Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 12:01   #261
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Osoba samac i to posebice netko u ranim i srednjim 20-ima (pa i kasnim) teško baš da će sa 5k kuna uopće i razmišljati o imanju garsonijere. Do garsonijere je čak u Zagrebu vrlo teško doći ako je iole kvalitetna.
Prije da će biti u sobi gdje cijene stvarno variraju, ali okvirno s režijama je oko 200 eura normalna soba u ne prenapučenom stanu i ne baš u centru grada.

Sesvete su stvarno bogu iza nogu i ne znam kome se uopće isplati tamo živjeti, a raditi van Sesveta. Javni prijevoz je loš, spor i prije svega preskup za takve eskapade. Isplati se jedino onom tko živi i radi tamo ili u blizini. Zato i jesu tak jeftini stanovi, ali i tamo znam iz prve ruke da ima itekako solidne potražnje za garsonijerama.

Kad ljudi već uspoređuju to s Njemačkom, tamo je stvar da ako živiš u njihovim Sesvetama da plaćaš jedino javni prijevoz tog grada (nikakve dodatke kao kod nas sa HŽ-om i ZET-om) od recimo 65 eura u Munchenu i to je to. Za 65 eura imaš cijeli mjesec S-bahn (praktički ko naš intercity HŽ), U-bahn(podzemna), tramvaje i buseve. Kod nas za cca 45 eura imaš ZET i onda još mislim da oko 200 kuna/27 eura Sesvete-Glavni Kolodvor recimo....ali tu me nek netko ispravi).
A kako je tek ljudima iz Samobora gdje Samoborček ima potpuni monopol u prijevozu ljudi do Zagreba....bolje ni ne spominjati. Lude cifre i ludo vrijeme da se dođe gotovo bilo gdje.
Sesvete su ujutro vremenski bliže centru, nego Knežija ako putuješ vlakom, zato ne pričaj svašta. IMaš vlak koji u špici vozi svakih 10ak min, nekad i gušće. A javni prijevoz je ZETov kao i u cijelom ZG prstenu i ovisi o gužvi na cesti. Ali gužva je i u Savskoj i s Knežije ili Jaruna treba tri dana jahanja do centra, a vlaka nema.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:03   #262
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Eto... i piše "progurati mjesec"... da, može se progurati 1 mjesec s 3500kn.... godina već teže... malo ste kontradiktorni, kolega...
Kolegice, mjesec sam znao proguravati sa 2 000 kn kada sam živio s cimerima, a 3 500 kn su značile opuštenu i kvalitetniju prehranu.

Kolegice, niste razmišljali da je možda luksuz živjeti sam u glavnom gradu neke države i to u centru?
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:57   #263
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
... dopunsko plaćaju samo stariji ljudi....
Već dugo nisam pročitala veće gluposti na forumu.

I mislim da je stvarno bespredmetno, da ne kažem glupo, tvrditi da je za "opušteni" život u Zagrebu dovoljno 3500kn.

Da ponovim: preživjeti mjesec se može s 2500kn. ŽIVJETI tako mjesecima, godinama... sigurno ne.
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:35   #264
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Već dugo nisam pročitala veće gluposti na forumu.

I mislim da je stvarno bespredmetno, da ne kažem glupo, tvrditi da je za "opušteni" život u Zagrebu dovoljno 3500kn.

Da ponovim: preživjeti mjesec se može s 2500kn. ŽIVJETI tako mjesecima, godinama... sigurno ne.
Pa nisam primjetio da mladi nešto posebno plaćaju dopunsko. Ako je glupost daj statistike pa dokaži da je glupost. Ako nemaš s čime potkrijepiti onda ti ne piši gluposti.

Stan s cimerom/ima s režijama cca 1000 kn.

2500 kn ostaje za hranu i kozmetiku i s tim iznosom može se lagodno hraniti.

Zato djevojko ostavi se sapunica i gledaj da se dobro udaš s obzirom da živiš u oblacima. Jer osoba koja s npr. 2500 kn ne može ne može osigurati normalnu prehranu i normalnu higijenu i 1000 kn za stan s cimerom nije ništa drugo nego pomalo ograničena i nesnalažljiva.

Mlatiš bedastoće, umjesto da konkretno napišeš što je to što izaziva tako velike troškove. Ali bitnije je mlatiti praznu slamu bez dokaza.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:55   #265
ako ti je opušteno i lagodan život znači da si možeš osigurati samo krov nad glavom i hranu onda da, dovoljno ti je 3.500 kn za Zagreb.
I kratkotrajno je to prihvatljivo u periodu dok studiraš ili prvim godinama rada (rane-srednjie dvadesete).

Poslije u pravilu idu neki drugi životni izazovi koje ne možeš financirati sa 3.500 kuna mjesečne plaće i živjeti u Zagrebu u podstanastvu.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:16   #266
Možeš stanovat kod neke babe u vlažnom podrumu za 500kn i hranit se u studentskoj menzi 12ln dva ručka i za 860 kn izađeš mjesec
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:20   #267
a u nečijem dvorišču u svojoj kamp prikolici? da vidimo kako se ljudi snalaze u silikonskoj dolini :

Quote:
An hour’s drive south of San Francisco, in Silicon Valley, a mecca for high-paying American computer and technology industry jobs, some residents are even turning to cars, vans, and RVs as places to live.
http://www.pbs.org/newshour/bb/high-...live-vehicles/
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:27   #268
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ako ti je opušteno i lagodan život znači da si možeš osigurati samo krov nad glavom i hranu onda da, dovoljno ti je 3.500 kn za Zagreb.
I kratkotrajno je to prihvatljivo u periodu dok studiraš ili prvim godinama rada (rane-srednjie dvadesete).

Poslije u pravilu idu neki drugi životni izazovi koje ne možeš financirati sa 3.500 kuna mjesečne plaće i živjeti u Zagrebu u podstanastvu.
Govori se o troškovima samca u Zagrebu i navodim realne troškove za život s cimerima/rom.

Jer živjeti sam u širem centru Zagreba u tram.zoni nije ništa drugo nego luksuz, zato stalno spominjem cimere.

A ako netko s 2500 kn (1000 kn da za cimerski stan i režije) ne može normalno se hraniti i održavati higijenu onda je rastrošan.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:46   #269
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post


Dajte se maknite od Münchena, Moskve i Lenjingrada, tema je troškovi samca u Zagrebu, bez vlastitog stana!

Njižni novgorod i Petrograd... pa čitate li vi sebe...
grad se zove PETROGRAD
po caru i apostolu Petru...

a rekli smo da su troskovi negdje na razini cca 4000-5000kn/mj
da mozes uredno hendlat sve...
a ne da vodu moras tocit na javnoj pumpi pa vozit si doma za pit..

ja nekak racunam sljedece..
speceraj/hrana po osobi 1500kn(mesina,zelenjava,kemija,zuto,bijelo...)
stanovanje cca 1500 kn(ak si s cimerom to je onda i jeftinije,ak ne..onda soba ili periferija)
prijevoz cca 500kn(ili si ZET+bajs ili si neki jeftilen Golf II-Loziona)

Ostalo...kultura,edukacija,neplanirano(dijete,zena ..),to je nekih cca 1000kn

i dodatak kava&gablec(poslovno) je cca 800kn

cifre su cca u +- 10-20% od svake kategorije.
Ovisno,jedan mjesec se izbijes od alkohola,sljedeci mijesec citas poeziju,treci mjesec si na svadbi...

To je onak da se hendla sve skupa al bez ikakvih financijskih exibicija i avantura...jer inace minus se pocne smijat u facu...

A sada ovi ranzi forumski vratolomi i kaskaderi koji zive sa 2kn/mj ili pak ovi "tajkuni" kojima nije dovoljno nit 20k kn mj su onak blago receno asocijalni extremi ili klasicni forumski lazovi...

Al nazalost ima ljudi koji zive i sa manje,al to vec nije nikakav zivot,to je krpanje..ono jedes na menzi sa 30god,spavas u vlazi pa te jebe gazdarica jer joj kasnis sa stanarinom od 700kn,sveracs se u ZETu, u najboljem slucaju imas ribu koja je ruznija od tebe,cugas cijeli zivot u parkincu i uvjeravas sebe da je tak i u nizozemskoj...da si skovter..

Al mislim da nebi trebalo bit poanta koliko ide najnize,vec da se prihodi poprave...
ono fusarenje i to....
siva ekonomija,sverckomerc,prodavanje praznog parkinga,cigle i ostalo...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:52   #270
Ja ne razumijem doista zašto neki imaju potrebu ispucavati svoje osobne frustracije na forumu. Ako netko tvrdi da se s 3500kn teško može ŽIVJETI kao samac u Zagrebu odmah se proglašava glupim, razmaženim... i to tvrdi osoba koja NAVODNO zarađuje 5-znamenkaste iznose. Mjesečno, pretpostavljam.
Međutim, s obzirom koliko se ta osoba okomljuje na sve one koji tvrde da se s 3500kn NE ŽIVI LAGODNO u Zagrebu, ako se nema vlastiti stan - sumnjam u vjerodostojnost tog podatka. Naime, netko s 10000+ kn primanja pretpostavljam da ima malo viši nivo emocionalne i socijalne inteligencije.



Iskreno, rečenica " A ako netko s 2500 kn (1000 kn da za cimerski stan i režije) ne može normalno se hraniti i održavati higijenu onda je rastrošan." je stvarno smiješna. Zapravo, da nije tragična, bila bi komična.
Kolika je ono razina siromaštva?
Oko 2100kn?
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:54   #271
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Pa nisam primjetio da mladi nešto posebno plaćaju dopunsko.
...
Nemam komentara.

https://www.tportal.hr/lifestyle/cla...YaAs4HEALw_wcB
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:53   #272
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem doista zašto neki imaju potrebu ispucavati svoje osobne frustracije na forumu. Ako netko tvrdi da se s 3500kn teško može ŽIVJETI kao samac u Zagrebu odmah se proglašava glupim, razmaženim... i to tvrdi osoba koja NAVODNO zarađuje 5-znamenkaste iznose. Mjesečno, pretpostavljam.
Međutim, s obzirom koliko se ta osoba okomljuje na sve one koji tvrde da se s 3500kn NE ŽIVI LAGODNO u Zagrebu, ako se nema vlastiti stan - sumnjam u vjerodostojnost tog podatka. Naime, netko s 10000+ kn primanja pretpostavljam da ima malo viši nivo emocionalne i socijalne inteligencije.



Iskreno, rečenica " A ako netko s 2500 kn (1000 kn da za cimerski stan i režije) ne može normalno se hraniti i održavati higijenu onda je rastrošan." je stvarno smiješna. Zapravo, da nije tragična, bila bi komična.
Kolika je ono razina siromaštva?
Oko 2100kn?
Miješaš kruške i jabuke, ne pričamo koliko tko zarađuje nego s koliko se može živjeti.

Iskreno, rečenica je normalna za hrvatske prilike, niti je strašna, niti je tragična, niti je komična, jednostavno je realna.

Već petu poruku pišeš floskule, umjesto da daš poneku računicu na što to ti zdrobiš 5000 ili više kn pa tvrdiš da se s 3500kn ne može preživjeti.

Malo podataka, jer nitko nije željan tvojih nerealnih floskula ala RTL televizija.

Možda netko s primanjima od više od 10 000 kn, nije toliko ograničen pa ne želi u ovakvoj državi dizati kredite. Možda netko s primanjima od 10 000 kn uzima u obzir da za možda dvije godine neće primati toliko pa je oprezan. MOžda će netko s primanjima višim od 10 000 kn uložiti u nešto pa oploditi novac (npr. dionice, njemačke obveznice i sl.) Ali da bi se ovako razmišljalo potreban je ipak određen stupanj inteligencije za razliku od birtijskih naklapanja besposličarki.

Kada mene već prozivaš za nivo inteligencije, da si imalo inteligentna gledala bi stvari malo šire, a ne paušalno i crno bijelo na razini osobe koja je završila osnovnu školu.

Po načinu na koji vrijeđaš forumaše, vidi se tko je frustriran, jer umjesto da napišeš neku kalkulaciju već petu poruku pišeš floskule nepotjkrijepljene nekim podacima.

Po tvojoj logici četveročlana obitelj bi trebala imati 20 000 kn za normalan život. Po tome ispada da je 90% stanovništva siromašno. Medijan plaća u RH je 3 800kn. Stoga, dosta gluposti.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:55   #273
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Ovaj reklamni pamflet nije nikakav dokaz o tome koliko mladi plaćaju dopunsko.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:42   #274
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
...
Već petu poruku pišeš floskule, umjesto da daš poneku računicu na što to ti zdrobiš 5000 ili više kn pa tvrdiš da se s 3500kn ne može preživjeti.

... Ali da bi se ovako razmišljalo potreban je ipak određen stupanj inteligencije za razliku od birtijskih naklapanja besposličarki.
...Po načinu na koji vrijeđaš forumaše, vidi se tko je frustriran, j.
Dobro, pa što je tebi?

1. Na ovoj sam temi napisala 4 posta. Dolje su c/p. Ako ti imaš drukčije informacije molim da mi to argumentiraš. Hvala.
2. JA nigdje nisam ni spominjala 5000kn.
3. S 3500kn se može preživjeti i progurati mjesec, ali ne i "lagodno i opušteno" živjeti.
4. JA za razliku od tebe nikog nisam napadala, a najmanje FORUMAŠE (množina). Opet molim da argumentiraš ako ti imaš drukčije informacije.
5. U kojem se točno postu vide moje osobne frustracije?
5. Smanji malo doživljaje.


Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Eto... i piše "progurati mjesec"... da, može se progurati 1 mjesec s 3500kn.... godina već teže... malo ste kontradiktorni, kolega...
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Već dugo nisam pročitala veće gluposti na forumu.

I mislim da je stvarno bespredmetno, da ne kažem glupo, tvrditi da je za "opušteni" život u Zagrebu dovoljno 3500kn.

Da ponovim: preživjeti mjesec se može s 2500kn. ŽIVJETI tako mjesecima, godinama... sigurno ne.
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem doista zašto neki imaju potrebu ispucavati svoje osobne frustracije na forumu. Ako netko tvrdi da se s 3500kn teško može ŽIVJETI kao samac u Zagrebu odmah se proglašava glupim, razmaženim... i to tvrdi osoba koja NAVODNO zarađuje 5-znamenkaste iznose. Mjesečno, pretpostavljam.
Međutim, s obzirom koliko se ta osoba okomljuje na sve one koji tvrde da se s 3500kn NE ŽIVI LAGODNO u Zagrebu, ako se nema vlastiti stan - sumnjam u vjerodostojnost tog podatka. Naime, netko s 10000+ kn primanja pretpostavljam da ima malo viši nivo emocionalne i socijalne inteligencije.



Iskreno, rečenica " A ako netko s 2500 kn (1000 kn da za cimerski stan i režije) ne može normalno se hraniti i održavati higijenu onda je rastrošan." je stvarno smiješna. Zapravo, da nije tragična, bila bi komična.
Kolika je ono razina siromaštva?
Oko 2100kn?
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:55   #275
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
. Medijan plaća u RH je 3 800kn. Stoga, dosta gluposti.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospo...-do-5.894-kune

Prosječna neto plaća po zaposlenom u pravnim osobama u Hrvatskoj isplaćena za veljaču iznosila je 5.894 kune...
Po podacima DZS-a, medijalna neto plaća za veljaču iznosila je 5.216 kuna...

(podaci iz veljače 2017.)


Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Stanovi od 1500-2000kn, ovisi o kvartu. Tu možeš uštedjeti ako imaš cimera/e.
Režije, ovisi jel po potrošnji ili fiksno, ali od 700-1500 kn, ovisno o godišnjem dobu.
Hrana, ovisi što jedeš, nekih 2000-2500kn.
Kozmetika, odjeća i izlasci i razonoda, to ovisi o osobi.
.... Što sve skupa daje 3500kn...

Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post

Stan imaš za cca 1500 kn, u predgrađima i jeftiniji. Režije u prosjeku cca 500-700 kn. i ostatak do 3500kn za hranu. Ako imaš cimere, iznosi se smanjuju.
.
... a 3500kn minus cca 2000-2200= cca 2000-2500kn (za hranu)


Ne brini, ne tražim TVOJE postove, tražila sam zapravo svoje, ono, razmišljam, možda sam dok sam bila u PMS-u ili sam mjesečarila - ovdje pisala neke nebulozne i vrjeđajuće postove, aštajaznam.... pa rekoh da provjerim, ja volim sve argumentirano....

tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:33   #276
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Kolegice, mjesec sam znao proguravati sa 2 000 kn kada sam živio s cimerima, a 3 500 kn su značile opuštenu i kvalitetniju prehranu.

Kolegice, niste razmišljali da je možda luksuz živjeti sam u glavnom gradu neke države i to u centru?
Ti očito brkaš pojmove pukog preživljavanja s opuštenim i kvalitetnim životom. A ako netko ovdje prtlja gluposti onda si to ti. Sve osim preživljavanja na rubu u nekom trošnom stančiću s cimerima je luksuz? Daj se saberi malo.

Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Govori se o troškovima samca u Zagrebu i navodim realne troškove za život s cimerima/rom.

Jer živjeti sam u širem centru Zagreba u tram.zoni nije ništa drugo nego luksuz, zato stalno spominjem cimere.

A ako netko s 2500 kn (1000 kn da za cimerski stan i režije) ne može normalno se hraniti i održavati higijenu onda je rastrošan.
To što ti opisuješ je nekakav studentski život? Ti stvarno misliš da je životarenje s cimerima doseg jednog normalnog i prosječnog samca u Zagrebu?

Jel se može progurati koji mjesec s 2,5-3,5 k kunića? Može, ali to ni najmanje ne sliči na normalan život jednog samca u Zg. Shvaćam ako imaš otegotne okolnosti i imaš limitiran budžet, snađeš se s onim što imaš, ali govoriti da je tako nešto normalno i ugodno, tu su jednostavno gluposti.

Postoji tema gdje su se ljudi već raspisali koliko im je potrebno za normalan život na mjesečnoj razini i ako ćemo biti realni i prihvatiti razumno razmišljanje, 2,5-3,5k je dovoljno samo za preživjeti poput studenta. Takvo što nema veze s normalnim i ugodnim življenjem.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:42   #277
Ne znam što je doseg prosječnog samca, ali oduvijek me fascinirala ta nečija sreća da eto živi sam, pa makar u nekoj garsonijeri koja je manja od mnogih soba, al eto on živi sam pa je okej.

Ali ako ćemo baš realno, ako postoji grad di se može prvo nać stan da živiš sam po relativno okej cijeni onda je to Zagreb. Živjeti sam bez cure je luksuz u zapadnoj Europi i svaka garsonijera ima ogromnu potražnju kakva god da bila.

Ja sam dobar dio studentskih dana bio i s cimerom u sobi, i sam u trosobnom stanu ( 2 spavaće) i imao svoju vlastitu sobu s 3 još cimera i vlastitu sobu s još 1 cimerom u ogromnom stanu i uvjerljivo najbolje mi je ovo zadnje dvoje, a majke mi ako mi kao studentu nije bilo čak bolje kad sam imao cimera u sobi (drugačije je to kad si student) nego biti sam u trosobnom stanu.
Ono što je bitno je da ti cimeri nisu stranci. Ako su cimeri ti frendovi i to stvarno dobri frendovi koji nisu konfliktne budale, to je ogromna razlika nego imati nepoznatog cimera koji mogu biti svakakvi.

Do 30. godine (za one koji nemaju namjere se ženit ranije) nema razumne potrebe imati svoj stan. Financijski potpuno neisplativo i ultra je dosadno. Čak je bolje živjeti sa roditeljima.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:17   #278
@Inžinjer ekonom

Slažem se s tobom oko ovoga o životu sa cimerima. Ako si dobar sa cimerima,to je super. Do nedavno sam živio sa cimerom sa kojim sam u super odnosima i to je bilo super. Svatko imao svoju sobu i dozu privatnosti,a opet bi se najčešće družili poslje posla u dnevnoj uz plejku. Sad kad solo živim u stanu,moram priznati da mi čak i fali cimer. Lijepo je ponekad imati društvo za zajebanciju bez da moraš izać iz stana,ovak nekad zna malo pucat usamljenost.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:20   #279
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Dobro, pa što je tebi?

1. Na ovoj sam temi napisala 4 posta. Dolje su c/p. Ako ti imaš drukčije informacije molim da mi to argumentiraš. Hvala.
2. JA nigdje nisam ni spominjala 5000kn.
3. S 3500kn se može preživjeti i progurati mjesec, ali ne i "lagodno i opušteno" živjeti.
4. JA za razliku od tebe nikog nisam napadala, a najmanje FORUMAŠE (množina). Opet molim da argumentiraš ako ti imaš drukčije informacije.
5. U kojem se točno postu vide moje osobne frustracije?
5. Smanji malo doživljaje.
Napisala si 4 posta i onda kada ti se daju argumenti i neke okvirne računice počneš iz nervoze vrijeđati. Stvarno odgoj za 5.

Tema nije lagodan život, jer riječ lagodno vuče na luksuz..

Teško je komunicirati s neobrazovanom osobom.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:26   #280
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospo...-do-5.894-kune

Prosječna neto plaća po zaposlenom u pravnim osobama u Hrvatskoj isplaćena za veljaču iznosila je 5.894 kune...
Po podacima DZS-a, medijalna neto plaća za veljaču iznosila je 5.216 kuna...

(podaci iz veljače 2017.)




.... Što sve skupa daje 3500kn...



... a 3500kn minus cca 2000-2200= cca 2000-2500kn (za hranu)


Ne brini, ne tražim TVOJE postove, tražila sam zapravo svoje, ono, razmišljam, možda sam dok sam bila u PMS-u ili sam mjesečarila - ovdje pisala neke nebulozne i vrjeđajuće postove, aštajaznam.... pa rekoh da provjerim, ja volim sve argumentirano....

Prosječna plaća je 5 900 kn, ali medijan plaća prošle godine bio je 3 800 kn. Navodiš podatak o prosječnoj plaći koju ne prima 70% ljudi u ovoj državi.

Podatke o medijalnoj plaći sam čuo 2016. od sindikalista koji su tvrdili da je 3800 kn.

Zašto žene misle da nekoga zanimaju njihovi medicinsko- hormonski ciklusi.
Ne pričam ni ja kada mi se podriguje, kada imam probavne smetnje ili nešto treće, zato poštedi nas stvari koje nikoga ne zanimaju.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.