Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2003., 17:22   #1
Question Fakultet političkih znanosti - novinarstvo

Molim za neke odgovore, savjete i sl.
Htjela bih upisati sljedeće godine navedeni faks. Radim i jedina mi je mogućnost upisati nešto vanredno, a ovaj faks mi djeluje najlakše upisiv od svih vanrednih mogućnosti koje se nude.
Može li mi netko (npr. tko studira na tom faksu) reći nešto o faksu, upisima i sl... neke činjenice koje smatrate važnima i voljeli bi ih znati prilikom upisa tj tijekom studiranja.
Također molim Vaše mišljenje o samoj temi novinarstva, odnosno studiranja novinarstva, da li je to ono što ste očekivali, da li vam se sviđa ili je užas. Da znam kuda idem.
Probala sam ići na njihove stranice na netu, ali stranice su im grozne.

Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 18:39   #2
moje skromno mišljenje...iako ne studiram novinarstvo nego sad bum brucoš na fiLJozofskom .---> to se moram pohvaliti

uglavnom....kud baš novinarstvo....pa moreš biti ti novinar i bez završenog novinarstva....
uglavnom frendica mi završila ove godine...ili možda čak prošle godine novinarstvo...bila među najboljima...sve prolazila sa 5..mislim da čak i sa 5.o ...i sad je glasnogovornica Libre (ajd nije neka jaka stranka ali ipak ) ....
ak ništ drugo osigurala je sestri, koja na prijavnome za filozofski nije prošla praga ...da upiše psihologiju ....na istom tomu faksu
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 23:07   #3
to znači da je tvoja frendica završila na hrv.studijima, a ne na pol.znanostima.

ipanema, zapravo ne kužim tvoje planove. ti valjda želiš nešto studirati samo kako bi studirala ili . jer, osim što je novinarstvo najlakše, vjerojatno je i najnepotrebnije, ako se studira samo, bez nadopune još jednim konkretnijim faksom, što tebi očito ne dolazi u obzir.

sad, što još ima vanredno - politologija, što je teško, pravo isto. ekonomija mislim da ima vanredno i jedan je od lakših fakseva. filozofski nema vanredno, inače bi bio savršen hobby faks.
hrv.studiji neznam. ak imaju vanredno, nađeš zanimljivih i laganih stvari poput povijesti.
prirodno područje te vjerojatno ne zanima kad si već ciljala na novinarstvo.

dramska i glazbena akademija, ne znam. isto bi bilo cool
dif?
?
no sve je pitanje tvojih interesa i motiva. za godinu dana ćeš se još svačega sjetiti.
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 23:48   #4
Quote:
panon youth kaže:

prirodno područje te vjerojatno ne zanima kad si već ciljala na novinarstvo.
prirodne znanosti nije moguće izvanredno studirati, ali zato se AFAIK izvanredno može studirati matematika
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 09:57   #5
Da, hoću studirati da nešto završim, jer ono što me zanima zapravo mi je i neizvedivo upisati. Većina ljudi koja je završila upravno-birotehničku nema pojma o matematici i sl. predmetima tako da mi ekonomija koju bih htjela ne dolazi u obzir.
Sestra je ove godine upala na ekonomiju na jedvite jade i to sa plaćanjem. A štreberica, sve pet, no matura, pripreme za faks, a kad ono užas od prijemnog - moš si mislit kak bih upala.
Hrvatski studiji ne može vanredno. Za dramsku moraš biti malo i talentiran.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 16:09   #6
ja mislio da na ek. lako upast budući da je nekoliko ljudi koje znam, a kojima ne bih baš puno pameti pripisao, upalo, i to s dobrim plasmanom. pripreme su navodno čuda učinile s njihovim rupama u znanju. no, neznam.
a za glumačku akademiju....ajd nabroj par ok glumaca pa reci da treba neki strašan talent samopouzdanje sve radi. rasturiš žiri sa par zanosnih recitacija i upala si

no, nemoj da te ovi prijedlozi sa strane obeshrabre u nakani da upišeš novinarstvo. i to je ok faks, samo što na pol.znanostima traje 4 godine, a nova tv u suradnji sa storijem ga nudi u trajanju od par mjeseci
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 21:15   #7
Quote:
panon youth kaže:


dramska i glazbena akademija,
a-a...glazbena nejde sam tak... treba imati završenu osnovnu i srednju... (ok,ok, ne pričam o ovima koji imaju bogate starce s debelim vezama...) ... no, uglavnom, mislim da bi se teško neko sam tak snašel da dojde na prijemni za akademiju... a isto to mislim i za dramsku, likovnu, arhitekturu... to su faxevi koje ne preporučam nikome osim onima koji oduvijek znaju da baš jako žele ići na taj fax i završiti ga.
ovak, usput, najbolje mi se čini pravo... nema prevelikih problema s zaposlenjem poslije (bar je tu kod nas tak...) i onak.. štreberski fax... može ga se bez nekih problema studirati vanredno.
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:45   #8
pa dobro, glazbena je teška za upast, treba to cijeli život radit i još imat dara. znam da od ovih tipkarašica iz razreda nijedna nije upala ni na klavir ni muzikologiju (ova jedna je onda iz očaja upisala drvno-tehnološki - valjda će se bavit izradom klavira il tak nešt )
al dramska, ma daj, pola ih tamo pojede trema i nesigurnost, a upadne svaki kreten prosječnog senzibiliteta ak ima samopouzdanja

a pravo bi bilo savršeno vanredno, čak je bolje ići nego redovno, jer ispite možeš davat tokom cijele godine, al nije baš lako upast + što nevjerujem da ipanema ima volje za tak šta
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:46   #9
Da imaš pravo Panon youth, nemam volje za dramu - uvijek mi je književnost išla na živce, a jedina knjiga koju sam pročitala u zadnjih 5 godina je bila Harry Poter (iz znatiželje).
Kažem vam, Faks političkih znanosti jednostavno izgleda najlakše upisiv.
Što se tiće prava, nikad u životu nisam slušala loginu niti filozofiju, a to je kao na prijemnon. A i ne sviđa mi se pravo i to zato jer ga gledam i doživljavam svakodnevno, radim u drž. upravi i okružena sam takvim ljudima. Baš sam prošli mjesec ispisala 5 zakona (inače sam trenutno daktilograf) i gade mi se.

Znade li netko nešto u vezi viših škola - za njih vjerojatno treba također prijemni isti kao i za faks, nažalost.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:21   #10
nope....
ne treba ti svugdje prijamni...pola ekipe iz razreda ošlo na neku višu ekonomsku u vž bez prijamnoga.....
aaa za više u zg-u nemam pojma ...to se moraš sama pozanimati
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:22   #11
treba li imati završenu osnovnu i srednju glazbenu za sve instrumente? evo ja poznam čovjeka koji je počeo svirati kontrabas u 17 godini i završio je akademiju .. pa onda solo pjevanje .. ima tu dosta mogućnosti
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:27   #12
Ipanema, nemoj se bedirati oko ekonomije-da je teško upisati je,ali ne zato jer je teško nego jer je konkurencija koma...
ja sam se učila mjesec i pola i upala sam bez beda- samo moraš imati dobru pripremnu literaturu i vjeruj mi-možeš rasturati!
ako hoćeš dostavim ti na pm popis literature..i iako je možda rano, da bar znaš š čim možeš raspolagati
odkud si ti?
e da, i novinarstvo je puuno teže upisati- svi su moji frendovi išli na te famozne pripreme pa nisu upali (a ja na ekonomiju bez priprema jesam)
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 17:03   #13
Tinach, hvala na dobrim željama (kako obiteljskoradioski) ali definitivno sam odustala od ekonomije. Ne znam iz kojeg razloga, ali ove godine su napravili rusvaj od prijemnih na ekonomiji (imala sam doma primjer za vidjeti) i drago mi je da nisam niti pokušavala. Ja sam srednju završila prije 5 godina a u srednjoj sam prve tri imala matematiku (za djecu, tako ju zovem) koja mi usput rečeno nikad nije niti išla.
Tako da nema smisla tjerati mak na konac sa matikom jer ju nisam vidjela cca 6 godina. No i ja sam išla na pripreme ove godine u namjeri upisa na ekonomiju i odustala sam od priprema nakon 3 tjedna. Čovjek bi očekivao neku pomoć, ali oni su već treći tjedan bili debelo na gradivu 4 razreda gimnazije. Ja sam bila šokirana. Stvar je u tome da ja i matematika nismo na istoj valnoj dužini, jer niti gradivo 1. razreda meni nije poznato. Jel me kužiš?
Ja sam iz Zgb.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 19:21   #14
Quote:
panon youth kaže:
pa dobro, glazbena je teška za upast, treba to cijeli život radit i još imat dara. znam da od ovih tipkarašica iz razreda nijedna nije upala ni na klavir ni muzikologiju (ova jedna je onda iz očaja upisala drvno-tehnološki - valjda će se bavit izradom klavira il tak nešt )
čuj, nej me plašiti kaj ja na kraju ne završim drvno-tehnološkom umjesto na muzikologiji
verica... za kontrabas i pojedine puhaće instrumente i udaraljke se može ići umjesto u osnovnu, u 2 pripremna razreda...a srednja je za obične smrtnike obavezna i teško da bu neko upal bez toga... a za one koji nisu obični smrtnici kak ja, postoji mogućnost privatnih satova... znam i ja jednoga koji je s 24 počel pjevati, nakon kaj je upropastil par faxova... i sad je na akademiji s 25... bravo za njega... (ili bolje rečeno, bravo za njegovu mamu...)ma to je čudo od čoveka...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 20:45   #15
Hm, da, mislim da je ovaj dečko uzimao privatne satove, u srednju muzičku definitivno nije išao, jer je svirati počeo sa 17-ak godina (ali on je zaista 'smrtnik', nije imao nikakve veze, a danas ima prilično uspješnu karijeru). Solo pjevanje se često i počinje studirati kasnije, zar ne? Ali pretpostavljam da treba imati nekakvu srednju muzičku .. no, zezala sam se, ne mislim da je muzička akademija opcija za Ipanemu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:12   #16
Quote:
kLošar kaže:
uglavnom....kud baš novinarstvo....pa moreš biti ti novinar i bez završenog novinarstva....
Sve je to ok, ali samo bih htio reći jedno - upisao sam novinarstvo na hr stud i moram reći da sam prezadovoljan! Novinar se može biti i bez diplome, ali sada (po ovakvom komentaru) ispada da se novinarstvo uopće ne isplati studirati! Namučio sam se jako pripremajući se za taj prijemni (isto kao i oni koji studiraju matematiku, fiziku, engleski, građevinu....), ali me stvarno živcira takav stav. .smatram da su svi fakulteti dobri, ali tko onda ima pravo pljuvati po smjeru koji studiram?

P.S. - tj. OT - Svi kojima kažem da studiram na hr stud počnu okretati očima i upućuju mi poglede pune sažaljenja...ma tko vas...ehm, da...

Kloshar, ništa osobno Puno ljudi ima takvo mišljenje, a to je na kraju krajeva jako tužno..
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 21:18   #17
nema frke
svaki fax je dobar i težak i ima svoje prednosti i nedostatke...
hrv. studiji...aaa....ako se ne varam to je kraj filoz........onda ćemo ti&ja na pive+napolitanke
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 14:40   #18
I što sad???
Na kraju ispada da se novinarstvo uopće ne isplati studirati. Faks je koliko sam shvatila vrlo teško upisati, primaju ih 50-tak vanredno, a novinarstvo je kako mi se čini, nezahvalno. Istina je, svatko može biti novinar, ne mora niti završiti novinarstvo.

I što da čovjek studira? VANREDNO, mislim.
Ekonomija je za ubit se, meni osobno neizvedivo upisiva; pravo lako upisivo, a težak faks u tri čoška (druga stvar da ne radim, ali ovako?), političke znanosti, ne isplati se (mislim mogla bih studirati političke znanosti, ali toliko je politike u ovoj našoj bajoj državi da uopće ne vidim to kao normalnu opciju...). Da se ubiješ.

Zašto su Hrvatski studiji na zubu??? Je su li oni priznati? Bilo je nešto u vezi toga, mislim da su ih priznali.
BTW, također se kod njih NE MOŽE studirati vanredno.
Bilo bi super da se na Filozofskom može, ali...


Mogu se postaviti na trepavice.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 22:42   #19
Quote:
Ipanema kaže:
I što sad???
Na kraju ispada da se novinarstvo uopće ne isplati studirati.
ma ko kaže vidiš da možeš ič sa klošarem na pivo i napolitanke
al da, jebiga, to je na hrv.studijima
viš, to im je jedan plus
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 23:50   #20
Daj Ipanema upisi novinarstvo ti je zanimljiv fax vjeruj mi
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.