Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 01:40   #1921
Inače, moja odluka za jogom, počela je kasnih 80tih, možda je već bila 90ta.

I prije sam čuo za jogu, ali nisam kužio čemu služi i ....

Prije toga sam gledao filmove s Budistima i svidio mi se taj odnos učenik učitelj, nenasilje itd itd

I jednog dana vidim u novinama oglas o predavanju o reinkarnaciji, poima imao nisam tko će predavati i odem ja i tada prvi put vidim Krišnijevce, mislim da im je to bilo drugo predavanja u Rijeci.

I kaže predavač (za one koji znaju Navadvip) da se Boga može spoznati i to pomoću joge ... da sad ne intepretiram njihov pogled i stav, ja odlučio tada započet s jogom.

Najprije sam našao knjigu joga-nidra (Biharska škola Joge), onda sam posudio Jogu u svakodnevnom životu ona žuta knjiga...

Uglavnom, očito nisam bio neka krasna osoba u prijašnjem životu, jerbo sam "krv propišao" susrevši se s onim što sam potisnuo, međutim, spoznao sam koliko je tih kompleksa bilo potisnuto itd itd.

Najveće iznenađenje joge je bilo to što sam se upoznao, pa ono što sam mislio da ću pobjediti, to sam itekako dobro osvjestio, a što je još gore, teško sam mogao usporediti svoja s tuđim iskustvima, jer mnogi nisu "imali vremena" za jogu, pa pretpostavljam da se još nisu htjeli upoznati sami sa sobom.


Međutim, zaključio sam, da neke stvari i ne trebaju biti loše, nisu samo po sebi loše, očito se nekih stvari želimo riješiti zbog vlastitog ega (duhovne oholosti).


I na kraju sam shvatio zašto neki jogiji sjede na iglama - mnogi od nas sjede na iglama.

A shvatio sam i onu biblijsku, blago onima koji vjeruju a ne vide, ovako ispada kao da je duhovnost kocka, a zapravo se radi o tome, da je dobro da nemamo jogijskih senzacija i da jogu radimo iz uvjerenja da ćemo duhovno napredovati, jer senzacije ne moraju uvjek biti jako ugodne (barem, dok još nismo pročišćeni).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:34   #1922
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Za lotos, a ne slažem se, upravo sam tu dobio pravo iskustvo mira-čak sam ga nazvao lotos iskustvo (pisao sam o tome).

Lotos nisam mogao odmah izvesti, nego mic po mic, ali tada osim bolova nisam ništa osjetio pametno, tek nako dužeg niza godina, sam provao neke asane u lotosu i doživio to lotos iskustvo, nažalost nisam ga mogao puno prakticirati, a i koljeno me hebe, shvatio to kao šaktipat, ono još imam pun kuki karme pa je moj lotos na čekanju, ali iskustvo je takvo bilo da sam se šalio da neću ni izlaziti iz lotosa.

Nikakve vizije ili svjetla, isključivo radost postojanja, u odnosu na takvo iskustvo, seks je obično mučenje tijela (kažem ako usporedim).
Joj kako mi je ova tvoja zadnja rečenica pretenciozna, a zvuči tako treši da je to koma - moram napisati.

Sustav izvođenja asana u yogi je pored ostaloga koncipiran zato da se vremenom i svjesnim trudom usvajaju kako bi osoba postala dovoljno snažna i fleksibilna da može ostati u lotosu dugo vremena u meditaciji. A radost postojanja se može osjetiti kada je osoba slobodna i "fleksibilna" (duhom i tijelom) neovisno o lotosu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:42   #1923
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Mene ni idu asane za koje trebaju snažne ruke, kao vrana, naprimjer.
Probaj koljena stavit sta vise i stiskat ih prema unutra (guzica i donja ledja tribaju ic prema gore kad stiskas koljena). Noge tribaju biti aktivne, prsti rasireni.

Tako ti triba puno manje snage u rukama, a vise se radi o balansu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:48   #1924
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Probaj koljena stavit sta vise i stiskat ih prema unutra (guzica i donja ledja tribaju ic prema gore kad stiskas koljena). Noge tribaju biti aktivne, prsti rasireni.

Tako ti triba puno manje snage u rukama, a vise se radi o balansu.
Istina, za to ne treba snaga u rukama (osim za debele osobe). A jednom da i ti nesto pametno napises.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:52   #1925
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
A jednom da i ti nesto pametno napises.
I corava kokos ...
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 14:31   #1926
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Joj kako mi je ova tvoja zadnja rečenica pretenciozna, a zvuči tako treši da je to koma - moram napisati.

Sustav izvođenja asana u yogi je pored ostaloga koncipiran zato da se vremenom i svjesnim trudom usvajaju kako bi osoba postala dovoljno snažna i fleksibilna da može ostati u lotosu dugo vremena u meditaciji. A radost postojanja se može osjetiti kada je osoba slobodna i "fleksibilna" (duhom i tijelom) neovisno o lotosu.
Dogmama sam dao odjeb, ono što mi netko priča o asanama ili meditaciji sam isto dao odjeb, ako nije u skladu s vlastitim iskustvom.

Jogu sam upravo prihvatio da sam spoznam i doživm neke stvari i nije bilo u skladu sa jogijskim dogmama i zato sam ih odjebao, a iskustva su mi bila takava kakava su bila, nisu bila drugačija, a ne kažem, da netko nema drugačija iskustva.

Moja zadnja rečenica, da je to iskustvo lotosa u usporedbi sa seksom takvo da je seks mučenje tijela, stoji. Time nisam htio reći da se seks mora odbaciti i li da je ono samo po sebi mučenje tijela.

seks je vrlo ugodno iskustvo, poput sranja kad čovjek proljev dobije, tada nas ulovi poriv za wc-školjkom, ali je i proljev manje ugodan od recimo dobre klope ili seksa.

Dakle, ovo sa lotosom, kojeg sam radio isključivo iz ega, da bi drugi vidjeli kako ja to mogu (jer sam po prirodi krut) mi je pružilo to iskustvo koje mi je vhunac radosti.


I kao što rekoh, to nisam doživio vježbajući asane, asane me deprimiraju, u meni probude depru, poglavito me deprimira uđaj pranajama, nekad me dizala bastrika, danas se držim nadišodana bez kumbake, jer se od kumbake (ma kako mi bilo ugodno) razbolim, sinusi mi se upale itd itd itd


Sve ovo što sam napisao je moje 30 godišnje iskustvo joge, a u joga dogmama je pisalo nešto što sam mogao okačiti mačku o rep.


Time ja ne želim reć da ljudi nesmiju čitati o jogi, nego samo trebaju procjeniti, da li je to u skladu s njihovim iskustvom ili nije, niti dvije osobe trebaju imati isto iskustvo određene pranajame, mantre.


Ja bi volio da mogu vježbati jogu i da se onda osjećam pun energije i relaksiran, ali ja nakon joge, bolje vidim, bolje percipiran, a sranja oko mene postaju još veća, jer joga mi dođe kao povečalo.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:43   #1927
Ja neko vrijeme nakon prakse osjećam se baš sretno, ali brzo taj osjećaj prođe.

U biti ako su asane služe samo da se može što duže ostati u lotosu, ja ni ne trebam raditi asane, u lotosu mogu sjediti dok mi ne dosadi, puno veći problem mi je balans. Ali ipak mislim da nije stvar samo u kondicioniranju tijela za lotos, nego kroz asane shvaćaš kako se kreće energija u tijelu i učiš se upravljati tim kretanjem.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:07   #1928
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja neko vrijeme nakon prakse osjećam se baš sretno, ali brzo taj osjećaj prođe.

U biti ako su asane služe samo da se može što duže ostati u lotosu, ja ni ne trebam raditi asane, u lotosu mogu sjediti dok mi ne dosadi, puno veći problem mi je balans. Ali ipak mislim da nije stvar samo u kondicioniranju tijela za lotos, nego kroz asane shvaćaš kako se kreće energija u tijelu i učiš se upravljati tim kretanjem.
Da, zato napisah "pored ostaloga".

A što se tiče ovog drugog nije to samo pitanje otvorenosti kukova (ima dosta ljudi koji prirodno to imaju otvoreno), već pitanje vrlo čvrste posture cijelog tijela osobito kralježnice od trtice do glave i baš me zanima kada bi u tom položaju morala stajati sat, dva, tri i disati...nakon koliko vremena bi počelo nešto trnuti, bockati, žigati ili bi se dogodio "kolaps" u donjem dijelu kralježnice i sl.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:42   #1929
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja neko vrijeme nakon prakse osjećam se baš sretno, ali brzo taj osjećaj prođe.

U biti ako su asane služe samo da se može što duže ostati u lotosu, ja ni ne trebam raditi asane, u lotosu mogu sjediti dok mi ne dosadi, puno veći problem mi je balans. Ali ipak mislim da nije stvar samo u kondicioniranju tijela za lotos, nego kroz asane shvaćaš kako se kreće energija u tijelu i učiš se upravljati tim kretanjem.
..i ja sam lotos napravila iz prve.. a recimo spagu da probam, metar sam od poda. Nema sanse.

I onu vranu sam uspjela. Udahnula sam duboko i tako nekako ucvrstila core, druga stvar je da ne smijes imati straha da ces zveknuti na nos.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:10   #1930
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, zato napisah "pored ostaloga".

A što se tiče ovog drugog nije to samo pitanje otvorenosti kukova (ima dosta ljudi koji prirodno to imaju otvoreno), već pitanje vrlo čvrste posture cijelog tijela osobito kralježnice od trtice do glave i baš me zanima kada bi u tom položaju morala stajati sat, dva, tri i disati...nakon koliko vremena bi počelo nešto trnuti, bockati, žigati ili bi se dogodio "kolaps" u donjem dijelu kralježnice i sl.
Sat još ajde-ajde, a dva-tri sata ja ni u jednom položaju ne izdržim
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:03   #1931
Ja izdrzim u fotelji, ergo fotelja je bolja za meditaciju od lotosa
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:18   #1932
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja neko vrijeme nakon prakse osjećam se baš sretno, ali brzo taj osjećaj prođe.

U biti ako su asane služe samo da se može što duže ostati u lotosu, ja ni ne trebam raditi asane, u lotosu mogu sjediti dok mi ne dosadi, puno veći problem mi je balans. Ali ipak mislim da nije stvar samo u kondicioniranju tijela za lotos, nego kroz asane shvaćaš kako se kreće energija u tijelu i učiš se upravljati tim kretanjem.
Vrana ti je vsa balans, kak i HaTha Joga balans Ide i Pingale.
Znači za Vranu fokus na Haru i tuo je tuo.
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:08   #1933
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Vrana ti je vsa balans, kak i HaTha Joga balans Ide i Pingale.
Znači za Vranu fokus na Haru i tuo je tuo.
Svašta! Može'l to na Hrvackom?
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:57   #1934
Da, čoek potpuno nerazumljivo piše na hrvatskom forumu.

Napisano znači da je pozicija vrane u yogi više stvar balansa nego snage...baš kao što se u Hatha yogi balansiraju energetski kanali među kojima su najvažnija dva koja se nazivaju Ida (žemski princip) i Pingala (muški princip). Također, za izvođenje te pozicije važan je fokus na točku hare (nalazi se neposredno ispod pupka, tj. tri prsta ispod njega) i to je to.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:24   #1935
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, čoek potpuno nerazumljivo piše na hrvatskom forumu.

Napisano znači da je pozicija vrane u yogi više stvar balansa nego snage...baš kao što se u Hatha yogi balansiraju energetski kanali među kojima su najvažnija dva koja se nazivaju Ida (žemski princip) i Pingala (muški princip). Također, za izvođenje te pozicije važan je fokus na točku hare (nalazi se neposredno ispod pupka, tj. tri prsta ispod njega) i to je to.
Hvala Ribice
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 13:26   #1936
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Sat još ajde-ajde, a dva-tri sata ja ni u jednom položaju ne izdržim
Za meditaciju je ovo skroz bitno, tj. poza u kojoj se meditira i jest sama meditacija.
Cesto se cuje da se meditirat moze na mnoge nacine, na stolici, fotelji ili u krevetu. To je više ono bolje ista nego nista a i da se ljudi potaknu na meditaciju tj. da ne odustanu zbog nemogucnosti odrzavanja neke kvalitetnije poze za meditaciju.

Poza za meditaciju je dosta velik problem.
iznenad84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 22:56   #1937
Quote:
iznenad84 kaže: Pogledaj post
Za meditaciju je ovo skroz bitno, tj. poza u kojoj se meditira i jest sama meditacija.
Cesto se cuje da se meditirat moze na mnoge nacine, na stolici, fotelji ili u krevetu. To je više ono bolje ista nego nista a i da se ljudi potaknu na meditaciju tj. da ne odustanu zbog nemogucnosti odrzavanja neke kvalitetnije poze za meditaciju.

Poza za meditaciju je dosta velik problem.
ali menjši od skupljene karme i psihe.
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 02:08   #1938
kako indijac vidi vjezbanje joge na zapadu:

https://earthenergyreader.wordpress....e-being-duped/
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:49   #1939
...jedan divan projekt američkog fotografa Michael O. Snydera koji je svojim fotografijama u projektu Breathing Life povezao yogu i prirodu. Na taj način želio je istaknuti vezu tog čina disanja (koji je ključan u yogi) i prirode, odnosno potaknuti svijest ljudi o tome da bez prirode ne možemo disati.


Breathing Life
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:01   #1940
Ljudeki, ja sam par puta radila to sa soli na Manduka pro prostirci, al i dalje sam se klizala, probat cu opet, pocelo me jako smetat pa sam kupila yogitoes ručnik prije otp tri mj i sad mi je dobro, mislim malo bezveze kaj za tolko nofca klizis pa moras jos i rucnik uzeti.. al ocito je to tak od mene
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.