Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 21:28   #1201
Eto ljudi da vam malo pomognem......ja sam prošle god.pisala prijemni i skoro pola pitanja je bilo iz ovog prijemnog......
__________________
Nezrela ljubav kaže: Volim te jer te trebam. Zrela ljubav kaže:Trebam te jer te volim.
LudaBosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:23   #1202
eto da vam ja malo pomognem...
nemojte upisivat ovaj fax pogotovo novinarstvo osim ako ne želite studirat samo da možete reći da studirate.
i osim ako zaista želite biti novinar
moje mišljenje je da je zaista teško i mukotrpno izgraditi novinarsku karijeru i biti dobro plaćen za taj posao za koji se krvavo naradiš.

nakon što završite fax kao prosječan student slijedi posao iz snova u npr. gradskoj rubrici i jurcanje okolo po placevima i popisivanje cijena, dočekivanje novorođenčadi pred bolnicama.
divno.
uvijek morate biti dostupni i radno vrijeme nije od 8-17 nego kad god zatreba.
plaća je oko 5000 DAJBOŽE ili nešto više ali morate sami plaćati zdravstveno, mirovinsko...

da ne spominjem statistički podatak da je prosječni životni vijek novinara za dobrih 20 godina kraći od ljudi u ostalim profesijama.

ovo govorim za VAŠE DOBRO!
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:53   #1203
Quote:
kala_kalei kaže: Pogledaj post
eto da vam ja malo pomognem...
nemojte upisivat ovaj fax pogotovo novinarstvo osim ako ne želite studirat samo da možete reći da studirate.
i osim ako zaista želite biti novinar
moje mišljenje je da je zaista teško i mukotrpno izgraditi novinarsku karijeru i biti dobro plaćen za taj posao za koji se krvavo naradiš.

nakon što završite fax kao prosječan student slijedi posao iz snova u npr. gradskoj rubrici i jurcanje okolo po placevima i popisivanje cijena, dočekivanje novorođenčadi pred bolnicama.
divno.
uvijek morate biti dostupni i radno vrijeme nije od 8-17 nego kad god zatreba.
plaća je oko 5000 DAJBOŽE ili nešto više ali morate sami plaćati zdravstveno, mirovinsko...

da ne spominjem statistički podatak da je prosječni životni vijek novinara za dobrih 20 godina kraći od ljudi u ostalim profesijama.

ovo govorim za VAŠE DOBRO!
de ne seri...... ako je tako,zašto onda ja preko ljeta imam posao u Jutarnjem listu? I to ne raznašanje kava,nego pisanje jedne rubrike. Opet,de ne seruckaj.....
__________________
Nezrela ljubav kaže: Volim te jer te trebam. Zrela ljubav kaže:Trebam te jer te volim.
LudaBosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 00:00   #1204
Quote:
LudaBosanka kaže: Pogledaj post
de ne seri...... ako je tako,zašto onda ja preko ljeta imam posao u Jutarnjem listu? I to ne raznašanje kava,nego pisanje jedne rubrike. Opet,de ne seruckaj.....
Blago nama, pomoći će se naše novinarstvo s tobom.
Odlično se izražavaš.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 01:35   #1205
Quote:
LudaBosanka kaže: Pogledaj post
Eto ljudi da vam malo pomognem......ja sam prošle god.pisala prijemni i skoro pola pitanja je bilo iz ovog prijemnog......
Kad bi barem tako bilo i ove godine.. Znam odgovore na gotovo sva pitanja. Već mi je postala muka od učenja. Jedva čekam da prođe prijemni. Postoje li još neki primjeri prijemnih?

E, na koliko je otprilike pitanja potrebno točno odgovoriti od njih 80 da se možeš nadati upisu? Ja bih bio sretan kad bi barem na 60-65 pitanja točno odgovorio.

Jel izašao onaj obrazac za upise na webu, ne mogu nać!?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 08:15   #1206
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Blago nama, pomoći će se naše novinarstvo s tobom.
Odlično se izražavaš.
Gospođice Zlatna,samo želim reći da je kolegica potpuno u krivu i da za mene i sve ostale kolege novinare još ima nade u ovoj državi. Bolje?
__________________
Nezrela ljubav kaže: Volim te jer te trebam. Zrela ljubav kaže:Trebam te jer te volim.
LudaBosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 12:36   #1207
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Jel izašao onaj obrazac za upise na webu, ne mogu nać!?
Je. Na naslovoj, desno...
Ja se upravo prijavila.
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 16:05   #1208
Quote:
asherah kaže: Pogledaj post
ne
Jel ti to za moje pitanje ili?
Vojskinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 16:47   #1209
do kad traju prijave na fax, kolko se plaća (prijava), te da li se plaća dodatno prijava za izvanredni studij (u slučaju da ne upadnem na redovno)?
Bovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 16:49   #1210
Quote:
Barbi:) kaže: Pogledaj post
Je. Na naslovoj, desno...
Ja se upravo prijavila.
I ja sam jutros. Ajme, polako privodim učenje, više mi je puna kapa. Sad ću se odmarat par dana, radit a idući tjedan ponavljati.

Nego zanima me nešto; napisali su da prilikom predaje dokumenata treba priložiti i prijavu o upisu koja se nabavi na porti faxa. Kako ću ja to nabaviti ako ne živim u ZG i namjeravam poštom slati dokumente? Jel umjesto toga možda vrijedi ova prijava s weba? Zna li tko!??
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 16:51   #1211
Quote:
Bovu kaže: Pogledaj post
do kad traju prijave na fax, kolko se plaća (prijava), te da li se plaća dodatno prijava za izvanredni studij (u slučaju da ne upadnem na redovno)?
Imaš ama baš sve te informacije na www.fpzg.hr

Al ajde, prijave su počele danas, traju valjda 10-ak dana, bolje što prije poslati sve što treba. Plaćaš 220kn prijavu za prijemni, a svaka iduća je oko 100kn. Ali otiđi na njihov web, sve tamo piše, da ti ne pišem napamet.
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 16:37   #1212
Ima li itko ovdje s 4 godine novinarstva??? Uglavnom zanima me nešto vezano za ispit Regionalne komparativne politike.... čula sam nešto kako Caratan odlazi u penziju u 9 mj i kako postoji mogućnost odgovaranja kod Barišića po njegovom poznatom sistemu 1 pitanje s kojim dođeš sljedeci put?? Navodno je to Barišić rekao ljudima pa me eto zanima!!! neda mi se učit...a kako mi je to jedan od zadnjih nekoliko ispita....
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 23:38   #1213
Quote:
kala_kalei kaže: Pogledaj post
eto da vam ja malo pomognem...
nemojte upisivat ovaj fax pogotovo novinarstvo osim ako ne želite studirat samo da možete reći da studirate.
i osim ako zaista želite biti novinar
moje mišljenje je da je zaista teško i mukotrpno izgraditi novinarsku karijeru i biti dobro plaćen za taj posao za koji se krvavo naradiš.

nakon što završite fax kao prosječan student slijedi posao iz snova u npr. gradskoj rubrici i jurcanje okolo po placevima i popisivanje cijena, dočekivanje novorođenčadi pred bolnicama.
divno.
uvijek morate biti dostupni i radno vrijeme nije od 8-17 nego kad god zatreba.
plaća je oko 5000 DAJBOŽE ili nešto više ali morate sami plaćati zdravstveno, mirovinsko...

da ne spominjem statistički podatak da je prosječni životni vijek novinara za dobrih 20 godina kraći od ljudi u ostalim profesijama.

ovo govorim za VAŠE DOBRO!

Slazem se! I na studiju vas ceka hrpa nepotrebnih, glupih, bezveznih ispita!
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 18:20   #1214
joj da, najbolje vi upišite pravo, pa nakon tri godine kad se nigdje ne maknete s ispitima odustanite i onda dođite na novinarstvo. joj joj!
već mi na živce ide koliko ljudi sere po našem faksu. kao da nije dovoljno da to i drugi rade, još moramo i mi. situacija nije idealna ni na jednom faksu i ima svugdje hrpa bezveznih predmeta koja ničemu ne služe. ako vas stvarno zanima novinarstvo, upišite novinarstvo. jest istina da se teško probiti, ali danas se teško probiti bilo gdje, tako da...
universe_is_hostile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 18:53   #1215
Quote:
universe_is_hostile kaže: Pogledaj post
joj da, najbolje vi upišite pravo, pa nakon tri godine kad se nigdje ne maknete s ispitima odustanite i onda dođite na novinarstvo. joj joj!
već mi na živce ide koliko ljudi sere po našem faksu. kao da nije dovoljno da to i drugi rade, još moramo i mi. situacija nije idealna ni na jednom faksu i ima svugdje hrpa bezveznih predmeta koja ničemu ne služe. ako vas stvarno zanima novinarstvo, upišite novinarstvo. jest istina da se teško probiti, ali danas se teško probiti bilo gdje, tako da...

Fax je odličan ali profesija je katastrofa.Uopće nisam pljuvala po faksu nego ljudima dajem dobronamjerni savjet. I napisala sam ''osim ako se zaista ne želite time baviti.''
I nije istina da se svugdje teško probiti. Zagrij stolicu i završi strojarstvo matematiku, građevinu, arhitekturu pa da vidiš probitka.
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 20:58   #1216
eee ljudi jel zna netko kako glasi onaj poziv na broj odobrenja i model koji trebam upisati na uplatnicu? Ili da najbolje nazovem referadu pa da njih pitam! Please ako netko zna... Unaprijed zahvaljujem!
Kafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 00:51   #1217
... uplatnicu za troškove razredbenoga postupka na iznos od 220,00 kn koji se
uplaćuje na žiro račun Fakulteta političkih znanosti broj: 2360000-1101217644
kod Zagrebačke banke. Pristupnici koji se prijavljuju za oba studija ovoga Fakulteta
trebaju uplatiti troškove za razredbeni postupak za svaki studij posebno (troškovi
prijave na drugi studij Fakulteta političkih znanosti iznose 110,00 kn)...
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 08:21   #1218
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
... uplatnicu za troškove razredbenoga postupka na iznos od 220,00 kn koji se
uplaćuje na žiro račun Fakulteta političkih znanosti broj: 2360000-1101217644
kod Zagrebačke banke. Pristupnici koji se prijavljuju za oba studija ovoga Fakulteta
trebaju uplatiti troškove za razredbeni postupak za svaki studij posebno (troškovi
prijave na drugi studij Fakulteta političkih znanosti iznose 110,00 kn)...
ma ne, ne to. To znam , to je broj žiro računa faxa, odnosno broj računa primatelja- kako piše na uplatnici. Mene zanima da li netko zna model i poziv na broj odobrenja, ali evo ja sam sad zvala referadu i rekli su mi da pod model napišem 12, a za poziv na broj odobrenja svoj jbmg.
Kafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 15:59   #1219
upsić

A ja nisam napisao ni taj model ni svoj JMBG na poziv na broj odobrenja
Valjda će mi priznat tu blesavu uplatnicu
i nije valjda da ću trebat uplaćivat opet
Vojskinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 18:06   #1220
[QUOTE=Vojskinho;14734145]A ja nisam napisao ni taj model ni svoj JMBG na poziv na broj odobrenja
Valjda će mi priznat tu blesavu uplatnicu
i nije valjda da ću trebat uplaćivat opet
[/QUOT

al to ti je još i pisalo na prijavnici koju si kupio na porti, da moraš napisat na uplatnicu. A sad stvarno . Ako ti one cure što su preuzimale sve dokumente nisu ništa zbog toga rekle, onda... Al ja bih na tvom mjestu za svaki slučaj nazvala referadu.
Kafka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.