvajanje od strane homo-parova , oni moraju imati jednaku želju,motivaciju od samog detinsjtva do stupanja u vezu i brak u procentima kao i hetero-brakovi i veze.

Dakle sve se svodi na udovoljavanju povređenih osećaja zbog želje te manjine a ne interesa dece , a pogotovo ne na nauku,statistiku i prirodu.

Što se tiče ove etikete koju si i zalepio bez argumenata da ja nekog degradiram banalizacijama govori dovoljno o tebi , jer u startu nisi u stanju da išta opovrgneš već posežeš upravo za onim na čega aludiram i o čemu govorim , začepiti usta svakome čije ti se mišljenje ne sviđa i odmah ga proglasiti za nekog bigota koji mrzi ili je "banalan".

Ako hoćeš možeš komentarisati moj stav o trandžama i njihovom usvajanju dece , sa argumentima naravno , ali mislim da taj film nećemo videti jer kao što rekoh posežeš za klasičnim banalnim etiketiranjem.
joe enter is offline  
Received Infraction
Old 28.01.2018., 18:23   #162
nabacaš postotke bez veze i izmisliš vlastite kriterije (homoseksualac mora od pete godine htjeti djecu svim tijelom i dušom ) i onda to zoveš "apsolutno dokazano"
Gray is offline  
Old 28.01.2018., 18:40   #163
Quote:
Gray kaže: Pogledaj post
nabacaš postotke bez veze i izmisliš vlastite kriterije (homoseksualac mora od pete godine htjeti djecu svim tijelom i dušom ) i onda to zoveš "apsolutno dokazano"
Namerno si izostavio glavnu poentu pored ove moje koju si naveo , a to je da većina homo-brakova i veza NEĆE da usvajuju decu , već to radi totalna manjina , i zato je to dovoljan dokaz i nadovezuje se na prvi dokaz o želji za decom od ranog detinsjtva.
joe enter is offline  
Old 28.01.2018., 19:05   #164
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Namerno si izostavio glavnu poentu pored ove moje koju si naveo , a to je da većina homo-brakova i veza NEĆE da usvajuju decu , već to radi totalna manjina , i zato je to dovoljan dokaz i nadovezuje se na prvi dokaz o želji za decom od ranog detinsjtva.
kakav dovoljan dokaz
nema tu dokaza, ti si to napisao i samo rekao da je istina, to je sve
Gray is offline  
Old 28.01.2018., 19:51   #165
Quote:
Gray kaže: Pogledaj post
kakav dovoljan dokaz
nema tu dokaza, ti si to napisao i samo rekao da je istina, to je sve
Izvoli pobij moj stav konkretno se referišući naono što pišem , a tvoji me smajliji zaista smaraju , i ako ne pobiješ moj stav i dokaze koje iznosim referišući se na moj stav prekidam korespodenciju sa tobom.
joe enter is offline  
Old 28.01.2018., 20:04   #166
TI NE IZNOSIŠ DOKAZE
jebote jel tebi uopće jasno što je dokaz, tvoji "dokazi" su u stilu "ja sam ovo nazvao dokazom i zato je dokaz"
pogledaj ovo: "Znači da bi se dokazalo kako je dobro za decu usvajanje od strane homo-parova , oni moraju imati jednaku želju,motivaciju od samog detinsjtva do stupanja u vezu i brak u procentima kao i hetero-brakovi i veze."
ovo je neistina, to je samo nešto što si napisao i na čemu temeljiš daljnje "argumentiranje"
nemaš ni argumenata ni dokaza, ono što imaš su stavovi koje se ne može deargumentirat jer niti ne počivaju na argumentima nego na drugim stavovima
Gray is offline  
Old 08.06.2019., 21:23   #167
Davor Bernardić zavapio: ‘Hrvati, dajte gay parovima pravo na posvajanje djece’
https://www.dnevno.hr/vijesti/davor-...djece-1321801/
Davor Bernardić zavapio je s 18. Povorke ponosa: ‘Omogućimo istospolnim parovima pravo na udomljavanje, ali i posvojenje djece’. Predsjednik SDP-a izrazio je želju da se djeci koja čeznu za toplinom obiteljskog doma, napokon pruži mogućnost usvajanja. Bernardić vjeruje da se Hrvatska promijenila unazad 20 godina i da smo konačno spremni na nove korake.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.06.2019., 21:32   #168
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Davor Bernardić zavapio: ‘Hrvati, dajte gay parovima pravo na posvajanje djece’
https://www.dnevno.hr/vijesti/davor-...djece-1321801/
Davor Bernardić zavapio je s 18. Povorke ponosa: ‘Omogućimo istospolnim parovima pravo na udomljavanje, ali i posvojenje djece’. Predsjednik SDP-a izrazio je želju da se djeci koja čeznu za toplinom obiteljskog doma, napokon pruži mogućnost usvajanja. Bernardić vjeruje da se Hrvatska promijenila unazad 20 godina i da smo konačno spremni na nove korake.
Kad je SDP imao svaku mogucu vecinu u Saboru, onda je pjevao drugu pjesmu...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.06.2019., 00:24   #169
Sto ne ide referendum o tome
Najpostenije
Zeljko81 is offline  
Old 09.06.2019., 00:52   #170
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
Sto ne ide referendum o tome
Najpostenije
Jer se o pravima partikularne skupine ne odlucuje na referendumima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.06.2019., 02:03   #171
Ok
Zeljko81 is offline  
Old 09.06.2019., 04:35   #172
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Jer se o pravima partikularne skupine ne odlucuje na referendumima.
Znači, sutradan bilo tko sebe i par istomišljenika proglasi posebnom skupinom po kojem god kriteriju koji mu padne na pamet, i odjednom nitko ne smije raspravljati o "posebnim pravima" te skupine? Primjerice poštovatelja "flying spagheti monsters"?
ruka-slave is offline  
Old 09.06.2019., 05:04   #173
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Jer se o pravima partikularne skupine ne odlucuje na referendumima.
Je li posvajanje djece nečije građansko pravo ili povlastica za koju se treba izboriti?
Zašto tisuću parova koji su prošli sve moguće provjere i testove, i čekaju deset godina nisu do sada dobii djecu - ako je to zajamčeno pravo?
thortwins is online now  
Old 09.06.2019., 08:37   #174
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znači, sutradan bilo tko sebe i par istomišljenika proglasi posebnom skupinom po kojem god kriteriju koji mu padne na pamet, i odjednom nitko ne smije raspravljati o "posebnim pravima" te skupine? Primjerice poštovatelja "flying spagheti monsters"?
Kao sto rekoh, o pravima partikularne skupine ili pojedinca ne moze se odlucivati proizvoljno referendumom. To bi islo protiv ustavom zajamcene ravnopravnosti.


Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Je li posvajanje djece nečije građansko pravo ili povlastica za koju se treba izboriti?
Zašto tisuću parova koji su prošli sve moguće provjere i testove, i čekaju deset godina nisu do sada dobii djecu - ako je to zajamčeno pravo?
Pravo je ravnopravno uci i biti razmatran u postupku posvajanja. Ne znam zasto se stalno implicira da netko trazi da se istospolnim parovima da maltene pravo da dodu i kao u samoposluzi si izaberu dijete. To je cisti strawman. Zahtjeva se samo da dobiju jednak status kao i hetero parovi.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.06.2019., 09:13   #175
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pravo je ravnopravno uci i biti razmatran u postupku posvajanja. Ne znam zasto se stalno implicira da netko trazi da se istospolnim parovima da maltene pravo da dodu i kao u samoposluzi si izaberu dijete. To je cisti strawman.
Kao da do sada nismo vidjeli kako to ide...
U roku dvije godine kako bi se ovo usvojilo slijedila bi tužba za diskriminaciju nekog gej ara da ih se šikanira u izboru jer su gej...

Mene sve više smeta taj licemjerni aktivistički pristup, gdje se traže sve radikalnije promjene u sve kraćem razdoblju, a pritom se velika većina ljudi bezobzirno javno vrijeđa i ponižava - jer misle drugačije.
Najednom su nekakvi povrjeđeni osjećaji neke zanemarive manjine i davanje besmislenih povlastica istima važniji od osjećaja i zdravog rezoniranja velike većine građana.
To nije više tolerancija nego nasilno nametanje tolerancije (što je oksimoron samo takav).
thortwins is online now  
Received Infraction
Old 09.06.2019., 09:52   #176
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znači, sutradan bilo tko sebe i par istomišljenika proglasi posebnom skupinom po kojem god kriteriju koji mu padne na pamet, i odjednom nitko ne smije raspravljati o "posebnim pravima" te skupine? Primjerice poštovatelja "flying spagheti monsters"?
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, o pravima partikularne skupine ili pojedinca ne moze se odlucivati proizvoljno referendumom. To bi islo protiv ustavom zajamcene ravnopravnosti.
Znači, ponavljam: sutradan se probudi par tipova koji odluče po potpuno proizvoljno odabranim kriterijima oformiiti neku skupinu, i odjednom su njihova prava uklesana u kamenu i ako se cijelo društvo njima ne povinuje, to je onda diskriminacija?
ruka-slave is offline  
Old 09.06.2019., 11:02   #177
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Mene sve više smeta taj licemjerni aktivistički pristup, gdje se traže sve radikalnije promjene u sve kraćem razdoblju, a pritom se velika većina ljudi bezobzirno javno vrijeđa i ponižava - jer misle drugačije.
Najednom su nekakvi povrjeđeni osjećaji neke zanemarive manjine i davanje besmislenih povlastica istima važniji od osjećaja i zdravog rezoniranja velike većine građana.
To nije više tolerancija nego nasilno nametanje tolerancije (što je oksimoron samo takav).
Evo još jednog kojeg ugrožavaju i vrijeđaju 10 gejeva sa skupa.

Ti gejevi su toliko opasni da moraš paziti da ti ne iskoče iz ormara, budi oprezan

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znači, ponavljam: sutradan se probudi par tipova koji odluče po potpuno proizvoljno odabranim kriterijima oformiiti neku skupinu, i odjednom su njihova prava uklesana u kamenu i ako se cijelo društvo njima ne povinuje, to je onda diskriminacija?
Podsjećaš me na autistične desničare koji kažu "osuđujem ustašvo" i onda se brzo nadovežu "ali osuđujem i komunizam"

Jel možemo raspravljati o lgbt zajednici bez da spomeneš sve ostale moguće slučajeve koji se mogu desiti?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 09.06.2019., 11:53   #178
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Kao da do sada nismo vidjeli kako to ide...
U roku dvije godine kako bi se ovo usvojilo slijedila bi tužba za diskriminaciju nekog gej ara da ih se šikanira u izboru jer su gej...

Mene sve više smeta taj licemjerni aktivistički pristup, gdje se traže sve radikalnije promjene u sve kraćem razdoblju, a pritom se velika većina ljudi bezobzirno javno vrijeđa i ponižava - jer misle drugačije.
Najednom su nekakvi povrjeđeni osjećaji neke zanemarive manjine i davanje besmislenih povlastica istima važniji od osjećaja i zdravog rezoniranja velike većine građana.
To nije više tolerancija nego nasilno nametanje tolerancije (što je oksimoron samo takav).
Kakvih povlastica?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.06.2019., 11:58   #179
mene zanima čisto onako...kad se omogući usvajanje djece oće li to biti to. oni se kao udruge rasformiraju i prestanu primati donacije i aktivistički djelovati ili će nastavit sa postojanjem i tražit neke nebuloze kao što feministice traže besplatne abortuse i pilule i jednake cijene šišanja muškaraca i žena?
Samo jako! 1994 is offline  
Old 09.06.2019., 11:59   #180
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znači, ponavljam: sutradan se probudi par tipova koji odluče po potpuno proizvoljno odabranim kriterijima oformiiti neku skupinu, i odjednom su njihova prava uklesana u kamenu i ako se cijelo društvo njima ne povinuje, to je onda diskriminacija?
Naravno. Svakoj skupini moraju biti uklesana u kamen jednaka prava.

Quote:
Sloboda, jednakost, nacionalna ravnopravnost i ravnopravnost spolova, mirotvorstvo, socijalna pravda, poštivanje prava čovjeka, nepovredivost vlasništva, očuvanje prirode i čovjekova okoliša, vladavina prava i demokratski višestranački sustav najviše su vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske i temelj za tumačenje Ustava.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.