Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 01:01   #81
Quote:
ivia kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.Ija sam uzela paket pa sam se malo prepala da se ipak nisam zaletila,ali što je tu je.I ja ću na Tenerife krajem godine ustvari planiram početkom prosinca.Moram još naći avionske karte.Jesi ih ti možda rezervirala i preko koga???Za malu kikicu
- Ma nema na ćemu, nisam još rezervirala karte, to ću mužu prepustiti, bolje barata s time ...

- Rekao mi je da je najbolje preko Frankfurta letjeti, ima do Frankfurta letovi iz Zagreba već za 18 EUR + nešto sitno taksi ... pa iz Frankfurta za Tenerife ...

- Mi ćemo malo ranije karte rezervirati pa bi nas trebalo doći dosta jeftinije nego inaće, javim se kad toćno budem znala ...

- Pozdrav !!!
 
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 01:09   #82
moja teta često ide na takva putovanja...

istina je da nisu skroz besplatna, ali ipak su jako povoljna....npr. za 3 dana na azurnoj obali...50 eura, za 3 dana u zagorju, 100 kuna, i takve sitne svote
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 12:37   #83
Quote:
ivia kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.Ija sam uzela paket pa sam se malo prepala da se ipak nisam zaletila,ali što je tu je.I ja ću na Tenerife krajem godine ustvari planiram početkom prosinca.Moram još naći avionske karte.Jesi ih ti možda rezervirala i preko koga???Za malu kikicu
Mi smo bili... Karte smo uzeli Venezia-madrid-ten. (to nam je najviše pasalo zbog malo čekanja (beba je imala 8 mj), Ibaria, može se i online platiti karte. Došlo nas je za 4 odrasle osobe + 1 djete + jedna beba... 15 000 kn. Može i jeftinije, ali ovaj nam je let najviše odgovarao
troyangirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 07:11   #84
re

15 000 kuna samo za let???

Pa bogami, dobro odabiru te žrtve iz imenika, ako uspijete iskeširati toliku lovu.
Ja radije putujem u vlastitom aranžmanu, a na ovo "čestitam, pobjedili ste" ne nasjedam (mene već mjesecima zovu za nekakve anatomske jastuke).

Sve ok ako ti daju ugovor u kojem sve piše i ako se taj ugovor može raskinuti (ma mora se moći raskinuti??? si probala s odvjetnikom?) no ako se krše odredbe ugovora i ako ima neplaniranih troškova na koje te nisu upozorili, krše prava potrošača. U Njemačkoj je svako malo na TV-u takav slučaj... kao osvojio si nešto, dođeš u bus i cap, traže lovu.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 20:18   #85
Exclamation

Iz mojeg posta ste vidjeli da sam ja vec bio na Teneriffama i samo da dovrsim svoje iskustvo....ta 3 putovanja ili paket su vam ustvari samo probni paket!!!! Sto to znaci? Kada stignete na Teneriffe tamo ce vam ponuditi dozivotni paket u vrijednosti 15000 € - tu putujete svake god u njihove resorte i imate neke pogodnosti oko drugih putovanja,avio karata i sl. a kada to odbijete onda vam budu nudili za 12000 € paket odnosno da putujete svake druge godine.... A ako i to odbijete onda ispadnete bedaceki kojima se nudi nesto super savrseno a vi to odbijate, i od tog trenutka prestaje sva finoca, kultura i sl. (TO MI SE OSOBNO JAKO ZAMJERILO). To zadnje smo mi dozivjeli - kada smo dosli na taj sastanak bilo je sve super:rukovanje,pijaca,razgovor(ispitivanje o osobnim prihodima i nekim privatnim stvarima-da vas na taj nacin poslije mogu nagovarati na paket) a kada smo rekli da trenutno imamo vaznijih prioriteta u zivotu (rijesavanje stambenog pitanja) od putovanja zenska nas je doslovno SKURCALA niti se vise htjela rukovati kada smo odlazili
@llen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 01:19   #86
Quote:
@llen kaže: Pogledaj post
Iz mojeg posta ste vidjeli da sam ja vec bio na Teneriffama i samo da dovrsim svoje iskustvo....ta 3 putovanja ili paket su vam ustvari samo probni paket!!!! Sto to znaci? Kada stignete na Teneriffe tamo ce vam ponuditi dozivotni paket u vrijednosti 15000 € - tu putujete svake god u njihove resorte i imate neke pogodnosti oko drugih putovanja,avio karata i sl. a kada to odbijete onda vam budu nudili za 12000 € paket odnosno da putujete svake druge godine.... A ako i to odbijete onda ispadnete bedaceki kojima se nudi nesto super savrseno a vi to odbijate, i od tog trenutka prestaje sva finoca, kultura i sl. (TO MI SE OSOBNO JAKO ZAMJERILO). To zadnje smo mi dozivjeli - kada smo dosli na taj sastanak bilo je sve super:rukovanje,pijaca,razgovor(ispitivanje o osobnim prihodima i nekim privatnim stvarima-da vas na taj nacin poslije mogu nagovarati na paket) a kada smo rekli da trenutno imamo vaznijih prioriteta u zivotu (rijesavanje stambenog pitanja) od putovanja zenska nas je doslovno SKURCALA niti se vise htjela rukovati kada smo odlazili
....ako je to sve sto trebamo istrpiti onda mi se ipak cini da ta ponuda od 1800EUR i nije tako losa....valjda te na drugom i trecem putovanju ne dave?

BTW za one koji ne znaju...radi se o Timeshare kompaniji - RCI...vise na http://en.wikipedia.org/wiki/Timeshare
the picho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 10:49   #87
Neki dan su me opet zvali da mi uruče nagradu, ali po ne znam koji put rekao sam im da izbrišu naš broj iz njihovih podataka.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:03   #88
Upravo je sinoć na Latinici o tome bilo riječ. Uglavnom, dobijete jedno poklon putovanje (Tenerifi), ali morate uplatit (i to odmah!!! , ne za 5 minuta ili sutra, nego sad! ) još tri putovanja od cca 1500 eura, koja možete iskoristit u naredne tri godine.
Također, za to "poklon" putovanje na Tenerife morate sami platiti put do tamo što na kraju dođe skuplje nego sam smještaj.

Enivej, firma koja je to radila je pod istragom državnog inspektorata jer definitivno krše zakon. Poduzeće je mislim iz Pule.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:35   #89
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Također, za to "poklon" putovanje na Tenerife morate sami platiti put do tamo što na kraju dođe skuplje nego sam smještaj.

Enivej, firma koja je to radila je pod istragom državnog inspektorata jer definitivno krše zakon. Poduzeće je mislim iz Pule.
To sam i ja čuo!!
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 19:15   #90
Ljudi putujte skuplje jer neskupo je glupo.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:26   #91
Frendica mi se prije 2 tjedna vratila s Tenerifa! Bilo im je odlicno,apartman sa 5 zvjezdica,jedino su morali platit zrakoplovnu kartu,ali sve u svemu,vratili su se odusevljeni!
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 14:12   #92
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Frendica mi se prije 2 tjedna vratila s Tenerifa! Bilo im je odlicno,apartman sa 5 zvjezdica,jedino su morali platit zrakoplovnu kartu,ali sve u svemu,vratili su se odusevljeni!
Potpisujem!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:49   #93
Na pocetku se moram ispricati Kikici - objasnjenje slijedi

Vratili smo se sa famoznih Tenerifa i odmah mogu reci svima koji se jos nisu odlucili da li da idu ili ne - LJUDI NEIDITE TAMO. Ima drugih toliko ljepsih mjesta, da je ovo cisto bacanje novaca na skupe karte. A da ne pricam da je Jadran neusporedivo blago sa Tenerifima.
Uglavnom, smjestaj u apartmanu je OK, ali tu dolaze ljudi koji u tom hotelskom smjestaju imaju apsolutno sve. Bazen, restoran, trgovina, pekara i sl. Znaci, ne moras mrdnuti iz hotela, sve imas tu - katastrofa. I tu se ispricavam Kikici, jer pretpostavljam da je ona znala kak to funkcionira, ja stvarno nisam. Po meni je to za one glupe Engleze koji iz kisne Engleske dodju na sunce, naravno da se odmah sprze na suncu, pa si nalocu tamo, jer je kod njih bircevi rade do 10 na vecer pa e nemaju vremena nalokat i sve moguce sadrzaje imaju u hotelu. Na vecer je uvijek neki show i oni uzivaju. Mi smo bili jedini izrodi tamo koji smo se samo na vecer malo bucnuli u bazen, kad bi se vratili sa istrazivanja otoka, i kad je bazen bio prazan.
Mi smo si rentali auto i istrazivali smo otok. Mislim, nes mi ti istrazivanja, oni nemaju nis za ponudit, u usporedbi s nama, ali zato sve tak zapakiraju da misliš da je to neznam kaj.
Njihov prijedlog je bio posjet Loro parku. Pa smo gledali papige i svakojake shouowe, ja sam iskreno vise ocekivala za 30 Eur, ali ajde, trebaju i oni nofce za nahraniti tu silnu zivinu.
Aquapark - tobogani i sl. ma katastrofa. To je vrijeme pregazilo bar za 10 godina, sve je to nekak izhabano. WC-i su famozni, mozes birati bez vrata, sa papirom i sa daskom, ili jednu od kombinacija, obicno nesto fali. A di su kupaone i mjesta za presvlacenje, SMRDI za poludit.
Posto nas se ta dva parka nisu nesto dojmila, odlucili smo vise ne ici u neki Jungle park i sl. Samo bacis nofce, a ne dobijes bas nesto.
A nasa istrazivanja otoka, ma posalju te u pravi gusarski grad, mi ocekivali neke spilje gdje su sakrivali brodove i sl, a kad ono, 3 sata pjesacenja do neke plaze, MA DAJ. A muzej naravno ne radi, kao ni informacije, ni suvenirnica, nista.
Jednino taj vulkan, Teide, e to nas se sve dojmilo. Tu nisu imali kaj cifrat, jer je to takvo kakvo je. A tu su snimali ratove zvijezda i crveni planet i bas je fora za vidjet.
A plaze, katastrofa. Dodjes na poznatu crnu plazu, ali nema paravana, a kamoli kabine za presvlacenje. Nema ni tusa, nego nekaj da si samo noge smocis. I sad se ja okupaj tamo a do hotela bum kaj, istresala pijesak po autu I nije onda ni cudno da se na toj plazi kupa cca 30 ljudi.
Ma i sve ostale plaze. To mjesto gdje smo mi bili je bas turisticko i prima sigurno milion ljudi, ali nemas frke za parkiranje tik uz plazu, daj mi reci dal bi se tak u Crikvi sparkiral. A uostalom, na plazi se kupa mozda 100 - 200 ljudi, a ono kilometarska plaza.
I sve u svemu ljudi moji, ja sam totalno razocarana. Ja sam inace nauticar u dusi i meni je to bila samo gnjavaza.
Naravno da nismo kupili nikakve njihove ponude, jer se ne vidim u ljetovanju koje bi se zasnivalo na brckanju u hotelskom bazenu i gledanje u ocean.

Da ne bi ispalo da se samo nama nije svidjelo, bili smo sa familijom iz Beograda koji nisu kupili paket, jer je ne vide u brckanju po hotelskim bazenima, a jos jedna familija iz Hrvatske je cim je dosla proklinjala dan kad su uzeli paket.
Na povratku smo izmijenili dojmove sa jos jednom familijom koja je bila u drugom hotelu, isto tako je bila razocarana, znaci, nismo trazili nesto extra, ljudi previse ocekuju, ko i mi.
I na kraju, izgubili su nam kofere i cekamo ih vec 4 dana, iskreno se nadam da ce danas stici.
m@j@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:04   #94
Dobro provjerite cijene karata. samo jedan primjer , bracno putovanje na Bali u jeftinom hotelu bilo je jeftinije od cijene avionknse karte koju su platili polaznici simpozija o mobilnim mrezama koji su odsjeli u susjedstvu.

Avionska karta bila je only i vezana za datume , znaci puno jeftinija.

Primjer je moje ljetovanje u Londonu , letio sam iz Venecije i odsjeo u hotelu sa 4 * , kad sam racunao cijenu hotela , karta alitlije bila je besplatna.

Cijene nekih last minute aranzmana su po cijenama avio karte.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 10:32   #95
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
Cijene nekih last minute aranzmana su po cijenama avio karte.
Da, ali sam cula isto tako da smjestaj zna biti katastrofa, pa sad ne znam da li ces biti presretan sto dobijes jeftin aranzman, a da se ne mozes tjedan dana posteno istusirati ili sl.
m@j@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 10:43   #96
Pozdrav svima! I ja sam sinoc bila na prezentaciji ovih putovanja u Sarajevu.Roditelji su mi osvojili nagradu. Dakle, šire svoje poslovanje

Uglavnom da ne dužim, iste uslove su postavili i nama, ali naravno pošto je uslov bio potpisivanje ugovora - sad i odmah, lijepo smo im se zahvalili.
No međutim, ostali smo kao neko kome će se oni još javiti.

Da li su vama nudili paket putovanja po Evropi, hoteli su 3 *, samo noćenje i cijena je 350 Eura? To je bila kao varijanta II choice...

Lično, ne čini mi se ova opcija loša, nije puno love, a hoteli od 3* su u Evropi poprilično solidni...
Jackie29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 10:02   #97
Quote:
minidv kaže: Pogledaj post
hej ljudi mnogi ovdje pišu na ovu temu, a da o tome i nemaju pojima,ukratko, ˝REKLA KAZALA˝. Savjet za takve, bolje da šute.
Ja sam bio također anketiran od firme MARE iz Varaždina i bio pozvan na njihovu promociju. Bili su svi u redu jako ugodni, iscrpni u podacima i dosta profesionalni, što mi se posebno dopalo. Ujedno sam kupio njihov paket od 3 tjedna.Bukirao sam taj tjedan kod njih, dobio od Regency Resortsa vaučer s kojim sam se javio na recepciji. Na tenerifima bilo je stvarno super i unatoč tome što sam bio malo sumnjičav u vezi svega toga, svaka pohvala agenciji mare. Ujedno da se malo pohvalim, rezervirao sam si tjedan dana na skijanju u austriji preko tog paketa koji me u pravilu došao 600 eura za 4 osobe, naravno plus još dva tjedna po istoj cijeni

smetaju me ujedno još komentari poput, da se netko time mora obavezati da će putovati 3 godine, halo ljudi, pa vi putujete svake godine u čemu je razlika, vama je odmor obaveza ?
Hajde ti meni sada lijepo daj svoj e-mail ili broj telefona, pa da se mi lijepo čujemo oko te agencije. Naravno, bio bih ti jako zahvalan, dapače prepustit ću ti jedno cijelo plaćeno putovanje, ako mi sada pronađeš tu profesionalnu agenciju koja je zdimila sa mojim parama. Naravno, seratoru, do tebe se ne može kao ni do te agencije!!!
Boks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 13:36   #98
Quote:
e-zara kaže: Pogledaj post
Ne, paket se "aktivira" tim prvim putovanjem na tenerife koje je uvjet da bi iskoristio ostala 2, a mora biti sprovedeno unutar 1 god. od potpisivanja ugovora.

ja kako znam,paket se moze zalediti,pa probaj to dogovoriti,imas dobar razlog zasto bi ga zaledila!

a na kraju krajeva,ukoliko ni to nebude moguce,a trebalo bi,neka muz ode sa prijateljima na tenerife,aktivira paket,a ostala putovanja idite sa djecom!
damir187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 08:18   #99
Thumbs up

Htjela bih vam reći da sam imala iznimno pozitivno iskustvo s tim besplatnim boravkom na Tenerifu. Ništa se ne mora platiti da bi se dobio besplatni smještaj. Put si morate sami organizirati, što nije strašno jer ima dosta jeftinih aviokompanija koje lete na Kanare. Također, možete nadoplatiti za polupansion, ali stvarno ne trebate jer otok vrvi restoranima i cijene su nevjerojatno niske za naše pojmove. Posebno dobro možete jesti u restoranu Paella Valenciana (u Las AMericas) - porcije su ogromne i hrana vrlo, vrlo ukusna. A ako si želite sami kuhati, i to je ok, hrana je u dućanima jeftina. Friška riba je čak nekoliko puta jeftinija nego kod nas.
Što se tiče samog otoka, ima stvarno puno toga što treba vidjeti. Poslušajte savjet ljudi iz agencije i malo potražite na netu sve te lokacije. I uživajte!



Quote:
damir187 kaže: Pogledaj post
ja kako znam,paket se moze zalediti,pa probaj to dogovoriti,imas dobar razlog zasto bi ga zaledila!

a na kraju krajeva,ukoliko ni to nebude moguce,a trebalo bi,neka muz ode sa prijateljima na tenerife,aktivira paket,a ostala putovanja idite sa djecom!
zzubcic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 12:32   #100
Ja bio 2 puta

Upravo se vratio nakon drugog putovanja. Prvo sve odlično, resort prekasan ali več taj prvi put Vladimir je držao presentaciju od 8 sati jer mi je pokušao prodati time sharing za 35000€. Ja odbio i ovaj put me stavili spavati u jednu sobu ispot razine zemlje. Kada sam pitao dali mi mogu promjeniti sobu jer ta nije ni 2 zjiezdice mrtvo hladno su mi rekli da nisam kupio paket prošli put i da zato neka šutim. U ostalom su dodali da takve resorte u HR možemo samo sanjati.
chri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.